Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Történelem


Stauffenberg

Recommended Posts

Stauffenberg

Ez így van, Trianon akkora sokk volt (ami még ma is érezhető), hogy az akkori politikusok minden kis jó szónak hittek, a Német politkusok pedig túl jól tudtak hazudni. Hiába csatoltak vissza területeket hozzánk, valószínű hogy egy győztes Német háború után sem tarthattuk volna meg.

Link to comment
Share on other sites

Stampede

Hiába csatoltak vissza területeket hozzánk, valószínű hogy egy győztes Német háború után sem tarthattuk volna meg.

sőt... :wink: lehet,hogy még el is csatoltak volna

Link to comment
Share on other sites

Owen

Hát az lehet mert pl. Tisonak Hitler elég sok igéretet tett azzal kapcsolatban hogy felülvizsgálják az első bécsi döntést :wink:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

sőt... :wink: lehet,hogy még el is csatoltak volna

Nem elképzelhetetlen, főleg azok után amit Hitler a Mein Kampfba írt Magyarország sorsát illetően.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

1914 Augusztus 3. (93 éve történt)

Németország hadat üzent Franciaországnak.

A következő napon Nagy Brittania üzent hadat Németországnak és kezdetét vette az I. világháború.

Link to comment
Share on other sites

Stampede

éljen <_<

"Mindent megfontoltam, mindent meggondoltam"

talán mégsem :wink:

Link to comment
Share on other sites

PCBalu

Nem elképzelhetetlen, főleg azok után amit Hitler a Mein Kampfba írt Magyarország sorsát illetően.

Én nem olvastam. Mit írt?

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Én nem olvastam. Mit írt?

Nem szó szerint idézném mert nem tudok olyan jól németül, és a magyar fordítások is eltérhetnek, de lényegében azt írta hogy Magyarország sorsa a rabszolgaság, hogy a magyaroknak kell kiszolgálniuk a felsőbbrendő népeket. (Érthetőbb nyelven szólva: mi is rajta voltunk azon a listán amin a zsidók, szlávok, romák, csak mi kicsit lejjebb voltunk rangsorolva, nem volt olyan magas a "prioritásunk", így nem feltétlenül a teljes kiírtásra gondolt Hitler hanem a totális rabszolgaságra, ami még mindig ugyan úgy egy szörnyű dolog lett volna).

Link to comment
Share on other sites

Stampede

de árjásítható népnek gondolt minket... :wink: ami azért egy fokkal jobb mint a zsidók vagy szlávok esetében

Link to comment
Share on other sites

Owen

Nos ha jól tudom Hitler elképzelése az volt Magyarországgal hogy egy olyan agrárországot kell belőle kialakítan, amely a német nép mezőgazdasági érdekeit szolgálja ki.

Ja és árjásításról pl. anyit hogy a csehek egy részével is ez volt a terv, pedig ők is szlávok, szóval nem feltétlenül ezen múlt :wink:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

de árjásítható népnek gondolt minket... :wink: ami azért egy fokkal jobb mint a zsidók vagy szlávok esetében

Lényegében én is ezt írtam. De azért ne feledjük hogy a szemükben más volt egy árja és más volt egy árjásított. Attól mert árjásítottak volna minket még ugyanúgy nekünk jutott volna mindig a piszkos meló.

(Egyébként ez az árjásítás dolog is elég érdekesen működött náluk mikor elkezdték mondjuk a Lebensborn (remélem jól írom) programot. Rengeteg halva született csecsemő és rengeteg súlyos fogyatékossággal született gyerek lett az eredménye az erőltetett "fajnemesítésnek". A leghíresebb lebensborn gyerek (így hívták azokat a gyerekeket Finnországban akik ezen program lévén születtek és mindig is nagyon megvetették őket, mint "Náci fattyúkat"), az ABBA együttes egyik énekesnője.

Link to comment
Share on other sites

zoleeb1990

Lényegében én is ezt írtam. De azért ne feledjük hogy a szemükben más volt egy árja és más volt egy árjásított. Attól mert árjásítottak volna minket még ugyanúgy nekünk jutott volna mindig a piszkos meló.

(Egyébként ez az árjásítás dolog is elég érdekesen működött náluk mikor elkezdték mondjuk a Lebensborn (remélem jól írom) programot. Rengeteg halva született csecsemő és rengeteg súlyos fogyatékossággal született gyerek lett az eredménye az erőltetett "fajnemesítésnek". A leghíresebb lebensborn gyerek (így hívták azokat a gyerekeket Finnországban akik ezen program lévén születtek és mindig is nagyon megvetették őket, mint "Náci fattyúkat"), az ABBA együttes egyik énekesnője.

Miért? Hogy csinálták ezt az árjásítást? Úgy, mint a lombikbébi programot mostanság, hogy kiválasztanak egy tetszőleges hímivarsejtet (óriási valószínűséggel nem a legéletképesebbet) aztán megtermékenyítik a petesejtet a kristályosító csészében, vagy hogy?

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Miért? Hogy csinálták ezt az árjásítást? Úgy, mint a lombikbébi programot mostanság, hogy kiválasztanak egy tetszőleges hímivarsejtet (óriási valószínűséggel nem a legéletképesebbet) aztán megtermékenyítik a petesejtet a kristályosító csészében, vagy hogy?

Nem egészen, mert akkor még nem voltak olyan szinten a géntudományok, akkoriban kezdtek indulni ezek a tudományok, és sokan nagyon megszédültek ezektől és máris istennek képzelték magukat (mint mondjuk Heinrich Himmler, aki még pángermán mitológiát is belekevert a zavart kis elméjével).

Az egészet úgy kell elképzelni mint amikor az őseink marhákat, sertéseket vagy egyéb állatokat tenyésztettek, összeengedték a kiválasztott "egyedeket" és megmondták hogy márpedig itt és most teherbe kell ejteni a női "egyedet". Csak ugye mondjuk a kutya tenyésztésnél egy idő után már korcsosulást lehet felfedezni, na valami ilyesmi jött elő ebben az esetben is, ami itt halva vagy fogyatékosan született gyerekek képében jelent meg (sok halott csemcsemőt boncoltak fel és a testrészeiket különböző német professzoroknak küldték haza Németországba különféle kísérletekhez és vízsgálatokhoz). A Lebensborn program elsősorban Finnországban "virágzott", ahol kifejezetten erre a célra elkülönített épületeket tartottak fenn, ahova Finn nőket (félárjákat, árjákat, esetleg negyed-árjákat) hívtak be, és SS katonákat hozattak hogy "termékenyítsék" meg őket.

Ha szabad megjegyeznem szerintem ezek is épp olyan emberiség ellen elkövetett bűnök voltak mint a koncentrációs táborok létrehozása, de ezért igazán sosem vontak felelősségre senkit, talán csak néhány embert, akik maximum pár év börtönnel megúszták.

Link to comment
Share on other sites

Stampede

jo,de akkor már büntessük a "másik oldalt is..."

amit műveltek a háború után a félnémetkatona-félnorvég(finn,holland...) gyerekekkel....az is emberiségellenes volt... <_<

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Ezzel is egyet tudok érteni, mivel teljesen indokolatlanul rekesztették ki a Lebensborn gyerekeket a társadalomból és feleslegesen gyűlölik őket, mert ők nem tehetnek róluk, sőt az anyjuk sem nagyon tehet róluk, mert sokszor a "kísérlet" megkezdéséig nem is tudták miben vesznek részt, csak kellett nekik a pénz, mert a háború ugye az háború, és olyankor a legkisebb aprópénz is jól jön.

Link to comment
Share on other sites

Stampede

nem csak a Lebensborn gyerekekkel tették ezt...aki csak egy kis flört, egy estés kaland után született azzal is :wink:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Persze őket is, de ők talán könnyebben tudták leplezni hogy kitől van a gyerek, mert a Lebensborn programba nyílvános volt a toborzás, így egy kis faluban mondjuk könyen híre ment ha valaki részt vett benne, míg egy kis titkos légyottra nem olyan könnyen derülhetett fény...

Link to comment
Share on other sites

Stampede

a pletyka hasonlóképpen működik ott is mint itt....ha láttak vkit egy német katonával és rövid időn belül gyereke született...nehéz lehetett levonni a megfelelő következtetést..

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Igen és mondtam már hogy egyet értek, de a Lebensborn gyerekek még roszabb helyzetben voltak, de elismerem hogy a titkos légyottokból született gyerekek is nagyon megvetett emberként kényszerültek felnőni.

Link to comment
Share on other sites

zoleeb1990

Nem egészen, mert akkor még nem voltak olyan szinten a géntudományok, akkoriban kezdtek indulni ezek a tudományok, és sokan nagyon megszédültek ezektől és máris istennek képzelték magukat (mint mondjuk Heinrich Himmler, aki még pángermán mitológiát is belekevert a zavart kis elméjével).

Az egészet úgy kell elképzelni mint amikor az őseink marhákat, sertéseket vagy egyéb állatokat tenyésztettek, összeengedték a kiválasztott "egyedeket" és megmondták hogy márpedig itt és most teherbe kell ejteni a női "egyedet". Csak ugye mondjuk a kutya tenyésztésnél egy idő után már korcsosulást lehet felfedezni, na valami ilyesmi jött elő ebben az esetben is, ami itt halva vagy fogyatékosan született gyerekek képében jelent meg (sok halott csemcsemőt boncoltak fel és a testrészeiket különböző német professzoroknak küldték haza Németországba különféle kísérletekhez és vízsgálatokhoz). A Lebensborn program elsősorban Finnországban "virágzott", ahol kifejezetten erre a célra elkülönített épületeket tartottak fenn, ahova Finn nőket (félárjákat, árjákat, esetleg negyed-árjákat) hívtak be, és SS katonákat hozattak hogy "termékenyítsék" meg őket.

Ha szabad megjegyeznem szerintem ezek is épp olyan emberiség ellen elkövetett bűnök voltak mint a koncentrációs táborok létrehozása, de ezért igazán sosem vontak felelősségre senkit, talán csak néhány embert, akik maximum pár év börtönnel megúszták.

Én csak azt nem értem, miért születtek halott csecsemők és fogyatékos gyerekek ebben az embertelen kísérletben. Elvileg, ha így végezték, akkor a nagy többségnek egészségesnek kellett volna születnie, hiszen vannak ma is félnémet, félfinn, félfrancia stb. gyerekek és ők makkegészségesek.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

A többség egészséges volt, de nagyon magas volt a fogyatékos és halva született csecsemők aránya. A 20%-ot is eléri, ami normál esetben 2-3 % lenne, ami csak a töredéke. A sok rosszul sikerült terhesség egyik legfőbb okozója volt, hogy rengeteg terhes nő állt gyógyszeres kezelés alatt, rajtuk teszteltek rengeteg gyógyszert, amiktől azt remélték hogy még egészségesebb gyermekek születnek majd, de ez pont ellenkezőleg sült el.

Link to comment
Share on other sites

Lloth

Aham. Így már tiszta. Először én sem értettem, hogy két egészséges ember miért nemzene ilyen nagy számban fogyatékos, vagy halva született gyermeket.

A gyógyszerekről most még valami eszembe jutott: manapság megy a vita arról, hogy etikus-e a II. vh alatt zsidókon végzett orvosi kísérletek eredményének felhasználása. Szerintem sokan tudják, hogy náci orvosok végeztek jópár ilyen kísérletet, és némelyik tényleg hozott olyan eredményt, amivel a későbbiekben embereket lehet megmenteni a szenvedéstől.

Link to comment
Share on other sites

zoleeb1990

Aham. Így már tiszta. Először én sem értettem, hogy két egészséges ember miért nemzene ilyen nagy számban fogyatékos, vagy halva született gyermeket.

A gyógyszerekről most még valami eszembe jutott: manapság megy a vita arról, hogy etikus-e a II. vh alatt zsidókon végzett orvosi kísérletek eredményének felhasználása. Szerintem sokan tudják, hogy náci orvosok végeztek jópár ilyen kísérletet, és némelyik tényleg hozott olyan eredményt, amivel a későbbiekben embereket lehet megmenteni a szenvedéstől.

Én az ilyen kísérleteknek a fejlődést szolgáló eredményeiről nem is hallottam. Leginkább csak olyanokról, hogy orvosi kísérlet révén különböző csonkításokat végeztek a szerencsétlenekkel.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Én az ilyen kísérleteknek a fejlődést szolgáló eredményeiről nem is hallottam. Leginkább csak olyanokról, hogy orvosi kísérlet révén különböző csonkításokat végeztek a szerencsétlenekkel.

Ha csak ilyenekről hallottál az azért van, mert ezeket jobban felnagyították mint azokat amik valóban hoztak eredményt. Így működik az egész, ők vesztettek a háborúban, és a szövetségesek méginkább sározni akarták őket, így arról aligha esett szó hogy volt pár kísérlet ami valóban hozott eredményt.

Egyébként az érdekes kérdés hogy etikus-e ezeket újra felhasználni, elvégre az amerikaiak szemrebbenés nélkül vették át a rakéta tudósokat, és őket még sztárolták is, míg az oroszok inkább elraboltá őket és kényszerítették hogy márpedig nekik "USA verő" rakétákat kell gyártaniuk.

Link to comment
Share on other sites

PCBalu

Amúgy ebben a topicban nem muszáj háborúról beszélni. A 20. században voltak azért jó dolgok is, teszem azt Elvis Presley, Holdra lépés, 80-as évek...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...