Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Történelem


Stauffenberg

Recommended Posts

zoleeb1990

VOOLT? Még mindig! Egyes államokban például teljesen legálisan működhetnek a náci szervezetek, és már olyan törvénytervezetről is hallottam ami elfogadná hivatalos vallásként a nácizmust (ami szerintem már nem csak egyszerűen szélsőséges politikai nézet, erős nacionalizmussal és rasszizmussal keverve, hanem egyenesen beteges és visszataszító).

Az amerikai nacionalizmuson mindig is nagyokat mosolyogtam (micsoda képzavar! :D ) : egy olyan államszövetségben, amit a világ minden tájáról odaérkező ember hozott létre, még csak nem is egy náció, nem egy nemzet, aminek néha magukat mondják, a nácizmus ottani megjelenése pedig egyenesen röhejes...

Link to comment
Share on other sites

Stampede

VOOLT? Még mindig! Egyes államokban például teljesen legálisan működhetnek a náci szervezetek, és már olyan törvénytervezetről is hallottam ami elfogadná hivatalos vallásként a nácizmust (ami szerintem már nem csak egyszerűen szélsőséges politikai nézet, erős nacionalizmussal és rasszizmussal keverve, hanem egyenesen beteges és visszataszító).

:lol: :lol:

nácizmus mint vallás? :lol: :lol:

hülye amcsik... :D

Link to comment
Share on other sites

nezolaca

Amerikában hivatalos vallás a sátánizmus... szóval erről ennyit. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Amerikában hivatalos vallás a sátánizmus... szóval erről ennyit. :lol:

Na igen, de annak ellenére hogy megmosolyogtató, legalább van valami alapja, ami egy valláshoz kell, de amikor megtudtam hogy a nácizmust mint vallást akarják bejegyezni első reakciómban kifolyt a reggeli kávé az orromon, aztán majdnem hanyatt vágódtam a székkel :lol:

Az amerikai nacionalizmuson mindig is nagyokat mosolyogtam (micsoda képzavar! :D ) : egy olyan államszövetségben, amit a világ minden tájáról odaérkező ember hozott létre, még csak nem is egy náció, nem egy nemzet, aminek néha magukat mondják, a nácizmus ottani megjelenése pedig egyenesen röhejes...

Miért, kicsit olyan mint a Kárpát medence, és úgy mint nálunk, náluk is a rasszizmus a fő irányelv, nem a nacionalizmus...

Link to comment
Share on other sites

Owen

Az amerikai nacionalizmuson mindig is nagyokat mosolyogtam (micsoda képzavar! :D ) : egy olyan államszövetségben, amit a világ minden tájáról odaérkező ember hozott létre, még csak nem is egy náció, nem egy nemzet, aminek néha magukat mondják, a nácizmus ottani megjelenése pedig egyenesen röhejes...

Nos ez az amerikai nacionalizmus kb. olyan mint a "Nagy-Magyarország öntudat"--->ez augyanis azt takarta hogy nem kellett feltétlenül magyarnak lenned ahhoz hogy Nagy-Magyarországinak érezd magam. Én mindig hallom a történeteket hogy a szlovák származású dédapám büszke volt arra hogy a történelmi Magyarország polgára.

Link to comment
Share on other sites

Lloth

Na igen, de annak ellenére hogy megmosolyogtató, legalább van valami alapja, ami egy valláshoz kell, de amikor megtudtam hogy a nácizmust mint vallást akarják bejegyezni első reakciómban kifolyt a reggeli kávé az orromon, aztán majdnem hanyatt vágódtam a székkel :lol:

Hát kb. :D Egyébként vicces, hogy hivatalos vallás a sátánizmus, de ha követed a tételeit, akkor egyes esetekben lecsukhatnak. (Aki nem tudná, miről van szó, keressen rá a wikipediában a sátánizmus címszóra.)

Amúgy meg az amerikai nácizmusról egy elég jó, és elgondolkodtató film: Amerikai história x

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Amúgy meg az amerikai nácizmusról egy elég jó, és elgondolkodtató film: Amerikai história x

Nem is tudtam amúgy hogy az a film evvel a témával foglalkozik, valahol egy polcon porosodik a DVD, majd előkeresem :smile:

Link to comment
Share on other sites

Lloth

Érdemes megnézni, egy testvérpárról szól, akik a nácizmus hívei, elég fordulatos, és helyenként elég durva film, de szerintem jó.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Érdemes megnézni, egy testvérpárról szól, akik a nácizmus hívei, elég fordulatos, és helyenként elég durva film, de szerintem jó.

Thx a tippet, majd előkeresem, csak lassan neki kell állnom szobát festeni, így lehet hogy pár napig nem leszek net közelben, addig tartsátok életben a topikot :smile:

Link to comment
Share on other sites

Lloth

Sztem jó ötlet az évfordulókat betenni, és így nem kell témát keresgetni. :smile:

1945 (62 éve történt)

Lemondott Winston Churchill, Nagy Britannia miniszterelnöke.

1956 (51 éve történt)

Nasser egyiptomi elnök államosította a Szuezi csatornát.

Most csak kettőt találtam, ami szerintem érdekesebb lehet. De pl. a Szuezi csatorna kapcsán téma lehetne a válság, mert ha az ENSZ nem bírálja annyira a támadást, akkor a franciák, meg az angolok nem állítják le, és ki tudja, lehet, hogy az oroszok végül közbe léptek volna.

Link to comment
Share on other sites

Owen

Pontosítanék: Churchill nem lemondott hanem elvesztette a választásokat

Link to comment
Share on other sites

Stampede

1921 A trianoni békeszerződés becikkelyezése (1921/XXXIII. tc.)

:sad:

1971 Felbocsátják az Apollo-15 űrhajót

Az Apollo-15 amerikai űrhajó hajtotta végre az első bővített tudományos programú Holdra-szállást. A fedélzeten David Scott, James Irwin és Alfred Worden űrhajósokkal - július 31-én 0 óra 16 perckor érték el a Hold felszínét. Scott és Irwin a Hadley-szakadéknál szállt be az első utasszállító holdautóba, amellyel - három nap alatt, három út során - összesen 27,9 kilométert tettek meg a Holdon, s 7 kilométerre is eltávolodtak az űrhajótól, összesen 77 kg kőzet- és talajmintát gyűjtöttek. Az Apollo-15 augusztus 7-én sikeresen földet ért.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Pontosítanék: Churchill nem lemondott hanem elvesztette a választásokat

Ott a pont!

1921 A trianoni békeszerződés becikkelyezése (1921/XXXIII. tc.)

Sajnos kellett találni egy bűnbakot, akit jó alaposan megbűntethetnek, és hát jó indok volt hogy az Osztrák-Magyar Monarchia "robbantotta ki" a Nagy Háborút.

Link to comment
Share on other sites

zoleeb1990

Ott a pont!

Sajnos kellett találni egy bűnbakot, akit jó alaposan megbűntethetnek, és hát jó indok volt hogy az Osztrák-Magyar Monarchia "robbantotta ki" a Nagy Háborút.

No, meg persze Németország, aki ezért az igazságtalanságért kirobbantotta a következőt, amiben minket pedig, mint az utolsó csatlósokat tartanak számon <_< és ha azok is voltunk, talán nem ok nélkül??!

Link to comment
Share on other sites

Owen

Sajnos kellett találni egy bűnbakot, akit jó alaposan megbűntethetnek, és hát jó indok volt hogy az Osztrák-Magyar Monarchia "robbantotta ki" a Nagy Háborút.

A magyar történészetnek szerintem ez az egyik legnagyobb hibája hogy mindig csak a saját szempontunkból nézzük az eseményeket. Mert ha megnézzük a Trianonnál elvesztett terüleltek tulnyomó részén azért nem magyar többségű lakosság volt. Ezzel nem arra akarok célozni hogy nem voltak igazságtalanságok Erdély és a Felvidék körül de azért járhattunk volna rosszabul is (román-csehszlovák-jugó hármashatár Szolnoknál meg egyéb tervek). Na és Trianon egyenes következménye volt az elhibázott magyar nemzetiségi politikának.

De minnek írok én itt, amikor erről a témáról elmondom a vélleményem mindig az a vége hogy elküldenek a francba. ÁÁÁ whaever :wink:

Link to comment
Share on other sites

Stampede

A magyar történészetnek szerintem ez az egyik legnagyobb hibája hogy mindig csak a saját szempontunkból nézzük az eseményeket. Mert ha megnézzük a Trianonnál elvesztett terüleltek tulnyomó részén azért nem magyar többségű lakosság volt. Ezzel nem arra akarok célozni hogy nem voltak igazságtalanságok Erdély és a Felvidék körül de azért járhattunk volna rosszabul is (román-csehszlovák-jugó hármashatár Szolnoknál meg egyéb tervek). Na és Trianon egyenes következménye volt az elhibázott magyar nemzetiségi politikának.

De minnek írok én itt, amikor erről a témáról elmondom a vélleményem mindig az a vége hogy elküldenek a francba. ÁÁÁ whaever :wink:

:D :D

a elhibázott magyar nemzetiségi politika....hát igen....sokkal brutálisabban kellett volna asszimilálni más nemzet fiait, lányait....túl engedékenyek voltunk....sajnos

Szerintem az igazi határainknak ennek kellett volna lenni

IPB Image

talán csak az egész kárpátalja elfoglalása volt túlzás... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Owen

Nos a II. vh-s területi visszacsatolások valóban a magyar nemzet határait mutatja (habár a visszacsatolt erdélyi területeknek így is csak az 51%-a volt magyar)

Én inkább az enyhébb federalista (lásd horvátok) nemzetiségi politikát részesítem előnyben és ennek hiányára céloztam <_<:wink: . Ausztria nem német területein - Csehország, Galícia - ez teljesen bejött ahol gyakorlatilag az ott élő népeknek teljes kulturális autonómiájuk volt, addug Magyarországon az egyetlen szlovák tan. nyelvű gimnáziumot bezáratták <_<:wink: .

Link to comment
Share on other sites

Stampede

Szerintem akkoris a magyar nemzet, politika nagyonis "elnéző" volt a nemzetiségekkel

Kossuth Lajos 1858 november 18.-án tartott glasgowi beszédében pedig ezeket mondotta: "nem hiszem, hogy az egész világ történelmében akadjon még egy nép, amely az évszázadok során a legrégibb időktől napjainkig, olyan türelmesnek, igazságosnak, liberálisnak mutakozott volna más nemzetiségekkel szemben, mint a magyar."

Aldo Dami, a két világháború közötti ismert svájci kisebbségi szakértő állapította meg, hogy : " ha Magyarország erőszakos, beolvasztó politikát akart volna folytatni, kisebbségeivel szemben -ez volt mellesleg a francia királyok politikája- erre évszázadokon keresztül bőségesen lett volna ideje. "...Magyarországot 1920-ban megbűntették azért, mert elhanyagolta az egyesítést és hagyta nemzetiségeit saját területén szabadon fejlődni..."

szlovák gimnázium: hát igen...a 19. század második felére észbe kaptak a politikusaink,de akkor már késő volt....a "magyarizáció" már lehetetlen volt

Link to comment
Share on other sites

Owen

Hát szerintem egy nagyon sok nezetiségű országban a bármiféle '-izáció" sose vezetett jó eredményre (lásd Szovjetúnió, Jugoszlávia), így szerintem Magyarországon se lett volna ez megoldás. És Kossuthoz annyit hogy ha jól tudom ő volt az aki gyakorlatilag elutasította a nemzetiségekkel való együttműködést a Szabadságharc idején, mondván hogy magyar nemzetállamra törekszik (egy olyan országban melyben akkor még nem volt meg a magyarok abszolút többsége) szóval enyit a megértő nemzetiségi politiáról.

Link to comment
Share on other sites

Stampede

Nehéz lett volna azokkal a nemzetiségekkel együttműködni akik lepaktáltak az udvarral és hátbatámadták az országot (kivétel talán a szlovákok azt hiszem)...románokkal voltak tárgyalások...ennyit Kossuth elutasításáról

Akkor is sokkal,de sokkal jobb volt a magyar állam nemzetiségi ügyben mint pl. a franciák...örülhetnek a szlovákok,románok, szerbek...mivel ha a "magyarok helyett itt franciák vannak" akkor nem lenne országuk...vagy sokkal kisebb lenne :rolleyes:

a magyar 1000 éves (!!) nemzetiségi politikára nem lehet panaszuk a nemzetiségeknek...talán a 19. század második fele volt kicsit erőltett...de egyáltalán nem olyan durva, mint amilyennek a magyarellenes propaganda beakarja állítani

"-izáció": hát jah...sztem se célra vezető...de azért a szlovákok még mindig próbálkoznak vele....románok, szerbek is néha-néha

Link to comment
Share on other sites

Lloth

Szvsz mindkettőtöknek van némi igazsága. Az a nemzetiségi törvény, amit pl. Eötvös dolgozott ki (1871-ben lépett azt hiszem törvénybe) a kor Európájában az egyik legjobbnak számított. Elvileg jó volt tehát, csak a gyakorlatban szinte nem is érvényesült. Az egyes nemzetiségek pedig sosem elégedtek meg annyival, amennyit kaptak, legtöbbjük önálló országot akart, amiről meg persze a magyarok hallani sem szerettek volna.

Trianonnál valóban sok olyan területet elcsatoltak, ahol szinte nem is élt magyar, na de azért mégiscsak sok olyat is, ahol igen. Pl. Szlovákia déli része, Szerbia északi része...Erdély igen problémás, mivel itt nem összefüggő tömmben, hanem amolyan szigetekként vannak magyar csoportosulások.

De nem csak a létszámcsökkenés volt a gond, hanem hogy gyakorlatilag minden ipari, bányászati központot elvettek tőlünk. Azért a kedves >gxőztes országok<-at sem kell félteni, mivel hamisították a térképeket és az adatokat ezerrel, csak hogy minél több, és minél hasznosabb területhez jussanak. Teszem azt beállították a tikkadt nyarakon időnként kiszáradó Ipoly folyót, mint fontos hajózási útvonalat, pff...

Link to comment
Share on other sites

Stampede

1915 Vereséget szenvednek az olaszok a 2. isonzói csatában

1953 Fegyverszünettel véget ér a koreai háború

Panmindzsonban az ENSZ-csapatok részéről William Harrison altábornagy és Észak-Korea részéről Nam Ir tábornok fegyverszüneti egyezményt ír alá, s ezzel véget ér a koreai háború (1950. VI. 25.). A fegyverszüneti egyezmény Észak- és Dél-Korea határának a 38. szélességi fokot jelöli meg, akárcsak a háború kitörése előtt is, a demarkációs vonal mentén demilitarizált övezetet hoznak létre, emellett semleges felügyelő-bizottságot alakítanak. A békés rendezésre tett erőfeszítések Genfben, 1954-ben eredménytelenül zárulnak. Miután a Dél-Koreát támogató 15 ENSZ-tagállam, elsősorban az Egyesült Államok csapatai 1950 őszén átlépték a 38. szélességi fokot és elérték a Jalut, a kínai-koreai határfolyót, Kína "önkéntes alakulatokkal", valójában reguláris katonaságával beavatkozott a háborúba. Kína érdekelt volt abban, hogy a határán Észak-Korea, mint ütközőállam fennmaradjon. A kínaiak visszaverték az ENSZ-csapatokat és a dél-koreai alakulatokat, a 38. szélességi fok mögé szorították és elfoglalták Szöult. Újabb amerikai erősítések megérkezése után Szöult sikerült visszafoglalni, s 1951 tavaszától a harcok főleg a 38. szélességi fok körül folytak. Miután visszahívták Douglas MacArthur tábornokot, aki szükség esetén akár atombombákkal is támadni akarta a kínai utánpótlási bázisokat (1951. IV. 11.), a front állóháborúvá merevedett. 1951. július 10-én megkezdődtek a fegyverszüneti tárgyalások a Hidegháborúval összefüggő koreai háború miatt Európa a harmadik világháború kitörésétől tartott, s ennek következtében a nyugati országokban fokozódott a fegyverkezés. A brit munkáspárt kormány belebukott abba, hogy a fegyverkezés kedvéért csökkentette a szociális kiadásokat. Főleg az NSZK-ban és Japánban a koreai háború gazdasági fellendülést váltott ki azáltal, hogy növelhették a fogyasztási cikkek exportját az Egyesült Államokba, amelynek termelése a hadiiparra koncentrálódott.

1986 Budapesten koncertezik a Queen együttes

Budapesten a Népstadionban 70 ezer néző előtt koncertezik a Queen együttes. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Lloth

1928 (79 éve történt)

George Eastman bemutatta az első színes filmet (KODAK).

1932 (75 éve történt)

Megkezdődött a tizedik újkori Nyári Olimpia Los Angelesben.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Nah pár nap után itt vagyok újra :smile:

Trianonnal kapcsolatban Llothal értek egyet, nem avval volt gond hogy azokon a bizonyos területeken milyen számban éltek magyarok, hanem rengeteg gazdaságilag fontos területet vesztettünk, amik már szomszédainkat gazdagítják, és az egészben a legroszabb hogy a háborúban való érdemleges tevékenység és a bűntetés mértéke nincs éppen arányosságban, dehát így működik a bűnbak keresési mechanizmus, sajnos nincs mit tenni ellene.

Link to comment
Share on other sites

Lloth

Látod, és ez az egész (is) generálta a részvételünk a II. vh-ban. Biztos vagyok benne, hogy ha a németek nem hitegetnek bennünket holmi visszcsatolásokkal, akkor azért jobban meggondolják az akkori politikusok, hogy kihez húznak. De friss volt az emlék és a felháborodás, és mindenbe kapaszkodtak, ami csak egy maroknyi földet is visszaadott a régi Mo-ból.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...