Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Microsoft Flight Simulator sorozat


Jetix

  

156 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

UC

Hát igen, én is szívtam ezzel a PCI-E váltással annó... Viszont a 9550 nem egy erőmű, lehet hogy máson (Gef. 6-7-8 sorozat) tényleg nem lassít.

Bár épp tegnap estem pofára a 7300-asommal :ph34r: Cellfactor 640x480-ban ment MAX 5 FPS-sel :smile: Szal ez nem csak a kártyától függ.

Biztosan nem csak kártyafüggő, a Flight Simeknek hehetetlenül sz@r motorjuk van. Iszonyúan nem függnek hardwertől (simán előfordulhat, h 4-5 fps-el megy egy több százezres csúcsgépen). De etől függetlenül mindenképp azt szokták javasolni, h elsősorban ne butított kártyával használjanak az emberek FS-t. Az enyém pedig igencsak az!

Link to comment
Share on other sites

JohnnyRicco

Háát egyébként nagyon nagyban függ az ésszerű beállításoktól is. Nekem pl egy 3Ghz Intel(775) procival 2gb RAM -al egy 6800GS -en, 20-40 fps között ment nagyon szépen. A civil forgalmat ( főleg a vizi és szárazföldi ) kell levenni és az élsimítást a driverben állítani. A többi beállítást meg ki kell kísérletezni. Jelenleg a videokarim még ugyanaz, de a procit már lecseréltem C2D E6320 -ra és bár nem tudom még teljesen kihasználni a CPU -t de jelentősen megnőtt a játék sebessége. Főleg kis magasságon VFR -ben lehet észrevenni mert néha azért meg-megakadt egy rövidke időre (1-2 sec) számolgatni.

Szóval szerintem csak set-up kérdése. Mondjuk ezzel a 6800 -al nagyon meg vagyok elégedve, ugyanis 256MB 1200 Mhz GDDR3 -as memória modulok vannak rajta. Nagyon szeretem, mert előtte egy 6600GT volt és ez ahhoz képest elképesztő sebességbeli különbséget produkál minden programban/játékban egyaránt. :smile:

Link to comment
Share on other sites

UC

Háát egyébként nagyon nagyban függ az ésszerű beállításoktól is. Nekem pl egy 3Ghz Intel(775) procival 2gb RAM -al egy 6800GS -en, 20-40 fps között ment nagyon szépen. A civil forgalmat ( főleg a vizi és szárazföldi ) kell levenni és az élsimítást a driverben állítani. A többi beállítást meg ki kell kísérletezni. Jelenleg a videokarim még ugyanaz, de a procit már lecseréltem C2D E6320 -ra és bár nem tudom még teljesen kihasználni a CPU -t de jelentősen megnőtt a játék sebessége. Főleg kis magasságon VFR -ben lehet észrevenni mert néha azért meg-megakadt egy rövidke időre (1-2 sec) számolgatni.

Szóval szerintem csak set-up kérdése. Mondjuk ezzel a 6800 -al nagyon meg vagyok elégedve, ugyanis 256MB 1200 Mhz GDDR3 -as memória modulok vannak rajta. Nagyon szeretem, mert előtte egy 6600GT volt és ez ahhoz képest elképesztő sebességbeli különbséget produkál minden programban/játékban egyaránt. :smile:

Alapból nálam is gyors a játék. Mikor a target FPS-t 30-ra állítottam, mindig ott ugrált (csak nem szeretem olyan magasan, mert észrevettem, hogy a visszájára fordul a dolog, a gép erőlködik, hogy elérje, de piont emiatt szaggat); szóval a gondok akkor vannak, mikor tumultus van. PMDF 737 virtual cockpitban, leszállás előtt (már látszik a sok kifutófény), éjszak pl élvezhetetlen, nem bírja. Ha ehhez még kap egy jó esőt, akkor paff. De van néhány trükk, azokat bevetettem (cfg-ben mahinálás, omegadriver videokártyához stb), így azért már elég jó! :smile:

Link to comment
Share on other sites

JohnnyRicco

De van néhány trükk, azokat bevetettem (cfg-ben mahinálás, omegadriver videokártyához stb), így azért már elég jó! :smile:

Igen, igen ott elég sok mindent be/át lehet állítani. Főleg az autogen cuccokkal érdemes szórakozni (tree density, variable treesl...) ugyanis azok elég sok fps megtudnak enni...

Érdemes lehet szétnézni EBBEN a FAQ-ban, mert Alert jóvoltából sok mindenre van megoldás.

Aztán van itt 3 különböző leírás, amivel majdhogynem meglehet duplázni a sebességét a játéknak, ha jól van beállítva.

FSX Tweak Guide.pdf

FSX FPS Guide /wiki/

FS Insider Tweak

FSX Perfomance Tweaks /FS Station/

Különösen ajánlom itt az utolsó link 5. pontját: Autogen tweak that might help.

Itt az említett Tree-Trükk! :smile:

Ezeket átnézve kipróbálgatva tényleg nagy ugrást lehet elérni sebességben... Tán' még játszható is lesz a játék a végén! :D

Link to comment
Share on other sites

UC

Igen, igen ott elég sok mindent be/át lehet állítani. Főleg az autogen cuccokkal érdemes szórakozni (tree density, variable treesl...) ugyanis azok elég sok fps megtudnak enni...

Érdemes lehet szétnézni EBBEN a FAQ-ban, mert Alert jóvoltából sok mindenre van megoldás.

Aztán van itt 3 különböző leírás, amivel majdhogynem meglehet duplázni a sebességét a játéknak, ha jól van beállítva.

FSX Tweak Guide.pdf

FSX FPS Guide /wiki/

FS Insider Tweak

FSX Perfomance Tweaks /FS Station/

Különösen ajánlom itt az utolsó link 5. pontját: Autogen tweak that might help.

Itt az említett Tree-Trükk! :smile:

Ezeket átnézve kipróbálgatva tényleg nagy ugrást lehet elérni sebességben... Tán' még játszható is lesz a játék a végén! :D

Én is innen szedtem az ötleteket! Amúgy FS2004-el játszom, az X még messze van, de azért köszi! :smile:

Link to comment
Share on other sites

JohnnyRicco

Nm. :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Cycl0ne28

raktam be a gémbe 2 Airbust és két Boeinget!

Majdnem elk**tam, de végülis életem egyik legjobb landolása lett, uh büszkélkedem egy kicsit (pont a közepére, ez is ritka :smile:)

figyu, én nem T'om mér' de nem t'ok gurulni a géppel! tudsz adni egy hogyant?

Link to comment
Share on other sites

UC

raktam be a gémbe 2 Airbust és két Boeinget!

figyu, én nem T'om mér' de nem t'ok gurulni a géppel! tudsz adni egy hogyant?

Mit értesz azalatt, hogy nem tudsz gurulni? Adsz egy kis tolóerõt, és kiengeded a fékeket ("F3", és "." /pont/). :smile:

Link to comment
Share on other sites

Cycl0ne28

Mit értesz azalatt, hogy nem tudsz gurulni? Adsz egy kis tolóerõt, és kiengeded a fékeket ("F3", és "." /pont/). :smile:

úgy értem, hogy a kifutóra nem t'ok kigurulni! illetve, amikor leszállok, akkor meg nem tudok lekanyarodni a pályáról! A gépem egy ideig jobbra megy, aztán, amikor kiegyenesítem, akkor lemegy a gurulósávról a másik irányba. A kifutón is kacskaringózik a gépem, így persze. hogy nem tudok rendesen felszállni.

Link to comment
Share on other sites

UC

úgy értem, hogy a kifutóra nem t'ok kigurulni! illetve, amikor leszállok, akkor meg nem tudok lekanyarodni a pályáról! A gépem egy ideig jobbra megy, aztán, amikor kiegyenesítem, akkor lemegy a gurulósávról a másik irányba. A kifutón is kacskaringózik a gépem, így persze. hogy nem tudok rendesen felszállni.

Ezek szerint billentyûvel játszol. Nos ezzel az a gond, hogy az elsõ fs óta valamilyen relytéjes okból az irányítás billenytûn úgy mûködik, hogy ha valamilyen irányba elfordítod a gépet, akkor az elkezd arra menni, egészen addig, amíg ellen nem kormányzod. Viszont, ha túl sokáig nyomkodod az ellentéte irányba, akkor ahelyett hogy egyenesbe állna, elindul a másik irányba. Ebbõl szoktak lenni a földi kacsázások, a levegõben pedig a végzetes hintázások. Sajnos azt kell, hogy mondjam, meg kell tanulnod finom mozdulatokkal kormányozni a gépet, és úgyesen ellenkompenzálni. (Én ilyenkor profán egyszerûséggel számoltam a billenytûk lenyomását, aztán ugyennyit nyomkodtam az ellenkezõ irányba, és így nagy eséllyel megvolt az alapállapot.)

Másik megoldás, ha veszel egy joy-t, ami végleg kiiktatja ezt a problémát.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Ezek szerint billentyûvel játszol. Nos ezzel az a gond, hogy az elsõ fs óta valamilyen relytéjes okból az irányítás billenytûn úgy mûködik, hogy ha valamilyen irányba elfordítod a gépet, akkor az elkezd arra menni, egészen addig, amíg ellen nem kormányzod. Viszont, ha túl sokáig nyomkodod az ellentéte irányba, akkor ahelyett hogy egyenesbe állna, elindul a másik irányba. Ebbõl szoktak lenni a földi kacsázások, a levegõben pedig a végzetes hintázások. Sajnos azt kell, hogy mondjam, meg kell tanulnod finom mozdulatokkal kormányozni a gépet, és úgyesen ellenkompenzálni. (Én ilyenkor profán egyszerûséggel számoltam a billenytûk lenyomását, aztán ugyennyit nyomkodtam az ellenkezõ irányba, és így nagy eséllyel megvolt az alapállapot.)

Másik megoldás, ha veszel egy joy-t, ami végleg kiiktatja ezt a problémát.

Jah mivel az autómatán visszahúzza középre a szárnyakat.

Én is gamepaddal jácottam és naon jó volt.

Nekem a leszállással voltok gondjaim mert túl gyorsan mentem le. :sad:

Link to comment
Share on other sites

UC

Jah mivel az autómatán visszahúzza középre a szárnyakat.

Én is gamepaddal jácottam és naon jó volt.

Nekem a leszállással voltok gondjaim mert túl gyorsan mentem le. :sad:

Ez már egy másik történet :smile: Sok-sok-sok-sok-sok gyakorlás, és csukott szemmel is megy. (Nekem még nem :tongue:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
UC

Egy újabb videó:

Link to comment
Share on other sites

Cycl0ne28

Ezek szerint billentyûvel játszol. Nos ezzel az a gond, hogy az elsõ fs óta valamilyen relytéjes okból az irányítás billenytûn úgy mûködik, hogy ha valamilyen irányba elfordítod a gépet, akkor az elkezd arra menni, egészen addig, amíg ellen nem kormányzod. Viszont, ha túl sokáig nyomkodod az ellentéte irányba, akkor ahelyett hogy egyenesbe állna, elindul a másik irányba. Ebbõl szoktak lenni a földi kacsázások, a levegõben pedig a végzetes hintázások. Sajnos azt kell, hogy mondjam, meg kell tanulnod finom mozdulatokkal kormányozni a gépet, és úgyesen ellenkompenzálni. (Én ilyenkor profán egyszerûséggel számoltam a billenytûk lenyomását, aztán ugyennyit nyomkodtam az ellenkezõ irányba, és így nagy eséllyel megvolt az alapállapot.)

Másik megoldás, ha veszel egy joy-t, ami végleg kiiktatja ezt a problémát.

van joyom, ki is próbáltam, csak azt nem értem, hogy hogyan kell joystickkal (Logitech DualAction) felszállni? mer én már/még billentyûzettel jáccottam, úgy már megy a felszállás, csak joyjal nem tom hogy kell.

Tehát én csk mostan próbálom ki. Várom a választ arra, hogy hogyan kell evvel a joypaddal felszállni. Köszi! És azt se' értem hogy melyik kar a trigger!

Link to comment
Share on other sites

UC

van joyom, ki is próbáltam, csak azt nem értem, hogy hogyan kell joystickkal (Logitech DualAction) felszállni? mer én már/még billentyûzettel jáccottam, úgy már megy a felszállás, csak joyjal nem tom hogy kell.

Tehát én csk mostan próbálom ki. Várom a választ arra, hogy hogyan kell evvel a joypaddal felszállni. Köszi! És azt se' értem hogy melyik kar a trigger!

Üdv! Megmondom õszintén, elõször nem is értettem a kérdést. Aztán utánanéztem: a Dual Action egy gamepad, nem joy, legalábbis, ha a gugli igazat mond.

Gamepaddal pedig gõzöm sincs mit kell nyomkodni; gondolom a nyilakat. Mégcsak nem is fogtam ilyet a kezemben sosem.

Javaslom egy 3 tengelyû joystick beszerzését (az aminél maga a bot is forog a saját tengelye körül; ez az oldalkormány használatát egyszerûsíti le), amin van tolóerõszabályzó. Azzal nem lehet gond!

A trigger egyébként egy kalapszerû akármi, ált 4 vagy 8 irányú, és nézetváltó gomb, tehát azzal tudsz körbenézni pl a pilótafülkében.

Link to comment
Share on other sites

Balintos

Meg szerettem volna nézni, hogy milyen a játék, letöltöttem a Demot-t, de eddig arra sikerült csak rájönnöm, hogy lehet beindítani a hajtómûveket :lol:

valaki megmondaná, hogy a futómûvekre hogy lehet gázt adni?

Link to comment
Share on other sites

UC

Meg szerettem volna nézni, hogy milyen a játék, letöltöttem a Demot-t, de eddig arra sikerült csak rájönnöm, hogy lehet beindítani a hajtómûveket :lol:

valaki megmondaná, hogy a futómûvekre hogy lehet gázt adni?

A 2004-ben alapból járó hajtõmûvekkel indult a gép, külön progi kellett, hogy ne így legyen. FSX ezek szerint már javult ebbõl a szempontból?

Gáz: F3 adagolás, F4 full gáz. (Lefele F2, és F1).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cycl0ne28

Húú most jáccottam a 2004-gyel, de a gép intelligenciája nincs a topon! A kifutóra való felguruláskor az A320-asom mögé beállt egy 737-es. Akkor szépen rá akartam kanyarodni a 34L kifutóra. Szélesen akartam kanyarodni, majd full gáz, és irány az ég! Micsinált a 737-es? Szépen beállt elém! Kigurultam nagy nehezen és mögém beállt a Boeing. Szerintem addig nem gurulhat ki a kifutóra a gép, amíg a pálya használatban van, nemde?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
UC

Húú most jáccottam a 2004-gyel, de a gép intelligenciája nincs a topon! A kifutóra való felguruláskor az A320-asom mögé beállt egy 737-es. Akkor szépen rá akartam kanyarodni a 34L kifutóra. Szélesen akartam kanyarodni, majd full gáz, és irány az ég! Micsinált a 737-es? Szépen beállt elém! Kigurultam nagy nehezen és mögém beállt a Boeing. Szerintem addig nem gurulhat ki a kifutóra a gép, amíg a pálya használatban van, nemde?

Ez leginkább akkor fordul elõ, ha rádiózás nélkül teszel ezt-azt. Ilyenkor NÉHA van, hogy a játék nem veszi figyelembe, hogy ott vagy, és minden történik a maga módján. Hasonló eddig velem elvétve történt (1-2x), amikor rádióztam, és engedéllyel voltam ott ahol.

De amúgy ha csak offline játszol ígyis-úgyis kell az ATC-vel forgalmazni. Ha esetleg neten játszol és offline csak gyakorolgatsz, akkor nem ajánlom az ATC-t, egyrészt mert gyenge, és gyakran nem reális, másrészt mert a játék útvonalai elavultak, és nem a valós légifolyosókon "reptet"

Amúgy javaslom a 9.1 patch használatát :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
-OJ-

Itt sincs túl nagy forgalom :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
-max-

Be, ne zárd! :smile:

Itt van egy kis olvasnivaló: http://flightsim.blog.hu/

Hmm, ez az oldal érdekesnek látszik :smile:

Amúgy ma vettem egy Saitek Aviator joystickot. Eddig egérrel toltam az FSX-et, és hát ég és föld a különbség a kettõ közt... nagyon tetszik :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

UC

Hmm, ez az oldal érdekesnek látszik :smile:

Amúgy ma vettem egy Saitek Aviator joystickot. Eddig egérrel toltam az FSX-et, és hát ég és föld a különbség a kettõ közt... nagyon tetszik :rolleyes:

Köszi! Ha vége ennek a nyavajás vizsgaidõszaknak akkor gyakrabban fogok írni bele :smile: Google Earth-ben már be van jelölve egy csomó környék ahol repkedni szeretnék majd! :wink:

Meg persze ha végre lesz rá idõm és sikerül a "felvételi" a virtuális légitársaságba, akkor hosszabb utak is lesznek dögivel :smile:

Link to comment
Share on other sites

-max-

Köszi! Ha vége ennek a nyavajás vizsgaidõszaknak akkor gyakrabban fogok írni bele :smile: Google Earth-ben már be van jelölve egy csomó környék ahol repkedni szeretnék majd! :wink:

Meg persze ha végre lesz rá idõm és sikerül a "felvételi" a virtuális légitársaságba, akkor hosszabb utak is lesznek dögivel :smile:

Akkor majd figyelni fogom :wink: Egyébként te milyen grafikai beállításokat használsz?

Link to comment
Share on other sites

UC

Akkor majd figyelni fogom :wink: Egyébként te milyen grafikai beállításokat használsz?

Hát most hogy megvan az új gépem, minden max :smile:

Azokon a képeken nég a régi, ott a felbontás ua, mint a desktop (1280*1024), és a gép kinézete is max, de a táj, és a részletesség le van butítva. Meg persze nem voltak fent kieg. scenery-k, ezért jól futott.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...