Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Microsoft Flight Simulator sorozat


Jetix

  

156 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

kid8

ilyen géppel elmegy az fsx:asus p4p800 alaplap, ati radeon 9550 vga, 512MB ddr, celeron 2,66Ghz cpu?

elismerem eléggé xar gépem van :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Jetix

bemásolok ide egy System Requirementet, mert így akkor mindenkinek tiszta lesz, hogy mi kell ehhez a játékhoz:

Minimum Config: 1.0 GHz CPU, 256 MB RAM (for Windows XP SP2) or 512 MB RAM (for Windows Vista),

14 GB hard drive space (15 GB for Deluxe Version), DVD drive, 32 MB DirectX 9.0c compatible video card

Amin már jól fut: 3 GHz single core CPU (1.8 GhZ dual core), 2 GB RAM, fast video card with min. 256 MB RAM

ilyen géppel elmegy az fsx:asus p4p800 alaplap, ati radeon 9550 vga, 512MB ddr, celeron 2,66Ghz cpu?

elismerem eléggé xar gépem van :unsure:

a kérdésedre itt a válasz

Link to comment
Share on other sites

kid8

bemásolok ide egy System Requirementet, mert így akkor mindenkinek tiszta lesz, hogy mi kell ehhez a játékhoz:

Minimum Config: 1.0 GHz CPU, 256 MB RAM (for Windows XP SP2) or 512 MB RAM (for Windows Vista),

14 GB hard drive space (15 GB for Deluxe Version), DVD drive, 32 MB DirectX 9.0c compatible video card

Amin már jól fut: 3 GHz single core CPU (1.8 GhZ dual core), 2 GB RAM, fast video card with min. 256 MB RAM

a kérdésedre itt a válasz

köszi

Link to comment
Share on other sites

Jetix

köszi

igazán nincs mit... ezért van ez a topic (^.^)

Link to comment
Share on other sites

kid8

igazán nincs mit... ezért van ez a topic (^.^)

csak mert majd tervezem megvételét vagy le[köhömm]tését :lol: de sztem az 1.lesz a helyes megoldás

Link to comment
Share on other sites

Jetix

csak mert majd tervezem megvételét vagy le[köhömm]tését :lol: de sztem az 1.lesz a helyes megoldás

már nem is olyan vészesen drága a deluxe ed. se, mert a CDGalaxisban már 17 990.- ért láttam, és ez már közelít egy "Normális" új játék árához... :D

Link to comment
Share on other sites

kid8

már nem is olyan vészesen drága a deluxe ed. se, mert a CDGalaxisban már 17 990.- ért láttam, és ez már közelít egy "Normális" új játék árához... :D

lol úgy látszik h csak mi beszélgetünk itt :D

Link to comment
Share on other sites

Zaraqer

Tud valaki olyan oldalt ahonnan a repterek térképe vagy úthálózata(nem tudom pontosan hogy hívják) le lehet tölteni?

Mert Google-n kerestem de nem sokat találtam :sad: Kösz

Link to comment
Share on other sites

Snexi

Az alul írt konfingon h menne?

Link to comment
Share on other sites

Guest

valakinek volt szerncséje kipróbálni már a 2 új "kiegészítőt"? :smile: van vmi flight tales,meg budapest reptere.. :smile:

Sztem marha jók.. :smile: Ha vki már kipróbálta,lécci íron le róla mindent! :smile:

----

Am vkinek megvan a My Traffic X? Mert nekem ja,kiválasztottam h melyik év legyen "légiforgalmilag",de semmi...csak én 1edül vagyok... :wink: ;) Valaki segítsen lécci,előre is KÖSZ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cycl0ne28

Az MFS 2004-hez van-e olyan patch, mellyel valós légitársaságokat lehet berakni (Pl.:Air Canada, United Airlines, American Airlines, MALÉV, TAROM stb.)?

Link to comment
Share on other sites

Akos1994

Hy!

Anno még vmikor játszottam az fs x demójával ati radeon 9600proval vhogy el is ment :smile: most már gf 8800gts-em(320mb)van,1 giga ram,core 2 duo e6600.Akkor most hogy van,az fsx dx9 csak,vagy dx10-es???me láttam dx10 képet is az fs x-ről de a demóba nem láttam hogy átlehetne váltani dx10-re

Link to comment
Share on other sites

Snexi

Hy!

Anno még vmikor játszottam az fs x demójával ati radeon 9600proval vhogy el is ment :smile: most már gf 8800gts-em(320mb)van,1 giga ram,core 2 duo e6600.Akkor most hogy van,az fsx dx9 csak,vagy dx10-es???me láttam dx10 képet is az fs x-ről de a demóba nem láttam hogy átlehetne váltani dx10-re

Hát DX10-re csak Vistán lehet.De remélem nem vistád van mert akkor az az 1GB ram nagyon kevés.Olyan mintha XP-n lenne 512 megád...Magyarul olyan "gyors" a géped....

Link to comment
Share on other sites

Akos1994

Hát DX10-re csak Vistán lehet.De remélem nem vistád van mert akkor az az 1GB ram nagyon kevés.Olyan mintha XP-n lenne 512 megád...Magyarul olyan "gyors" a géped....

xp-m van de fel van téve a vista is :smile: .1ébként a ram befojásolja az fps-ek számát vagy csak a tőltési időket?A Vista több ramot zabál mint az xp és ezé lassabak a gémek???

Link to comment
Share on other sites

Jetix

xp-m van de fel van téve a vista is :smile: .1ébként a ram befojásolja az fps-ek számát vagy csak a tőltési időket?A Vista több ramot zabál mint az xp és ezé lassabak a gémek???

bezony...

Az MFS 2004-hez van-e olyan patch, mellyel valós légitársaságokat lehet berakni (Pl.:Air Canada, United Airlines, American Airlines, MALÉV, TAROM stb.)?

igen létezik, mindjárt szétnézek neked hátha megtalálom... ha megvan ide belinkelem...

Az alul írt konfingon h menne?

Olvass vissza egy kicsit, mert ott leírtam a részletes MS-által előírt config requirement-s -et de amúgy menne....

igen létezik, mindjárt szétnézek neked hátha megtalálom... ha megvan ide belinkelem...

szóval itt a link:

http://www.simviation.com/downloads.html

megannyi más érdekességet is találsz itt...

Link to comment
Share on other sites

Mau

Sziasztok!

Elnézést kérek, hogy ily galád módon csak úgy keresztbe kérdezek valamit, de nem találtam választ a kérdöjelre fejembe, igy kérdeznem kell.

Miként oldható meg a több képernyös játék? Mármint teszem azt játszom az MFSX-el vagy a Sturmovikkal, és nem egy, hanem mondjuk 3 monitoron jelenik meg a kép, értelem szerüen középsön a középsö panel, jobb oldalin a gép jobb oldali müszerezettsége, bal oldalin pedig a gép bal oldali müszerezettsége.

Esetleges segitségeteket köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Cycl0ne28

bezony...

igen létezik, mindjárt szétnézek neked hátha megtalálom... ha megvan ide belinkelem...

Olvass vissza egy kicsit, mert ott leírtam a részletes MS-által előírt config requirement-s -et de amúgy menne....

szóval itt a link:

http://www.simviation.com/downloads.html

megannyi más érdekességet is találsz itt...

Köszi! Király az oldal, de nem akar elindulni a letöltés, rákattolok a linkre, aztán kijön egy ablak, hogy letölthetem! No, itt kezdődik a baj! Nem válaszol a kiszolgáló!

Tűzfal: Agnitum Outpost

Letöltő progi: FDM (Free Dowload Manager)

Link to comment
Share on other sites

UC

Sziasztok! Lenne egy átlagos jellegű kérdésem az FS 2004-hez: milyen kiegészítőket javasolnátok, amikkel egy kicsit élethűbbé lehetnetenni a játékot?

Olvastam sokat pl. a valós AI megteremtéséhez a My Traffic-ról ill. az Ultimate Traffic-ról.

FS Boarding ill. FS Passenger, hogy legyenek utasok/személyzet.

Szóval ilyesmikre gondoltam. Mik a legjobbak, legismertebbek.

(Láttam egy videot valahol, amin Bp-en Follow Me autót hívott a pilóta, aki elirányította a megfelelő helyre, majd beszállókaput toltak a gépéhez stb - ilyesmikre gondolok). :smile:

Ja, és egy kérdés: kipróbálta már valaki az Aerosoft Budapest 2007-et? Annyi vele a bajom, hogy nem jelennek meg a bp-i hidak, híres épületek (pl Parlament), valamit azok a repterek, amik az alap FS-ben nincsenek benne, de ebben igen (pl kedves otthonom, Dunakeszi). Van valami tippetek, hogy miért van, mert amúgy minden ok vele.

Előre is köszönöm!

UI: bocs, hogy nem tudok értelmesen kérdezni, elég fáradt vagyok...

Link to comment
Share on other sites

Balu027

Háh, sikerült LESZÁLLNOM FSX demóban :tongue: Mégpedig a Carribian Landing küldiben. Igaz, hogy sztem közöm nem volt az utasításokhoz (nem is nagyon figyeltem a magyarázatra :smile: ), de...sikerült. Igaz, bénáztam vele egy darabig...

Amúgy kár hogy ilyen drága, lehet hogy megvenném teljesben.

Link to comment
Share on other sites

Babarc

melyik a legjobb repülős játék?

melyik a legújabb repülős játék?

mi a véleményetek az FS X-ről?

milyen hardver kövvetelménye van?

kiegek nélkül is megállja a helyét?

Link to comment
Share on other sites

UC

melyik a legjobb repülős játék?

melyik a legújabb repülős játék?

mi a véleményetek az FS X-ről?

milyen hardver kövvetelménye van?

kiegek nélkül is megállja a helyét?

1. Fs sorozat (ha polgári repszimet akarsz).

2. FS-X

3. nem jáccottam vele, nekem a 2004 is bevált, viszont nem kell hozzá nasa gép

4. nasa/paks - legalábbis nem árt

5. úgy hallottam az már igen, de tapasztalatból mondom, hogy ha komolyan akarod venni, akkor nem árt körbenézni (főleg addon környezet, és repülők terén - a többiről én sem tudok sokat, csak próbálkozom).

Link to comment
Share on other sites

Babarc

1. Fs sorozat (ha polgári repszimet akarsz).

2. FS-X

3. nem jáccottam vele, nekem a 2004 is bevált, viszont nem kell hozzá nasa gép

4. nasa/paks - legalábbis nem árt

5. úgy hallottam az már igen, de tapasztalatból mondom, hogy ha komolyan akarod venni, akkor nem árt körbenézni (főleg addon környezet, és repülők terén - a többiről én sem tudok sokat, csak próbálkozom).

Kössz UC a válaszokat!

Szerinted ez a gép jo lenne az X nek?

Amd Athlon 3600+ Dual Core proci . Geforce 8600 GT 256 mb, 1gb ram KIngmax , M2ne sli alaplap (22-25 k)

Link to comment
Share on other sites

Guest

Kössz UC a válaszokat!

Szerinted ez a gép jo lenne az X nek?

Amd Athlon 3600+ Dual Core proci . Geforce 8600 GT 256 mb, 1gb ram KIngmax , M2ne sli alaplap (22-25 k)

Még az én gépemen is elég gyengén megy hát akkor azon... :D

Á gyerekek ez írtóra el lett rontva, mármint optimalizálás terén.

Link to comment
Share on other sites

Babarc

sok külünbség van a X és 2004 között?

Link to comment
Share on other sites

UC

sok külünbség van a X és 2004 között?

Figyelj, én azt mondom neked, hogy az X még nem terjedt el. Online pilóták, virtuális légitársaságok, és a sok "veterán pilóta" még a 2004-et használja. Ezen kívül, míg az X 17e körül kapható, a 2004 jelenleg 5000 ft. Grafikailag nem nyújt annyival többet, hogy kiemelkedő legyen, bár úgy tudom sokat javítottak az anti alaising és egyéb effektek támogatásán (a 2004 grafikája eléggé vibrál, helyenként pixeles, és ezen nem segít semmilyen állítgatás, csak lassabb lesz a játék). Ugyanakkor az én gépemen (Celeron 2.8 Ghz, 1 GB DDR 400 RAM, Radeon 9550 128 MB) mindent maxra húzva jól megy.

Ami mégis a 2004 megvétele ellen szól: rengeteg kiegészítő van (tényleg rengeteg) ami növeli a játékélményt, és a realizmust már-már a valódi repülés élménye mellé emeli (Példaként nézd meg az Aerosoft, a Lago, a FlyTampa reptereit, add-on sceneryjeit, ill a PMDG, Captain Sim, Ariane, Level-D repülőgépeit, vagy az FS Navigator, Active Camera, FS Passengers, Ultimate Traffic (v. My Traffic) c. kiegészítőket). Ha ezeket az ember mind megveszi (és itt most a tényleg megvételről beszélek, bár tény, hogy némelyiket alternatív módon is be lehet szerezni), akkor a végösszeg sok 10e Ft-ra jön ki, arról nem isbeszélve, hogy az igazán profi kegészítők zabálják az erőforrásokat. Pl a Frankfurt Mega Airport, és a Budapest 2007 c. kiegészítők megkövetelnek olyan gépet, amit az FS X alapból.

Tehát, ha valaki tényleg komolyan gondolja, annak elegendő a 2004, de nem árt némi kigészítő.

Ugynakkor ha valakinek az alapok is elegendőek, megelégszik az alapjáték realizmusával, annak inkább az X való, mert sok olyasmit tartalmaz, amit a 2004 csak kieg-ekkel ért el, de nem viszi túlzásba a realizmust (bár ez csak nézőpont kérdése :smile:)

Remélem tudtam segíten!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...