Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AMD processzorok


Pjotr

Recommended Posts

Dave891

Próbáld ki úgy, hogy a Bios-ban kikapcsolod a C'n'Q-t.

Link to comment
Share on other sites

kev08

A C'n'Q nélkül még drámaibb a helyzet. Még annál is lassabb. Nem az alaplap lenne a hibás? Valahol olvastam hogy valami gyári hibájuk van, meg a BIOS is elég régi verzió és nincs hozzá újabb. Erősen gondolkodom hogy holnap becserélem az alaplapot egy hasonló értékűre.

Tudtok valami jó alaplapot 15 ezerért?? (Ugyanis ez annyi volt :S )

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Ez a 6000+ pontosan melyik fajta? 125W-os vagy 89W-os? Ha nincs meg a doboza, nézd meg CPU-Z-vel az adatait, és írd le, hogy hány nm-es vagy hogy milyen steppinges (F3 vagy G2).

Link to comment
Share on other sites

kev08

Megnéztem CPU-Zvel. 90 nm-es és F3 steppinges.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Akkor ez lesz a baja. Ez a processzor nem való ebbe az alaplapba, az ugyanis csak a maximum 95W-osakat fogadja. 6000+ jelűből a 65nm-es, G2 steppingű, 89W-osat kezeli megfelelően. ITT található, mely processzorokkal kompatibilis.

Link to comment
Share on other sites

kev08

Köszi. Akkor holnap egy másik alaplap után nézek. :)

 

Találtam egy alaplapot. LINK

 

Mit gondoltok róla?

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Ez az alaplap megfelelõnek tûnik. (Egyébként processzorcserével is meg lehet oldani a problémát. :))

Link to comment
Share on other sites

kev08

Inkább az alaplapot cserélem. :D

 

De köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
MAJA

Ajjaj! Bajok vannak. A feladatkezelő bácsi így diagnosztizálta a procim,játék közben.

IPB kép

Késöbb aztán ez a jelenség át terjedt többi magra is.

IPB kép

 

Tudja valaki hogy mi lehet a baj? :pislog:

 

szerk.:Nem tudom ilyen esetben lehet-e új témát nyitni, de még nem láttam Q9550-esekről szókó topikot, de talán pont aktuális kezd lenni a nem régi megjelenése miatt.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez pontosan milyen játék? Lehet, hogy csak egy magot használ ki.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Igazából bármely játék lehet. :) Így kapásból egyről se tudok, ami rendesen kihasználná a 4 magot. Nincs itt semmi probléma, nem hiába hangoztatom, hogy adott pénzösszegből CSAK játékra jobban megéri magasabb órajelű kétmagosat venni EGYELŐRE, de idővel majd ez változni fog, és a te 3 parlagon heverő processzormagod is beindul. :)

Link to comment
Share on other sites

MAJA

pillanat pillanat! nézzétek meg a képet mégegyszer! nem az a baj hogy csak egy mag megy, hanem az hogy a zöld görbe alatt egy piros is húzódik!!! ilyent még soha nem láttam!

IPB kép

 

 

szerk.:Tulajdonképpen mindegy is hogy milyen játék, csak azért írtam, mert arra használom, de arra gondoltam hogy munka közben így fest a proci a feladatkezelőben. Ha vírusirtót futtatok akkor is ott a piros görbe!

 

Egyébként a Crysis pl. mind a négy magot használja. Az egyiket kb.35-40%-on, a többit pedig 15-20%-on.

Ami az órajelet illeti, 1333MHz, ennél nem nagyon van több, kivéve ha tuningolod, viszont a Cache 12MB!

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Az a piros a kernelidõ. A nézet menüpontban lehet kikapcsolni a mutatását ("Kernelidõk mutatása"). Nincs azzal semmi gond, mindig ott volt eddig is, csak nem volt bekapcsolva a megjelenítése. :)

Link to comment
Share on other sites

MAJA

:lol::cumizik::hátpersze::hátpersze::hátpersze: ..köszi Dave89 ! Véletlenül rányomhattam a pipát :gépel:..húúú ezt a megkönnyebbülést amit most én érzek :upsz:

...naszóval azért vegyetek ilyen procit, mert... :szemöldök::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
MERNOK

Ha bekapcsolom a BIOS-ban a Cool n Quiet funkciót, akkor ez már szabályoz-e, vagy fel kell még telepíteni a szoftvert is.

Vista esetében célszerû-e feltelepíteni a Dual Core Optimezer-t (AMD), vagy csak VISTA esetében?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

C'n'Q Vista-val:

  1. BIOS-ban be kell kapcsolni
  2. Lehet örülni.
A Dual-Core optimizert érdemes felrakni.

 

C'n'Q XP-vel:

  1. BIOS-ban be kell kapcsolni
  2. Processzor-drivert fel kell tenni
  3. Energiagazdálkodásban Minimális energiagazdálkodást kell kiválasztani
  4. Lehet örülni
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
aaa3

Honnan tudhatom hogy megy e a cnq? Viszonylag új konfigról van szó (770, 9850BE) szóval elviekben bizti hogy tudja; az érdekelne hogy konkrétan az adott pillanatban épp megy-e.

 

Csak mert a cpu-z a névleges max órajelet mutatja ez azt jelenti hogy annyin is van, -> nem megy?

A biosban nem vagyok biztos (nem akarom újraindítani per pill :S .), a proci driver fennvan azt hiszem hogy az alaplaphoz kapott cd-ről, és az energia izé is azon van most néztem meg.

 

OFF: Valaki segítene?, pár napja csináltam egy aláírást de mikor legközelebb itt voltam eltűnt. Miért lehet? Ha valami probléma volt és egy moderátor szerkesztette akkor jól gondolom hogy az nyomot hagyott volna, azaz vagy odaírja helyette hogy szerkesztve, vagy ha úgy ahogy van törölte akkor is dob legalább egy pm-et, és/vagy megemeli a warning-omat? mert ezek közül semmi...

Link to comment
Share on other sites

aaa3

Hm... ok, a biosban 2 lehetőség volt: auto és disabled, auton van, gondolom az a bekapcs. Mégis úgy tűnik nekem hogy nem megy :( Lehet hogy azért van mert a biosban (,,mobo intell. tweaker'') auto-ról kézire állítottam néhány dolgot hogy tuningolhassam? Visszavettem a szorzót egy féllel, 12re és alulfeszeltem 1,08-ra 1,3-ról; de ha emiatt nem megy a cool&quiet akkor egyértelműen nem éri meg hisz az idő legnagyobb részében nem terhelem a cpu-t csak minimálisan...

 

De csak nem hinném hogy emiatt ne kapcsolna be, hisz azoknak is megy akik feltuningolják a gépeiket egészen addig amíg kézzel ki nem kapcsolják... nekem is mennie kéne! :(

 

Szerk.: Lehet hogy azért van mert fennvan az easysaver és az easytuner? Utóbbit csak nézelődésre használom, előbbiben meg minden "saving"-es stb cucc be van kapcsolva..

Amúgy meg az amd overdrivet még annyira sem tudtam használni mint az easytunert mert ez ráadásul az alapfeszt írja ki pedig bizti hogy nem azon van, bios és et6 is jól mutatja amire levettem.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

XP SP2 és Vistától fölfele már nem kell semmiféle CPU driver. A minimális energiagazdálkodást bekapcsoltad? Milyen programmal ellenõrizted a CPU órajelét?

Link to comment
Share on other sites

aaa3

Oh oh oh ezeket már mind leírtam. :/ Kivéve az os-t, az xp sp3. A driver meg hadd legyen fönn, ártani biztos nem árt. A minimális van kiválasztva. Az órajelet és egyéb tulajdonságokat az alaplaphoz kapott EasyTuner6-al, letöltött CPU-Z-vel, és letöltött AMD OverDrive-val ellenőriztem. Az et6, a cpuz (és a bios) mindent jól ír ki, az aod meg nem. A freki ugyanaz mindnél (2400, mert 12re vettem a szorzót, előtte 11,5 volt és akkor 2,3 at írtak ki [alap 12,5&2,5]), de az első kettő(+a bios) a feszt is helyesen írja, az aod viszont az alap 1,3-nak amiről pedig levettem. (Illetve, egyetlen egy helyen, a "board status" "vin0" mezőjében a helyes (kézzel 1,09-re csökkentett) feszültség szerepel, de mindenütt ahol a cpu-ról mutat adatokat a hibás gyári 1,3 áll.)

Vagyis, az overdriveban nem bízom (mondjuk a ventit be tudtam vele állítani); de az órajeleket illetően "teljes az egyetértés" a progik között. (Ja és az aod súgója szerint (nemrég néztem meg) ha menne a cnq akkor a csökkentett, épp aktuális értékeket kéne mutatnia, feltételezem ez akkor a többi progira is igaz.)

Link to comment
Share on other sites

aaa3

Jééééé........ hát NAGYON nagyot néztem... kicsit keresgéltem cnqról, beleakadtam valami rmclock nevű kis progiba, hát az bizony: Core clock 2400MHz Throttle 1100 MHz.... Vagyis működik! Pedig a progi régebbi mint ahogy a K10 kijött, nem is ismeri fel rendesen a cpu-t.

 

De akkor a cpu-z például (a többiről már nem is beszélve) miért nem mutatja hogy vissza van véve? Főleg ha mindenki másnál igen... vagy ha náluk sem akkor légyszi írjatok ide! :D

 

Szerk.. most akkor nem tudom hogy mi van... Letöltöttem még pár progit, amd power monitor, amd cpu info, amd clock, mindet a hivatalos honlapról, és mind 2,4GHz-t (és amelyik ezt is írja) 1,3V-ot mutat :(. És bizony a cpu-z-nek is a csökkentettet órajelet kéne mutatnia annak is utánanéztem. De az meg a voltot írja helyesen.. Nem tudom hogy melyiknek higgyek vagy hogy mi a baj a rendszeremmel... :/

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Ha jól vettem ki az elõzõ hozzászólásaidból, próbálkoztál némi tuninggal, szóval nem default paraméterekkel megy a rendszered. Én úgy tudom, hogy nem mindegyik alaplapnál mûködik a CnQ tuning mellett. Állíts vissza mindent alapértékre, és úgy nézd meg.

Link to comment
Share on other sites

aaa3

Hát igen... KÖSZÖNÖM!.... már egy kicsit frusztrálva voltam hogy senki nem válaszol és hogy 20 progi 20 különféle sz__t ír ki... de lol, ez megoldotta (pedig minden reményt elvesztettem már). Azért nem teljesen felhőtlen az öröm :P, mert... ja értem most látom csak hogy "nem mindegyik lappal működik tuning mellett".. már épp sírtam volna hogy akkor másnak miért :D Pedig úúúúgy imádok alulfeszíteni :P nem baj, az idő 99%-ában így mégjobban kímélve lesz, az 1%-ban meg csak nem árt meg neki az eggyhárom... ;/

Jajj de szeretem ezt a C'n'Q-t :P

 

És egy gyors megjegyzés ha valakinek ugyanez lesz a problémája és visszaolvas: az rmclock vacak, és tévesen írtam pár hsz-el feljebb hogy megy mert nem ment. Most megy. A CPU-Z teljesen megbízható. Az OverDrive csak majdnem, nem képes 1,05V-nál kisebb feszültséget kiírni pedig EasySaver-rel(*) és C'n'Q-val már 0,97-en van ^^.

(A teljeség kedvéért, az easytuner is, amd power save is, amd cpu info is, amd overdrive is helyesen írja a frekiket. Az amd clock nem, a wcpuid/wcpuclk(**) sem, az rmclock sem(***). És a hivatalos pdf a cnq témáról még egy módot megemlít a végén, simán sajátgép\tulajdonságok, és ott is a feleakkora frekit mutatja ha megy.)

 

*:igen, ez is megy és nem ütik egymást a cnqval. Sőt, további csökkenést lehet vele elérni, hármasra kell venni, alul a miniatűr gombokat.

**:ezek amúgy is nagyon régi és elavult progik, és nehezen is letölthetők. Valami amd-s doksiban olvastam hogy ezzel nézzük meg azért szedtem le ezt is sok más ___-al együtt az elmúlt pár napban...

***:amikor nincs engedélyezve akkor 1100mhz-t amikor rendesen megy 625mhz-t mutat a "trottle" értékeken, mindkettő totál hülyeség de ez is egy mód végülis hogy lássuk...

 

u.i.: még valamit kipróbáltam: Senki ne is próbáljon cpuidle-t használni cnq-s vagy speedstepes procival! Egyből maxra ugrik minden, nem éri meg!

 

============================================

 

Másik hsz.: Oké... kb. 1 oldallal feljebb írta pjotr hogy a dual-core optimizert érdemes feltenni. Ez csak két-, vagy bármilyen többmagos procihoz jó?

 

Korábban már én is beleakadtam, én azt olvastam róla hogy "állítólag" néhány nem két magra tervezett játékot "bír rá" arra hogy mégis valamivel jobban kihasználja eme áldást, valahogy úgy hogy megkerüli az oprendszert, vagy valami ilyesmi. Nekem az egész egy gázos zavaros lehetetlen-hogy-tényleg-sokat-ér átverésnek tűnt, nem bíztam benne. Az a (másik) kérdésem hogy ez minden egy magra tervezett progit "gyorsít" (ha-ha), vagy csak játékokat, azok közül sem mindet?

Link to comment
Share on other sites

aaa3

Már nem tudom szerkeszteni.

 

Most azt olvasom valami angol helyen hogy a rendesen működő programokhoz semmi köze, csak ha valami nem úgy fut ahogy kéne akkor azt teszi helyre, néhány bugos játékot meg is említenek. Én maradok annál hogy fölösleges feltenni haszontalan vacak.

 

Több nap után nem is kell. :) <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Pedig érdemes feltenni, ez nem egy olyasmi driver, mint egyéb hardvereké, hogy valami nagy, rendszerindítást lassító szoftvert tesz fel, ami az óra mellett is megjelenik a tálcán, hanem egy szoftveres javítása a processzornak, egy mikrokódutasítás (legalábbis remélem, hogy jól mondom :) ).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...