Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AMD processzorok


Pjotr

Recommended Posts

Fujitsu

Átlagos felhasználás mellett olyan nagyon sokra nem mész a plusz magokkal.

AmdahlsLaw.svg

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, Fujitsu said:

Átlagos felhasználás mellett olyan nagyon sokra nem mész a plusz magokkal.

Pontosan, ezétr részesítem még mindig előnyben az órajelet. És nem tervezek lassabb procit venni

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
44 minutes ago, Lord_KROK said:

Pontosan, ezétr részesítem még mindig előnyben az órajelet.

Ez azért nem ilyen egyszerű, az órajel nem minden. Egy processzormag sebessége alapvetően három tényezőtől függ: az utasításkészlet komplexitásától (egy adott feladathoz hány gépi utasítás kell), a gépi utasítások órajelszükségletétől (egy gépi utasítás hány órajel alatt megy végbe), illetve természetesen az órajeltől. Ennek a háromnak a szorzata az, ami lényeges. Magyarán hiába magas órajelű egy chip, ha egy órajel alatt kevesebb feladatot tud elvégezni, mint egy másik, illetve ha nem ismer bizonyos utasításokat, ezért azok végrehajtása csak sok más utasításból lehetséges. Ezért van az, hogy noha már a Pentium 4 is 3 GHz-es volt, a teljesítménye egy szálon sem mérhető egy hasonló órajelű mai processzoréhoz.

Inkább úgy fogalmaznék, hogy az egyszálú teljesítmény az, aminek még mindig érdemes kiemelt jelentőséget tulajdonítani. A többszálúság rendkívül hasznos és fontos dolog, de egy ponton túl csökken, majd stagnálni kezd az általa nyerhető hasznosság. A gyártók az elmúlt 10 évben épp ezért nem is igyekeztek ész nélkül magokat zsúfolni az átlagfelhasználásra szánt processzoraikba, mert a mindennapi felhasználás során az átlagjúzereket nem ez limitálja (viszont a több mag jelentette pluszfogyasztás nagyon is). A teljesítménynövelésnek más hatékony eszközei is vannak, például a vektorizáció – az Intel már az AVX-512-nél tart.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Köszönöm, hogy ezt leírtad, de mindezzel tisztában vagyok. 

Ugyebár a hiába magas órajel problémával a Bulldozer prociknál is találkozhattunk.

Rosszul fogalmaztam ezekszerint (de legalább témaindító volt :D ) azonos generációjú procinál inkább a magasabb órajelet és nem mondjuk 2-vel több magot favorizálik. (tehát pl egy 6 magos magasabb órajelű mittudomán... Ryzent inkább választok mint egy alacsonyabb órajelű 8 magosat)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...