Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AMD processzorok


Pjotr

Recommended Posts

Kovács Gyula (MiniDisk)

:D ProFiler: Tudjuk, hogy nem a processzoron van a paszta gyárilag, hanem a hűtőborda alján. De én automatikusan jóra értettem.

 

Fapuma: miért lenne hőcsöves egy gyári borda? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mert az AMD már bemutatta pár hónappal ezelõtt a hõcsõves boxos hûtõket. Nagyon jók lesznek. 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
:pislog: A procin gyárilag nincs semmiféle hûtõzsír! Ha van rajt, akkor az használt processzor. A hûtõbordán van, azt ajánlom, hogy elõször érdemes a gyárival használni, aztán kb. 3 hónap után lecserélni valami másra.

Ciao.

Áááááh ...

Teljesen igazad van, valóban a hûtõn van a hõvezetõ paszta! :igen: Elnézést.

A nagy rohanásban (ebédidõ) rosszul írtam ..., másra gondoltam és megint mást írtam.

(Talán a tudatalatti zavart be, mert ugye általában a procit szoktuk pasztázni, ill arról szoktunk beszélni. :D )

 

(Javítottam az elírást)

Link to comment
Share on other sites

fapuma
Fapuma: miért lenne hőcsöves egy gyári borda? :pislog:

Pl. hogy szimpatikusabb legyen a gyártó. Vagy a gazdasági vezető egy delíriumos pilanatában átírta a költségvetést. :) Az Opteronoknak MÁR hőcsöves a gyári bordája - és állítólag az összes AM2-es processzoré olyan lesz. Majd.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az új Opteronoké az! :ötlet:

 

@ sz.jános:

Semmi gond! ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
djfnz

Be szeretnék szerezni a Sepronom(s 754) helyére egy Athlon 64 et ugyan olyan tokozásban szerintetek lehet e 754 es tokozásu Athlon-t kapni?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Nem igazán. Vagy ha igen, nagyon ritka. Pár hónapja a PClandnál volt még egykét modell, de azóta levették a kínálatról. Elfogyott.

Link to comment
Share on other sites

djfnz

Köszi az infót!!

Link to comment
Share on other sites

Greene
Az új Opteronoké az! :ötlet:

Muszáj is neki, mert pl. az 1U magas szervereknél nem lehet úgy megoldani a hűtést mint egy sima gépnél, és azért a két mag az kétszer annyi mint az egy. Vagy mondjuk azt, hogy ezért a pénzért még jó, hogy hőcsöves!? ;)

 

Amúgy 3 féle új Opteron jött ki:

1200-as sorozat: (Santa Ana mag) 1 processzor / 2 magig, Socket AM2 (940 pins) <- ilyenem lesz ha minden jól megy :)

2200-as sorozat: (Santa Rosa mag) 2 processzor / 4 magig, Socket F (1207 pins)

8200-as sorozat: (Santa Rosa mag) 4 processzor / 8 magtól, 8 processzor / 16 magig, Socket F (1207 pins)

 

 

@djfnz: Ritka mint a fehér holló, mert azok még a régi (clawhammer és newcastle) magos A64-ek. Gyorsan átálltak S939-re, és a Sempron lett a Socket 754-es low-end CPU. Olcsóbb ha veszel egy jobb Sempront bele. Nem nyernél sokat az A64-el a Single-Channel miatt.

Link to comment
Share on other sites

level

@djfnz

Szlovákiában a legtöbb helyen még lehet kapni s754 Athlon64 3000+-ot. Nem olcsó, de ha esetleg közel élsz a határhoz, vagy van ismerõsöd, most még be lehet szerezni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Greene:

Látom komolyabban utánnanéztél. :oké: Melyiknél maradtál végül?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Hát most nagyon jár az agyam. Egy Opteronos SUN szervert néztem ki, mégpedig egy X2100-ast (Aquarius). Ennek az alapmodelljében 148-as Opteron van, ami egy 2 GHz-es egymagos (Socket 940). Az újabb X2100 M2-ben viszont már 1210-es van, ez ugye az új széria AM2-es foglalatba megy bele, 1,8 GHz-es kétmagos. Az elsõnek az ára vonzó, a másodiknak a tudása (4 hálókártya), és a teljesítménye (olyan mintha 2 proci lenne benne, ráadásképp a DDR667-es memória) és, hogy modernebb. Viszont kell bele vegyek még 2 merevlemezt, tehát eléggé figyelnem kell az árra. Raádásul egységes áron adják mindenhol a kiskerek.

Mindenképpen a 1210-es éri meg hosszútávon, mert annak jóval nagyobb a teljesítménye relatíve alig többért.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
rcsabi12

Egy athlon 64 3800+-os processzorhoz mekkora és milyen táp kell?

Link to comment
Share on other sites

Greene

A régebbiek (130nm-es gyártási technológia) 90W-ot esznek maximum az AMD szerint, és az újabbak (90nm) 60 és 90W között fogyasztanak, de mivel az összes tudja a Cool 'n Quiet funkciót ennél azért lényegesen kevesebbel is beérik (akár 30-40W).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
jagdtigger

Hello

Az én gépemet úgy rakattuk össze, és azt szeretném tudni hogy amikor összerakják akkor megfelelő hűtőpasztát szoktak használni? Mellesleg MOD-nál rakattuk össze.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Igen.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
bt024

Sziasztok!

 

Kérnék egy kis segítséget. Olyan gondom van, hogy újratelepítettem a rendszert és azóta a procim csak 997MHz-en muzsikál, a multiplier szám 10 helyett csak 5, miért lehet ez? és mi a megoldás? Akinek van egy jó ötlete legyen szives ossza meg velem.

 

Elõre is köszi! Tom

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Semmi pánik, csak aktív a CPU energiagazdálkodása. Terheld le valamivel a CPU-t (mondjuk tömöríts), azonnal meg fogja emelni.

Link to comment
Share on other sites

bt024

Köszönöm szépen a segítséget. Idõközben helyreállt a rend és már minden mûködik. De azért mégegyszer köszi.

 

Üdv! Tom

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kev08

Sziasztok!

 

Nem rég vettem egy AMD Athlon 64 X2 6000-es procit. Összeszereltem a gépet és felraktam rá egy XP Professional op rendszernek.

 

De már itt is akadtak problémák. Ugyanis nagyon lassan telepítette fel a windowst. Ezt még kivártam. De a telepítés után se gyorsult fel a gép.

 

Szertintetek mi lehet a baj? Valami beállítási vagy driver hiba?

 

Mert olyan mintha a "két magból csak az egyik menne és az is csak félig". :S

 

Ha tudtok segíteni megköszönönném. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az alaplap BIOS-a támogatja az új processzort?

Link to comment
Share on other sites

kev08

Ez hogy értendő? Vagyis merre keressem ezt? Amugy az lehet a baja hogy 32bites xp van rajta, a proci meg 64bites? :S

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Milyen az alaplap? Lehet tényleg Biost kell frissíteni.

 

(Az nem lehet a baja.)

Link to comment
Share on other sites

kev08

Asus M3A78-EH. Elég friss alaplap. Én is próbálkozok BIOS frissítéssel, csak kicsit rakoncátlankodik a netem.

Link to comment
Share on other sites

kev08

Nem tudom a BIOSt frissíteni ugyanis a legújabb van rajta. De még mindig csinálja. Már a windowsba nem, meg telepíteni is gyorsabban telepít, de ha elindítok pl: egy játékot, úgy akadozik mintha egy 1,8as proci volna. :S

 

A rendszerem a köv:

 

Asus M3A78-EH

AMD X2 6000+

Kingston 2x1GB DDR2 800MHz

MSI 8800 GT 512MB

WD 320 GB HDD

FSP 400W tápegység

Win XP Prof SP3

 

Nagyon elkélne a segítség. Most vettem a gépet és máris rossz. Ha tudtok segíteni, nagyon hálás lennék. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...