Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AMD processzorok


Pjotr

Recommended Posts

szabzso
És a windowsban beállítottad a minimális energiagazdálkodást?

 

Nem, megnézem azt is!

Link to comment
Share on other sites

fei

Egy S939-es Venice procinak mennyi a külsõ órajele? Alaphelyzetben hány MHz-es memóriával megy szinkronban: DDR400 v. DDR500?

Link to comment
Share on other sites

nascar

Az attól függ, hogy melyik :!: Egyébként a DDR400-asokkal megy szinkronban, mert 200 MHz az FSB-je, és a szorzó változik a prociknál. Az én 3200+ Venice-em 10x 200 MHz-es, ha fullon megy, ha Cool'n'Quiet akkor 5x 200 MHz.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A régi tápommal jól mûködött csak az meg nem birta el a gépemet. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Chabi1

Van új procidriver a Socket939 és 754 procikhoz. >> Letöltés <<

 

Az 1.3.1-es verzióban javítottak a Cool'N'Quiet szolgáltatáson, mert néhány prociban a régi driver nem tudta mûködésre bírni azt.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ez tartalmaz x64 bites windowshoz is drivert?

Link to comment
Share on other sites

Genius87

Igen, a 64 bites Windowshoz is jó.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ateens

Sziasztok! Az AMD Athlon64 -es processzorral, (3000+) elõnyösebb 64 bites windows xp-t használni? Gyorsabban mûködnének a dolgok? :)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Én pont most járok ezeknek utána. Idáig 32bitest használtam, de most kipróbáltam a 64bitest. Gyorsabb a dolog nem is kicsit, csak rengeteg gondal jár, és nagyon sok kompromisszumot igényel.

:nyíl: Kezdjük ott, hogy XP x64 nincs magyar nyelvûben (nekem ez nem gond...)

:nyíl: Új driverek kellenek hozzá (64bitesek), és sajnos vannak olyan gyártók, melyek nem adtak ki 64bites drivereket :S Ezért szívok most a TV tuneremmel, mert ilyen lelkes otthoni emberek álltal barkácsolt drivert kell hozzá használnom...

:nyíl: Csomó redszer eszköznek is (pl.: .NET) is 64bitesnek kell lenni.

:nyíl: Több RAM-ot eszik. Nálam 1024MB-on már nem érzi magát olyan jól mint a 32bites XP

 

Én úgy érzem, nekem sikerült átálnom, ha te is így döntessz, nyugodtan keress meg! ;)

Link to comment
Share on other sites

Athos

Szerintem a 64 bites driverek és szoftverek megjelenésére jótékonyan fog hatni majd a Vista megjelenése. Addig meg marad ez a kompromisszumos megoldás. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ateens

Hát nekem most Athlon64 bites processzorom lett, azt hittem ez elég. Ami van videokari nem tudom hány bites, az alaplap az is tudja a 64 bites témát. A memória meg csak 512 mega, szóval akkor marad a 32 bites windows xp. Vagy lehet visszaállok win 98 ra? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pjotr

tudna nekem segíteni valaki abban, hogy hogy tudnám húzni a procimat?

A64 2800+ s754 (egy ilyenben: MSI K8N Neo Platinum)

még gyári hûtõje van

 

csak kíváncsiságból kérdezem

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ennek van saját helye a Tuning topikban. Egyébként a BIOS-ban teheted meg.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Egy AMD Athlon 64 3700+ (s754) mekkora órajelen megy :?:

 

köszi!

Link to comment
Share on other sites

eremit

2200 MHz

Link to comment
Share on other sites

OOP

Nekem lenne egy kérdésem.AMD Athlon 64 3200+ -os procihoz fel kell tenni ezt a drivert?(AMD Athlon™ 64 Processor Driver for Windows XP and Windows Server 2003 Version (exe) 1.2.2.2) és gyorsít-e valamit a procin a drvier?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Biztos használ valamit... :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem gyorsít a processzoron, csak nem fog lefagyni a Windows bekapcsolt C'n'Q esetén.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

OOP

Aha és mi az a C'n'Q?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Cool 'n' Quiet = Hûs és Csendes

 

csökkenti a cpu szorzóját ha, ha nem kell a cpu teljes sebeesége, mondjuk ha alapból 9*200MHz=1800MHz, de ha bekapcsol, akkor ez az érték 5*200=1000MHz, így csökken a fogyasztás, a hõtermelés, viszont ez az érték másodpercenként akár 16-szor is képes változni, szóval a lejjebb kapcsolt órajel nem jelent teljesítménybeli veszteséget. Mivel ha kisebb a hõtermelés alacsonyabb ventillátor fordulat is elég a procinak, ezért a képes arra is, hogy a cpu hûtõt alacsonyabb, de ha éppen melege van a cpunak, akkor magasabb fordulatra kapcsolja, optimalizálva ezzel a kibocsájtott zajt. Ahhoz hogy mûködjön, olyan alaplap és proci kell ami ezt támogatja, ezek után engedélyezni kell a BIOS-ban, fel kell tenni a CPU drivert, és az energiagazdálkodásnál a minimális energiagazdálkodást kell aktiválni.

 

hát kb ennyi, remélem érthetõ, egyébként már van újabb driver is

Link to comment
Share on other sites

OOP

Aha értem. Köszi a választ

Link to comment
Share on other sites

zidane87

sziasztok!

 

tervezem venni:

AMD Athlon 64 3200+ 2000MHz/200MHz 512Kb Socket 939 Venice - processzort.

A kérdésem az lenne hany Wos tápegység lenne jó hozzá?

És még hogy egy ilyen alaplappal megférnek?

Gigabyte GA-K8U AMD 64 ULi M1689 DDR 400 SATA AGP 8ch S939

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A táp legyen szerintem egy 400W-os valamilyen jobb márkából (NE CODEGEN, MERCURY, NONAME), mondjuk FSP vagy valami.

Az alaplap is oké, ezt a procit F4-es biossal viszi.

Link to comment
Share on other sites

zidane87

Huh jó köszönom, egyik ismerosom azt mondta lehet 500Wos tap kell es elegé paraztam mert nehezen talalni olcson :/

 

Megköszönném, ha a továbbiakban a fórumszabályzatot betartva, magyarul, ékezetekkel írnál! <PF>

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Szerintem inkább már SAM2-es rendszert vegyél! Nem jössz ki drágábban, sõt, ha okosan válogatod az alkatrészeket még olcsóbb is lehet. De sajna Magyarországon még nem igen lehet kapni az új cuccokat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...