Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Billentyűzet- és egérvásárlás


ProFiler

Recommended Posts

ProFiler

@ mizsi:

Elárulod a két típust, amikrõl szó lenne/van? Utánnakérdezek a németeknél, hogy mi a tapasztalatuk.

 

@ Adani:

Az MX 310 egyátalán nem játékegér. Belépõ szintû kattintóeszköznek hívhatjuk. ;)

Itt találsz infót róla.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen, de ott is, csak az Cruise Control gombok azok, amiket nemtud a 310-es az 510-hez képest. Megaztán az 510 az jobbkezes egér, és a 310-ben is van MX optika, és nagyfelbontású képérzékelõ, vagyis biztosan jobb játékra, mint egy sima optikai.

Link to comment
Share on other sites

mizsi
@ mizsi:

Elárulod a két típust, amikrõl szó lenne/van? Utánnakérdezek a németeknél, hogy mi a tapasztalatuk.

Az egér már megvan:

Vivanco MSFOC 10

Ehhez keresek vezetéknélküli billentyûzetet, ami kompatibilis vele, és az ára lehetõleg 3000-3500 Ft, vagy kevesebb.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Akkor úgy kell választanod, hogy ennek a frekvenciatartományával ne ütközzön.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Szanya

A minap hallottam egy haveromtól, hogy egér témában csak egy márka létezik: Logitech.

De engem néhány másik cég is képes elgondolkodtatni.

Mi a véleményetek az A4Tech NB-90 típusú egerérõl?

Én vennék egy ilyet, ha nem beszéltek le róla. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

én nem teszem ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez az MX700 koppintás egész jól sikerült nekik. Ha az ár a lényeg és a minõség nem számít annyira, akkor ezt is választhatod.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Koppintáááás?

Az egerek néhány extrém kivételtõl eltekintve hasonlítanak egymásra.

De elfogadom. Minden esetre jelentõsen átdolgozták.

Arra lennék kíváncsi, hogy ez a dodgem szerû áramvételezés mennyire megbízható?

Egyébként nehezen szánom rá magamat, hogy 1000 forintot meghaladó összeget áldozzak egy egérre. Még akkor sem, ha tudom, hogy van különbség egér és egér között.

 

(A mostani egér, ami nálam van az egy 5 gombos Sweex. Jó is lenne, mert optikai, a farkincája is puha. De ergonómiailag könnyfakasztóan nevetséges. Két oldalt tükör sima és felfelé keskenyedik. A Kész átverés showban lehetne mutogatni, mit szenved az, aki arrébb szeretné helyezni. :démonikacaj::mérges::brucelee::reklamál::zokog:)Egyetlen képet találtam róla. :-)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ezzel az áramfelvételi megoldással nem szoktak gondok lenni, csak néha kellemetlen a használata. Egy kis kötöttség-érzést kelt bennem.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Ezt meg hogyan értsem? Esetleg nem szabad felemelni?

Akkor olyan, mint a Sweex? Azt meg nem lehet felemelni.

:fagyi::nyalóka:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez jó kérdés. Nem tudom, hogy meddig bírja szusszal. :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Athos
Kár. :( Nemrég vettem egeret, és most meg akartam toldani egy billentyûzettel is.

Csak billentyûzetet? :pislog: Én eddig csak egér+billentyûzet szettben láttam.

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Vedd meg párban, és idd el az egeret! :ötlet:

Izé... ööö... add el. :upsz::D

Link to comment
Share on other sites

mizsi
Csak billentyûzetet? :pislog:  Én eddig csak egér+billentyûzet szettben láttam.

Igen, csak egeret vettem, kint Münchenben, jó árban volt. Vehettem volna egér-billentyûzet kombinációt is, de azt a német billentyûzet kiosztás miatt nem tettem.

(volt egér-billentyûzet-headset variáció is)

Link to comment
Share on other sites

Athos

Szerintem félreértettél. ;) Azt tudom, hogy van egér+billentyûzet set és van külön egér, de olyat nem láttam még, hogy vezetéknélküli billentyûzet külön.

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Hi PannonBoy!

 

Nekem is Logitech MX1000-em van. Csak nagyon jókat tudok róla mondani, de

mint korábban írtam nekem bedöglött a gyári adaptere. Mivel használtan vettem, így nem volt gari rá. Megoldást úgy találtam rá, hogy vettem egy adaptert, ami megközelítõleg tudja a 8V-ot (7.5) és ezzel töltöm. Semmi negatív változást nem tapasztaltam. Viszont én sohasem szoktam kikapcsolni. Átlagos használat mellett, napi 2-3 óra kb 3-4 hétig bírja az aksija. Szóval nem panaszkodhatom. Persze volt, hogy órákat játszottam vele, de ebben az esetben kibírt másfél hetet.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, teszteltem G5-öt (--> novemberi szám). Hát, mondanom sem kell istenkirálycsászár. Megjelenése kifogástalan, állítólag kézzel festékszórt egyedi borítás, bár ezt egyre kevésbé hiszem el, de teljesen Half-Life 2 feeling, vagy olyan mintha egy jó kis "fegyver" már a kezeddel összekopott volna. A lényeg, hogy a G7 semmilyenségéhez képest ez legalább ütõsen néz ki.

 

Kialakításában 1:1-ben G7, csak ahol a G7-nek az aksitartója van, oda a G5-ben egy kis fiókot lehet betolni, amibe súlyokat rakhat az ember. 16 súlyt adnak hozzá 8 1,7 grammost és 8 4,5 grammost, ezekbõl tudsz összeállítani egy 8-as csapatot a fiókba. Érdekes elképzelés, lehet kombinálgatni a dolgot. A lézeres optika ugyanaz, mint a G7-ben, driverbõl ugyanúgy minden testre szabható. Ennek is két nagykiterjedésû politetrafluoretilén lába van, csúszik, mint az olajozott istennyila, játék közben nem érzed, hogy vezetékes volna.

 

Egy baj van. A Logitech kitalált valami új borítás a hüvelykujjhoz, ami sem nem müanyag, sem nem gumi, valami köztes izé, ami állítólag akkor sem csúszik, ha az embernek izzad a keze. Az enyém nem izzad, és kényelmetlenül csúszik rajta. Ha felemelem az egeret, és nem fogom szorosan, szép lassan kicsúszik a kezembõl. Ráadásul nincs is jó tapintása, valahogy olyan fura. Néztem a neten a review-kat, hogy másnak is volt-e ilyen baja, és két helyen említik, hogy nekik is fura volt eleinte, de késõbb megszokták. Várom, hogy késõbb legyen.

 

A másik baj: meglepõen drága. Csak játékõrülteknek ajánlott.

Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert

Megkérdezhetném mégis, hogy mennyibe kerül? :D

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Most egy ilyen billentyûzetével szemezek. Meg lehet ezt külön venni? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Papp Norbert:

Csak külföldi árakat tudok:

A G5 60 Euro, a G7 pedig 80.

 

@ Shia-ko:

Nem. Csak a kábeles változatot.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Akkor valakivel dobozt bontok. 8)

Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert

Akkor a G5 15000ezer a G7 pedig 20000ezer forint. :upsz:

Hááát :hááát: nem valami olcsók! :S

Link to comment
Share on other sites

payskin

G5 19,900, a G7 20 fölött van (benne van a mostani lapban).

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Shia-ko:

Plusz még az a szívás, hogy általában egy állomásról mûködnek. Tehát külön az egér nem is ér semmit.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...