Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Billentyűzet- és egérvásárlás


ProFiler

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
csum-pi

Nem tudom hogy mi lehet a jobb...

- A vezetékes megoldás, mellyel allándóan akadunk

VAGY

- A kábel nélküli, mely teljesen biztosan jobb, addig amíg nem kell kicserélni az elemet, nem mûködik normálisan a kopcsolat.....

 

Én speciel azt mondom, hogyha valaki nem váltogatja a helyét a billentyûzetének, akkor mindenféleképpen a még hagyományos "kábeles" billyentyûzetet válassza. De egér tekintetében azt mondom, hogy nem a kábelesek a jobbak, mert az egeret mozgatni kell, és ebben sokszor az egér mozgása korlátozva van pont a kábel miatt. Lenne még egy dolog. Aki irodában dolgozik, annak teljesen megfelelõ a normál egér, mert nem rántgatja jobbra-balra, hogy most ezt ki kell lõni, azt le kell vágni.... és ezeknek az embereknek a hanyattegér is nagyon király (csak hozzá :hááát: kell szokni...) !!!

8)8)8)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Shia-ko

Elszántam magam, hogy kábeltelenítem az egerem.

Dokkolósat szeretnék.

Mit tudtok ajánlani?

Nem kell semmi extra, 4 gomb elég.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mennyit szánnál rá? Gondolom az MX1000 minden szempontból sok.

Esetleg ez.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Igen, mint beszéltünk is róla, MX1000 lesz. Ha minden igaz, holnap megyek érte. 5 év gar., és nem volt egetverõen drága, bár azon csodálkoztam, hogy milyen keveset csökent az ára az elmúlt idõben.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Megvan, kapott új wint is.

Sajna a görgõ kattintását nem lehet programozni, és gondolkozom egy fittness-bérlet vásárlásán. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:?:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Melyik részére vonatkozik? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Greene

:lol: Gratulálok :taps: . Linux alá az összes gombot be lehet bindelni :ötlet:

Fitneszbérlet meg nem kell, majd megszokod ;)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Setpointban nem lehet. :S

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Nem tudom, hol-mennyi garral adják az MX1000et, mert a dobozon 3 év van, a Ramiris 5öt ad, és ezt a kisker is megadta, ahol én vettem. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Melyik részére vonatkozik? :hááát:

:D Hogy minek hozzá bérlet. Neked aztán nem kell lefogyni. ;)

De mit nem tudsz a görgõn programozni? Van rajta annyi gomb... Miért pont az kell? :huh:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A fogyás dolgot hagyjuk, mert lenne mit, és honnan, de csuklóra kéne gyúrni, bár mostanra már megszoktam. :P

Sok mindent lehet rajta állítani, de görgõ kattintása fix, amit én mindíg átállítok program bezárására, mert görgetés fixálásra, vagy hogy hívják. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
mattheus

MX1000 egeremnek elromlott az adaptere. Sajnos úgy vettem, hogy gari már nincsnen hozzá. Vettem egy HAMA adapter, mely feltölti ugyan, de kérdésem az lenne, hogy eredeti Logitech töltõt egyáltalán lehet-e kapni hozzá vagy ne álmodozzak ? :ötlet:

 

mennyire lehet az gáz szerintetek, hogy eredeti töltõ 8V tölti, míg én a töltõ sajátosságai miatt 7.5V tudom vagy 9V-vel, de ez káros.....gondolom, így nem is próbáltam.

 

És még egy kérdésem lenne a hozzárértõkhöz. Szeretnék olyan billentyûzetet venni, lehetõleg feketét, ami slim-es, azaz hasonlít a notebookéra és nincsenek a billentyûi összesûrítve, hanem normális, megszokott elredezésben van.

Fujitsu- Siemens tetszik, olvastam és láttam is élõben, hogy két hét intenzívebb használat után a feliratok jelentõsen kopik. Ezt lehetõség szerint elkerülném.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Slim (notebook típusú) billentyûzetbõl elég jó a Genius SlimStar. Nekem ilyenem van (csak a Pro, ami még tartalmaz egy görgetõgombot és 2 passzív USB aljzatot), és a felsõ-középosztályba helyezném. A multimédiás gombok kicsit gagyik, de azért elég jók.

Árban se rossz. A sima kb. 5000, a pro kb 6500Ft.

Viszont nem késes, hanem gumimembrános, ami rövidebb élettartamú.

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Kifejtenéd bõvebben,hogy mi az a késes illetve membrános megoldás a billentyûzeteknél? Mely típusoknak van késes technológiája? Én bevallom õszintén néztem már Genius billentyûket a slim kategóriában és vhogy nem jöttek be. Minõség érzete nem volt Valami jó.

Link to comment
Share on other sites

Greene

A membrános egy gumimembránt használ, ami ugye idõvel elkophat, elrohadhat stb.

A notebook-oknál a késes technológiát használják, mivel a kis méret és a megbízhatóság egyaránt fontos. Ez viszont hangosabb.

Kb. ennyit tudok a kétféle billentyûzetrõl, ezt is úgy olvastam...

Nekem van késes is meg membrános is. A notebooké messze minõségibb érzetet kelt. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Milyen késes típusokat ismersz? Geniuson kívül még mik jöhetnek szóba (akár membrán akár késes)? Logitechnek nincsen, ha jól tudom elérhetõ áron :hááát: ilyen billentyûzete. Pedig azokat szeretem :)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Õszintén szólva nem merültem el a témában ennyire. Csak olvasgattam pár weboldalt a billentyûzetekkel kapcsolatosan. A Logitechnek van késes ha jól emlékszem, de ez elég drága.

A Fujitsu-Siemens-nek is mintha lenne egy gyönyörû billentyûzete elérhetõ áron.

 

A minõségérzete a Geniusnak se olyan rossz ám ;)

Link to comment
Share on other sites

Orbit

Én billentyûzetbõl és egérbõl is a Logitech-et ajánlom. Nekem egy vezetékes Internet Navigator Keyboard billentyûzetem és egy vezetékes MX300-as egerem van, kb 2,5 évesek de most is úgy mûködnek mint új korukban.

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Én is Logitech combót használok (MX 1000 & Navigator Black), de a slim az mindig álmom volt. A típus kérdéses még. Korábban igazán jó minõségûekkel, csak komly Dell és IBM konfigoknál találkoztam. Külön szinte lehetetlenség beszerezi ezektõl a márkáktól. Genius nekem eddig nem tetszett, Fujitsu kopik hihetetlen gyorsasággal, Lottón meg még nem nyertem, így a Logitech ilyen klaviatúrája kilõve :hááát:

 

Tippeket tudna még valaki adni? :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Lakatos Gergely [Sti

A Genius elég gyér, kopik is, és a billentyûk ollókapcsolói sem bírják a nyúzást. A Logitech-et érdemes megvenni annyiért, picivel kevesebbért pedig a Compaq, vagy az általad említett márkák hasonló klaviatúrái is beszerezhetõk rendszerintegrátor-cégektõl.

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Rendszerintegrátor? Tudsz ebben segíteni? Hogy lehet ilyen kapcsolatokra szert tenni?

Gondolom egy hétköznapi emberrel nem nagyon foglalkoznak, de egy PC World fórum "taggal" már hátha. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dr. Watson

Hello,

lett egy Genius Slim Star Pro-m, elsõsorban a kényelmes USB-csatlakozás miatt, ámde miután feltelepítettem a szoftverét, üzembe helyeztem és kipróbáltam, rájöttem, hogy épp az USB kulcsomat nem tudom használni az elégtelen áramellátás miatt... Lehet ezen segíteni? :(

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nem. Az a két USB aljzat passzív, tehát nem kap elég áramot ahhoz, hogy komolyabb eszközt tápláljon.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...