Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Világnézetek


-StiF-

Recommended Posts

_z0LEe_

[GSF] Picture

Péld. 20.1 A bor csúfoló, a részegítő ital háborgó, és valaki abba beletéved, nem bölcs!

Ésa. 5.22 Jaj azoknak, a kik hősök borivásban és híresek részegítő ital vegyítésében;

X'D bár biztos van benne egy csomó helyen, ahol meg támogatja, biztos attól függ hogy ki írta az adott fejezetet. de a ami lényeg: keverni a piát eléggé nagy bűn! valószínűleg ezért szoktam hányni olyankor.

Link to comment
Share on other sites

crocki

egyébként nem akarok senkit meggyõzni semmirõl. szerintem a vallásosság a világ baromsága és szerintem kell hozzá vmilyen szintû intelligencia (vagyis annak hiánya) h valaki azon a szinten legyen h hisz "istenben".

nincs ennek köze az intelligenciához, a legtöbb nagyon vallásos embernek egyszerûen csak szüksége van egy felsõbb hatalom megnyugatató ideáljára. lelki béke meg kisPuding!om.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Péld. 20.1 A bor csúfoló, a részegítõ ital háborgó, és valaki abba beletéved, nem bölcs!

Akkor bizonyára Jézus ezért változtatta a vizet borrá :D Akart egy görbe estét :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Mellesleg arról a Biblia tesz említést, hogy az alkohol miért elfogadott Isten szemében, míg a marijuana nem? :unsure:

Na de hát a marijuanát a Sátán teremtette :unsure:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Na de hát a marijuanát a Sátán teremtette :unsure:

Pont az érdekelne, hogy ha bármiféle erre utaló jel van a könyvben, az hol van. Mert a republikánus meg itthon a jobboldali politikusok előszeretettel dobálóznak ilyen adatokkal, csak sose láttam még konkrét hivatkozást a Bibliáról erre. Csak azért érdekelne, mert egyes pártok kifejezetten erre szerveznek kampányokat, csak soha a büdös életben nem tudták még nekem ezt konkrétan megmagyarázni és körbeírni, hogy miért is van így.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Pont az érdekelne, hogy ha bármiféle erre utaló jel van a könyvben, az hol van. Mert a republikánus meg itthon a jobboldali politikusok elõszeretettel dobálóznak ilyen adatokkal, csak sose láttam még konkrét hivatkozást a Bibliáról erre. Csak azért érdekelne, mert egyes pártok kifejezetten erre szerveznek kampányokat, csak soha a büdös életben nem tudták még nekem ezt konkrétan megmagyarázni és körbeírni, hogy miért is van így.

tessék

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Pont az érdekelne, hogy ha bármiféle erre utaló jel van a könyvben, az hol van. Mert a republikánus meg itthon a jobboldali politikusok elõszeretettel dobálóznak ilyen adatokkal, csak sose láttam még konkrét hivatkozást a Bibliáról erre. Csak azért érdekelne, mert egyes pártok kifejezetten erre szerveznek kampányokat, csak soha a büdös életben nem tudták még nekem ezt konkrétan megmagyarázni és körbeírni, hogy miért is van így.

Kicsit utánaolvastam, és nincs benne utalás, de narancsra, banánra, krumplira, ilyesmikre sincs :D A hívõ, aki ezt elemezgette arra a következtetésre jutott, hogy az embernek nincs szüksége rá, ezért nem is érdemes használni, de nem találtam értelmes, Biblia által nyomatékosított ésszerû érvet a marijuana ellen, szóval lehet tekerni :D

Kíváncsi vagyok, az ókorban milyen farmakoszokat toltak az emberek :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Na de akkor továbbra se értem, hogy Jézus miért változtatta a vizet borrá és hogy a keresztény szertartásokon miért isznak misebort, holott az mind-mind a sátánnak tulajdonítható :D

"Krisztus vére". Le kéne csapolni, megnézni hány ezrelék véralkoholt mutat ki, aztán kiderülne, hogy ilyen mennyiség mellett nem ülhet volán mögé Krisztus, vagyis nem vezethet gyülekezetet -_-

Kíváncsi vagyok, az ókorban milyen farmakoszokat toltak az emberek :D

Kecskebélbe nyomtak csirizt és annak a kipárolgásait szipuzták.

Amúgy gondolom nagyjából ugyanazok voltak, mint most - csak akkor még nem igazán volt szintetikus :D (de később, az alkimisták esetében szerintem már felbukkant viszonylag az is xD). Hallucinogén gomba, növényi eredetű kábszerek dohánnyal keverve, füstölők kipárolgásai...ilyenekre gondolok. Lehet, hogy sok esetben ezek nem is voltak elterjedve, csak kiment a farizeus a kertbe, látta, hogy valami különleges gomba nőtt oda, bement, megfőzte, aztán három napig Istennel beszélgetett. Így született még később a Biblia.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Amúgy gondolom nagyjából ugyanazok voltak, mint most - csak akkor még nem igazán volt szintetikus :D (de később, az alkimisták esetében szerintem már felbukkant viszonylag az is xD). Hallucinogén gomba, növényi eredetű kábszerek dohánnyal keverve, füstölők kipárolgásai...ilyenekre gondolok. Lehet, hogy sok esetben ezek nem is voltak elterjedve, csak kiment a farizeus a kertbe, látta, hogy valami különleges gomba nőtt oda, bement, megfőzte, aztán három napig Istennel beszélgetett. Így született még később a Biblia.

Mondjuk ez már többször felötlött bennem. Simán lehettek a közösség bennszülött sámánokra hajazó, drogos spirituális vezetői.

Btw a papok meg ugye azért borultak fel állandóan fiatalon, mert ólomkupából ittak Kisztus véréből, szóval megkapták a büntijüket a burkoltnak nehezen nevezhető alkoholizmusukért. :D

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Lehet, hogy sok esetben ezek nem is voltak elterjedve, csak kiment a farizeus a kertbe, látta, hogy valami különleges gomba nõtt oda, bement, megfõzte, aztán három napig Istennel beszélgetett. Így született még késõbb a Biblia.

Ez a szcenárió számomra több, mint elképzelhetõ :D

Link to comment
Share on other sites

Lloth

Illetve mindannyian tudjuk, hogy a répa a sátán eldele, és fán terem. :P És aki nem ért ezzel egyet, az túl sokat tud a répáról, tehát boszorkány. :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Illetve mindannyian tudjuk, hogy a répa a sátán eldele, és fán terem. :P És aki nem ért ezzel egyet, az túl sokat tud a répáról, tehát boszorkány. :D

És a kacsa úszik a vízen...akár csak a fa. És ha egy nő meg egy kacsa ugyanannyit nyom, könnyen megállapítható, hogy boszorkány.

És hogy anachro-szindikista társadalomban élünk. -_-

---

Stif most vajon azóta keresheti a cannabisra vonatkozó passzusokat a saját Bibliájából, amihez nem használ google-t?

Link to comment
Share on other sites

a880120

cCMzc28viDs

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Ez valami egészen szánalmas :D Tudom, nem szép dolog ilyet mondani, de én sajnálom ezeket az embereket :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Ez valami egészen szánalmas :D Tudom, nem szép dolog ilyet mondani, de én sajnálom ezeket az embereket :unsure:

Ha már szánalmasnál tartunk: szent szalmiákszesz, ez a szinkron. :ninja: Jó, mondjuk tartalomhoz a forma, de a világ legérdekesebb témáját is fájna így meghallgatni...

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Érthetetlen mondjuk, és ez igaz a káromkodások cenzúrázására is. [...]

Csak így utólag, egy hónap távlatából idenyögve:

Nem életkori kérdés, nem nevelni akarunk titeket, csak nem kívánatos, hogy a keresõmotorok az obszcén szavakra keresve találatként jelentsék meg a fórumot. A régi admin és moderátor gárda ezért akarta valamikor sok sok évvel ezelõtt.

Link to comment
Share on other sites

getro2

Csak így utólag, egy hónap távlatából idenyögve:

Nem életkori kérdés, nem nevelni akarunk titeket, csak nem kívánatos, hogy a keresőmotorok az obszcén szavakra keresve találatként jelentsék meg a fórumot. A régi admin és moderátor gárda ezért akarta valamikor sok sok évvel ezelőtt.

Igazából nem is érdekelne, de azért zavaró hogy a normális szavak (például: gyufa.szál) cenzúrázva jelennek meg; valószínűleg tízből tíz ember nem veszi észre hogy becsúszott egy káromkodás is. De például azt sem értem, hogy a czigány vagy az "@nyád" hol obszcén... Mindenesetre köszi, hogy ennyi idő elteltével is válaszoltál.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Hát a gyufa.szál az epic! XDDD :biglol:

Link to comment
Share on other sites

getro2

Hát a gyufa.szál az epic! XDDD :biglol:

Jaja, nem véletlenül azt hoztam fel példának. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
-StiF-

ez az idézett "pár" mondat egy elõadáson hangzott el, aminek ez volt a címe: Tények és tévhitek Trianonról.

Karácsony Sándor

nekem nagyon sokat segített megbékélnem és elfogadnom a történelmi helyzetet. trioxid, errõl a más látásmódról beszéltem.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

ez az idézett "pár" mondat egy előadáson hangzott el, aminek ez volt a címe: Tények és tévhitek Trianonról.

Karácsony Sándor

nekem nagyon sokat segített megbékélnem és elfogadnom a történelmi helyzetet. trioxid, erről a más látásmódról beszéltem.

Nem bírtam végighallgatni, ez egy ocsmány gyűlöletbeszéd, már ne is haragudj.

Játszottál már stratégiai játékkal? Ott, ha elvesztetted a küldetést, akkor bármikor is azt írta ki a játék, hogy "Mission accomplished"? -_-

Link to comment
Share on other sites

_George_

ez az idézett "pár" mondat egy előadáson hangzott el, aminek ez volt a címe: Tények és tévhitek Trianonról.

Karácsony Sándor

nekem nagyon sokat segített megbékélnem és elfogadnom a történelmi helyzetet. trioxid, erről a más látásmódról beszéltem.

Szomorú, hogy annak akinek a történelem volt a kedvenc órája és állítólag nagyon jó tanárai voltak ilyen, már ne is haragudj, de nevetséges beszédek kellenek, hogy megbékéljen a történelmi helyzettel.

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

Ez semmi relevánsat nem mond a szovjet-orosz témához kapcsolódóan. Örülök, hogy sikerült túllépni a "mindentvissza"-fázison (még ha egy ilyen, nem hívõként banálisnak és semmitmondónak érzõdõ szöveg hatására is), de ez még mindig nem magyarázza, miért gondolod, hogy az oroszok még mindig kommunisták, vagy hogy ettõl miért maradnának szovjetek.

Link to comment
Share on other sites

Copiedname

Az orosz kommunisták a Duma 450 mandátumából 100-at sem tartanak a kezükben, Putyin bácsi pedig konzervatív. A Pussy Riot is azzal az ürüggyel került hûvösre, hogy megsértették az ortodox egyházat. Ilyen nehezen lett volna elképzelhetõ az ateista Szovjetunióban :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...