Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Insider Preview Build 17xxx (RS5)


payskin

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Szinte biztos, hogy lesz letölthető telepítő. Egyébként a frissítő lemezzel is lehet tiszta telepítést csinálni, csak telepítés után egy registry bejegyzést kell módosítani, amivel megmondod neki, hogy ez bizony frissítéses telepítés volt. :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Eddig még nem upgrade-eltem soha úgyhogy inkább megkérdezem. Ha egy dobozos verzióval teszem akkor továbbra is átvihető másik gépre?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Valami olyat rebesgettek, hogy MS fiókhoz lesz kötve inkább, így egy licensz átvihető bárhová, feltéve, hogy az előző hardveren megszűnik. Hogy most előbb, vagy x időn belül, azt nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, ettől nem válik OEM-mé. ;) De valószínűleg nem lesz már dobozos változat.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Az nem baj ha nem lesz dobozos csak továbbra is legyen olyan verzió ami nem kötődik géphez :D .

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy szórakozásból rakták ezeket bele. :) Bár az is tény, hogy az ikonok kicserélése nem nagy eresztés.

 

OEM-nél már most se foglalkoznak azzal, hogy más gépre telepíted. Maximum annyi van, hogy internetes aktiváláson nem megy, de telefonon minden további nélkül. Ez vonatkozik az Officera is.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Belejelentették (link | másik link "kínai" magyarázzal), hogy mindenkinek ingyenes lesz, annak is, akinek kalóz Windowsa van. :D Ennél is érdekesebb, ez, még mindig szégyen gyalázat, ahogy kinéz, de egy fokkal jobb, mint ami a mostani buildekben van (szerintem egyébként kamu).

 

Hardverkövetelmények (Galléria).

 

bbixNIx.jpg

 

Mi az a TPM?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Köszi. És ez jó nekem? :) Valamint az UEFI BIOS-nál olvasható Enabled and switch to disable is optional értelmezésére is kíváncsi lennék. Ez azt jelentené, hogy a telepítéshez kell, de ha már fent van, akár ki is kapcsolhatom? (UEFI-t sem láttam még, csak képen.)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ahogy nézem ez Windows esetén annyit jelent, hogy ha használod a BitLockert, akkor azt hardveresen kódolja, és nem a procit használja.

UEFI esetén szerintem annyit akar jelenteni, hogy nem kötelező használni, csak van rá lehetőség. Egyébként boot időn sokat dob, ha be van kapcsolva és UEFI forrásból lett telepítve. Csak FAT32 lehet a forrás, NTFS-ről nem lehet UEFI-t telepíteni, mert nem tud róla bootolni. Ez vonatkozik a boot partícióra is, de ezt a telepítő egyébként is megcsinálja neked.

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Képeket töltöttem volna fel, de béna vagyok. :(

Link to comment
Share on other sites

payskin

Itt a Neowin galériája. Borzalmas. :(

 

Nuker: http://imgur.com/, beregisztrálsz, drag and droppal bedobod neki, feltöltés után végigmész rajtuk, és a BBCode linkeket egymás után másold be ide. Vagy tedd ki a felhőbe, ahol elérem őket, és én megcsinálom.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az ikonok tényleg nem szépek, de azt átmásolod a Win7/8-ból. :)

Maga a rendszer stabil, jól használható, és gyors. A két dolgot szét kell választani, mert a designon tudsz változtatni, a stabilitáson már nem annyira (kivéve ha fejlesztője vagy a rendszernek :P).

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hát én is ezt magyarázom magamnak megnyugtatásképp, de nemcsak az ikonok. Már az első képtől hányingeren van.

 

uBj4259.jpg

 

Hogy néz ki az a start menü? Milyen színek ezek? És hány darab? Háromféle kék, egy lila, egy nem-tudom-mi, egy narancssárga, egy hívjuk-bordónak foszöldön? Ki válogat össze ilyen színeket 2015-ben? Miért ezeket? Miért ennyit? Hogyan? Hogy juthat ebbe a pozícióba? Hogy nézhet ki valami ennyire ocsmányul?

 

Ez túl van a szubjektíven. Ha lehányom a türkizkék tapétát, arra sincs ember, aki azt mondja, hogy az szép, vagy ha mégis, akkor azzal baj van.

 

De miért nincs ott valaki, aki erre azt mondja, hogy álljunk már meg gyerekek! 1%-os átlátszóságú, egyszínű foszöld alapra rakunk ki kis, elkefélt színű négyzeteket, és azokba rajzolunk egészen apró, már-már felismerhetetlen, totál oda nem illő, egymáshoz egyáltalán nem passzoló ikonokat. Ez borzasztó. Ráadásul ezen a helyen más cégek alkalmazásainak ikonjai is meg fognak jelenni, még borzasztóbb összhatást fog eredményezni. Nem kéne ezt újragondolni? Nem kéne inkább egy egyszínű, valamilyen semleges hátteret biztosítani kicsit nagyobb méretű, könnyebben felismerhető ikonok számára?

 

Vagy ott van az a Control Panel "emulátor" oldal, minden ótvar nagy betűkkel, hatalmas térközökkel írva, minden nagy és szögletes. Kivéve maga a beállítás, ami egy kis lekerekített szar, benne egy vastagabb izével. Hogy néz az ki? Mi az egyáltalán? Egy új UI-elem? Két összenőtt rádiógomb? Hogy jön a teljesen szögletes flat környezetbe egy ilyen? Miért akkora? Miért az a színe?

 

Ott van a File Explorer "ablak", ami továbbra is egy vékony szürke téglalap meg egy nagy fehér (?!) téglalap, az utóbbiba teljesen véletlenszerűen szürke vonalak vannak húzva vízszintesen és függőlegesen, amik néha újabb téglalapokat alkotnak, véletlenszerű helyen és okból. Van egy másik árnyalatú szürkével rajzolt téglalap, ami majdnem összeér az egyik random szürke függőleges vonallal. Vannak kis 1 pixellel meghúzott, végtelenül minimalista piktogramok, amik hol gombként, hol ikonként próbálnak funkcionálni. Ezektől stílusban, színben teljesen eltérő 2 ikon a jobb alsó sarokban, kör alakú kék kérdőjel ikon a jobb felsőben? És itt ez a csodálatos Tulajdonságok panel, közepén azzal a kördiagramszerűséggel, mind azt a kérdést üvölti, hogy miért? De hát hogyan? Miért? Mi ez? Miért ilyen ronda? Hogy? Mi a különbség egy Tools fül és egy OK gomb között kinézetben? Ugyanúgy néznek ki, mert ugyanaz a funkciójuk? De hát nem az! Ki, miért, hogyan csinálhat ilyen UI-t 2015-ben?!

 

A következő képen, ahol a képernyő jobb szélén feljön egy fehér téglalap, egy semmi, egy izé, egy ilyen nagy izé-miez, tetején Network felirattal. Milyen UI-elem ez? Ablak? Nem, mert nincs címsora meg szokásos "gombjai". Panel? Nem, mert azok szürkék, és amúgy sincsenek gombjai. Mi ez? Honnan jött fel? Mit mutat? Mihez tartozik? Hogy tűnik el? Hogy néz ki az a Network ikon rajta? Egyáltalán mi a francot ábrázol? Az egy monitor és egy hurkapálcikára felragasztott körász kártyalap? Mint Network?

 

A következőn a Notifications az gondolom valami elkefélt Sidebar-szerűség akar lenni, de mik azok a téglalapok az alján? Miért ilyen színűek? Honnan jönnek ezek a színek, amiket egyetlen korábbi UI-felületen nem láttunk? Milyen UI elemek azok egyáltalán? Ikonok? Gombok? Fülek? Egyik sem így nézett ki eddig. Mitől szürke az egyik és mitől kék a másik? Mit jelentenek a színek? Ki-be kapcsoltságot? A Tablet Mode ki van kapcsolva, a Display pedig be? Mi az a mindentől teljesen eltérő, kék színű Collapse felirat? Miért olyan színű? Mit csuk be?

 

Nézem sorban a képeket és ez a két kérdés, hogy "De hát... hogyan?" meg a "Miért?" -- ezek így ciklusban kergetik egymást, és nem tudok ebből a körből agyilag kitörni. Megrökönyödés, totális értetlenség és szörnyülködés. Miért? De hát hogyan... ?! Hogyan gondolhatják ezt komolyan?

 

Döbbenet az egész.

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Már látom, hogy külsős cégek a témákból fogják vastagra keresni magukat. :lol:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, máig tartott a kalózok is ingyen frissíthetnek történet, tehát valószínűleg mégis az történt, hogy Myerson üzletágvezető valami orbitális baromságot engedett el tegnap Kínában, amire a vészértekezletként összehívott okosok csak órákkal később tudtak egyenes választ adni, addig lebegtették az egészet, az online sajtó pedig vérmérsékletétől függően megírta.

 

De nem. A hivatalos álláspont most az, hogy persze, a kalóz Windows 7-et is lehet majd ingyen Windows 10-re frissíteni, csak az attól még nem lesz legális.

 

Na most, ennek a világon semmi értelme. A kalóz Windows X-et eddig is lehetett kalóz Windows Y-ra frissíteni ingyenesen. Ezután is lehet. Miért ne lehetne?

 

Kretének.

 

Link a PC World cikkre, közepén a frissítéssel.

 

Link a Prohardver cikkre, végén a Microsoft Magyarország mai, friss állásfoglalásával

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Na kb. ezt reagáltam a Cikkajánlóban. Azt olvastam hamarabb. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Miért futok bele újra és újra abba, hogy 1 évig ingyenes lesz a frissítés, de utána majd mindenkinek havidíjat kell fizetnie? Ez most komoly?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ajjaj:

 

Not all is sweetness and light: WinRT API guru WalkingCat/@h0x0d tweeted late last night:

ContentDeliveryManager used to be called "Suggestions for you," recently it becomes "Windows Spotlight," and it's used to show ads, apparently / it can show ads on your lock screen, Start menu, or when you do something like press Alt-Tab -- don't tell me this is how Windows 10 be free!?

He went on to tweet, early this morning:

the lock screen UI is implemented by the XAML app Microsoft.WindowsDefaultLockScreen and it supports using Bing wallpapers as lock screen image, complete with hotspots, with help from ContentDeliveryManager

It sounds like Microsoft has cooked up a new, sophisticated advertising delivery system that can pump out ads even when you aren't using your computer. I'd be willing to bet that's the financial rationale for giving away Windows 10.

<Source>

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Valahogy majd csak ki lehet nyírni a reklámokat. Androidnál pl. igaz, hogy root jog is kell hozzá, de azt még gondolom a Microsoft nem akarja megvonni. ;)

Még a lock screen ezekből a legkevesebb, az asztali rendszeren úgy sem játszik. Az elsők között érdemes letiltani.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, láttam én is sajnos. Személy szerint engem kevésbé zavar, Linuxot nem akarok telepíteni, de a dolog persze ugyanúgy érvényes Win7-re is. Már azt se nagyon akarok, bár asztaliban nem árt mellesleg. ;)

 

Végül is az alaplapgyártóktól függ, hogy meghagyják-e az eddig kötelező opciót.

Tableteknél azért talán nem annyira gond, hacsak nem valódi dual bootot akarnánk arra is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...