Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Insider Preview Build 17xxx (RS5)


payskin

Recommended Posts

SkyBird

:oké: Na ja. Ha fele ilyen hozzáállással lettek volna a Win8-hoz, akkor talán még sikeresebb is lehetett volna.

Nincs semmi baj az ESD-vel, de ha nem frissít mindenről, akkor egyértelmű, hogy kell mellette .iso telepítő is. Meg egyébként is a tiszta telepítéshez, akinek arra volna kedve. Legyen minden egyre jobban választható. :yeah:

Link to comment
Share on other sites

eremit

Magától nem frissíti? (Nem úgy, hogy engem magáztok!)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Elvileg kellene, gyakorlatban viszont beállítás függő a dolog. Ezt a frissítést érdekességként nem mindenki kapja meg.

Ha szeretnéd frissíteni, akkor nézd meg a PC Settings -> Update & recovery -> Preview builds menüt, és nézd meg, hogy a lenyíló menü Fast-ra van-e állítva. Ha igen, akkor frissülni kell magától, de ha nem akkor meg tőled, vagyis kattints a letöltés gombra. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SkyBird

:hmm: Valahogy nem akar összeállni ez az .iso letöltősdi tökéletesre, illetve a VHD-ra telepítés is problémás a 9441 build óta. :hááát:

Letöltöttem a legújabb 64 bites 9879 build ISO-t, hogy tegyek egy próbát megint.

Dupla klikk Windows 8.1 alatt, erre nem mountolja. Helyette hibaüzenet: "Elnézést kérünk, a csatlakozás során probléma merült fel." Hogy mi van?!

A fájl nem sérült, a hash stimmel, megnyitom UltraISO-val. Az simán megnyitja, na akkor mentés másként.

Frankó, a mentett és UltraISO-val kicsit átstruktúrált ISO-t már mountolja a Win8.1. Akkor felteszem egy VHDX virtuális meghajtóra a DISM paranccsal. Eddig oké. EasyBCD-vel beszúrom a boot menübe, hogy települjön is, erre megint a 428-as hiba a System32\winload.exe fájlra indításakor.

Na bakker, ezek nem nagyon akarják, hogy a Win10-et VHD-ra lehessen telepíteni. :P;) Hozzátenném, hogy a 9841 buildet ugyanígy változatlanul lehet VHD meghajtóra telepíteni.

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

Skybird!

 

Nálam is kiírta már egy párszor a 8.1-es egy ISO csatlakoztatásakor, hogy hiba történt, mégis hibátlanul csatlakoztatta. Ki a fene érti ezt?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Már csak natív ASIO kéne a WDM mellé. Persze választhatóként. ;)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Nem tudtok hírt valahol arról, hogy nyelvi csomag lenne vagy készülne a Windows 10-hez?

Link to comment
Share on other sites

1933

Hahó!

 

Igaz, hogy már este van, de megvan a 9879, szép lassan, de lejött frissítés gyanánt, azaz azt kérdezte,

hogy kell-e és mikor rábólintottam (képletesen) mindjárt neki állt installálni.

 

Valami kérdőívet is rám erőszakolt, azt is kitöltöttem, még meg is kérdezte, hogy megkereshetnek-e.

Megint rábólintottam, de nem tudom, hogy sokra mennek-e velem, mert van ugyan némi elképzelésem,

de vajon tetszeni fog-e nekik. Majd meglátjuk.

 

Valami levelet is kaptam tőlük, hogy valami "Edge" lett beépítve a 11-es Explorerbe, de mivel nem vagyok

ismerős programozó berkekben, nem tudom, hogy mit kellett volna látnom. Valaki talán fel fog engem

is homályosítani EDGE ügyben. (Lehet, hogy a jobb szélen valami meg fog jelenni és azt elő, meg el

lehet varázsolni valahogy?).

 

Csak az a baj, hogy betettem a Magazinhoz mellékelt lemezt .s alig találtam meg az úgynevezett

Saját gépet. de utána mindjárt jó lett az egész, meg az élmény is Molnár úrék jóvoltából.

Szép, élvezetes videó, szépen tálalva magyarázatokkal. Hát ha nem lesz drága a Windows 10

és még javítanak egyet, s mást rajta, akkor talán én is megveszem.

A felhővel nem muszáj kacérkodni, mert van sok olyan Office, ami majd csak elbattyog rajta.

"Olyan szép", hogy szinte szentségtörés ilyen pórias szavakat használni a méltatásánál!

 

Ez is....., m.v. Csak úgy kibuggyant belőlem.

Link to comment
Share on other sites

payskin

eremit, ebben a fázisban, béta előtt, még nem nagyon szoktak ilyeneket kiadni.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Köszi, Balázs. Értem. Marad az ángol. Amúgy is keveset használom, inkább csak kíváncsiságból tettem fel.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Hűha, nagy az izgalom, jön a fő xboxos ember, aki egy személyben felelős a gaming-ért Redmondban, és beszélni fog a PC-s játékok helyzetéről! Bizony!

 

Phil Spencer to talk about PC gaming, not Xbox One, at Microsoft's January event

 

Nyilván DX12 lesz a fő téma, de ha véletlenül bejelenti, hogy átírják Javáról DX12-re a Minecraftot (-et), táncolok hajnalig. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én nagyon nagyon nagyon bízom benne, hogy januárra, a Consumer Preview-ra virítanak valamit, mert ez valami elképesztő ronda. Komolyan, azon gondolkodom, hogy talán valami driver nem volt felrakva, és ezért nézett ki így? Meg aki a Tálcát ezzel a felosztással (gyakorlatilag beépített Internet Explorer képernyő-felsőrésszel) komolyan gondolja, az is csúnyán beüthette a fejét.

 

De ha nem változik semmi, és ugyanilyen hányás lesz az is, ami a véglegesben megjelenik, akkor Windowblinds és kész. Ez most már túl van a nevetségesen.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Ezek szerint nem lesz nagy a win10-es belépő?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mi szerint nem lesz milyen a mi? :D

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

A windows 10 -t már érdemes lesz telepíteni? Ki fogja váltani a windows 7-t?

Én nagyon nagyon nagyon bízom benne, hogy januárra, a Consumer Preview-ra virítanak valamit, mert ez valami elképesztő ronda. Komolyan, azon gondolkodom, hogy talán valami driver nem volt felrakva, és ezért nézett ki így? Meg aki a Tálcát ezzel a felosztással (gyakorlatilag beépített Internet Explorer képernyő-felsőrésszel) komolyan gondolja, az is csúnyán beüthette a fejét. De ha nem változik semmi, és ugyanilyen hányás lesz az is, ami a véglegesben megjelenik, akkor Windowblinds és kész. Ez most már túl van a nevetségesen.

 

Mert ez alapján nem valami nagy durranás a windows 10?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Már a Windows 8-at is érdemes volt telepíteni. ;) (Jobb oprendszer, mint a Win7, ha nem is egetverően.)

És természetesen érdemes volt frissíteni 8.1-re. A Win10-et is érdemes lesz telepíteni.

Balázsnak és valószínűleg még sok másnak a felület nem jön be. Ez a csicsák nélküli flat dizájn lett a divat és követendő út másoknak is. Vagy hasonló, lásd még Android Lollipop, habár az izeg-mozog is emellett, meg talán árnyék mégis lett. Windowsnál meg csak az egérkurzornál bekapcsolható, ha jól emlékszem.

Említettem már én is párszor, hogy túl puritán lett ez a flat dizájn, bár a szögletességgel, kontrasztosabb megjelenéssel és az áttetsző aero hiányával nekem semmi bajom, sőt.

Ízlések és pofonok, akinek a felület miattnem tetszik, nem használja. De mint rendszer, már a 8-as is jobb volt.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
lásd még Android Lollipop, habár az izeg-mozog is emellett

 

Nem tehetek róla, de a lollipopról valahogy mindig ez a punci jut eszembe. :D Aztán hogy mi izeg-mozog, az itt egy más kérdés. :D

 

Amúgy egyetértek; de ezeket annyiszor megbeszéltük már, hogy már elolvasni is fárasztó. :) Nyilván a Windows 8 jobb a 7-nél; csak éppen a többség számára nem tudott felmutatni olyan pluszt, ami váltásra késztetett volna, és a kezelőfelülete is egy visszatartó erő. Lényegileg szinte ugyanaz a sztori, mint az XP vs. Vista volt anno.

 

Tekintve, hogy a Vista után az XP-s többség megbékélt a 7-tel, simán elképzelhető, hogy a 10 is eredményes lesz. Vagy aztán mégse; majd meglátjuk. Most még rettentő korai lenne hosszú távra jósolgatni ezekből a hetente változó, félkész "tanulmányverziókból".

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, megbeszéltük már párszor. ;) Nekem viszont úgy tűnt, hogy Petzolkri kicsit mintha rácsodálkozott volna. De lehet, hogy tévedtem.

 

OFF:

Nos igen, a Win8-at vagy 10-et gond nélkül felteszem, de az említett Nyalókát is valószínűleg ki fogom hagyni, bár az én kütyümre még ki se jött. A KitKat szintén szándékosan kimaradt nálam.

Úgy tűnik, Androidon másképp viselkedek vagy gondolkodom. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

No igen, ez itt már nem teljesen egyértelmű, hogy ki bánná, ha kijönne a "kütyüjére" a "nyalóka", vagy kinek a "kütyüjén" mi jönne ki egy kis "nyalóka" hatására. :lol::fagyi: De ezt már ne itt vitassuk meg. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

De hát nem is értem, arról beszélgettünk, hogy az X. build milyen baromi ronda, és hogy remélhetőleg a januári Consumer Preview szebb lesz. Ebből hogy jött le az, hogy nem lesz nagy durranás és nem lesz érdemes feltelepíteni? Sőt, még azt is írtam, hogy ha így marad, akkor Windowblinds-zal fogom használni. ;)

 

Szeptember óta gyakorlatilag nem telt el úgy hét, hogy ne lett volna valami érdekes hír a Win10-ről, januárban jön a nagyközönségnek szánt előzetes, rá vagyunk pörögve a témára ezerrel. :igen:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...