Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Insider Preview Build 17xxx (RS5)


payskin

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
payskin

17083 -- erről lemaradtam két hete, pedig új betűkészlet-bazirga is került bele, meg bejelentették, hogy nem lesz Sets az RS4-ben. Tudjátok, a fájlkezelő fülek.

 

ez meg az új, 17093 - átalakított Game bar, HDR videó, multi GPU-s rendszerekhez új beállítás (ez fura), és átnevezték a Windows Defendert Windows Securityre! Sőt, csináltak neki zöld oldalú Gépházat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Ó, meg vagyunk mentve, most már minden rendben lesz! Jött a 17101, és benne a legfontosabb fejlesztés, amire mióta vártunk már!

 

43lygw9.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

Jött egy újabb RS5 build, 17618, és újra van benne Sets, ráadásul azt írják, hogy

 

Support for desktop (Win32) apps. Sets now supports File Explorer, Notepad, Command Prompt, and PowerShell. One of the top feature requests by Insiders has been tabs for File Explorer and with Sets you can get a tabbed File Explorer experience! Try it out with these apps and let us know what you think!

 

Na, a végén még sikerült használható dolgot csinálni belőle... ;)

 

Nem elfelejteni, hogy az RS5 majd csak ősszel jön, a mostani tavasziban nem lesz még Sets.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Na, lehet, hogy csúszik a tavaszi kreatív? (Mondjuk, a tavasz is csúszik, úgyhogy lehet, hogy a Microsoft csak szinkronban van az időjárással.)

 

Kijött a 17127, és újdonságok vannak benne, ami fura. Mindegy, minket nem érint, Cortana. Csak jó volna már valami konkrétumot hallani arról, hogy zsákban van az frissítés. Az mindenesetre biztató, hogy nincs ismert probléma a buildben, de a Neowin szerint még kint van a sarokban a "vízjel", úgyhogy ez még nem a végleges.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kijött még pénteken egy vízjel nélküli 17128.1, de ebben is volt még újdonság. Maradt 5 nap a hónapból, ha komolyan gondolják a 1803-at, úgyhogy nagyon már nem lehet messze.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Lehet én emlékszem rosszul, de ezek a számok a hivatalos megjelenést megelőző hónapra is utaltak már.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem, ezek a számok a hivatalos megjenést jelölik, csak nem a public csatornán, hanem az insider csatornán.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, 17133, állítólag ez a vége, fuss el véle. Bár hivatalosan még nincs kimondva és a név sincs még mindig megerősítve, de hamarabb volt hír, hogy 17133 lesz az RTM, minthogy kitolták volna.

 

Április 10-én jön.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Meg vagyunk mentve! Mondtam már? Ja, jó, akkor MEGINT meg vagyunk mentve!

 

Itt a 17639 rengeteg újdonsággal -- aminek jó, ha a fele napvilágot lát majd ősszel, ahogy lassan hozzászokunk ehhez --, de köztük olyan nagy horderejű újításról számolhatok be, mint a SZÁMOLÓGÉP továbbfejlesztése!

 

Megőrülünk mind! :D

 

Szóval eddig, ha 4 négyzetgyökére voltatok kíváncsi, a Számológép azt mondta: 2, de valójában arra gondolt, hogy 1.99999999999999999989317180305609. És ha ilyenkor kivontatok a 2-ből 2-t, akkor megjelentek a számok. Most berakhatnék ide nektek egy számológép képet egy rohadt nagy 0-val, mert teljesen képtelen voltam reprodukálni a hibát, pedig próbáltam a tudományos változatban is, próbáltam négyzetgyök 4-ből kivonni a 2-t, próbáltam fordítva, akkor is 0. Nem értem. Annyira kijavították a 17694-ben, hogy szinte leszivárgott már hozzám is.

 

Ezen kívül van egy csomó Sets változás, ami tök jó, egész használható cucc lesz majd 2 év múlva, ha végre belekerül valamelyik kiadásba. Most már ott tartunk, hogy nemcsak Explorer ablakok lehetnek a füleken, hanem mindenféle, és ígérik, hogy még több Win32 app-pal lesz kompatibilis, például a.... az Office-szal. Oké. Ugorjunk.

 

Ja nincs más.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

17643

 

Boldogság, öröm, mindenhol Setek vannak! Már működik az Office-szal, meg a legtöbb Win32-es alkalmazással, ami nem kosztümizálja az ablak tetejét. Tudtátok, hogy a Paint kosztümizálja?! Úgyhogy: No Set For Paint! Szólni kell a Herman's Hermitsnek, hogy ideje

.

 

Bocs, fáradt vagyok. Aztán az is eszembe jutott, hogy mindig morgok az Edge-fejlesztések hiábavalóságán, holott a Sets is egy "edge" fejlesztés... :P

 

Érted... Az ablak felső széle. :paradicsom:

 

Igen, megyek már, csak még annyi, hogy reszeltek a Nagyítón is. Minden szipiszuper.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha már Edge: A win10 fejlesztői csapat jó részét átcsoportosították ideiglenesen az Edge csapatába, és innentől az elsődleges priorítás az Edge, és csak ezután jön minden más. Ennek hatását állítolag már az RS5-nél is lehet majd érezni. A cél, hogy visszahódítsák a felhasználókat a Chromeról. Ezt első sorban a jobb plugines támogatással akarják elérni, mivel csak azzal vannak lemaradva.

Link to comment
Share on other sites

payskin

http://17650

 

Fő újdonság a Windows Defender Security Center, amire mindenki úgy vágyott mint egy falat kenyérre. Az is kiderült, hogy a Fluent Design egyet jelent a libafos zöld színű baloldali menüvel.

 

Érdemes megnézni ezt a színösszeállítást:

 

20f8497edbde6d4ecaa9a90741192348-1024x803.png

 

Az ablak tetején a Sets miatt látszódik a rendszerben kiválasztott kék Accent Color, alatta a libafos-zöld Fluent menü, ahol a kijelölt elemet egy másik árnyalatú kék kis téglalap jelzi. Instant hányás.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

17661

  • Na, ez állat: PrintScreenre elérhető lesz a snap (most Win + Shift + S), továbbfejlesztik mindenféle kijelölési módokkal, és lesz egy új ilyen írka-firka cucc, amibe automatikusan be lehet pattintatni a képet és össze lehet firkálni. Napi rendszerességgel csinálom, hogy Win+Shift+S --> Paint --> Ctrl+V -->Crop --> firka --> Ctrl+A --> Ctrl+C --> Ctrl+V valahova máshova, úgyhogy előre dörzsölöm a tenyerem, mert ez nagyban leegyszerűsíti, különösen, ha a firkáló program is XXI. századi lesz és nem egy olyan őskövület, mint a Paint.
     
  • A Fluent Design jegyében akril, azaz félig áttetsző lesz a Task View (az Acrylic az új Aero)
     
  • Viszlát Windows Defender Security Center, hello Windows Security. Sem Center, sem Defender nem lesz ezentúl. :lol:
     
  • Automatikus Focus Assist (ex Quiet Mode) bármilyen teljes képernyős játék futtatása esetén :huh:
     
  • Tovább migrálják a hang körüli beállításokat Vezérlőpultból Gépház irányába
     

 

Boldogság, öröm!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man
Na, ez állat: PrintScreenre elérhető lesz a snap (most Win + Shift + S), továbbfejlesztik mindenféle kijelölési módokkal, és lesz egy új ilyen írka-firka cucc, amibe automatikusan be lehet pattintatni a képet és össze lehet firkálni. Napi rendszerességgel csinálom, hogy Win+Shift+S --> Paint --> Ctrl+V -->Crop --> firka --> Ctrl+A --> Ctrl+C --> Ctrl+V valahova máshova, úgyhogy előre dörzsölöm a tenyerem, mert ez nagyban leegyszerűsíti, különösen, ha a firkáló program is XXI. századi lesz és nem egy olyan őskövület, mint a Paint.

Amíg nem érkezik meg ez a csoda, addig próbáld ki a Screenpressot. Otthoni használatra ingyenes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
payskin

17728

Aszongya:

Quote

Coming soon, we’re bringing the first set of features to Your Phone app for Windows Insiders with an Android device. Snap a pic on your Android, see it on your PC. You can finally stop emailing yourself photos. With Your Phone app, your Android’s most recent photos sync to your PC automatically. Need to add a photo to your presentation? Want to spruce up that selfie with some Windows Ink action? Just drag and drop.

HE?!?! Ezek hol élnek? Emailben küldeni saját magamnak a fotóimat? Nóóóóórmális?

Autoszinkron a felhőbe abban a másodpercben, hogy felmegyünk WiFire. Asszisztens automatikusan takarít. Képjavítás, szerkesztés (ok, ezeken lehetne még reszelni), albumokba rendezés. Tegnap, például, kézből felvett videót stabilizáltam mobilon két kattintással, és olyan röccenésmentes lett, hogy letojtam a bokámat. Fotót emailben küldeni saját magamnak?!

Annyira el vannak már megint tévedve, hogy nincsenek szavak. A telefonom közelébe nem fognak kerülni soha az életben, és egy újabb csodás App, amit távolíthatunk el a k rendszerből. Bloated fost csinálunk a Windows10-ből? Tényleg ez a cél? Tényleg minden működik már, minden probléma megoldódott, hogy ilyen agyatlan baromságok első oldalon szerepelhetnek egy feature update újdonságai között?! Agyam eldobom. Még azt a keveset is, ami maradt.

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Szerintem jobban tennéd ha lecserélnéd azt a foshalmot valami normális OS-re mielőtt elvisz a szívroham :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...