Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Insider Preview Build 17xxx (RS5)


payskin

Recommended Posts

SkyBird

Azt a részét én sem értettem.

No igen, egyébként jó kérdés, hogy maga a felhasználói felület mennyit változik a véglegeshez közelve.

Azért alapjában drasztikusan eltérő ettől a Windows 8 flat dizájntól szerintem nem várható, de meglátjuk.

Ikonok lecserélése szóban van, hogy egységesebb flat kinézet :P legyen, meg pár észszerű módosítás, talán a visszajelzések hatására is.

Nagyobb változás a meglepetés erejével hatna.

 

Ha a WindowBlinds erre a "problémára"megoldás lehet, akkor azzal együtt oké. :)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nem csodálkozom, csak figyelem mi a véleményetek a win10-ről. Mert 8 és 8.1-ren nem váltottam pedig letöltöttem a tiszta szoftver lemezt is. Lehet ennek az is a z oka, hogy Oracle VM VirtualBox-ba nem lehet felraknom se a win8-at se a win10 teszt verziót, mert valami hardveres támogatás végett nem léphetek tovább és nem települ. Úgy látszik a közel 7 éves core 2 duo gépem már kevés ehhez. Viszont bármely linux verzió felmegy. És eddig win7 és winXP is gond nélkül ment virtuálban.

 

Balázs: Ja és a "Windowblinds-zal fogom használni." ezeket a fogalmakat valahogy még nem is értem, pedig olvasom szorgalmasan a magazin win10 tesztét is. Van új fogalom is a win10 témában. Le vagyok maradva.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Valóban volt olyan probléma egyes nagyon régi VirtualBox verzióknál, hogy nem ment fel rendesen a Win 8. Ez azonban egyrészt rég volt, az újabb VirtualBox verziók orvosolták, másrészt a VirtualBox alatti virtuális gép beállításaiba is bele kell menni, PAE támogatás bekapcsolása, illetve azt hiszem inkább a 64 bites Win 8.1 okozott gondot egy ideig a plusz proci utasításkészlet követelménnyel.

Nekem is Core 2 Duo procim van, és vígan viszi VirtualBox alatt is, igaz ez 64 bites.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

A PAE támogatás be van kapcsolva. Természetesen friss a VirtualBox. Most meg is nézem mit ír ki hibának.

"Vt-x/AMD-V hardveres nem érhető el a te rendszeredn. Bizonyos vendégeknek (pl OS/2 és QNX) szüksége van erre a szolgáltatásra és nélküle nem képesek elindulni"

 

Hiába állitok bármit a képernyő lapon, 2D vagy 3 D gyorsítás nem ér semmit.

 

Nos itt feladtam, hátha tanácsot tudtok majd adni.

Edited by petzolkri
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A procid 64 bites-e és a BIOS-ban be van kapcsolva a hardveres virtualizáció támogatása?

 

Egyébként lehetőleg sohasem kapcsolom be a 3D gyorsítást. Minek? Ezzel előfordulnak problémák, főleg míg nem követi le az újabb rendszereket a VirtualBox.

Virtuális gépre próbaképp tök fölösleges a 3D. Nekem még a hostra is gyakorlatilag. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin
Balázs: Ja és a "Windowblinds-zal fogom használni." ezeket a fogalmakat valahogy még nem is értem, pedig olvasom szorgalmasan a magazin win10 tesztét is.

 

Nincs ezzel semmi baj, én sem úgy születtem, hogy ismertem ezeket a fogalmakat. Az a kérdés, mit csinálsz, amikor nem értesz egy fogalmat?

 

Link to comment
Share on other sites

Temporary

@petzolkri

Mi az alaplapod típusa?

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Temporary: alaplap: Asus P5B

 

Balázs: Utána nézek a google-ben. De most ez elmaradt, de be fogom pótolni.

 

SkyBird: 3D-t azért kapcsoltam be, hogy hátha akkor működni fog.

Link to comment
Share on other sites

payskin
:igen:
Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Temporary: ezt nem is tudtam. A fene egye meg. Érdekes, hogy a win8 és win10 nem akar virtuálisban futni. A többi Linux disztribúciók és a win98,winxp win7 futott. Köszönöm a segítséget. Akkor nem erőltetem tovább a win10-et és a win8-at. Akkor marad a magazin hasábjain az ismerkedés.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1933

Jó estét kívánok!

 

Ezt most a Windows 10 Preview alatt írom és arra figyeltem fel, hogy a bejelentkezéskor a High Contrast módot is be lehet kapcsolni.

 

Nosza rajta próbáljuk ki, mondtam magamnak és rögtön meg is tettem. Meg is bántam! Mert a pokol sötét bugyrai tárultak szemem elé.

 

Egy teljesen koromfekete háttéren jelent meg a fehérbetüs szöveg, tényleg elég kontrastos volt. El is indítottam a Firefox böngészőt

és máris töltöttem be a szép színes PCWORLD.HU oldalt. De álljon meg a menet! Hol vannak a színek? Csuppa fekete, fehér betűkkel.

Illetve az PCW lap , ahol a "Vélemények"-re szoktam kattintani, a szöveg sötétkék színe alig volt kivehető, majd rákattintva előjött a

szokásos fórum, ugyancsak feketében.

 

Gyorsan kikapcsolás, és reset. Hát nem visszajött a fekete felület! Nagynehezen rátaláltam arra az ikonra, ahol a tévedésemet javítani

lehetett és gyorsan korrigáltam a beállítást. Megjegyzem, hogy majd 5 percig tartott, hogy újra bebootoljon a szerencsétlen op. rendszer.

 

Még egyszer nem fogom ezt a High Contraszt módot bekapcsolni, bár lehet, hogy némi testreszabás menűben ezt a borzalmat meg

lehetne regulázni.

 

Ha van valakinek ötlete szívesen elolvasnám!

Igaz, meg is próbálhatnám testreszabni magam is!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Na igen, csak a magyar Windowsokban nem nagy kontrasztra volt ez fordítva, hanem gyengén látokra. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

SkyBird: szerintem Windows 3.0 óta benne van, csak a korábbi verziókban el volt dugva a választható színsémák közé. ;)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:igen: Könnyen lehetséges. Az XP az biztos volt, és bőven megelőzte a Win 10-et.

Nem akartam bizonytalant írni vagy tovább szőrözni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, kezdhetjük a visszaszámlálást a Consumer Preview-ig, egy hét múlva, 21-én van az esemény. A Neowin ezzel kapcsolatban 5 kérdést tesz fel, és remél majd választ kapni:

 

5. Mi lesz a vállalatokkal?

 

A Microsoft által ígért gyors frissítési modell abszolút nem fekszik a nagyvállalatok számára, ami magában hordozza azt a veszélyt, hogy maradnak a Windows 7-nél, és ezzel ismét fellép az XP effektus.

 

Ha azt vesszük, hogy az XP-nek volt 8 jó éve (2001-től 2009-ig, a Windows 7 megjelenéséig), ettől nincs már olyan nagyon messze a Windows 7, ami jövőre 6 éves.

 

4. Mi az új stratégia a csempés sza... alkalmazásokkal?

 

A cikk itt szőrmentén ekézi a Microsoftot, de hát ezen röhög a fél világ már évek óta: hiába volt minden ügyeskedés a Windows 8 körül, az App Store kínálata egy vicc a konkurenciához képest, és ha épp meg is jelenik valami komolyabb cím, frissítésekre, javításokra rengeteget kell várni. Konkrétan említi a tavaly március óta bétában levő Instagramot, amihez azóta hozzá sem nyúltak, és a Twittert.

 

Itt, ugye, az a probléma, hogy míg az eredeti szándék az volt, hogy minél több felhasználót kényszerítsenek a csempére, ezzel mesterségesen piacot teremtve az Appoknak, azt mutatva a fejlesztőknek, hogy nézzétek, mekkora a potenciális vásárlóréteg van itt, a Windows 8 bebukásával ez pont a fordítottjára sült el, és most fejlesztőket is "hálóval kell fogni" a platformhoz.

 

3. Ez az utolsó fő Windows verzió?

 

Abból, hogy a Windows 10 minden korábbinál könnyebben tud nagyobb újabb verziókra frissíteni, a cikkíró azt a következtetést vonja le, hogy ez lesz az utolsó "nagy" Windows verzió, és innentől majd csak folyamatosan frissítgetik.

 

Én ezt abszolút nem látom. Ha valamit rettentő mód utálnak a Windows-felhasználók, az a Windows Update, és a több száz megabájt töltikézés minden telepítésnél. Szóval ehhez a csoda frissítőhöz kellene valami csoda telepítőkészlet-készítő cucc is, mert hogy egy nagyvállalatnál nem fognak azzal kísérletezni, mondjuk, 2017-ben, hogy egy 2015-ös telepítőkészletre 2 évnyi frissítést még lehúzzanak a netről, az hétszentség.

 

2. Mi lesz a Windows RT-vel? :hááát:

 

WTFC? Merthogy már most vannak 100 dollár alatti áron kapható eszközök, amelyek képesek a teljes Windowst futtatni, akkor mi értelme van a Windows RT-nek?

 

Semmi. Ugorjunk.

 

1. Mennyibe fog kerülni a Windows 10-re váltás?

 

Ennek a kérdésnek az a nyár óta terjedő pletyka az apropója, hogy valakik számára ingyenes lehet a frissítés, sőt, még az is lehet, hogy mindenki számára az lesz. A Microsoft erről eddig egyetlen szót nem szólt.

 

Ha valamit nehezen tudok elképzelni, az az, hogy a Microsoft szívjóságból megváljon az egyik legjelentősebb bevételi forrásától. Reményhal.

 

Vélemény? :)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Itt, ugye, az a probléma, hogy míg az eredeti szándék az volt, hogy minél több felhasználót kényszerítsenek a csempére, ezzel mesterségesen piacot teremtve az Appoknak, azt mutatva a fejlesztőknek, hogy nézzétek, mekkora a potenciális vásárlóréteg van itt, a Windows 8 bebukásával ez pont a fordítottjára sült el, és most fejlesztőket is "hálóval kell fogni" a platformhoz.

Ez már most nem így működik. Pár hete telepítettem tesóm gépére újra a Win7-et, onnan tudom. A WU-n van összevont frissítés, ami az utolsó SP-től számított, az előző hónap végéig érvényben lévő összes frissítést tartalmazza. Egyetlen szépséghibája a dolognak, hogy egyelőre csak kézi módszerrel telepíthető, ugyanis csak az ajánlott frissítések között van, és nem a kötelezőek között. Vagyis telepítés után belépsz a WU-ba, kiválasztod ezt a frissítést, telepítés után újraindítás, WU-val újrakeresteted a frissítéseket, és telepíted azt a pár frissítést, ami a csomag után jelent meg. Valószínűleg ez a későbbiekben finomodni fog. ;) Így felesleges az integrálással foglalkozni, főleg a 100+ megás netek korában.

 

Ha valamit nehezen tudok elképzelni, az az, hogy a Microsoft szívjóságból megváljon az egyik legjelentősebb bevételi forrásától. Reményhal.

Ezt az árbevételi forrását már rég túllépte az előfizetéses szolgáltatásaival (Azure, Skype, Office 365, stb.). Ráadásul a server rendszereknél még meg se említették, hogy azok ingyenesek lennének. Pedig az nagyot szólna. :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

5. A vállalatokra én is kíváncsi vagyok, mert olyat rebesgettek, hogy minden licenszhez az Áruházból egyedileg kell lehúzni a telepítőt. Na ez a VL licensznél érdekes volna, meg a vállalatok persze beintenének. Bár az még valamennyire játszhat, hogy mennyiségi kulcsonként lesz egy telepítő. :hmm::hááát:

 

4. Nem is annyira a darabszám a gond a csempés appokkal, hanem a minőség. De ezt már kismilliószor leírtuk mi is, mások is.

 

3. Van már a Media Creation Tool, amivel le lehet tölteni telepítőt, és még némi hotfix is bele van pakolva, mert ezt telepítve csak kb. a felét kell a WU-ról lehúzni. Na ezt kellene megcsinálni uptodate-re, de piszkosul. :P:)

 

2. Tényleg semmi. Ma már értelme nincs. Eleinte se sok, de próbálkoztak. ;)

 

1. Valami közbenső megoldás lesz. Hogy mindenkinek ingyenes legyen, az szinte kizárt, de hogy valamelyik verziótól az legyen, az talán valószínű. Azt meg nagyon remélem, hogy legalább a 8-asra ingyenes lesz. :D

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mondjuk az SD kártya telepítést jó lenne, ha nem csak az RT kapná meg. Persze x86-on nem feltétlenül kéne az SD kártyához ragaszkodni. ;)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Balázs, melyek a lábrázós módosítások? ;)

 

Ezek szerint még van, lesz RT.

Ez az SD kártyára telepítés csak az appokra vonatkozik. Olyasmi lehet, mint Androidnál, ha átpakolod az alkalmazásokat a külső SD-re. És csak a csempés alkalmazásoknál, mert más nincs is.

Ennek a desktop változatnál sok értelme nem lenne szerintem.

Ami a lényeg, hogy lehet USB meghajtóra telepíteni a rendszert, de már a 8-at is.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Amikor új ablakanimációkról hallok, akkor mindig rángatózni kezd a szemöldököm.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Írtak kernel változást is, de az a jónépet nem érdekli.

Kell valami a felszínen is, ami megkülönböztet. ;) Természetesen parasztvakítás, de finomabban nevezhetjük a felhasználói élmény részének. :D

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ennek a desktop változatnál sok értelme nem lenne szerintem.

Ennek ott van értelme, amikor megveszel egy 16GB-os x86-os táblagépet. Kb. semmit se tudsz vele kezdeni, mert nem tudsz rá telepíteni. Oké, hogy x86-os programokat tudsz SD-re, de ha csempés alkalmazást szeretnél (pl. játékot, aminél úgyis tök mindegy, hogy csempén, vagy natív desktopon fut). Viszont 16Gb-os x86-os táblákat már nagyon jó áron be lehet szerezni. ;)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...