Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 8.1 Update


payskin

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Az a baj, hogy a realteknél összevonták a drivereket 1 csomagba, csak így csomó minden kimaradt belőle. Próbáld meg megnézni, hogy mi a pontos a típusa a realteknek, és ahhoz keress drivert, akár szoftvergyűjtő oldalakon is, hátha van valahol archívumként belőle. Win 7-es driver is jó, nem kell Win 8-as.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nekem egyszer elnent a hang Win8.1 alatt az asztali gép fejhallgató csatlakozóján. Hogy mitől, nem tudom.

Volt egy gomb az alapértelmezés visszaállítására, ami megoldotta.

Nekem nem kellett semmi külső driver az alaplapi hangkártyához.

Link to comment
Share on other sites

KenLa

Segítséget szeretnék kérni - Acer TravelMate 7730G gépen év eleje óta gond nélkül futott a WIN 8. Most frisítettem Win 8.1 -re (lehet hiba volt :( ). Azóta nem megy a WiFi, Ethernet és problémát jelez a memóriatechnológiai eszközök csoport is.

 

Mindenütt a kiírás: Az eszköz nem talál elég használható erőforrást. (Kód: 12) - Ha használni akarja az eszközt, akkor a rendszerben le kell tiltania egy másikeszközt.

 

Frissítettem a BIOS -t, a WiFi drivert, de nem változott semmi. (A gépen eredetileg Vista volt, a Win 8-ra történt frissítéssel nem volt gond. A kompatibilitási teszt (upgrade assistant) sem jelzett előre semmit itt. Hátha valaki találkozott hasonlóval. Lehet rá megoldás (vagy előlről kell kezdeni mindent)?

 

Köszönettel,

 

KenLa

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Próbálj meg egy tiszta telepítést... Ez a frissítősdi sajnos így is végződhet.

Link to comment
Share on other sites

benjoe80

Sziasztok!

 

Windows 8.1 trial verziót telepíteném egy gépre, hogy kipróbáljam, elmenne-e az adott gépen (ezen a gépen jelenleg egy frissen telepített XP van). A trial verziót a Microsoft oldaláról töltöttem le .iso fájlban, amit kiírtam DVD-re. Viszont a telepítő futtatásakor a következő hibaüzenet jelenik meg:

  • Az eljárás belépési pontja (__CxxFrameHandler3) nem található a DLL-ben (msvcrt.dll)

 

... továbbá, ha nyomok egy OK-t akkor a következő jelenik meg:

  • The file 'autorun.dll'could not be loaded or is corrupt. Setup cannot continue. Error code is [0x7F]

Ez mi?

 

Fura módon a saját gépemen (Win7) fut a DVD rendesen és elindul a telepítő.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A 8.1 háklisabb a procira, kell hogy ismerjen néhány extrább utasításkészletet. A 64 bites verzió biztosan, de talán a 32 bites is. Ebben nem vagyok 100%-ig biztos.

Elsőként le kellene ellenőrizni, hogy a procid alkalmas-e.

A BIOS-ban a virtualizációt engedélyezni kell, ha nem volna.

Link to comment
Share on other sites

benjoe80

Kaptunk egy kiselejtzett gépet, amin eddig egy Windows Server 2003 futott. A gép konfigurációja a Speccy alapján:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Melyik Windows 8.1-et próbáltad? A 32 bites vagy a 64 bitest?

Ha nem 32 bites volt, akkor próbáld azzal. 1 GB RAM-hoz úgy is elég.

Nem egészen egyértelmű, mert írnak mást is az 5000+-ról, hogy megy vele, de egyébként az Athlon X2 64 nem kompatibilis. Some older AMD CPUs do not support Windows 8.1

Mire telepíthető a Windows 8.1 előzetese?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

@BenJoe: Innen kiindulva tudod tesztelni a gépet (ha még meg van rajta az XP).

Link to comment
Share on other sites

Garono

@SkyBird

 

Szerintem majd lesz Win9 "Home" meg Win9 Pro, az előbbin a metrós hülyeség, az utóbbin klasszikus felület. Ez az egyetlen járható út a számukra.

Link to comment
Share on other sites

jim78

Sziasztok!

 

Még annó az akcióban beszereztem a win8 pro verzióját és mostanra elgondolkodtam,hogy lecseréljem a lassan 3 éve fent terpszeszkedő win7-es oprendszerem.

Viszont megnéztem a win8 upgrade assist-ot és ott egy opció nem felelt meg.

"A Biztonságos rendszerindítás nem kompatibilis ezzel a számítógéppel"

Rákerestem a netem de nem találtam megoldást a problémára.

a gép adatai:

Gigabyte GA-770T-D3L

amd phenom 2 x4 955be

2 db 4gb kingmax mondul azthiszem 1333mhz-n

gtx 560ti 1gb videókártya

128gb samsung ssd 830 széria azt hiszem

és egy ősrégi 320gb-os samsung hdd.

 

Szerintetek mit csináljak,hogy biztosan fel tudjam tenni a win8-at.

 

Előre köszi a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

KenLa

Köszönöm az eddigieket, úgy néz ki, marad a visszaállás (a gyártó - Acer is azt javasolta). A gépen (Acer TravelMate 7730G) eredetileg Vista volt, majd Win 8 (32 bites változat), ezekkel lényegében nem volt baj. A fent leírt próbálkozások nem segítettek.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

@jim78

Ha csak ez a kompatibilitási probléma van, azzal nem kell foglalkoznod. Ez csak annyi, hogy nem tudsz secure boot opcióval rendszert indítani, mert az alaplap BIOS-a nem képes erre, mert nem UEFI Class2.

Ezt a funkciót amúgy is ki szokták kapcsolni, akik korábbi rendszerekkel dual/multi bootot akarnak. Enélkül még remekül működhet a Win8.

Link to comment
Share on other sites

jim78

No ennek örülök :) akkor valamelyik nap neki is látok a telepítésnek!

Link to comment
Share on other sites

payskin
Paul Thurrott szerint visszatér a "rendes" Start menü a várhatóan 2015-ben megjelenő következő új Windowsban, amit Treshold név alatt fejlesztenek.

 

SkyBird, köszi, hogy megírtad, tegnap már nem volt időm. Rég volt ilyen széles mosoly a fejemen, és nagy érdeklődéssel várom, hogy a most mélyen kussoló MS-fanboiok milyen magyarázattal szolgálnak, ha ez tényleg megvalósul. :D

Link to comment
Share on other sites

Garono

"A sok agyhalott felhasználó miatt kell visszatenni a Start menüt, akik kb. még most váltanak XP-ről Win7-re. A sok hozzá nem értő, magát szakértőnek valló felhasználók is csak elbátortalanították a kezdő felhasználókat azzal, hogy folyamatosan a metrót ekézték. A sok hülye user nem érti meg, hogy a metró a legcsodálatosabb dolog a szeletelt kenyér óta. Én imádom, bár 99%-ban desktop alkalmazásokat futtatok, de amikor néha előbuggyan a metró teljes képernyőn, megakasztva a teljes munkafolyamatomban, az az igazi katarzis, olyankor érzem, ahogy egy bágyadt szellő járja át testem minden zugát."

 

Hiányzik még valami? :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! :fetreng:

 

Egyébként mostanában az "megy", hogy "jó, a Win8-ban tényleg gáz volt a Start képernyő, de a Win8.1 óta isten-király-császár, sokkal jobb mint a bármi, ami előtt volt, mindenki hülye, aki ezt nem akarja használni".

 

Persze, Win8.1 előtt az a Start képernyő volt az isten-király, és mertél volna mást gondolni!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az mondjuk tény, hogy sokat fejlődött a kezdőképernyő a a 8.1-ben, az elődjéhez képest. Már kezd egy kicsit régi start menüs formát alkotni (ha átváltasz ikonnézetre). Igaz, ezt is teljes képernyőn teszi, de a közös háttérkép használata miatt, már a hatás legalább megvan. Egyébként engem nem zavar, hogy ilyen a start képernyő. Ez csak azon múlik, hogy az ember a Vista óta megújult startmenüt úgy használta, ahogy azt megtervezték, vagy maradt a faék módszernél, ami a Win9x-től egész az XP-ig tartott, vagyis egerészik össze-vissza. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Rosszul használod a faék szót vagy magát a kifejezést. Egy grafikus operációs rendszerben felhasználói felületen (lásd még: GUI) az egérrel történő vezérlés az alapvető, egyszerű és kényelmes felhasználási mód.

 

A faék azonban nem ezt a fajta egyszerűséget jelenti azokban a kifejezésekben, amikben használjuk.

 

Jó, persze, értem, hogy trollkodsz, csak nem veszem jó néven.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Rég volt ilyen széles mosoly a fejemen, és nagy érdeklődéssel várom, hogy a most mélyen kussoló MS-fanboiok milyen magyarázattal szolgálnak, ha ez tényleg megvalósul. :D

 

Kérdés, hogy tényleg meg lesz-e minden, amit rebesgetnek. Normális Start menü, csempés appok futhatnak ablakban desktopon, meg ha lesz még néhány hasonlóan használható megoldás, akkor tényleg elmondható, hogy felhasználóbarátként elsőre ugyanezt kellett volna célként kitűzni és megvalósítani.

Most egy nagy kanyart leírva visszatértek a helyes útra, mert nem tudták a felhasználók torkán lenyomni a mereven csempés megoldást. Ez most hogy meghátrálás-e vagy csak rájöttek, hogy jobb opcióként a felhasználóra bízni, hogy mit akar.

 

A következő dobás meg talán az lesz, hogy ingyenes lesz a Phone meg az RT verzió.

Ingyenes Windows-zal győzné le az Androidot a Microsoft

Microsoft considers free versions of Windows Phone and Windows RT to battle Android

Lehet ebben valami. Korábban olvastam egy cikket, ami azt taglalta, hogy az ingyenes Androiddal, ami kezdetben baromi jó megoldásnak tűnik, hosszabb távon hogyan láncolja magához a gyártókat a Google kitéve kénye-kedvére üzletileg.

Erre lett volna egy megoldás, hogy szembe menni az árral, saját rendszer. De az rövid távon nem sikeres, és hosszabb távon se biztos, hogy bejön. Nincs tökéletes döntés.

Kicsit más, de most már kezd általánosan előjönni a zárt bootloader, főként a 4.4 KitKat verzióval. http://omegadroid.co...velopers-worry/

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Én mondjuk őrülnék neki, ha ingyenes lenne a Win RT, főleg, ha terjesztik is, és nem csak gyártóknak adják. Alapvetően nem rossz OS, táblán meg kifejezetten jól használható, még az RT is. Az rendben, hogy vannak korlátjai, de a szoftver piac is egyre jobb rajta.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Garono

A "Miért nem terjed(t) el a Win8" gyűjteménybe:

 

Windows 8 csempéi meg csak azért furák, mert az emberek baromi lusták átállni és sajnálják rá azt a fél órát.
Link to comment
Share on other sites

payskin

A hétvégi/tegnapi "Threshold = Win9" hírek megvannak? Lusta voltam bemásolni... ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...