Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 8.1 Update


payskin

Recommended Posts

SkyBird

http://windows.micro...-hu/windows/buy

Én ezt indítottam el helyi fiókból, be se léptem az Áruházba MS fiókkal. Szépen felajánlotta a 8.1 Media Center verzió letöltését.

Viszont a telepítés után most úgy néz ki, hogy a helyi fiók leokézása után nem tudok továbblépni, ha nem adok meg vagy nem hozok létre egy új Microsoft fiókot. Illetve mégis, ahogy korábban is megoldható volt. :)

 

----------

 

Ezek a frissítések jelenleg:

 

A Microsoft böngészőválasztó képernyőjének frissítése a Windows 8.1 for x64-based Systems rendszer EEA-beli felhasználói számára (KB976002)
Biztonsági frissítés a Windows 8.1 for x64-based Systems rendszeren futó Internet Explorer 11 böngészőhöz (KB2884101)
Frissítés a Microsoft Camera Codec Pack csomaghoz x64-alapú Windows 8.1 rendszereken (KB2859675)
Frissítés az Internet Explorer Flash Player lejátszójához x64-alapú Windows 8.1 rendszeren (KB2886439)
Frissítés Windows 8.1 for x64-based Systems rendszerhez (KB2895219)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A 3. frissítést elvileg csak akkor telepíti, ha MS féle webkamerád van.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ez laptop volt a saját webkamerájával. Majd kiderül, hogy az asztali gépen is feldobja-e, mert ahhoz nincs kamera csatlakoztatva.

Habár a Win8-nak is volt ilyen kamera frissítése, de annyira nem érdekes.

Ajánlottként még jött egy Broadcom driver frissítés.

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

....... Illetve mégis, ahogy korábban is megoldható volt. :)

 

Sajnos én sem tudok belépni a frissítés után. Ezt miképpen lehet megoldani?

Link to comment
Share on other sites

payskin
StartIsBack+ is all-new StartIsBack version for Windows 8.1, although you should not notice a lot of differences when you install it. Whole Start menu UI was redone from scratch since its code was removed from Windows 8.1 (:facepalm:), so StartIsBack+ is no longer a hack. That wasn’t easy but I had to make sure no user expectations are compromised. There are a lot of languages, themes, settings, PC configurations and other programs which have to work with it. I’m proud with the result – start menu configuration is now is both easier and more flexible, and new start menu consumes fewer resources than the original one. :o StartIsBack+ can add taskbar to your start screen. With the new 8.1 feature – desktop wallpaper on Start screen, switching to it does not hurt your workflow as much, but adding taskbar there is really useful – you can switch, peek and launch apps from there, check time, sound, network, etc. – everything that people are used to for the last 18 years. It’s not that hard to do and makes Start screen much friendlier, makes one wonder why Microsoft didn’t do this.

 

Jó a srác. :igen:Innen.

 

Viszont a dolgok nem abba az irányba mutatnak, hogy a következő verziókban opcionálissá válna ez a csempehalom. :(

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Már nem csempehalom, ugyanis már magától nem pakolja be a csempéket a főoldalra. Lett egy kicsi nyilacska lefele, ami a régi startmenü logikája alapján rendezi a programokat, és onnan rakhatod ki a kezdőképernyőre az ikonokat.

ziw012.jpg

2ql8r50.jpg

 

Az intelligens kereső is sokat fejlődőtt, a webes keresés és szépen teljesít, és designban is sokat dob, hogy be lehet állítani az asztal hátterét a start menü hátterének is. Alakul ez, csak még kell neki egy kis idő. :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

....... Illetve mégis, ahogy korábban is megoldható volt. :)

 

Sajnos én sem tudok belépni a frissítés után. Ezt miképpen lehet megoldani?

 

A helyi fiók jelszó ellenőrzése után mindenképpen kérni akar egy MS fiók belépést vagy létrehozást. Én nem adtam meg neki meglévő fiókot, hozzon létre újat. Az új létrehozás valamiért nem jöhetett össze és ahogy beírtam az adatokat, azt mondja nem oké. :nemnem: Viszont kijelzett a beviteli mező mellett egy linket, hogy akkor lehessen belépés a helyi fiókba. Wow. :oké:

Szóval ha erre gondoltál, akkor simán el kell rontani az MS fiók megadását, és beléphetsz a meglévő helyibe.

 

Ha pedig MS fiókot akarsz, azt létrehozhatsz később.

Végül is érthető az MS fiókos belépés propagálása a SkyDrive integráció miatt.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha az árúházban szeretnél vásárolni, akkor is kell a Live Account, mert a fiókhoz rendeli a vásárlást, hogy később is tudd telepíteni a programot, és ne kelljen mégegyszer megvenned az adott programot.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Van ember, aki vásárol abban az "árúházan"? :D

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nekem megfelelnek a felokosított próbaverziós programok is. Épp 2 napja néztem rá, hatalmas a választék. Igaz, angol nyelvű Win8.1-et telepítettem, és arra húztam rá a magyar nyelvi csomagot, így USA lakosúnak néz, így az összes programot láthatom. Játékok terén is van 1-2 jó cím, ráadásúl mind elérhető "ingyen" is. De erről már vagy 1 éve Balázs linkelt is egy cikket, hogy hogyan kell okosítani az árúházból szerzett programokat. :)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Mi az az árúház?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Destroy-man' timestamp='1382097089' post='460028']

Ha az árúházban szeretnél vásárolni, akkor is kell a Live Account, mert a fiókhoz rendeli a vásárlást, hogy később is tudd telepíteni a programot, és ne kelljen mégegyszer megvenned az adott programot.

 

Természetesen az Áruházhoz kell az account, de elég csak hébe-hóba átváltani MS fiókra, amikor akarunk itt valamit.

Az meg külön nem dob fel, hogy alapból minden doksit elment a SkyDrive-ra is, mert ilyesmit írtak. Jó, van ennek is előnye, hogy az adat tutibban meg van, nem vész el, de hadd döntsem már el én.

Ezen túl a napi bejelentkezési procedúrában jobb nekem a local fiók, mint e-mail címet is prüntyögjek.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

A helyi fiók jelszó ellenőrzése után mindenképpen kérni akar egy MS fiók belépést vagy létrehozást. Én nem adtam meg neki meglévő fiókot, hozzon létre újat. Az új létrehozás valamiért nem jöhetett össze és ahogy beírtam az adatokat, azt mondja nem oké. :nemnem: Viszont kijelzett a beviteli mező mellett egy linket, hogy akkor lehessen belépés a helyi fiókba. Wow. :oké:

Na akkor nem sokat ért az előző hsz-em, direkt leírtam hogy el kell vágni a nettől nehogy más is belefusson ebbe a szituba.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

@SkyBird:

Automatán nem ment semmit se SkyDrivera. Azt te tudod kiválasztani, hogy a felhőbe, vagy a saját gépedre mentsen.

Az e-mail címet sem kell bepötyögni, csak a hozzá tartozó jelszót. Az e-mailt egyszer megagod, és fel fogja venni a felhasználók közé. Szépen rákattintasz (több felhasználó esetén, mert egy felhasználó esetén alapból az lesz az aktív), majd jöhet a jelszó. Én így használom, kárát nem látom a dolognak. Mondjuk az IE a kedvenceket automatán elmenti a felhőbe ezek után az tény, de mást nem ment.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Destroy-man' timestamp='1382085558' post='460025']Már nem csempehalom, ugyanis már magától nem pakolja be a csempéket a főoldalra. Lett egy kicsi nyilacska lefele, ami a régi startmenü logikája alapján rendezi a programokat, és onnan rakhatod ki a kezdőképernyőre az ikonokat.

 

Ez a két kép már sokkal jobban tetszik, mint a korábbiak. :) Ki kéne próbálnom.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Destroy-man' timestamp='1382044774' post='460019']

A 3. frissítést elvileg csak akkor telepíti, ha MS féle webkamerád van.

 

Nos igen. :igen: Az asztali gépen tényleg nem jelent meg a KB2859675 kamera frissítés. Sőt a KB2884101 IE 11 frissítés sem. Csak a böngészőválasztó kötelező ökörség, és a Flash Player frissítés plusz az a Runtimebroker.exe hibajavítás.

 

És nem kell ahhoz bejelentkezni MS fiókkal, hogy az Áruházból letölthető legyen a 8.1 frissítés. Megy az helyi fiókkal is ugyanúgy, mint a már letöltött Store appok frissítése.

Én elsőként weboldal linkjét követve frissítettem, nem az Áruházat indítottam el, de ez nem olyan lényeges.

 

Hanem ami elég jó, a Win 8.1 egész takarékosan bánik a tárterülettel. :oké: Majd meglátjuk pár hónap frissítése után, és hogy mit lehet azokból kiirtani.

 

Szóval egy szokásosan kipucolt 27,9 GB-os Win8 partícióra engedtem rá a frissítést. Már ezután kisebb lett a foglalt méret, mert lecsökkent 24,3 GB-ra. Persze ebben benne vannak még az előző rendszer telepítés mentései. A Lemezkezelő szerint 4,18 GB pucolható, ebből a Windows.old mappa 3,6 GB-ot tett ki.

Szóval a karbantartás és frissítések után most 22,1 GB a foglat terület, így a frissítéssel 5,8 GB-ot spóroltam. Már ezért megéri. ;)

Windows 8 rendszernél egyébként se tudok olyan normális érvet, ami a frissítés ellen szólna.

 

A Windows 8 gadgetek nem működnek. Előbb uninstallálni kell majd feltenni a 8.1 gadget frissítést pl. innen.

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

Nálam a frissítés után az aztali gépen "kötelező" KB976002, KB2884101 (IE11), KB2859675 (kamera, pedig nincs is kamerám), KB2886439 (Flash Player) és a KB2895219-et adta fel. Nálam is szépen csökkent az elfoglalt tárterület. Első benyomásra jóval gyorsabb, és tetszetősebb lett a op. rendszer. Szívesen megpróbálkoznék egy Win8 Pro+Win8.1 update+frissítések integrálásával egy tiszta telepítő készítésének céljából, csak nem tudom pontosan, hogy honnan lehetne beszerezni egy win 8.1 updatét, mert a frissítés után (ha volt is valahol) eltünt a gépről. Nem tudom azt sem, ha véletlenül valahol "hozzá férhető" lenne egy MSDN-es Win8.1 Pro iso, akkor elfogadná-e a Win8 legális kulcsát.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nálam a frissítés után az aztali gépen "kötelező" KB976002, KB2884101 (IE11), KB2859675 (kamera, pedig nincs is kamerám), KB2886439 (Flash Player) és a KB2895219-et adta fel.

 

Ugyanez volt nálam is a laptopon. Az asztalin meg kettővel kevesebb. :hmm:

 

Szívesen megpróbálkoznék egy Win8 Pro+Win8.1 update+frissítések integrálásával egy tiszta telepítő készítésének céljából, csak nem tudom pontosan, hogy honnan lehetne beszerezni egy win 8.1 updatét, mert a frissítés után (ha volt is valahol) eltünt a gépről.

 

Az Windows 8.1 telepítő integrálását nem a Windows 8-ból és frissítéseiből kellene indítani, hanem az MSDN Windows 8.1 ISO-ból.

A Windows 8.1 (multiple editions) (x64) - DVD (Hungarian) .iso-nak az SHA1 hash kucsa ez: C2049BD15C61491D75EB4827DE590B793A6787C9

Erre rákeresve letöltheted nyugodtan torrentről és egyéb fájlmegosztó oldalakról, és utólag ellenőrizheted, hogy tényleg érintetlen-e.

Hogy mit fogad-el, mit nem, az jó kérdés. Úgy tudom, hogy a telepítés elején nem fogadja el a korábban legálisan megvásárolt Retail, Upgrade, OEM kulcsokat. Ezekre frissíteni lehet az Áruházból.

Van azért persze olyan mondjuk Pro kulcs, amivel telepíteni lehet, csak aktiválni nem. Nyilván a bizonyos ideig aktiválható ingyenes WMC kulccsal rendelkező telepítéseket is csak frissíteni lehet, ahogy tettem is, de gyanús, hogy ezzel a kulccsal egy Win8.1 telepítést aktiválni lehetne.

A frissítés ingyenes, de a Windows 8.1 maga nem. Valahogy így van. Illetve még az van, hogy ha egy rendszerre már aktiváltad egy kulccsal, akkor egy másikra ugyanazzal a kulccsal már nem lehet.

 

Nem minden frissíthető az Áruházból. Az MS megadott néhány kivételt, ami nem. http://windows.micro...nd-update-store

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Pedig éppen akartam említeni korábban, hogy az asztali verzió frissítését milyen jól megoldotta a Microsoft. Azzal együtt, hogy több mint 3 GB-ot kellett letölteni ehhez.

 

Visszavonta a Windows RT 8.1-et a Microsoft :hááát:

 

Szerintem azért nálunk nem sokakat érinthet az RT verzió.

 

 

@TothTibor

Ha integrálni akarsz, lehet hogy szükség lesz a Windows Assessment and Deployment Kit (ADK) for Windows 8.1 RTM .iso letöltésére is és ebből némely összetevő telepítésére.

Habár elképzelhető, hogy megoldható a Win7 korábbi integráló megoldásával is. Ki kell próbálni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Microsoft has added the beloved start button which is very nice to have on both tablets and desktops.

 

Azokat, akik ilyeneket írnak review-ba, addig ütném szívlapáttal, amíg mozog(nak).

Link to comment
Share on other sites

Garono
:lol:
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Gombnak gomb. Csak nem az van mögötte, mint korábban. :lol:

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

Találtam egy hasznos cikket a Windows 8.1-ről, szerintem érdemes elolvasni.

Windows 8.1 teszt

Bár lehet, hogy sokaknak nem fog tetszeni, de a cikk írója szerint ........

Bár hagyományos irányítással még mindig szokatlan a csempés felület, a Windows 8.1 valószínűleg a legjobb operációs rendszer, ami Redmondból valaha kikerült.

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

Néhol osztják is rendesen a cikk szerzőjét.

Nálam tökéletesen működik a Windows 8.1, tetszik is, de a valószínűleg legjobb operációs rendszernek kikiáltani azért erős túlzás, és nagy merészség.

Bár a rendszerben benne lévő hibák jó része nem feltétlenül nem a Microsoft-nak róható fel, hanem a hardvergyártóknak, akik még nem készítettek normális drivert a rendszer alá. Az AMD videokártyát használók, főleg a Legacy driveres VGA-val szerelt gépek használói szívnak is rendesen.

Edited by Gaborovics
Link to comment
Share on other sites

Garono

Én már csak elvből sem fogok Win8-ra váltani, bármennyire is szuperior rendszer a Win7-hez képest. Lehet itt bohóckodni a desktop felülettel, meg együtt élni a metró hülyeségeivel, de nem akarom, hogy én is hozzátegyek a Win8 elterjedéséhez Szeretném, hogy ez az ökörség pár éven belül feledésbe merüljön, és csak rossz emlék legyen, mint a Vista.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...