Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 8.1 Update


payskin

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

x86 proci van benne.

Az ASUS weblapján most nem találom, de itt egy amazonos link a termékhez:

http://www.amazon.com/Transformer-T100TA-C1-GR-10-1-Inch-Convertible-Touchscreen/dp/B00FFJ0HUE

Itt meg egy magyar termékismertető:

http://prohardver.hu/hir/asus_transformer_book_t100.html

 

8"-os gép esetén meg a Toshiba Encore jöhet szóba, igaz ott nincs dokkoló egység, viszont 4 GB ram van benne. A többi paraméter megegyezik.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Oké, így már más a leányzó fekvése a 4 magos Atommal, és tényleg jó a cucc ennyiért. A 64 GB-os változat nyilván drágább.

Én nem néztem utána, és az Office-ból gondoltam, hogy RT lehet.

 

Haswell proci és 1920x1200 felbontás az áron is dobna.

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az új Baytrail procikról írták, hogy sokat fejlődött az elődjeihez képest, ár/érték arányban ez egy nagyon korrekt gép. Haswell-es procival szereltet nem vennék, mert gondok vannak a melegedéssel. Én mondjuk egy AMD-s megoldásnak nagyon örülnék, de egyelőre nem akarnak beszállni a táblagépes bizniszbe, pedig nagyon jó, kis fogyasztású procijaik vannak.

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem, ami a memóriakezeléssel kapcsolatos.

Van egy notim, amiben 3GB RAM van, tehát a 32 bites rendszer 4GB-os memóriakorlátja nem játszik szerepet. Egy SandyBridge proci van benne, az abban lévő HD2000-est használom. Ez ugye lefoglal magának valamennyi memóriát. A következőt vettem észre. A windows a következőképpen jelzi ki a memória mennyiségét.

 

32 bit: 3GB - 2.61 használható

64 bit: 3GB - 2.85 használható.

 

Hogy lehet az, hogy a 64 bites rendszeren marad több? Bocs, ha hülye kérdés!

Edited by Gaborovics
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Úgy lehet, hogy a 4 GB korlátba nem csak a DDR memória számít bele, hanem minden más is. Így nagy valószínűséggel az összes memóriád túllépi a 4 GB-ot, vagy a "plusz" memóriáknak köszönhetően nem tudja másképp felosztani rendesen, a címzések miatt.

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

Köszönöm a választ!

Link to comment
Share on other sites

Zénón87

Sziasztok!

 

A problémám Windows 7-et és Windows 8.1-et is érinti. Tegnap telepítettem fel Win 8.1 Pro változatot tesztelés céljából a Win 7 mellé.

 

Most nem részletezem ilyen okok miatt, de Windows 7 alatt erősen lekorlátoztam a dokumentumokhoz való hozzáférés jogát. Megjelent a kis lakat a mappa ikonon. Azt hiszem gyakorlatilag csak én fértem hozzá rendszergazdaként. Tegnap miután feltelepítettem a Windows 8.1-et megtagadta a hozzáférést a dokumentumokhoz. Mivel ott is rendszergazda vagyok, elkezdtem hozzáadni a windows 8 fiókomat a mappa engedélyekhez. A gond, hogy nem működik. Olyannyira nem, hogy most már Windows 7 alatt sem férek hozzá a fájljaimhoz. Úgy néz ki a Windows 7 és 8 összeveszett a jogosultságokon és most minden egyes fájlra és mappára egyenként kéne beállítani a hozzáférést (lehetetlen). Viszont ha hozzáadom jogosultnak magam, vagy módosítom magam az egyik rendszer alatt, akkor a másiktól megvonja a jogot. Fura. És mikor az öröklődéssel akarom megoldani a problémát hibaüzenetet kapok, miszerint nincs jogosultságom a feladat végrehajtására. Aztán a következő üzenetet is kaptam:

Error.jpg

Valaki tud megoldást az adott problémára?

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Zénón87

Közben sikerült rálelni a megoldásra! :) Mivel már hiába állítgattam a jogosultságokat, ezért fogtam és töröltem mindenkit, majd újból hozzáadtam magamat. Így már Windows 7 alól hozzáférek. Win 8-at még nem próbáltam. Hozzáadom még a System és a Rendszergazdákat is, hátha, akkor Win 8 alól is hozzá fogok férni.

Link to comment
Share on other sites

szaltam

Sziasztok!

 

Az alábbi problémáim volnának a windows 8-al:

 

a bezárt alkalmazások továbbra is nyitva maradnak és foglalják a memóriát. A feladatkezelőben kell mindig külön bezárni őket.

Másik probléma, hogyan tudnám a windowssal induló programok listájába visszatenni a véletlenül törölt comodo firewallt és a 8gadgetpackot.

 

Előre is köszönöm a választ.

Edited by szaltam
Link to comment
Share on other sites

TothTibor

a bezárt alkalmazások továbbra is nyitva maradnak és foglalják a memóriát. A feladatkezelőben kell mindig külön bezárni őket.

A metros alkalmazások bezárása:

Windows 8: az egeret a képernyő tetejére viszed, ott megjelenik egy kéz "megfogod" a kézzel és lehúzod a képernyő aljára.

Windows 8.1 : Ugyan az mint a Windows 8-nál, csak ott meg kell várni míg egyet "fordul".

Link to comment
Share on other sites

Dani991

A minap próbaképpen felraktam a Windows 8.1-et az asztali gépemre. Elárulná valaki, hogy miért nem lehet kikapcsolni a gépet?

  1. Megnyitom a kezdőképernyőt,
  2. kijelentkezem,
  3. majd a bejelentkező képernyő jobb alsó sarkában a shut down menüből kiválasztom a shut down parancsot.
  4. A képernyő elsötétül, majd visszakapom a bejelentkező képernyőt.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mert valami miatt nem kikapcsol, hanem alvó állapotba kerül, ahonnan valamilyen hardver felébreszti.

Próbáld meg a jobb oldali panelról kikapcsolni (Beállítások -> Főkapcsoló -> Leállítás).

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Ja, ott is van kikapcsológomb?

Megpróbáltam, de ugyanaz történt. Egyébként az energiabeállításokban van egy olyan, hogy mi történjen a ki-bekapcsoló gomb megnyomásakor. Na, az leállításra van állítva, és ha megnyomom a gombot, akkor sem kapcsol ki a gép (csak ha hosszan nyomom, de az ugye olyan, mintha kirángatnám a dugót a konnektorból).

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Mit ír ki a Windows + C / Beállítások / Főkapcsoló alatt, ha bal egérgombbal ráklikkelsz?

Nálam 3 opció van, Alvás, Leállítás, Újraindítás. A hibernálást én letiltottam, különben valószínűleg lenne az is.

Ha itt ezekre külön-külön, persze egymást követően ráklikkelsz, akkor melyikre mi történik?

Link to comment
Share on other sites

Dani991

SkyBird: Nálam is ez a három lehetőség van: Alvás, Leállítás, Újraindítás. Az újraindítás úgy működik, ahogyan kell. Alvásnál elsötétül a képernyő, a monitor nem kap jelet (eközben mindvégig továbbra is bekapcsolva marad a gép, világít a LED, pörögnek a ventilátorok). Ha megmozdítom az egeret, akkor a bejelentkező képernyőt kapom zárolt fiókkal. Leállításnál előbb kiírja, hogy Leállítás, közben szöszmötöl egy kicsit, aztán ugyan az van, mint alvásnál, csak ekkor nem zárolva lesz a fiók, hanem kijelentkezve.

 

Garono: A legfrissebb BIOS egy 2010-es béta, és az is van fent, ugyanis ez az egy van, ami támogatja a processzoromat. Emlékszem is, hogy anno írtam egy levelet a gyártónak, hogy mikor várható a stabil verzió, merthogy a processzoromhoz kéne. Annyit válaszoltak, hogy nyugodtan tegyem fel ezt a bétát, ez stabilan működik.

Egyébként nem hinném, hogy a BIOS-t kellene az oprendszerhez faragni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Alex99

Jó napot kívánok.

 

Esemény leírása: Windows 8.1 x64 került telepítésre egy 2009-es MSI VR220x-010HU laptopon. Minden oké, leszámítva, hogy nincs hang. Hanglejátszáskor a tálcán lévő hang ikon zöld sávja mutatja, hogy van hang, de a hangszórókból nem jön. Windows 7 és XP esetén ad ki hangot. Miliméterre ugyanez a helyzet egy 2007-es Fujitsu Pa 1510 gépen is. Amiket próbáltam: driver frissítése a Realtek oldaláról (High Definition Audio Codecs), alapértelmezett hangszórónak beállítva.

 

Hozzáértők! Kérném szépen a segítségeteket, mert határidős a munka. :)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Fejhallgató csatlakozón jön ki jel? Biztos, hogy jó csatornára küldi ki a jelet?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Hello. Beledugtam egy Bose fülest jack-en. Semmi. Majd 1 Logitech fülest USB-n. Az utóbbin jön a hang mindkét gépen. Hogy tudom megoldani, hogy jack-en és a gép hangszóróján is adjon ki hangot?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem jó a hangkártya driver, amit feltettél. Az USB-snek a saját drivere tökéletesen megy, az azért szól.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

A Kezelés menübe a Hang-, video és játékvezérlők résznél Realtek High Definition Audio van. Kerestetés után azt írja naprakész. Ezekkel már próbálkoztam: http://www.realtek.c...3&GetDown=false

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Akkor töröld le a hang drivereket (mind a két gépről), és a laptop saját honlapjáról töltsd le őket. Sajnos laptopokban sokszor nem a gyári alkatrészeket, hanem módosítottakat használnak, így a driver se fog működni (csak látszólag).

Link to comment
Share on other sites

Alex99

A gyártó oldalán található egy xp x32 driver, és egy vista x32 driver. Feltelepíti, de egyikkel sem ad ki hangot. Már az fura volt, hogy Windows 7 tiszta telepítés után nem kért semmilyen drivert, hanem volt hang. Windows 8.1-nél nincs alapból sem hang, meg a kipróbált driverekkel sem. Ha az USB fülest bedugom, továbbra is van hang azzal a driverrel, amit a Windows alapból feltelepít. (Mert ugye ha letörlöm a drivert és újraindítom, felrakja magának.) Lennt a tálcán a kis hangerő ikon viszont ha kihúzom a USB fülest, azt írja ki hogy nincs hangeszköz telepítve. Érdekes, mert Windows 7 esetén ezt nem csinálja.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mondom én, hogy driver probléma. Meg kéne találni a pontos drivert a géphez. Viszont itt jön a nagy kérdés, hogy kompatibilis-e a hangkártya a Win 8.1-el.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ha nem kompatibilis, akkor elvileg USB-n mehetne a hang? Csak kérdezem. Olvastam angol nyelvű fórumokon, hogy hasonlóan régi gépekre is feltették és nem írták, hogy ne lenne hangja. Nem gondolom, hogy ne lehetne ezt megoldani, de Én egyelőre kifogytam az ötletekből. Ha megoldódik, leírom ide a megoldást, nem leszek köcsög. Ha később valaki olvassa és tudja a megoldást, ne habozzon leírni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...