Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 8.1 Update


payskin

Recommended Posts

payskin

Izé, lehet, hogy fáradt vagyok, de nem látom a különbséget a régi és az "újabb" között. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

BlueGold

Bocsánat azt hittem egyértelmű, elmagyarázom kicsit bövebben.

 

Régi verió = http://forums.mydigi...ll=1#post882751 ( 214.03.21. )

 

"újabb verzió" = [OP]Destroy-man #168-as hozzászolás ( Elküldve 2014. április 3. 11:41 )

 

A fájl nevek végén levő karakterek = Az adott fájl SHA1 ellenöző összege.

 

Úgy látszik kiszivárogtatók jó munkát végeztek. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

De ez hogy lehetséges? Még hír is volt, hogy az nem volt a végleges, van újabb build. :hááát: Kamuztak, hogy minél kevesebb ember kezdje használni a kiszivárgottat? :facepalm:

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Van egy tippem, hogy összesen a KB2949621-v2 változott, ugyanis ez április 3-án készült el, és a csomag tagja, mint hotfix. :)

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

Megváltozott a "hivatalos" Update! Ezt adja fel a mai WU:

 

 

Windows 8.1 Update x64-alapŁ rendszerekhez (KB2919355)

- Windows8.1-KB2919355-x64.msu

- Windows8.1-KB2932046-x64.msu

- Windows8.1-KB2934018-x64.msu

- Windows8.1-KB2937592-x64.msu

- Windows8.1-KB2938439-x64.msu

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Megváltozni nem változott meg, csak hozzá jött a KB2934018 is. A KB2919442 előfeltétele az Update1-nek, de az már korábban is elérhető volt a WU-n. Meg ezek szerint kikerült a KB2949621-v2 belőle. Gyanítom, hogy beleolvadt az új csomagba.

 

Szerk.:

A WU szerint szolgáltatás csomag a KB2934018.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Nem az volt az info, hogy ma 8-án a normál patch keddi hotfixekkel jön ki ez az frissítés is? Mert nekem egyelőre nem jött semmi. :hááát: Csak a hotfixek.

A KB2919442 fenn van, igaz nem az előbb említett v2.

Most nem az, hogy nem tudnék letölteni már kiszivárgott Update 1-et, de azért ez így elég érdekes.

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

@SkyBird Sajnos még másoknak sem jelent meg, panaszkodnak is rendesen. Ha kell akkor itt megtalálod a hivatalos oldalon:

32-bit:

http://www.microsoft...s.aspx?id=42327

 

64-bit:

http://www.microsoft...s.aspx?id=42335

 

Még annyit hozzá, hogy a Telepítési utasítás (telepítési sorrend) ELOVASANDÓ! Minden telepített frissítés után, a számitógépet újra kell inditani.

 

Szerk:Most már megjött! (20:58 van)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:oké: Köszönöm, de azóta megjelent a WU-n is. Elképzelhető, hogy volt benne egy kis késleltetés, akár szándékosan. Este hétkor csak a szokásos hotfixek, azután valamikor később az Update 1.

Persze nyilván ugyanaz az 5 fájl, mint amit már letöltöttünk korábban. Csak most már a fájlnévbe nem pakolja bele az SHA1 hash kódokat.

 

 

Még annyit hozzá, hogy a Telepítési utasítás (telepítési sorrend) ELOVASANDÓ! Minden telepített frissítés után, a számitógépet újra kell inditani.

 

Az újraindítást nem írja, csak a sorrendet. Egyébként tényleg jó hogy ezt leírtad. A neten is láttam futólag, hogy batch fájllal telepítik, az meghatározza a sorrendet is.

Ha ennyire kritikus, akkor nem tudom, miért nem egy fájlba csomagolva teszik közzé, illetve gondoskodnak ők ezen belül a megfelelő sorrendű telepítésről. :hááát:

Éppen fentebb írtam már erről, de még nem ebből a praktikus okból.

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

Hát nem tudom. Azért volt kisebb változás, lásd #180 hozzászólásomat.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Oké, de attól még lehetne egybe csomagolni, főképp, ha tényleg nem mindegy a sorrend.

Így ha valaki egyenként leszedi, és összevissza felrakja, ki tudja mi lesz. Hogy valami zavar, vagy némelyiket újra kell tenni, az biztos. Ha igaz, hogy a sorrend nem mindegy.

Talán a Win8 alatt lett az divat, hogy egy fő KB szám alatt több különböző hotfixet adnak ki. Már ez elég necces szerintem, mert akkor legyen inkább mindnek külön KB száma, mint ahogy van is, de csak a "fő" számra hivatkoznak, illetve egyedül az jelenik meg az automatikus telepítéshez a WU-n.

Jártam már úgy korábban, hogy a többől valamelyik apróság nem volt fenn, és csak lestem, hogy miért hiányzik még mindig valami a WU szerint. Elvétve volt olyan is, hogy valamelyik .msu vagy .cab fájlként direktben nem is volt elérhető.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Destroy-man' timestamp='1396969674' post='462371']

Megváltozni nem változott meg, csak hozzá jött a KB2934018 is.

 

Ez pontosan így van, nem változott egy bitet sem, ami korábban megjelent. És az új KB2934018 pedig éppen utolsó 6. a telepítési sorrendben.

Link to comment
Share on other sites

gilijanko

Sziasztok segitseget szeretnek kerni.

Van 1 ASUS x552c laptop windows 8.1 fut rajta folyamatosan vilagit a wifi jel, de a wifi ki van kapcsolva.

Miert csinalhatja ezt? Az ekezetekert bocsi angol nyelvu gep.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Szokott lenni a funkcióbillentyűkhöz valami hotkey program az egyes gyártóktól. Az telepítve van?

 

Link to comment
Share on other sites

Garono

Hoppácska! http://blogs.windows.com/windows/b/springboard/archive/2014/04/10/what-is-windows-image-boot-wimboot.aspx

 

 

This new deployment option, called Windows Image Boot (or WIMBoot), takes a different approach than traditional Windows installations. Instead of extracting all the individual Windows files from an image (WIM) file, they remain compressed in the WIM. But from the user’s perspective, nothing looks any different: You still see a C: volume containing Windows, your apps, and all of your data.

 

So how does this work? Effectively, you copy the WIM file into a separate “images” partition (just like you would for a recovery image), then use DISM to create pointer files from the standard C: operating system volume into the WIM file. These pointer files are completely transparent, and Windows knows how to boot the operating system (keeping all the files in the WIM) when configured in this setup.

Link to comment
Share on other sites

robeee

Sziasztok!vettem egy laptopot amire fel van telepítve a win8. valahol azt olvastam, (talán indításkor a szerződés elfogadásakor?)hogy nem árt egy biztonsági másolatot készíteni a telepített verzióról (ez legális is), mivel telepítő cd-t nem kaptam hozzá. A kérdésem, hogy hogyan lehet ezt megcsinálni.köszönöm a választ.

Link to comment
Share on other sites

xGeorgeV

Sziasztok!

A Wndows 8.1 Pro 2014.0.09-én csinált néhány biztonsági frissítést, mely után a BAT fájlok nem indíthatóak el a számítógépen. Azt írja ki, hogy a fájl nem található, pedig ott van. A fiók rendszergazdai, ennek ellenére, az intézőből is csak futtatás rendszergazdaként látja a BAT fájlokat az oprendszer. Ez azért probléma, mert hiába indítom el a batch fájlt futtatás rendszergazdaként, az további batch fájlokat már nem tud indítani. Például nem működnek az Indítópultba helyezett LNK fájlok sem, azokat sem látja az oprendszer, valamint olyan fejlesztő rendszerek, amelyek batch fájlokat használnak a fordításhoz, például az Android SDK sem működik már Windows 8.1 alatt (igaz a leírás szerint nem is kompatibilis vele, de eddig működött, most meg már nem, mert a batch fájlok nem működnek).

Megoldásként leszedtem a 2014.04.09-es frissítést, de attól tartok, hogy Windows 8.1 Update 1 megint tartalmazni fogja azt a biztonsági frissítést, amelytől már a tulajdonos sem tudja használni a számítógépét.

Varga Gyögy

Link to comment
Share on other sites

KGigi

És mi van, ha lecseréled a bat fájlokat PowerShell szkriptekre? Haladjunk a korral. :)

 

@robeee

Az előtelepített rendszerek esetén eleve van egy helyreállító partíció, nem szükséges neked is csinálnod egyet.

Link to comment
Share on other sites

xGeorgeV

Próbáltam a PowerShell-t is de, azonosan működik. Egyszerűen semmilyen batch jellegű vagy LNK fájlt egyszerűen nem lát az oprendszer, mintha ott se lenne. Kizárólag az intézőből futtatás rendszergazdaként tudja elindítani azokat, de az elindított fájlok már megint csak nem látják a többi batch jellegű fájlt, mert oprendszer szinten ki vannak zárva biztonsági okokból.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Akkor ott valami elszállt a rendszerben. Esetleg nem lehet, hogy a vírusirtó fogja meg? Próbáld meg kikapcsolni, és úgy futtatni a BAT fájlokat.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:nemnem: Valami más lesz, ahogyan az előttem szóló is írta. Nekem sem tűnt fel, hogy az Update 1 vagy a 04.08-i egyéb frissítések óta másképp viszonyulna a rendszer a batch fájlokhoz.

Próbaképpen lefuttattam éppen az Update 1 felpakolómat, de semmi gond nincs vele. Persze újra nem rakta fel a hotfixeket, csak lefutott.

Link to comment
Share on other sites

xGeorgeV

Kikapcsoltam a víruskeresőt is (Kaspersky), de semmi változás. Biztos, hogy a Windows security update a ludas, mert ha leszedem, akkor utána jól működik a rendszer, ha felrakom, akkor még parancsikonnal sem lehet a BAT fájlokat elindítani. (Kivéve persze a futtatás rendszergazdaként módot.) Most azt kideríteni, hogy mivel veszik össze az update, az szinte lehetetlen, biztos majd másnál is előjön, és az MS készít rá megoldást. Már csak ki kell várnom.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Esetleg megnézheted a rendszer biztonsági házirendjét.

Link to comment
Share on other sites

xGeorgeV

Majd megnézem a jogokat secpol.msc-ben, de az MS igazán odafigyelhetne, hogy olyan frissítéseket adjon ki, ami nem teszi használhatatlanná a rendszert.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ez minden gépen egy sokismeretlenes egyenlet; sosem lehet tudni, hol üt be éppen a krach. Azt én nem hiszem, hogy globális lenne ez a probléma, azért tesztelnek ők eleget, az biztos. De biztos ki lehetne deríteni, hogy nálad miért van ilyen hatással ez a frissítés.

 

Én pl. most a laptopomon jártam úgy (igaz, Windows 7 alatt, de ilyen szempontból ez SZVSZ egykutya), hogy az Update-ről frissíteni akartam az integrált Intel cucchoz tartozó videoillesztőt. Letöltötte, de ahogy elkezdené feltenni, azonnal kiírja, hogy a Windows Update ismeretlen hibát észlelt. Hogy mi a hiba, vagy mi lehetne a megoldás, arról sehol semmi. Anyádat, akkor nem leszel megfrissítve, oszt' jónapot. Én ugyan ki nem turkászom, mi a franc baja van. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...