Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook-vásárlás 2008-ban


Lycanon

Recommended Posts

beklas

Találtam egy új versenyzõt:MSI 2

 

Errõl mi a véleményetek? Amúgy az ASUS-on gondolkozom erõteljesen :D

 

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Szerintem nem rossz ez az MSI, bár teljesítményben elmarad az ASUS-tól, de ha nem jönne össze a 210e, akkor jó választás.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ beklas: 200 ezer forintból nem fogsz tudni játékra is alkalmas gépet venni. :nem:

Akkor vedd meg az Asus F7SR-t abba van hd2400 1024 MB Hyper memory.

Te ezt komolyan gondolod? A HD2400 nagyon-nagyon belépőszintű kártya, hiába írják rá, hogy "hyper memory". :lol: Ezzel csak a tapasztalatlan vásárlókat húzzák be a csőbe. ;)

 

@ ages_: Az Acer helyett én is az Alex99 által belinkelt Asus noteszt ajánlom. Az általad kinézett Sony Vaio nem rossz választás, de a számítási teljesítménye már-már túlságosan nagy. Ellenben a grafikus kártyája nem a legjobb. Én a helyedben olyan Vaiót keresnék, amelyben jobb a grafikus kártya (pl. 8600M GT). A 4 GB RAM szerintem felesleges.

Esetleg ha attól is jobb kell, akkor Dell XPS M1730.

Tisztában vagy vele, hogy mennyibe kerül egy XPS M1730? :)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

"Te ezt komolyan gondolod? A HD2400 nagyon-nagyon belépőszintű kártya, hiába írják rá, hogy "hyper memory".

 

Írj olyan notit, amiben nem belépő szintű vga van ennyi pénzért.

 

"Tisztában vagy vele, hogy mennyibe kerül egy XPS M1730?"

 

Amint rákattintassz a linkre, te is tisztában leszel. :D

 

beklas:

Ezeken ha el is indul ugyan a Crysis, de nagyon ronda lesz.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Írj olyan notit, amiben nem belépő szintű vga van ennyi pénzért.

Akkor meg miért ajánlgatod, amikor tudod, hogy ennyi pénzből nem lehet játékra alkalmas noteszt venni? :hááát:

 

Én az XPS M1730-at konkrétan 1 276 200 forintért láttam, szóval nem hiszem, hogy jelen esetben szóba jöhetne. :P

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Azért nem láttad, mert nem nézted meg. :) Négy féle változat, négy féle ár. Az ár átszámolva forintra 415.000 - 762.000-ig. Feb 20.-án jön az újabb verzió, amiben már 2db 8800GTX is lesz.

 

 

"De ez nem csoda, hiszen gyári oldalakon nem szoktak árakat feltüntetni."

 

Ez a gyári oldal akkor kivétel.

Link to comment
Share on other sites

ages_

hoppá...

Na. Az Acer gép helyett Asust vagy Dell-t tudnék elképzelni, de tényleg nem vagyok képben, hogy mi a helyzet ezeknél a gépeknél. De akkor körülnézek, és késõbb még jelentkezem. (Ez a gép nem nekem kellene.)

 

A Sony-nál sokat nézelõdtem, és talán a belinkelt gép volt a legszimpatikusabb. A következõket viszont nem értem teljesen:

NVIDIA® GeForce® 8400M GT GPU with Total Available Graphics Memory: 1535MB (max.)

Video RAM: 256MB Dedicated Video RAM

 

Ez mitõl gyenge? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Ide nézzetek! ;)
Link to comment
Share on other sites

Alex99

Én konkrétan 1 276 200 forintért láttam, szóval nem hiszem, hogy jelen esetben szóba jöhetne. :P

 

 

2200 dollár = kb. 400 e Ft.

Az USA-ban ennyiért megveheted. :pislog:

 

Mi a 2200? A Dell? A legolcsóbb 2400-nak van írva.

Egyébként tényleg sokkal olcsóbb.

 

Fujitsu:

 

Te a jelenlegi legjobban felszerelt változatot linkelted. Én mind a négyet. De az is vagy fél millióval olcsóbb az óceánon túlon.

 

 

ages_:

 

Inkább azt mondd, hogy mennyi pénzből, mert egyelőre úgy gondolom, hogy számodra a fent belinkelt ASUS C90S-AK008C lenne a jó választás.

Link to comment
Share on other sites

ages_

http://www.dell.com/content/products/produ...=biz&cs=555

 

Kicsit összerakod, mindjárt 4000$ körül jársz :S. Bocs, az imént félreértettem :lol:

 

na. én 2000$ körül nézelõdtem. Magamnak.

Az Acer helyett lehetõleg kevesebbért, mint az Acer volt. (Bár nem tudom, ez reális volt-e az óhajtó részérõl)... ::-)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ ages_: Nem azt írtam, hogy gyenge, de a gép többi alkatrészéhez képest nem a legjobb. A 8400M sorozatnál szerintem sokkal jobb a 8600M. ;)

@ Alex99: Az ages_ által kinézett Vaiót ez a notesz múlja felül technikai paramétereiben. ;) A tengerentúlon persze minden olcsóbb, de ki megy ki oda noteszt venni? :hááát:

Szerintem ages_ céljaira egy Vaio lenne a legalkalmasabb. ;)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

ages_:

 

Nos akkor tehát maradt két gép, az általad mutatott Sony VAIO, és az ASUS C90S-AK008C. Mind a kettő alkalmas játékra is, talán az ASUS kicsit teljesítményben jobb. De innentől az ízlésedre van szerintem bízva, hogy melyik a szimpatikusabb.

 

 

Fujitsu:

 

Lehet rendelni is. Például a Dellnél pk.-val, illetve mindennel együtt jó pár száz ezret lehet spórolni.

Link to comment
Share on other sites

ages_

Én pl. nem pont ezért de leszek tengerentúlon...Akkor már megejthetõ egy noteszvásárlás is, nem? :upsz: Még így is az általad említett két gép marad?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Részemről igen. Ha nem ezek közül, akkor a Dell XPS, csak mondtad, hogy annyit már nem költenél rá. Konkrétan én az

ASUS C90S-AK008C-t venném meg, de erről ne nyissunk vitát, mert mindenki mást mondana. A kettő közül Te döntöd el melyiket használnád szivesebban.

Link to comment
Share on other sites

ages_

Rendben, :-) köszi szépen.

 

Ja. Akkor még egyszer, mit is jelent a Total Available Graphics Memory, és mit a Video RAM? (amit fentebb leírtam)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nos, egyrészt a nevükben is benne van, de itt érthetően le is van írva: Katt

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ ages_: Az általad kinézett Vaio nagyszerű gép, de a videókártyája nincs egy szinten a gép többi alkatrészével.

A Sony-nál sokat nézelődtem, és talán a belinkelt gép volt a legszimpatikusabb.

Szerintem inkább vedd ezt a Vaiót. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ematic

Üdv.

Dell notebookot vennék.

Turion vagy Core 2 Duo?

Ebben nem tudok dönteni.Teljesítményben, zajban mi a különbség?

Kösz.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nagy különbség van minden szempontból a Core 2 javára.

Link to comment
Share on other sites

ssymon

Uraim, szeretném megkérdezni, hogy kinek van HP Compaq nx9420 RH443A típusú laptopja?

Csak azért kérdezem, mert nekem ilyen van és nagyon jó, csak jó véleményem van róla.

Gears of War megy rajta, Kane and Lynch is, a Call of Duty 4-et már végig vittem rajta.

Felhasználói programoknál is bõven megállja a helyét.

 

Igaz vettem bele 1 Giga memóriát.

Közhely, de tökéletesen igaz itt: az árában a minõséget kellett megfizetni.

Abszolút, de nem bántam meg, hogy e mellett döntöttem, igaz majd fél évig néztem, hogy melyiket kell megvennem.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Gears of War megy rajta, Kane and Lynch is, a Call of Duty 4-et már végig vittem rajta.

 

Megnéztem az adatait, de sajnos nem okozott meglepetést, hogy ezek a programok mennek rajta. :)

Link to comment
Share on other sites

beklas

Nah egy újabb MSI-t találtam jó áron, vélemény róla?

 

MSI 3

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Továbbra is ezt tudom neked mondani, figyelembe véve, hogy mire használnád. Katt.

Link to comment
Share on other sites

ages_

Szerintem inkább vedd ezt a Vaiót. ;)

 

 

Szia! Na megtaláltam a megfelelõt, íme:

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores...552921665300946

 

Köszönöm a segítséget! Azért ha van véleményetek, javaslatotok a géphez, szívesen elolvasnám. ;) Ja, egy kérdés, hálózati töltõt Sony notebookhoz hol érdemes venni? Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

beklas

Nos végiggondoltam a laptop-vásárlás kérdését. És a fõ problémám az ASUS-al hogy 17"-os és nehéz egy kicsit hordozni, de ettõl függetlenül tetszik. Nagyon nem akarom bezárni a lehetõségeket, ezért minden másnak is utánnanézek.

 

Például találtam ezt a gépet, jó áron 2 év garival: Albacomp

 

Az igazi kérdésem: Dell Inspiron 1520-at/ Vostro 1500-at miért nem lehet itthon is személyreszabva rendelni? :S

 

Pl. VOSTRO

És mindez 1357 dollár lenne :D ha itthon is lehetne rendelni és nemcsak USA-ban :S

 

Újabb kérdés: Ez milyen márkájú laptop? DL 91

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...