Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook-vásárlás 2008-ban


Lycanon

Recommended Posts

Alex99

Érezhetően jobb, amit linkeltem. A 2Gb-ra később is bővítheted, de egyelőre szerintem felesleges, mert az még csak a komolyabb játékoknak kell. Ez meg nem kifejezetten játékra való laptop egyik sem, ahhoz kéne még vagy 2 százas. :D Egyébként ha XP-vel fogod használni tökéletesen elég az 1Gb is.

Link to comment
Share on other sites

XvoraZ

Mivel érezhetõen jobb? Bocsi tényleg kíváncsi vagyok rá, nem kötözködöm!!!

 

Az a proci ami benne van, ráadásul sima pentium M...nem is Core Duo ahogy írják. Legalábbis ha a T2130 igaz... Bár még így is gyorsabb mint a sima magos Turion.

 

Bevallom nekem eddig az amilo volt legszimpidd, csak hát az ára is borsosabb.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Fijitsu Siemens gép jó, csak a cég nem nagyon törõdik a driverek frissítésével. Egyébként szerintem van különbség az AMD Turion™ 64 X2 mobile technology 1,6GHz TL50, és a Intel Core Duo T2130 1,8Ghz között. A fujitsu mellett az szól, hogy NVIDIA kártya van benne. Tehát a legjobb lenne egy Core 2 Duos NVIDIA kártyás gép.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Édesapámnak volna szüksége egy új laptopra. Elsõdlegesen munkára kéne, más szempont nem annyira lényeges. Háziorvosi program futtatása lesz a fõ cél, szóval viszonylag erõs processzor és memória szükséges. A keret maximálisan 160.000 Ft, ennél többet nem tud rászánni, mert egy pályázat keretén belül jön a pénz, saját forrásból pedig nem tud hozzátenni.

A hordozhatóság is fontos, tehát nagyon nehéz ne legyen, és bírja az akksi átlagos terhelés mellett olyan 1-2 óráig legalább. Továbbá fontos megjegyeznem, hogy idõtálló gépre van szükség, ami 3-4 évig bírja. Használt notebook nem jön számításba.

Sajnos mostanában már nem nagyon volt idõm teljes mértékig lépést tartani az újdonságokkal, így volna pár kérdésem, amit jó lenni tisztázni:

1: Emlékeim szerint az Intel-vonalat szokták laptop téren javasolni. Ez mennyire mérvadó? Tényleg érdemes ebben az irányban gondolkozni, vagy lehet jól választani AMD-s laptopot is?

2: Mennyi elõnyt jelent most/késõbb a kétmagos processzor? Illetve ugyan ez a kérdés áll a 64 bitesekre is.

3: Sokszor látni (szerintem kicsit hibásan vagy félrevezetõen) "Duo Core" és "Core Duo" jelzésekkel laptopokat, mikor csak Pentium Dual-Core van bennük. Ez mennyivel gyengébb, mint egy Core (2) Duo? Jól láttam, hogy tulajdonképpen ugyanolyan energiagazdálkodási jellemzõi vannak, mint a Core-os prociknak?

A T2310 és T2080 közül melyik éri meg jobban? Úgy néztem, hogy ez a kettõ a leggyakoribb a felsõ belépõ, alsó közép kategóriában. Az elõbbi csak 1,46 GHz-es, viszont 64 bites, míg a másik 1,73 GHz-es, de csak 32 bites.

4: Milyen márkában érdemes gondolkodni? Tudom, hogy ASUS, Dell, Toshiba jónak számítanak a komolyabb notebook-ok esetében, de mi a helyzet az általam keresett kategóriában? Tényleg érdemes kerülni az Acer és Fusi laptopokat?

Illetve azt is leírhatná valaki, hogy melyik gyártónak melyik szériái ajánlott(abb)ak. (Például tudomásom szerint az Acer esetén a TravelMate jobb, mint az Aspire.)

 

Végül pedig kinéztem pár notebook-ot, amirõl kérnék véleményeket:

- Acer Extensa AEX5620-1A1G

- MSI VR601X-012HU

- HPQ 530 KD088AA+

- Toshiba Satellite L40-14F (Ez nekem nagyon szimpatikus, szerintem jó vétel lehet.)

 

Elõre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Én az MSI-t javasolnám 160 ezerből, mivel írtad, hogy a sebesség számít. Amit tudnod kell a Core 2 Duo-ról, hogy gyorsabb a Dual Core-nál még alacsonybb órajelen is. A többiben pedig 1GB ram van, ebben 1 Gb ram többlet már érezhető a sebességben.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ Calyd:

1. Nyugodtan választhatsz AMD-processzorral szerelt noteszt is. Teljesítményben némileg ugyan gyengébb, mint egy inteles gép, de azért annyira nem rossz. ;)

2. Eléggé nagy előnyt jelent.

3. Gyengébbek a Pentium Dual Core processzorok, mert ezek még tulajdonképpen a Pentium-szériára épülnek. Nekem semmi gondom nincs velük, de ma már jobban megéri egy Core 2 Duo.

64 bites procira akkor lesz szükséged, ha 64 bites alkalmazásokat (és alájuk 64 bites operációs rendszert) akarsz telepíteni. ;)

4. Bár minőségben tényleg elmaradnak "márkásabb" társaiktól, de véleményem szerint nem olyan rosszak a Fujitsu Siemens noteszek. Az Acer márkájú gépektől én inkább tartózkodnék. ;)

Az általad kinézettek közül szerintem a Toshiba terméke felel meg legjobban az édesapád céljaira.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

@Fujitsu:

Ezzel a kétmagos dologgal is még voltak annó fenntartásai a szakembereknek, merthogy csak akkor jött ki az előnyük, ha egy program ki is használta őket. De amikor bejöttek a Core-os procik, én úgy emlékszem, hogy azt olvastam róluk, hogy ők kapasból optimalizálják a teljesítményüket, és ha kell használják mindkét magot még akkor is, ha a program amúgy nem használna két magot. (Bár ez lehet/lehetne az operációs rendszer dolga is.)

A 64 bit szerintem a jövőben jól fog jönni. Egy-két év múlva már valószínűleg a Vista lesz a tuti, ott már komoly előny lehet ez - szerintem.

 

@Alex99:

Memóriából szerintem drágábban jön ki az ember, ha alapból 2GB-tal veszi, vagy a boltban bővítteti. Kiszámoltam, hogy pl. a Toshiba esetén a +1GB RAM-mal olcsóbban, vagy alig drágábban jövök ki, ha később veszek 2*1GB RAM-ot:

Corsair 1GB - 5.464 Ft.

Cosair 2*1GB - 12.534 Ft.

Kingston 1GB - 5.200 Ft.

 

A Toshiba nekem tényleg nagyon megtetszett. Azonban nem tudom mennyire erős/gyenge a processzora, illetve, hogy egy Core 2 Duo-hoz képest mennyire működik gazdaságosan. Én a MacBook-omat ha nagyon odafigyelek akár 4-4,5 órát is tudom használni akksiról. Ami még nagyon jó, hogy a garanciáját ki lehet bővíteni úgy 3 évre, hogy még a keretben marad az ára.

Az MSI is nagyon szimpatikus a felszereltsége alapján, csak valahogy az MSI-ben nem bízom annyira. Nincs még olyan rég a notebook-piacon. Viszont van külön numerikus pad, ami lehet, hogy apumnak előnyös.

Melyik lehet jobb minőségben? Alaptalan a bizalmatlanságom az MSI felé?

 

Egyébként egy Gericom Blockbustert fog leváltani majd, amiben 2,4 GHz-es mobil P4 van, 512 MB ram és egy ATI 9000 Mobility kártya. Szeritnem bármelyik mellett döntünk is, mindenképpen jelentős teljesítménybeli ugrás lesz, nem?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

ÉN leírtam, ha a teljesítmény számít akkor az MSI a nyerő a fentiek közül. Ha a minőségről kérdezel, van a környezetemben MSI gép, és csodálatosan üzemel.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ Calyd: Én meg azt írtam le, hogy az édesapád igényeinek szerintem a Toshiba gép felel meg legjobban az általad kiválasztottak közül. Az MSI-nek nem rosszak a paraméterei, de ár-érték arányban és minõség szempontjából azért jobbnak vélem a Toshibát. Egyébként nem értem, hogy miért pont ezeket a noteszeket nézted ki, vannak ebben az árkategóriában jobb paraméterekkel rendelkezõ, megbízható noteszek is. ;)

Háziorvosi program futtatása lesz a fõ cél, szóval viszonylag erõs processzor és memória szükséges.

Lehet, hogy nem idevaló, de milyen erõforrásokat igényel egy háziorvosi program? :)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Calyd

 

A 160 ezret mindet fel kell használni? Ha pályázaton kapja szerintem érdemes.

 

 

Fujitsu

 

Hasonlítsd már össze, a két gépet egymás mellett. Nem mondod komolyan, hogy a Toshiba a jobb. :)

A vga u.a, a Toshibánál a CPU rosszabb, a memória kevesebb, kisebb a winyó, kevesebb az usb, nincs FW, nincs kamera.

Azért ezt nézte ki, mert ilyen paraméterű gép mondjuk Lenovoba bőven 200e fölött. lenne.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
A vga u.a, a Toshibánál a CPU rosszabb, a memória kevesebb, kisebb a winyó, kevesebb az usb, nincs FW, nincs kamera.

Na ne már! :) A CPU rosszabb 0,04 GHz-cel. Hú, ez tényleg iszonyatos különbség. A memória kevesebb, de a Toshibát lehet kérni 2 GB-tal is, és még így is olcsóbb az MSI-nél. A winyó kisebb, ez tény, de ez belefér az árkülönbségbe. Eggyel több az USB-port az MSI gépén. :) Oh, igen, nincs FireWire, hát valószínû, hogy háziorvosi szoftver futtatása közben majd a DV-kameráról is sikerül átmásolni a felvételt. Az MSI-nek a beépített webkamerájánál meg szerintem még akkor is jobbat kap, ha valamelyik hipermarket legolcsóbb webkamerái közül választ.

Akárhogy is nézem, minimális elõnyökkel rendelkezik az MSI a Toshibával szemben. Ezekért cserébe én nem áldoznám fel a Toshiba minõségét, az biztos. :P

 

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nem csak a 0,4 GHz miatt gyorsabb, :D hanem egyébként is, és jobban megéri Core 2-t venni. Amennyivel drágább az MSI, annyival jobb is szerintem. A kérdés inkább az, hogy fel akarja-e használni a pénzt, vagy pedig minél olcsóbban akarja megúszni. Ha az olcsóságra megy, akkor sem a Toshiba, sem az MSI, hanem Asus.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Amennyivel drágább az MSI, annyival jobb is szerintem.

Szerintem nem. :P

Ha az olcsóságra megy, akkor sem a Toshiba, sem az MSI, hanem Asus.

Ebben egyetértek, de az Asus minõség tekintetében szerintem egyáltalán nem rossz. ;)

Link to comment
Share on other sites

Calyd

@Fujitsu:

Azért ezeket néztem ki, mert ezeket találtam ebben az árban, ami szerintem még megfelelõ. Ha van javaslatod igazán szívesen fogadom. Elég sokat böngésztem mostanság a különbözõ üzletek honlapjait, és ezeket találtam a legjobb ár/érték arányban. Találtam jónéhány ASUS-t, meg jobb Toshiba-kat és Lenovo-kat, de azok már inkább a 170-200 között voltak, ami már sajnos több, mint a keret.

 

A háziorvosi program gépigénye szerintem önmagában nem nagy, viszont relatíve nagy adatbázist használhat: betegek adatai, gyógyszerek stb. Ha a gép elvisz egy 720p (netán 1080p) HD-rip filmet, akkor szerintem bõven megbirkózik ezzel is.

 

A keret egyébként valószínûleg teljes mértékben fel lesz használva, ha másra nem akkor plusz garanciára, vagy memóriára vagy valamire.

 

Még az MSI-Toshiba dilemmánál maradva. Kicsit utánanéztem a chipseteknek: némileg gyengébb az MSI-ben lévõ lap chipsetje, de fene tudja, hogy mennyivel. Az MSI mellett szól, hogy némileg jobban felszerelt, és jobb a processzora. Viszont emlékeim szerint ennek a Toshiba-nak elég jó felépítésû a háza. Jó lenne valami tesztes oldalakat is megnézegetni, de egyelõre nem találtam olyat, ahol ezekrõl írtak volna.

 

Egyébként nagyon érdekes, hogy különbözõ boltok oldalain némileg eltérõ felszereltséggel árulják ugyan azokat a laptopokat, és ezeket összevetve a gyártók honlapjaival szintén bizonytalanságban marad az ember, hogy akkor most mi az igazság...

 

No meg aztán lehet kapni ilyet is. A felszereltsége nagyon jó, csak nem tudom mennyire minõségi darabok az ilyenek.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nem maradsz bizonytalanságban, mert ha rendeled telefonálnod kell, és meg is kell kérdezni, hogy akkor mit kapsz.

Clevot nem ajánlok, illetve van egy nagyon jó gépük, de az más kategória. Clevo D900c

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ Calyd: És ehhez mit szólsz? Szerintem ez a gép sem rossz. ;)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Hát igen, ugyan az első túllépi a keretet és nem lesz jó, de a HP-t én is ajánlanám megvételre. :D

Így már az első 4 link biztosan felejtős.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Igen, azt a Toshiba-t én is néztem. Tényleg nem rossz. Kicsivel többért a 786-os már Core 2 Duo-s processzorral szintén jó vétel. De sajnos mindkettõ már drága, pedig tényleg jók. Persze nem sokkal kerül többe, és más esetben én is javasolnám a többletkiadást, de tényleg fix a keret. :(

A HP jobban hangzik, az még akár tényleg bele is férhet. De a garancia csak 1 év rá, ami laptopoknál elég kevés. Meg hallani olyasmiket, hogy nem túl jók a HP-k (ebben a kategóriában).

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Hát igen, ugyan az elsõ túllépi a keretet és nem lesz jó

Nem lépi túl a keretet, az egyik cégnél 500 Ft-tal még a kereten belül marad. :P És fogalmam sincs, hogy miért ne lenne jó.

A HP laptopok nem rosszak, én már többet is próbáltam közülük, nem volt velük semmi gond. Természetesen nincsenek egy szinten az igazán minõségi gépekkel, de az édesapád elvárásainak szerintem pont megfelelõek. ;)

Link to comment
Share on other sites

beklas

Nah sziasztok!

 

Eddig csak otthoni asztali gépem volt, de így egyetemistaként lassan rászánom magam és veszek egy laptop-ot. Ehhez kérném a segítségeteket.

Nos amire használnám: Ugye alap egyetemi dolgok, elõadások ilyesmi ez nem igényel gépet. HD-filmek nézése és játszani is szeretnék vele tehát nem ártana egy közepes vidkari sem. Nem erõmû laptopot akarok elég ha a régi jó kis gamákat pl. wow, BFME2, Kotor, Far Cry-t elviszi. Azért nem árt ha fut rajta egy Oblivion vagy Starcraft 2, GTA4, Crysis.

 

MInderre kb. 200Ft-ig megyek el. Egyelõre 2 gépet néztem, de ha tudtok jobbat azt is örömmel meghallgatom. Több pénzem nincs szóval 210 fölé nem mehet az ára.

ASUS

MSI

 

 

Elõre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

212.232 Ft belefér? Mert úgy érzem, bizony játszogatnál is rajta rendesen. Ha bele, akkor ezt ajánlanám: ASUS F7SR

Az általad belinkelt kettő közül az MSI semmiképp, az ASUS-t inkább.

Link to comment
Share on other sites

beklas

Hát az már egy kicsit sok de taán majd megátom. Amúgy az MSI-vel a proci a gáz? Mert én azt néztem hogy az csak 512k-s cache-e van és azt kicsit kevesem de a vidkari HD2400 az tetszik...

 

Az ASUS-al meg az a helyzet, hogy mellette szól a jó proci az ajándék táska, egér, 2 év gari.

 

Dell-t nézegettem de nem nagyon van 200 alatt jó Dell gép :S

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Persze, ez így van. Az első Dell ami szerintem oké, az a Dell Inspiron 1520 M BL (329129), 240e.

Akkor vedd meg az Asus F7SR-t abba van hd2400 1024 MB Hyper memory. És mindenképp Core 2 Duosat vegyél szerintem.

Link to comment
Share on other sites

ages_

Sziasztok!

 

Véleményeteket kérném a következõ laptopról (feladat: az Autodesk Revit nevû szoftvere hibátlanul mûködjön rajta - kb ezek a paraméterek szükségesek.). Továbbá kíváncsi vagyok, mit javasoltok ti, hasonló paraméterû gépekben, mert nem vagyok oda az Acer névért :-) meg a 390.000-es ajánlatért :-)

 

ACER AS5920G-702G25N 15,4"

 

LCD: 15,4" WXGA (1280x800), Crystal Brite

CPU: 2,4GHz (800MHz FSB), Core 2 Duo T7700 Processzor 4MB L2

RAM: 2x1024MB DDR-II, 667MHz + 2024MB DDR-II, 667MHz

HDD: 250GB 5400, SATA (vagy nagyobb – pld. 400 GB)

ODD: DVD S-Multi

WLAN: 802.11N

WebKam.: 0,3 MPixel OrbiCam

BlueTooth: 2.0+EDR

Intel Turbo Memory / Rosbon : 1GB

VGA: NVidia GeForce 8600M-GT 512MB

Chipset: Intel® PM965 Express

Kártyaolvasó: 5in1 (SD, MMC, MS, MSPro, xD)

Interfész: 4x USB, 1 x VGA, 1x S-Video, 1x modem ÿ(RJ11), 1x Ethernet (RJ45), 1x fejhallgató-/hangszóró-/vonalkimenet-csatlakozó (S/PDIF támogatása), 1x mikrofoncsatlakozó, 1x vonalbemenet-csatlakozó, 1x Express Card, 1x HDMI csatlakozó, 1x IEEE 1394 csatlakozó, 1x CIR

Akkumulátor: 8 cellás (71W)

AC-Adapter: 3tûs, 90W-os hálózati tápegység

Méret/tömeg: 364 x 270,2 x 30,8/43,7 mm / 3kg

 

Sziasztok!

Másik kérdésem is van. Hosszútávra (min. 4 év) kerestem megbízható, jól használható gépet, fõleg a következõ célokra(már korábban írtam ugyan, remélem, nem gond):

- grafikus programok gyakori használata, sokszor párhuzamosan is (fõleg 3dsmax8, photoshop, corel, autocad, catia, solidworks, és hasonlók)

- otthoni használat (office-ok, net, filmek-zene)

 

Fontos a hordozhatóság, ezért nem akarok pc-t, bár tudom, hogy az jóval olcsóbb lenne...

 

A következõ gépet szemeltem ki 8) , vagy legalábbis úgy érzem, ez jó lenne :-) :

 

http://www.sonystyle.com/wcsstore/SonyStyl...Z485UB_spec.pdf

 

Tudnátok nekem hasonló paraméterekkel rendelkezõ gépeket ajánlani? Nem vagyok nagy szakértõ, de tényleg jó gépek akarok venni (nem feltétlenül Magyarországon :lol: ).

 

Nagyon köszi! Az elõzõt is! Üdv :-)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Én az Acer gépet nem javaslom. Ha ilyen fontos a teljesítmény akkor inkább vedd meg ennyiért az ASUS C90S-AK008C-t. De ha már belinkelted a Sony Vaio-t, akkor az lenne a legjobb választás.

Esetleg ha attól is jobb kell, akkor Dell XPS M1730.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...