Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook-vásárlás 2008-ban


Lycanon

Recommended Posts

ages_

:) Sziasztok!

 

Olvasgattam egy kicsit a fórumot, tanulságos, úgyhogy már elõre is köszi a segítséget! :D

 

A közeljövõben kénytelen leszek új gépre beruházni, és elgondolkodtam a laptopon is, egy okból: úgy tûnik, hogy akad lehetõségem külföldrõl beszerezni. Emiatt az ár most nem mérvadó, mert ha már muszáj, akkor egy tényleg jó, és még egy pár évig jól használható gépet szeretnék venni. Mindenesetre érdekelne a véleményetek, mert amire én használom a gépet ahhoz tudomásom szerint nem túl praktikus, de legalábbis nagyon drága (itthon 4-500e alatt nem találtam olyat amit megvennék) egy laptop - (fõleg 3d-s grafikus és tervezõprogramok - 3dsmax, photoshop, különbözõ cad-k (autocad,catia, solidworks) stbstb.). Játszani nem szoktam és igazából a monitor mérete sem kritérium. Fõleg asztali használatra lesz, de idõnként muszáj mozognom is vele.

 

Szóval a kérdések:

- Mit javasolnátok ebben az esetben: maradjak egy pc-nél (és hordozható winchesternél :) ) vagy vállaljak be egy laptopot?

- Ha már laptop, nekem egy nagy teljesítményû Sony VAIO a véleményem, mit gondoltok errõl? - direkt nem kérdezek konkrét verzióra :-)

- Eddigi tapasztalatom szerint jó sok ram, egy gyorsabb proci, és egy erõs videokártya a kritérium, minimum 120 GByte HDDvel - de ha tévedek, kijavítotok? :)

 

Köszi, várom a véleményetek!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

1. Ma már nyugodtan "bevállalhatsz" egy laptopot. ;)

2. Nagyon jó. :igen:

3. Egyetértek. ;)

Link to comment
Share on other sites

Alex99
időnként muszáj mozognom is vele.

 

Már eleve nem is lehet PC. Azt hiszem, - az általad fennt említettek alapján - hogy egy core 2 duo 2,2 GHz, 2gb ram, meg egy Nvidia 8-as széria összetevőkkel már jól fogod tudni használni a gépet.

Sok szerencsét. ;)

Link to comment
Share on other sites

ages_

Jó-jó, igaz. :D Legutóbb az egész PC-vel együtt költöztem, nem volt nagy élmény pár hónap kedvéért :) . De muszáj volt, mondjuk azért jól jött volna egy jól használható laptop. Egyébként teljesen jogos. :)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Aha, nézz csak el ide: Link

Link to comment
Share on other sites

ages_

Még egy kérdés. Eddig csak Ati videokártyám volt, most épp egy x1600-as 512 megással dolgozom, viszont az nvidia-ról nem sokat tudok. Jobb/rosszabb, megbízhatóbb/kevésbé, mik a különbségek? Pár tanács hozzá? Köszi mégegyszer, mert ezt az előbb elfelejtettem. :)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Az Nvidia kártyák a közép és felső kategóriát egyértelműen nyerik, de főleg a felsőt. Én ha új gépen gondolkoznék, inkább Nvidia kártyásat vásárolnék.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ages_

Jól van, ígérem ezután helyesen írok! :) Csak egy kicsit lusta voltam hozzá (igazán), de ha ennyire a szíveteken viselitek a dolgot, és cserébe gyorsan, hasznos információhoz jutok (tényleg!), akkor ennyit igazán megtehetek. (Egyébként teljesen jogos, borzalmas a neten használt helyesírásunk - ha egyáltalán lehet annak nevezni.)

 

Így jó lesz? :)

 

Köszi még egyszer, ha eszembe jut még valami, majd beírom. Helyesen. :D További szép estét!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

A simát ajánlanám. XP-ből és Vistából is, bármelyiket teszed is rá. (32 bites) ;)

Link to comment
Share on other sites

cimbike

Rendben, köszi! Próbáltam letölteni a dell oldaláról a drivereket,de regisztrálni kell elõtte és a gond az, hogy most nem lehet, szünetel a regisztráció... :pislog:

 

Különben szerinted az nem jó, ha letöltöm a Driver Geniust és az automatikusan megkeresi a drivereket, meg állítólag lehet vele csinálni egy driver cd és késõbb majd nem kell újratelepítésnél megint egyesével pakolni õket. Hm...? :)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Valószínű, hogy a géphez meg fogod kapni a drivers and utilities cdt majd, és arról kell telepíteni. Ez az oldal azért fog majd kelleni neked, mert oda teszik fel majd az aktuális frissítéseket. (videó, hangkártya, stb. driverek frissítéseit) :)

Link to comment
Share on other sites

cimbike

Holnap rendelem meg és elvileg szerdára itt lesz a noti, ha minden igaz. Akkor majd kiderül mit kapok hozzá. Köszi még egyszer a segítséget! (lehet, hogy szerda körül még kelleni fog pár tanács... :D )

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
- Ha már laptop, nekem egy nagy teljesítményû Sony VAIO a véleményem, mit gondoltok errõl?

:király::oké:8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cimbike

Nah...végül nem a Dell lesz. Mivel csak netre, filmezésre kell ezért egy 40e-el olcsóbb Toshiba lesz (Toshiba L40-14F 139.000Ft) Ez is op.rendszer nélküli.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nagy különbség nincs a két gép között. Talán a Dell mellett a jobb minõség és a 3 év garancia szólt. Ha csak netezésre veszed, akkor az ár miatt jobb a Toshiba. ;)

Link to comment
Share on other sites

cimbike

Köszi a megnyugtató szavakat... :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát azért a Dell kicsit jobb minõségû gépeket gyárt. De te tudod. ;)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ez persze ebben a formában nem igaz, de ENNÉL a gépnél jobb a Dell, az biztos, és a 40ezer különbségbõl nem veszed meg a plusz garanciát, tehát még inkább rosszabbul jársz vele. :idea:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Amit írtam, az a saját tapasztalataimon alapuló magánvéleményem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Mi volt a minőségi baj a régi Toshibáddal?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nekem nem volt Toshibám, de néhány ismerõsöm már használt ilyen márkájú gépet. Igazából nem panaszkodtak rá, de azért annyira nem is dicsérték. :hááát:

Ehhez képest nekem eddig még Dell márkájú laptoppal kapcsolatban csak pozitív benyomásaim voltak, és a környezetemben mindenki hasonlóan vélekedik ezekrõl a noteszekrõl. :hááát:

De ezzel persze nem azt mondom, hogy a Toshiba rossz márka, és azt sem mondom, hogy a Dell a legjobb, de én személy szerint a Dell termékét javaslom. ;)

Link to comment
Share on other sites

cimbike

Majd kiderül... 20e Ft a gari kiterjesztése 2-rõl 3 évre.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát én mindenképpen a Dellt venném, de te tudod. ;)

Link to comment
Share on other sites

Cimiii

Ha már sokan dicsérik a Dell gépeket akkor már én is fogom. :)

Van egy Dell gépem és eddig csak jókat tudok mondani róla. Nem hittem benne de szerintem is minõségre tényleg jobb jópár gépnél. Persze azon is érdemes elgondolkodni hogy a Dell 3 évre ad alapból garit. :hááát:

Na gondoltam ezt megsztom. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...