Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook-vásárlás 2008-ban


Lycanon

Recommended Posts

Alex99

Mivel mind a kettõnek szinte ugyanazok a paraméterei, én az 40 ezer ft különbség miatt inkább a Toshibát. A minõségtõl meg nem kell tartani, a Toshiba sem fog kettétörni vagy ilyesmi. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Meddõ a vita, a döntés cimbike kezében van. ;) (Szerintem az a 20 ezer forint árkülönbség nem elég nagy ahhoz, hogy indokolttá tegye a Toshiba termékének választását.) :hááát:

Link to comment
Share on other sites

cimbike

Kb. 2 évvel ezelõtt, egyik ismerõsömnek a haverja (akinek számtech.boltja van) azt mondta, hogy sok toshibát adnak el és csak nagyon kevéssel van gond, õ istenítette õket szó szerint. Ezért remélem, hogy ezzel sem lesz. Bár 150e ft alatt az emben ne nagyon várjon csodákat...

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nem is csodát akarsz. :D Azt írtad, hogy fõleg netezésre, meg filmezésre fogod használni. Akkor miért adnál ki 150 ezer ft-nál több pénzt érte? :)

Link to comment
Share on other sites

cimbike

Igen, csak erre kell. A második körben már csak a 120e-es Acer, meg a 139e-es Toshiba között volt a vacilálás. Ha így nézzük, akkor vehettem volna a Toshibánál rosszabbat is... :)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Személy szerint nekem első körben az számít, hogy mi van a gépben, nem pedig a márkája. Az csak másodlagos. Mondtam, hogy egyik sem fog kettétörni, ráadásul létezik garancia. Mellesleg a Toshiba abszolút nagy márka.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Érdekes hozzáállás. A legkisebb gond, hogy félbetörne. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Szerintem is, de hagyjuk. ;) Ha neki a 20 ezer forintos árkülönbség megér annyit, hogy ezt a Toshibát válassza, akkor nincs mirõl beszélni. (Hangsúlyoznám, nem azt mondom, hogy a Toshiba rossz, de ennél a Toshibánál mindenképpen jobb a Dell. ;) )

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy a felsõbb kategóriában a Toshiba fényévekkel jobb minõségû a Dellnél. Régen is az volt. Ja, hogy régen nem is volt Dell sehol, mikor a Toshiba már csúcs notebookokkal járt a piac élén? Bocs'. :démonikacaj: Idõközben cseréltek, de nem a minõségük, hanem a marketingstratégiájuk miatt. Toshibáról nem hallani, Dellt pedig orrba-szájba reklámoznak.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

De hát ugye érdemes kategórián belül maradni. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem feltétlenül érdemes, ha anyagi értelemben nézzük. Nálam a megbízhatóság, a minõség, a teljesítmény, az innováció és nem utolsó sorban a kinézet határozza meg a kategóriát. Maradok a Sonynál. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Jó, hát te tudod hol szervizeltetni. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Azt meg minek? :pislog::D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy a felsõbb kategóriában a Toshiba fényévekkel jobb minõségû a Dellnél.

Én nem így látom, de mindegy. :) De gustibus non est disputandum. ;)

Egyébként én ha most laptopot vennék, akkor csak a Dell és a Sony termékei jöhetnének számításba. ;)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Én is egy Dell Vostrot vennék. ;)

 

Néhány éven belül egyetlen feltöltéssel napokon át működő laptopok jelenhetnek meg. Info.

Ideje lenne már, tiszta vicc ez a 2, 3, esetleg 4 órás működés.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Én is egy Dell Vostrot vennék.

:oké::) Én még egy XPS-sel is jól meglennék. :D

Ideje lenne már, tiszta vicc ez a 2, 3, esetleg 4 órás mûködés.

Már ma is vannak olyan noteszek, amelyek tovább bírják. ;)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Azt meg minek? :pislog::D

Az ördög nem alszik, stb. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy a felsõbb kategóriában a Toshiba fényévekkel jobb minõségû a Dellnél.

Én nem így látom, de mindegy. :) De gustibus non est disputandum. ;)

Nem ízlés kérdése, hanem tapasztalat. Persze már fentebb írtuk, hogy árban a fél millió feletti ligáról beszélek.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Na ne már! :P Mutass egy Toshibát, amit mondjuk egy Dell XPS-sel egyenrangúnak tartasz a félmillió forint feletti ligában! ;):P

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Egy Tecrával nehezen tud vetélkedni minõség terén. :Ð

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én nem így látom. :P;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Tecra S5, Libretto U100, Qosmio F30.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem rossz! De azért ez sem akármi... ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem akármi, de van pár minõségi gondja: a billentyûzete lötyög, túl nagy ráhagyást hagytak a keretnél. A háza ujjlenyomat és karcolásérzékeny, továbbá könnyen kopik. Ebben az árkategóriában nem lenne ez megengedhetõ. A zsanérok a rossz tervezés miatt nem engedik teljesen hátradönteni a kijelzõjét, de ez nem feltétlenül nagy probléma. A kijelzõ fényereje sajnos átlag alatti a bal és a jobb felsõ sarokban, ami egy játékgéptõl már elfogadhatatlan. Ráadásul a kijelzõ tükrözõdése oldalról nézve zavaró, vízszintes hátradöntésnél teljesen elromlik a fényerõeloszlás, alul túl világos, felül túl sötét lesz a kijelzõ. Teljesítményben még a Clevo-k is elverik, az SLI pedig semmi elõnyt nem jelent teljesítményben, csak feleslegesen rövidíti az üzemidõt, ami amúgy a gyenge akkumulátor miatt szintén csapnivaló.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ja, hát igen ezek elég jó gépek. Szerintem Clevo d900c. Nekem ez kéne. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...