Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook-vásárlás 2008-ban


Lycanon

Recommended Posts

Alex99

Na, annyi pénzből Acer Aspire 5720G-301G16Mi. 201.000 Ft

Vagy abban az esetben, ha van már eredeti Windows-od, akkor itt egy jobb minőségű, ha levonod az Op.rendszer árát (35000), akkor 240-ért. Dell Inspiron 1520 Blue. Viszont teljesítményben még ettől is jobb az Acer a videókártya miatt.

 

 

kiss_krisz

 

Akkor neked is csak ennyi az Acer, ezek szerint kétszer rakták a depora ugyanazt a gépet. :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ M.Tomi: Én az Acert nem javaslom, annál jobb az FSC. ;)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Acert semmilyen körülmények között sem tudok javasolni. :S

 

@M.Tomi

Legyen 250. ;)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ez biztos, mármint hogy az IBM-el jól jársz, de ennél kicsi a kijelző, plusz gagyi a VGA. :D Amúgy jó, biztos jópár évig húzná. De szerintem az Acer-el sem lenne gond.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Szerinted. ;) A kritériumoknak tökéletesen megfelel, és hosszú-hosszú évekig gép lesz, ha pedig le kell cserélni, akkor még pépnzt is kap az ember érte. ;)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ja, amúgy suliba tényleg jobb a kisebb kijelzõ. Én csak azért mondtam, mivel tudom, hogy az építész tervezõ programoknál minél nagyobb a kijelzõ, annál jobb. Csak ennyi. Persze igaz szerintem is, hogy az IBM tartósabb.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ez így van, de ez is 15', és ha úgysem tud elég nagy lenni. Ezt meg még lehet cipelni is, ha kell.

Link to comment
Share on other sites

Ebola

Az én kérdésemre tudtok valamit mondani? Az elõzõ oldalon kértem a segítségeteket, remélem ez nem azt jelenti, hogy senki sem tud se jót, se rosszat hozzászólni.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Annyi pénzért ezek az adatok elég jók, bár a Benq márkát csak CD révén ismerem, abból van egy 4 éves újraírhatóm ami még működik. Szóval a tartósságát laptop esetén nem ismerem. A top márkák közé szerintem biztos nem tartozik. Valahol az alsó kategóriában lehet.

 

Összefoglalva, ha a teljesítmény/ár szempontjából nézzük, akkor ajánlom, ha a márkát/minőséget, akkor nem igazán.

Link to comment
Share on other sites

M.Tomi
Teljesítmény végett egyértelműen az FSC a jobb, bár a kettő közül csak a Toshibát javasolnám.

Miért javaslod inkább a Toshibát az FSC-vel szembe?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Erre én is kíváncsi vagyok, nagyon egy kategóriának tûnik a kettõ.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Minõség!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ez sajnos tényleg így van. :hááát: (Legalábbis ebben az árkategóriában.)

Link to comment
Share on other sites

nascar

Csak egy kis adalék a vásárlásokhoz:

Kb. 3 hete kaptam egy Acer Aspire 5920-1A1G16Mi gépet (családilag ;) ). Tudom, hogy nem a laptopok "kékvérû" kategóriájába tartozik (nálunk a cégnél mindenki IBM-mel nyomul, de én még nem vagyok olyan szinten, hogy a céges beszerzés engem is szerencséltessen! :démonikacaj: ), de nagyon jól használható kis gép. Klasszul mûködik, eddig panaszom nincs rá, gyárilag Vista Home Premium van rajta. Jól felszerelt, minden mûködik rajta, simán kiépítettem vele az otthoni hálózatot, és a munkahelyit is. Laptophoz képest jó hangja van (beépített mélynyomó :!: ). Elég masszívnak is tûnik, még az IBM-ekkel szemben is (nem jobb azoknál, nem azt mondom :!: ).

Amire én használom, levelezés, táblázatok, DVD, Internet, arra tökéletesen elegendõ. Ha játszani akarok, arra itthon van az erõmû.

Számomra egyértelmûen háttérgép a laptop, ha csak ez lenne, akkor viszont biztos valami "kékvérût" választanék, de nem rossz ez így sem! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

beklas

Nah megint kérdéssel fordulok az itteni "pro" notebook-vásárlókhoz.

 

Kb. 180.000 Ft-ért 3 gépet néztem ki. Kicsit majd játszanék is vele, de elsõsorban filmnézésre, egyetemi cuccokhoz

 

kellene.

A gépek:

 

2 gép a Bestbyte-nál ASUS

 

ASUS F3TC

ASUS F5V

 

Ezekhez kérnék +1GB RAM-ot így lenne 175.000 Ft

 

és egy másik boltban (notebookstore)

 

HP pavilion dv6000 home entertainment

• 15.4"WXGA (1280x800pixel) Brightview™ HD • nVIDIA GeForce 7400 512MB TrueCache

• Core2-Duo T5300 (1.6GHz/2MB/533) • 2048MB DDR-2 • 160GB HDD • DRW LightScr.

• Wi-Fi (802.11a/b/g) • 1.3MP WebCam • Microsoft Windows Vista H-Premium • Remote

 

notebook PC

renew • 1év HP garancia*

akciós, raktáron

akciós bruttó ár: 179.988,--

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Részemről a HP dv6000. Annál is inkább, mivel 242. 000-ről van 179. 000-re leárazva. :D

 

AMD Turion-ost nem vennék, tehát az F3TC-AP095-t ne válaszd.

Link to comment
Share on other sites

warrick
Csak egy kis adalék a vásárlásokhoz:

Kb. 3 hete kaptam egy Acer Aspire 5920-1A1G16Mi gépet (családilag ). Tudom, hogy nem a laptopok "kékvérû" kategóriájába tartozik (nálunk a cégnél mindenki IBM-mel nyomul, de én még nem vagyok olyan szinten, hogy a céges beszerzés engem is szerencséltessen! ), de nagyon jól használható kis gép. Klasszul mûködik, eddig panaszom nincs rá, gyárilag Vista Home Premium van rajta. Jól felszerelt, minden mûködik rajta, simán kiépítettem vele az otthoni hálózatot, és a munkahelyit is. Laptophoz képest jó hangja van (beépített mélynyomó ). Elég masszívnak is tûnik, még az IBM-ekkel szemben is (nem jobb azoknál, nem azt mondom ).

Amire én használom, levelezés, táblázatok, DVD, Internet, arra tökéletesen elegendõ. Ha játszani akarok, arra itthon van az erõmû.

Számomra egyértelmûen háttérgép a laptop, ha csak ez lenne, akkor viszont biztos valami "kékvérût" választanék, de nem rossz ez így sem!

Szerintem ez az új gemstone sorozat nagyon is ottvan a toppon. Nekem is 5920ám van, és semmi gondja nincsen. Megbízható, szép, és minõségi is. Szóval aki esetlega régebbi szériák miatt találná ellenszenvesnek az acert (részben igaza is van), annak is ajánlom, hogy tekintse meg az új aspire és travelmate sorozatot. Fõleg a 300ezres árfolyam felettiek már igazán minõségiek minden téren, és nincs szégyellnivalójuk a többi gyártó között. :)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Igen, mifelénk is ajánlott az Acer akkor, ha nincs cash Dell-re, vagy Sony-ra.

Link to comment
Share on other sites

trabandy

Hala!

 

Segítséget szeretnék kérni pár szakitól.

A következő gépet néztem ki magamnak megvétel céljából:

ACER - Aspire 5720-301G16

Mi a véleményetek? Kis változással 2GB memóriával venném szokásos használatra: zene, film, fotó, net + néha egy két játék. Ha pár jó game futna rajta nem zárom ki, hogy nem leszek függő) ;-).

 

Légy szíves mondjatok véleményt a gépről. Ha esetleg valaki tud valami jó linket a tesztjéről szívesen elolvasnám. ;)

 

Előre is köszönöm srácok!

 

Hala RM! ;)

 

Légy szíves ügyelj a helyesírásodra, olvasd el és tartsd be a fórumszabályzatot! Köszi Shia-ko

Link to comment
Share on other sites

Zénón87

Sziasztok!

 

Hogyha leginkább tanuláshoz akarok használni, de videószerkesztáshez is a gépet, melyik videókártyás gépet érdemesebb választani Intel X3100, Intel 954, ATI X2400, nVidia 8400 vidókártya között. Mennyivel erõsebb az egyik mint a másik, mennyivel fogyaszthat többet?

Ha látok két tök egyforma konfigurációjú gépet, csak a videókártya tér el, melyiket érdemesebb venn. X3100 vagy X2400. Nálam szempont, hogy sokáig tartson az aku, de idõtálló is legyen. Tehát ha a jövõben kijön ilyen olyan grafikájú program attól még nyugottan használhassam és ne keljen bosszankodnom. Elég sok az árkülönbség a könfigurációnak megfelelõen. És egyáltalán mennyire jó egy intel videókártya?

 

A másik. Utánna néztem, hogy az Intel Core Duo processzor nem a legjobb választás. Erõsen melegszik, sokat fogyaszt, ezek eredmény képpen lassabb is. A Dell és sok más gép is ilyen processzorral van felszerelve. Akkor mért olyan jó most a Dell? Amikor a legtöbb gépében ilyen proci van!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Én a 8400-ast venném, de inkább még gyorsabbat. 8600, vagy 8700.

Link to comment
Share on other sites

Ebola
Sziasztok!

 

Utánna néztem, hogy az Intel Core Duo processzor nem a legjobb választás. Erõsen melegszik, sokat fogyaszt, ezek eredmény képpen lassabb is. A Dell és sok más gép is ilyen processzorral van felszerelve. Akkor mért olyan jó most a Dell? Amikor a legtöbb gépében ilyen proci van!

 

Ez a kérdés engem is nagyon érdekelne. Ha valaki tud valami okosságot mondani ezzel kapcsolatban akkor azt szivesen várom.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ez ugye megint viszonyítás kérdése, mert mihez képest? Alaphelyzetben nagyobb teljesítmény = nagyobb fogyasztás = nagyobb hõ.

Klikk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...