Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kerékpárok, kerékpározás


Lloth

Recommended Posts

HiTeccom

Csak tudnám minek nektek motor a bicóra... -.-' Tényleg ésszerûbb robogót venni, az sokkal olcsóbban kijön, mint egy motoros bicikli, ami még ki is néz valahogy és nem egy rakás szar.

A robogó ku*vára nem olcsóbb mint a motoros kerékpár,,,hol élsz te vaze ???,,,mijen szar robogót te akarnál venni ennek az árából ???,,,na az asztán lenne egy rakás szar !

Link to comment
Share on other sites

-TT-

látom semmi tapasztalatod ezzel a motorral,szal mondom,hogy a hátso rugóstagot elfelejtheted haver !,,,mivel majt útközben leesik a lánc,mert lötyögni fog a cudc,,,na meg a tárcsaféket is elfelejtheted,,,mivel odakerül maj a fogaskerék,kivéve a beszerzed a másik szettet,hogy a váltót tud használni !

Nagyon kiváncsi leszek,hogy a nagy dumából mi lesz a valóság ,ha edgyáltalán belefogsz :D

Neked nincs tapasztalatod a hátsó támvillás rugóstagokkal....életedbe lehet nem láttál ilyen vázat közelről de egyből írod nem fog menni, no comment. Le merném fogadni azt a 500d vázat is szartál komolyabban szemügyre venni, különben nem írnál ekkora csacsiságot.

Tárcsaféket pedig egyes megoldásokkal pont a túloldalra is fel lehet rögzíteni. Ez is új infó volt? :rolleyes: A láncnak komolyabb fully vázaknál ég világon semmi köze ahhoz most épp mozog vagy merev. Egy motor is mozog hátul? Mozog. Leesni akar lánchajtás? Nem akar leesni. Kérdés? :D

Milyen nagy dumából? Én elképzelésekről beszélek, már ez is gond lenne itt? Zavar, nagyon? Beszélhetek róla? Kérlek. :D

Ja, és a lényeget le is hagytam: ha mozog a lánc a hátsó tagtól -> láncfeszítőt erre találták ki dh bringákon is épp. :D

Link to comment
Share on other sites

HiTeccom

Neked nincs tapasztalatod a hátsó támvillás rugóstagokkal....életedbe lehet nem láttál ilyen vázat közelrõl de egybõl írod nem fog menni, no comment. Le merném fogadni azt a 500d vázat is szartál komolyabban szemügyre venni, különben nem írnál ekkora csacsiságot.

Tárcsaféket pedig egyes megoldásokkal pont a túloldalra is fel lehet rögzíteni. Ez is új infó volt? :rolleyes: A láncnak komolyabb fully vázaknál ég világon semmi köze ahhoz most épp mozog vagy merev. Egy motor is mozog hátul? Mozog. Leesni akar lánchajtás? Nem akar leesni. Kérdés? :D

Milyen nagy dumából? Én elképzelésekrõl beszélek, már ez is gond lenne itt? Zavar, nagyon? Beszélhetek róla? Kérlek. :D

Ja, és a lényeget le is hagytam: ha mozog a lánc a hátsó tagtól -> láncfeszítõt erre találták ki dh bringákon is épp. :D

na jó,hamár enyire konkrét akarsz lenni,hát a tárcsafékes rendec rendben lenne,de ehez bekel szerezned rá aszt a speciális adaptert,ami eszt lehetõvé teszi !,,,anélkül nem fér oda !

hidd el,én már totál beinformálódtam és rohadtúl körbeszaglásztam a dolgot,szal nem tudc nekem ujjat mondani !,,de kérdez csak nyugottan,csak ne beszélj nekem úgy,mintha már szászor ládtad volna ;)

a váltós hátsó rugóstagról lehet hogy a vátórész fesziti a láncot ,de a motor oldalon az már más tésta,mivel a motor kompressziója ojan nagy.hogy berúgni sem fogod tudni menet közben,mivel rugózna a kerék,és ha lenne valami automata feszitõ,amit meg is lehet hozzá venni,akkor az is csak akkor seg9tene,ha már begyulna a motor ,és a felsõ láncrészt húzna elõre,igy az alsó meg feszitene,,,,de !!! a berugásnál az alsó feszit,de a felsõt meg nincs mi,hogy feszitcse,szal kilazul menet közben a lánc,és Bas*hatod !!!

szal ha ez igy kicsit komplikalt,akkor tudnod kel,hogy ez semmi a többi problémával szemben !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
-TT-

Pedig 101-szer láttam. 10éve foglalkozom kerékpárokkal.

"hogy berúgni sem fogod tudni menet közben,mivel rugózna a kerék..."

Minek kéne? Max megállok hozzá ha lefulladna, és? :D

De am ismét látszik és nem bántásképp, nem igen találkoztál még lock karral ellátott hátsó mtb rugóstaggal, nekem anno konkrétan volt is össztelós kona coiler vázba, lezárod mozgást, ugy üzemel szinte mint merev váz. Szóval lényeg, rendes gyár által épített kis motorbiciklin is megtudják oldani, akkor mára már a mai, elégerős (no és persze épp emiatt drága...) mtb alkatrészekkel is bőven meglehet.

Link to comment
Share on other sites

HiTeccom

Pedig 101-szer láttam. 10éve foglalkozom kerékpárokkal.

"hogy berúgni sem fogod tudni menet közben,mivel rugózna a kerék..."

Minek kéne? Max megállok hozzá ha lefulladna, és? :D

De am ismét látszik és nem bántásképp, nem igen találkoztál még lock karral ellátott hátsó mtb rugóstaggal, nekem anno konkrétan volt is össztelós kona coiler vázba, lezárod mozgást, ugy üzemel szinte mint merev váz. Szóval lényeg, rendes gyár által épített kis motorbiciklin is megtudják oldani, akkor mára már a mai, elégerõs (no és persze épp emiatt drága...) mtb alkatrészekkel is bõven meglehet.

nemtom haver a bringákban te vagy othon,de nincs mindenkinek ijen bringa othon,szal csak a motor mijat venni egy ijen bringát hát az határeset nemgondolod ???,,,legyunk már egy kicsit azért realisták jo !

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

A robogó ku*vára nem olcsóbb mint a motoros kerékpár,,,hol élsz te vaze ???,,,mijen szar robogót te akarnál venni ennek az árából ???,,,na az asztán lenne egy rakás szar !

Csak körül kell nézni, és nem újonnan venni. :)

Link to comment
Share on other sites

HiTeccom

Csak körül kell nézni, és nem újonnan venni. :)

énis használtra gondoltam,de egy ojan robogón minimum a 45 százalékát le kel cserélni,hogy egyáltalán uzemképes és bisztonságos legyen egy hosszabb útra is,szal az ára sokkal tobb lenne javitással !

Link to comment
Share on other sites

-TT-

nemtom haver a bringákban te vagy othon,de nincs mindenkinek ijen bringa othon,szal csak a motor mijat venni egy ijen bringát hát az határeset nemgondolod ???,,,legyunk már egy kicsit azért realisták jo !

Elég határeset az biztos pajtikám, csak írtam mik a lehetőségek. Am ez kb olyan, mi értelme az OCC-s motoroknak is, sokkal drágább az az épített is, mint a jó kis "tömeg" harley boltból...mert az egyedi, és annak ára van ugye. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Shinestreet

Szevasztok!

Lenne egy kérdésem, új villát akarok elõre, és van 2 amit kinéztem, ami még benne lenne a keretben, max 70 ezer.

http://ebike.hu/termekek/villa/teleszkop/m...dual-air-130mm/

http://ebike.hu/termekek/villa/teleszkop/m...u-turn-lockout/

Ezek lennének, igazából leginkább városi használatra lenne, illetve néha-néha pályára kimenni vele. (csak elsõ teleszkópos bicaj)

Az lenne a kérdésem hogy a dual air az mennyivel jobb mint a 2. amit linkeltem, azt leszámítva, hogy 700 grammal könnyebb?

Illetve ha van valami alternatív javaslatotok, az is jó lenne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
-TT-

Igaz régi hsz, de én most jártam erre.

Végre egy másik komoly befektető társ, aki sportra költ inkább. :) Ebike, uristen már az oldal kinézete is megváltozott mikor én utoljára ott vásároltam. :)

És egyértelműen a revelation! Mára megtanultam mennyit is számít a súly bringán, én is inkább azt vennék mára, az én RS Pike telóm picit nehéz nekem mára, ahhoz hogy 90%-ban kb csak aszfalton megy Bp-en. Dual air: mindkét szárban levegős a csillapítás, nincs benne tekercsrugó.

Az a revelation egy jó vétel, még én is megvenném most lenne zsebből 70k-m rá. Az ennél könnyebb 1,5kg-os telók meg ugyis inkább csak versenyzőknek valóak, és marha drágán mozognak 100-150k fele, nem is érnek annyit.

Amugy hihetetlen de már 5éves is elmúlt idén a meridám, és ezidáig csak külsőt kellett cserélni rajta hálég, ez a bringa csak megy és megy, néha kis olaj láncra, zsírzás, meg pumpa, és ennyi az igénye minden évben. :)

A mopeddé alakításos projektem is annyi, mert végül ott jutottam ki, bõven kis városi használt autókat kapok annyiba, mert ami nekem tetszik bõven 200k felett megy. Ha robogót veszek, ugyan gyorsabb fokkal 28-29"-os bringánál, de télen idehaza ugyanugy lefagyok rajta, szóval nálam ez inkább bringa + autó kombináció lesz jövõben is.

Link to comment
Share on other sites

Shinestreet

Kösz a választ, én is inkább a dual air-es felé hajlok. Az az omni teleszkóp ami a bicajomban van eléggé gyatra darab, egy kissebb bukkanón lekoppan, illetve a tárcsaféket se nagyon szereti, illetve télen eléggé beáll.

Az új albérlettõl nem messze építenek most egy pályát, szóval nem árt majd a jobb villa. :D

Talán valamikor tavasszal kész is lesznek vele. Elvileg nem hardcore pálya lesz, inkább kezdõknek való de nekem aztán mindegy. :D

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.4...0907&type=3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
XCube

Hosszú évek szerencsétlenkedése után végre újra van saját kerékpárom, délelõtt megvettem életem elsõ normális MTB -ját egy Haibike Springs RX formájában. Rögtön meg is járattam, lenyomtam 15km -t dimbes dombos aszfaltúton, terepre persze nem vittem, nem úgy voltam öltözve és itt az észak Német dombságban még nincs valami hejj de nagy meleg :D .

Nagyon elégedett vagyok eddig, persze tisztában vagyok vele, hogy nem a legprofibb alkatrészekbõl áll, de idõvel és kitartással durván át lehet majd alakítani :D .

Itt a hivatalos oldal minden paraméterrel:

http://www.haibike.de/produkte_detail_en,1...354,detail.html

És két kép az enyémrõl:

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Razon

Szép, grat :)

Én is vennék egyet de rohadtul nincs időm mostanában, havonta 2x vagyok itthon. Főváros meg nem nagyon alkalmas ilyenre, + szerintem azt sem engednék hogy felvigyem a szobámba :D

Na de majd nyáron ha itthon leszek és nem megyek dolgozni valahova.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Szép, grat :)

Én is vennék egyet de rohadtul nincs idõm mostanában, havonta 2x vagyok itthon. Fõváros meg nem nagyon alkalmas ilyenre, + szerintem azt sem engednék hogy felvigyem a szobámba :D

Na de majd nyáron ha itthon leszek és nem megyek dolgozni valahova.

Igazából én is csak remélni tudom, hogy hétköznap lesz elég energiám használni munka után / elõtt. Ha valami ok folytán sikerülne elköltözni másik albiba, akkor viszont munkábajáró eszközzé is válna.

Btw azt had kérdezzem már meg a hozzáértõktõl, hogy az alkatrészek mennyire bírják a vizet? Elég sokat esik itt.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Ha valaki hozzáértõ errejár, én errõl kérnék véleményt, jó vétel kb. 200 euróért?

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Szép, grat :)

Én is vennék egyet de rohadtul nincs időm mostanában, havonta 2x vagyok itthon. Főváros meg nem nagyon alkalmas ilyenre, + szerintem azt sem engednék hogy felvigyem a szobámba :D

Na de majd nyáron ha itthon leszek és nem megyek dolgozni valahova.

Bp-en már sokat változott a helyzet, hosszú idő után az elmúlt 1-2 évbe már egész jól tudok itt közlekedni bringával, van jópár bringaút is, illetve végre az autósok is már szerencsére fokkal jobban állnak a kerékpárhoz, és kezdik felfogni az is csak egy, ugyan jóval lassabb, de ugyanugy közlekedési eszköz mint akár egy sima robogó is. Még ezelőtt 10évvel is, kb leköpködtek ha megpróbáltál szépen jobb szélső sávba menni, meg alig volt jelzett bringaút, pedig már akkor is bőven a 21. századot éltük...

Nagykár mai napig van egy olyan beütése bringának, Mo-on legalábbis, ha nem autóval mész be suliba/munkába, hanem bringával, (mégha lehet ugyanannyiba is kerül mint egy 20éves autó amugy, lévén manapság 4-500k-kért már egész komoly autókat is kapni használtpiacon... :D ) már a gázabb emberek csoportjába tartozol. Sajnos idehaza az autó legtöbb ember szemébe státusz szimbólum, attól már "vagy valaki", meg kapásból jobban értékelnek. <_< Jobban menő országokba, ilyen lemaradt balkáni berögződésen már végre túlléptek, mert tudják odát a milliomos is mehet ugyanugy be dolgozni bringával, ha egyszer közel van munkahely, meg szeretne egészségesen élni mondjuk. Nem feltétlen csak arról lehet szó, drága a benzin... ráadásul a gazdag is sokszor épp azért is gazdag, mert tud egyes dolgokon spórolni is ugye.

Más: amit belinkeltél meg teljesen korrekt vétel, annyiba vannak azok az alaptípusok 28"-ból itt is, 50-70k közt.

+ XCube: Ezeket nem cukorból gyártják, nem egyszer megyek ki én is télen, vagy akár kisebb esőbe is kényszerből. Max megázik veled együtt, azt utána lehet érdemes láncot olajozni. Nem rohad szét alattad 2 év alatt egy nem teszkós szintű bringa, azért is annyi amennyi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Razon

Közben úgy döntöttem mountain bike less kicsit több pénzért, valószínûleg valamelyik ebbõl a kettõbõl:

4ever Concord

CTM Quadra 1.0

Ott ahol veszem árban teljesen egyformák, 80 ezer Ft körül. Melyik lenne a job választás?

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Országútit egyikõtök sem akar?

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Közben úgy döntöttem mountain bike less kicsit több pénzért, valószínűleg valamelyik ebből a kettőből:

4ever Concord

CTM Quadra 1.0

Ott ahol veszem árban teljesen egyformák, 80 ezer Ft körül. Melyik lenne a job választás?

Nem egy nagy nevek ezek, azért 100k-ból már jócskán kapni hasonló merida-t is, és az a gyártó már legalább vmit le is tett az asztalra, nekem ezek a márka nevek semmit nem mondanak, ráadásul felszereltségbe se nagy szám...4ever concord, már a neve is lol. :D

Országútit egyikőtök sem akar?

Akarni dehogynem, más kérdés évek óta sajnos nincs pénzem rá. :D Bár inkább a manapság "menő" fitness irányzatot favorizálom akkor már, normál egyenes kormánnyal, mint a gerinckitekerő echte országútit.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Akarni dehogynem, más kérdés évek óta sajnos nincs pénzem rá. :D Bár inkább a manapság "menõ" fitness irányzatot favorizálom akkor már, normál egyenes kormánnyal, mint a gerinckitekerõ echte országútit.

Nekem olyan kormányom van ami visszakanyarodik, de mindenkinek csak azt ajánlom, ha vesz ne csak egyenes legyen a kormány, mert így kb. 3 különbözõ testtartással tudsz tekerni, úgy meg csak 1. Hidd el, néha jólesik rádõlni.

Link to comment
Share on other sites

bullet50

Én erõsen gondolkozok, hogy veszek egy bringát ami alkalmasabb a városi, aszfalt közlekedésre, csak az sem ártana ha eltudnám passzolni a mostani mtbt. Szerintetek érdemes beadni valahova egy boltba, vagy hirdetni jobb(hozzáteszem nem szeretnék túl sokat vacakolni a hirdetgetéssel)? Szerintem 20-30-nál nem ér többet a jelenlegi állapotában.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Érdemes azért megkérdezni egy boltban mennyit adnának érte, bár az biztos, h hirdetve többet tudsz kérni érte.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Végül a 4ever biciklit vettem meg, felraktam egy mtb fórumra 5-6 darabot (CTM, Merida, Author stb.), és azt mondták hogy ezen vannak a legjobb minõségû alkatrészek, sõt hogy jobbak mint egy drágább Meridán (persze ennyi pénzért nem kell csodát várni). Tegnap meg is jött, nagyon jól néz ki, kellõen nagy is a 190 centimhez, kíváncsi vagyok a váltóra és fékekre. Muszáj kipróbálnom, de 3 centi hó van kint, sebaj, max esek egyet kettõt.

80050 Ft volt.

Link to comment
Share on other sites

bullet50

Végül a 4ever biciklit vettem meg, felraktam egy mtb fórumra 5-6 darabot (CTM, Merida, Author stb.), és azt mondták hogy ezen vannak a legjobb minõségû alkatrészek, sõt hogy jobbak mint egy drágább Meridán (persze ennyi pénzért nem kell csodát várni). Tegnap meg is jött, nagyon jól néz ki, kellõen nagy is a 190 centimhez, kíváncsi vagyok a váltóra és fékekre. Muszáj kipróbálnom, de 3 centi hó van kint, sebaj, max esek egyet kettõt.

80050 Ft volt.

Mikor az enyémet vettem, úgy 2-3 éve, az is télen jött meg. Egy kis hó nem árt neki :D

Tényleg egész jó a felszereltsége, itt afórumon amit linkeltél 114 akciósan, hol vetted meg 80ér?

Érdemes azért megkérdezni egy boltban mennyit adnának érte, bár az biztos, h hirdetve többet tudsz kérni érte.

Ha jobb idõ lesz valószínû beviszem valahova, legalább mondanak rá egy árat.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Mikor az enyémet vettem, úgy 2-3 éve, az is télen jött meg. Egy kis hó nem árt neki :D

Tényleg egész jó a felszereltsége, itt afórumon amit linkeltél 114 akciósan, hol vetted meg 80ér?

ITT

Ki is próbáltam ma, marha jól megy, fékek egybõl állítanak, tetszik az egész :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...