Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Továbbtanulás - Vol 2.


Balee

Recommended Posts

moody

http://www.felvi.hu/felveteli/pontszamitas...ttal_vagsz_neki

ennek a példa alapján számítottam ki a pontjaim. a 3. és a 4. év végi jegyek számítanak, és ott van olyan h választható tárgy. oda bármelyik tantárgyat beleszámíthatom? mondjuk tesit, vagy etika, vagy bármit?

ha pl van egy 2 éves szakmám, az is beleszámít a továbbtanulásba?

Köszönöm a válaszod.

Még annyit, hogy ez az OKJ nem olyan, hogy csak 1 éves egy szakma és, ha nemsikerül, akkor kikell fizetni az árát? Ugyanis nekem olyan kéne, ahol tényleg megtanulom azt amit szeretnék, nemcsak papírt szerzek róla.

az OKJ-s szakmákhoz kell érettségi. vannak 2 éves okjs szakmák is, én pl ilyenre járok. ha nem sikerül akkor nem kell kifizetned semmit. akkor kell fizetni okjs szakmát, ha már van egy

Link to comment
Share on other sites

jetine

Köszönöm neked is.

Kicsit utánna néztem én is, és vannak érettségi nélküli okj szakmák, dehát azok kb a semmilyen szinten vannak... ilyen ápoló, gyermek felügyelõ stbstb, olyanoknak éri meg, akik munka nélküliek, nincs érettségiük és mégis probálkoznának, szóval érettségit mindenképp lekell tennem, ha kezdeni szeretnék valamit.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

http://www.felvi.hu/felveteli/pontszamitas...ttal_vagsz_neki

ennek a példa alapján számítottam ki a pontjaim. a 3. és a 4. év végi jegyek számítanak, és ott van olyan h választható tárgy. oda bármelyik tantárgyat beleszámíthatom? mondjuk tesit, vagy etika, vagy bármit?

ha pl van egy 2 éves szakmám, az is beleszámít a továbbtanulásba?

Igen, választható tárgynak bármi mehet, és nem is kell abból érettségizned! Szal pl. ha ilyen tingli-tangli tárgyakból, hogy ének-zene/etika van jó jegyed, akkor akár az is mehet.

Az OKJ-s végzettség akkor számít bele, ha emelt szintû (ezek a kétévesek, szal azzal esetedben nincs para), és ha képzési ágnak megfelelõ alapszakra mégy. Tehát ha van egy pénzügyi szakügyintézõ OKJ-d, akkor minden gazdasági szakon jogosult vagy pluszpontra (az én idõmben ez még +30 pontot jelentett, most fogalmam sincs, hogy mennyi, mert a nyelvvizsga is kevesebbet ér már).

Link to comment
Share on other sites

moody

Igen, választható tárgynak bármi mehet, és nem is kell abból érettségizned! Szal pl. ha ilyen tingli-tangli tárgyakból, hogy ének-zene/etika van jó jegyed, akkor akár az is mehet.

Az OKJ-s végzettség akkor számít bele, ha emelt szintû (ezek a kétévesek, szal azzal esetedben nincs para), és ha képzési ágnak megfelelõ alapszakra mégy. Tehát ha van egy pénzügyi szakügyintézõ OKJ-d, akkor minden gazdasági szakon jogosult vagy pluszpontra (az én idõmben ez még +30 pontot jelentett, most fogalmam sincs, hogy mennyi, mert a nyelvvizsga is kevesebbet ér már).

zsír, a tingi lingibe a tesi is beleszámít?:D remélem igen

Link to comment
Share on other sites

arazu

zsír, a tingi lingibe a tesi is beleszámít?:D remélem igen

Amennyire én tudom, a judaisztikától a mentálhigiéniai alapismereteken keresztül a testnevelésig minden beleszámít(hat), és a pontszámító is ezt támasztja alá.

Link to comment
Share on other sites

arazu

Ha a sulim neve megváltozott, és az E-felvinél a keresõben még a régi névvel rendelkezik, de az OM kód megegyezik (vagyis változatlan maradt), abból nem lehet semmi gáz, ugye?

Link to comment
Share on other sites

Raven

Ha a sulim neve megváltozott, és az E-felvinél a keresõben még a régi névvel rendelkezik, de az OM kód megegyezik (vagyis változatlan maradt), abból nem lehet semmi gáz, ugye?

az om kód a lényeg.

Link to comment
Share on other sites

arazu

Akkor jól gondoltam, köszi.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Máshol is (SZTE-n kívül) szólt az ETR (vagy ami van), hogy ha 3. alkalommal vesszük fel a tárgyat, kreditenként 800 ft-ot kell fizetni?

Link to comment
Share on other sites

Bice

Máshol is (SZTE-n kívül) szólt az ETR (vagy ami van), hogy ha 3. alkalommal vesszük fel a tárgyat, kreditenként 800 ft-ot kell fizetni?

Itt az ELTÉ-n semmi, bár még nem vettem föl semmit se harmadjára.

Nektek csak 800Ft? Itt 6500Ft/kredit. :D Épp ezért kéne átmennem kémiából (2 kr.), mert nekem nem ér annyit, hogy meglegyen, viszont kötelezõ tárgy.

Link to comment
Share on other sites

arazu

Még mindig én, és még mindig az E-felvi (az ügyfélszolgálatos legények nem igazán törődnek a mailemmel, felhívni meg elfelejtettem őket).

Szóval személyes adatokkal, középsuli adataival, jelentkezési sorrenddel már kész vagyok. Az is klappol, hogy az előrehozott érettségimről szóló törzslapkivonat ráér még a polcomon pihenni, mert majd csak a többi 4 sikeres tárgy után válik "egész" érettségivé, és majd akkor kell feltöltenem egy másolatot róla.

Viszont szövegértelmezési problémáim adódtak (vagy pont hogy jól értettem) a középiskolai eredmények résznél:

"Természetesen a már rendelkezésre álló, azaz a jelenleg rögzítésre kerülő eredményeket szintén igazolnia kell a megfelelő dokumentummásolattal, ezeket a jelentkezés benyújtásakor kell jelentkezéséhez csatolnia vagy elektronikusan az e-felvételi felületén, vagy pedig postai úton."

Tehát akkor a középiskolai bizonyítványom 11. osztályhoz tartozó törzslapját február 15-ig fel kell töltenem? Mert hát ugye 11-es, azaz "utolsó előtti tanult év év végi eredményével" rendelkezek...és ez felvet egy másik kérdést. Informatikából előrehozott vizsgát tettem tavaly, 9.,10. osztályban tanultam, majd ugye a faktnak köszönhetően 11. év végi jegyet is kaptam. Aztán a megjegyzések fülnél résznél feltüntették a bizonyítványomban, hogy "egy év alatt teljesítette a 11. és 12. osztály követelményeit osztályozóvizsga keretében <blabla>, év végi eredménye: jeles". Akkor most nekem ezt a megjegyzést kellene még pluszba feltöltenem, meg a 11. osztályt, vagy a 10. és 11. osztályt (mert 11.-ben tanultam utoljára) ?

Lehet, hogy csak én komplikálom túl, de nekem nem egyértelmű.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Itt az ELTÉ-n semmi, bár még nem vettem föl semmit se harmadjára.

Nektek csak 800Ft? Itt 6500Ft/kredit. :D Épp ezért kéne átmennem kémiából (2 kr.), mert nekem nem ér annyit, hogy meglegyen, viszont kötelezõ tárgy.

Én se vettem még fel semmit, a hírek között találtam.

Link to comment
Share on other sites

Raven

Még mindig én, és még mindig az E-felvi (az ügyfélszolgálatos legények nem igazán törődnek a mailemmel, felhívni meg elfelejtettem őket).

Szóval személyes adatokkal, középsuli adataival, jelentkezési sorrenddel már kész vagyok. Az is klappol, hogy az előrehozott érettségimről szóló törzslapkivonat ráér még a polcomon pihenni, mert majd csak a többi 4 sikeres tárgy után válik "egész" érettségivé, és majd akkor kell feltöltenem egy másolatot róla.

Viszont szövegértelmezési problémáim adódtak (vagy pont hogy jól értettem) a középiskolai eredmények résznél:

"Természetesen a már rendelkezésre álló, azaz a jelenleg rögzítésre kerülő eredményeket szintén igazolnia kell a megfelelő dokumentummásolattal, ezeket a jelentkezés benyújtásakor kell jelentkezéséhez csatolnia vagy elektronikusan az e-felvételi felületén, vagy pedig postai úton."

Tehát akkor a középiskolai bizonyítványom 11. osztályhoz tartozó törzslapját február 15-ig fel kell töltenem? Mert hát ugye 11-es, azaz "utolsó előtti tanult év év végi eredményével" rendelkezek...és ez felvet egy másik kérdést. Informatikából előrehozott vizsgát tettem tavaly, 9.,10. osztályban tanultam, majd ugye a faktnak köszönhetően 11. év végi jegyet is kaptam. Aztán a megjegyzések fülnél résznél feltüntették a bizonyítványomban, hogy "egy év alatt teljesítette a 11. és 12. osztály követelményeit osztályozóvizsga keretében <blabla>, év végi eredménye: jeles". Akkor most nekem ezt a megjegyzést kellene még pluszba feltöltenem, meg a 11. osztályt, vagy a 10. és 11. osztályt (mert 11.-ben tanultam utoljára) ?

Lehet, hogy csak én komplikálom túl, de nekem nem egyértelmű.

minden eredményt, ami már most megvan, tölts fel. amit ezután szerzel meg, meg majd felrakod a pótlási időszakban (pl. érettségi eredmények). így nem hiszem h különösebb baj lehetne. nem tudom mivel dolgozzák fel az adatokat, de szerintem ezt átnézi egy hús-vér ember is szóval nem kell 100%-ig mindennek stimmelnie, csak látszódjon h mi volt a szándékod valamivel. az a lényeg h minden beírt eredményed mellé csatolj igazoldó dokumentumot.

Link to comment
Share on other sites

Lezlie407

Máshol is (SZTE-n kívül) szólt az ETR (vagy ami van), hogy ha 3. alkalommal vesszük fel a tárgyat, kreditenként 800 ft-ot kell fizetni?

nekünk alapból ha buksz egy tárgyat kell fizetni 1200ft/kreditet <_<

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Máshol is (SZTE-n kívül) szólt az ETR (vagy ami van), hogy ha 3. alkalommal vesszük fel a tárgyat, kreditenként 800 ft-ot kell fizetni?

A SZE-n fix 5500ft a három- vagy többszöri tárgyfelvétel, és ha határidõre nem fizetjük be (kb a félév közepe), akkor még két pótalkalom van 2000-2000ft-ért. Eddig 26000ft-ot fizettem így be(2x7500+2x5500), remélhetõleg többet nem fogok. :(

Link to comment
Share on other sites

arazu

minden eredményt, ami már most megvan, tölts fel. amit ezután szerzel meg, meg majd felrakod a pótlási idõszakban (pl. érettségi eredmények). így nem hiszem h különösebb baj lehetne. nem tudom mivel dolgozzák fel az adatokat, de szerintem ezt átnézi egy hús-vér ember is szóval nem kell 100%-ig mindennek stimmelnie, csak látszódjon h mi volt a szándékod valamivel. az a lényeg h minden beírt eredményed mellé csatolj igazoldó dokumentumot.

Jah, így lesz. Mondjuk ma másfél órát át rohangáltam a bizonyítványomért, de ez már a "final stage", még ma el lesz küldve a jelentkezésem szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Hero44

Meg tudja valaki mondani, hogy mitõl számít valaki hátrányos helyzetûnek? /érettségi pluszpontok szerint/

Link to comment
Share on other sites

Lezlie407

Meg tudja valaki mondani, hogy mitõl számít valaki hátrányos helyzetûnek? /érettségi pluszpontok szerint/

Hátrányos helyzetû gyermek, tanuló az, akit családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyzõ védelembe vett, illetve akiknek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságát a jegyzõ megállapította. E csoporton belül halmozottan hátrányos helyzetû az a gyermek, az a tanuló, akinek a törvényes felügyeletét ellátó szülõje óvodás gyermek esetén a gyermek három éves korában, tanuló esetében a tankötelezettség beállásának idõpontjában legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte be sikeresen. Halmozottan hátrányos helyzetû az a gyermek, az a tanuló is, akit tartós nevelésbe vettek.

egy kis gugli :)

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

Meg tudja valaki mondani, hogy mitõl számít valaki hátrányos helyzetûnek? /érettségi pluszpontok szerint/

Lezlie407 már leirta de ha nem vagy benne biztos hogy beletartozol -e a leirtakba akkor küldj egy pmet. benne vagyok a témában, hátrányos és halmozottan hátrányos diákoknak segítek.

más: nem tudtok vlmi jó felvételi tanácsadót? a felvi.hu-snak már írtam de bszik válaszolni :D

Link to comment
Share on other sites

arazu

"Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy az online bankkártyás fizetés technikai okok miatt egyelõre nem elérhetõ."

jeee <_<

Link to comment
Share on other sites

-Hel-

más: nem tudtok vlmi jó felvételi tanácsadót? a felvi.hu-snak már írtam de bszik válaszolni :D

Minek az neked? Ennyire nem tudsz dönteni?

...

Viszont szövegértelmezési problémáim adódtak (vagy pont hogy jól értettem) a középiskolai eredmények résznél:

...

Lehet, hogy csak én komplikálom túl, de nekem nem egyértelmû.

Én földrajzból csináltam elõrehozott érettségit 11.-ben, mivel az utolsó 2 év eredménye kellett ezért elküldtem a 9-10es eredményeimet mert akkor tanultam õket utoljára. Ha te egy év alatt csináltad meg azt is igazolnod kell. A lényeg az, hogy mindent igazolni kell bármi is történt veled. Amúgy meg inkább több mindent küldj el, mint hiányos jelentkezésed legyen.

Link to comment
Share on other sites

arazu

Minek az neked? Ennyire nem tudsz dönteni?

Én földrajzból csináltam elõrehozott érettségit 11.-ben, mivel az utolsó 2 év eredménye kellett ezért elküldtem a 9-10es eredményeimet mert akkor tanultam õket utoljára. Ha te egy év alatt csináltad meg azt is igazolnod kell. A lényeg az, hogy mindent igazolni kell bármi is történt veled. Amúgy meg inkább több mindent küldj el, mint hiányos jelentkezésed legyen.

Persze, mivel nincs megszabva hogy mennyi dokumentumot tölthetsz fel, ezért én is inkább mindent feltöltöttem (9-10-11 + záradék - utóbbi biztos hogy nem kell mondjuk).

Csak nálam olyan jellegû probléma volt, hogy 9-10-ben tanultam, 11-ben pedig év végi eredménynek Informatika érettségi felkészítõként van feltüntetve, és a megjegyzés szekcióba pedig bele van írva, hogy "(...) Informatikából teljesítette a 12. évfolyam követelményeit,(...) 12. év végi eredménye: jeles".

Végülis mindegy, mert igazából mind a négy eredményem ötös, és egyébként se valószínû, hogy tanulmányi pontokkal kell majd kalkulálnom a pontokat. Majd eldöntik.

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

Minek az neked? Ennyire nem tudsz dönteni?

is, meg elég bonyolult a helyzetem. most végzek tanév végén egy felsõfokú szakképzéssel, és mennék tovább fõsuli v egyetemre.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Felteszem itt is a kérdésemet, hátha tud valaki segíteni:

Tehát vannak ilyen tárgyak, hogy "Kötelezõ tárgyelemek" (nekem ez összesen 7 kredit), gondolom, itt nincs mese, és fel kell vennem mindet.

Van ilyen, hogy "Kötelezõen választandó tárgyelemek", innen mennyit kell választanom? És gondolom olyanokat érdemes, ami a szakomhoz közel áll...

Végül van olyan, hogy "Szabadon választható tárgyelemek", amiknek semmi köze nincs a szakomhoz. Innen is válasszak azért, vagy ez nem fontos?

Elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Felteszem itt is a kérdésemet, hátha tud valaki segíteni:

Tehát vannak ilyen tárgyak, hogy "Kötelező tárgyelemek" (nekem ez összesen 7 kredit), gondolom, itt nincs mese, és fel kell vennem mindet.

Van ilyen, hogy "Kötelezően választandó tárgyelemek", innen mennyit kell választanom? És gondolom olyanokat érdemes, ami a szakomhoz közel áll...

Végül van olyan, hogy "Szabadon választható tárgyelemek", amiknek semmi köze nincs a szakomhoz. Innen is válasszak azért, vagy ez nem fontos?

Előre is köszi.

Kötelezően választhatóak - ez tudomásom szerint egy tárgycsoport, amiből előre meghatározott számú kreditet kell felvenned, de annál többet nem; bizonyára van teljes operatív tanterve a szakodnak, abban érdemes figyelni, mert ott nálunk konkrétan félévre le van bontva, mit, hogyan, milyen lehetőségekből

Szabadon választható - ezzel vigyázni kell, mert ezen csúszhat el a diploma, nálunk 28 szabadon választható kreditnek meg kell lennie a 6. félév végére, különben nincs diploma.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...