Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Továbbtanulás - Vol 2.


Balee

Recommended Posts

kisgarzo

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ugye meg van adva egy minimális ponthatár pl BME VIK-re(370 pont)

Ez a mininmum ami azt jelöli, hogy ez alatt ne is add be a felvételidet oda. Az lenne a kérdés, hogy mi volt a tényleges ponthatár amivel még becsúszttak az emberek oda.

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Olyan nincs hogy egy intézmény megállapít egy minimális ponthatárt, minden évben a jelentkezõktõl függ, hogy mennyi lesz, lehet, hogy idén nem kell 370 pont.

Link to comment
Share on other sites

Bice

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ugye meg van adva egy minimális ponthatár pl BME VIK-re(370 pont)

Ez a mininmum ami azt jelöli, hogy ez alatt ne is add be a felvételidet oda. Az lenne a kérdés, hogy mi volt a tényleges ponthatár amivel még becsúszttak az emberek oda.

A minimum azt jelenti, hogy a keretlétszámba beférõ utolsó hallgató pontszáma ennyi volt. Beadhatod ez alatt, de ne sokkal (350-360-nal már lehet nem érdemes) alatta, mert lehet, hogy nem csökken, hanem nõ a ponthatár. A pontokat mindig az adott szakra jelentkezõk határozzák meg.

Link to comment
Share on other sites

kisgarzo

A minimum azt jelenti, hogy a keretlétszámba beférõ utolsó hallgató pontszáma ennyi volt. Beadhatod ez alatt, de ne sokkal (350-360-nal már lehet nem érdemes) alatta, mert lehet, hogy nem csökken, hanem nõ a ponthatár. A pontokat mindig az adott szakra jelentkezõk határozzák meg.

Huh jah már értem. Ma voltam nyílt napon BME-n és nagyon tetszett VIk része Q épületben. Csak a végén mondott egy olyan dolgot, hogy kell majd ide a pont mert tavaly 370 volt és ennél sokkal több embernek volt több pontja. De hálistennek félreértettem. Nekem olyan ha minden átlagosan sikerül majd akkor olyan 400 pontom lesz. Lehet reménykedni

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ugye meg van adva egy minimális ponthatár pl BME VIK-re(370 pont)

Ez a mininmum ami azt jelöli, hogy ez alatt ne is add be a felvételidet oda. Az lenne a kérdés, hogy mi volt a tényleges ponthatár amivel még becsúszttak az emberek oda.

Hallod, öreg, ne hozz már szégyent a Révaira, légyszíííííí :D

(bár az ebben a twist, hogy technikailag eddig itt nem tudta senki, hogy te oda jársz, így viszont én idéztem elõ a helyzetet - de naaaa, nem baj, be kellett szólni egy ilyenért)

És megelõzendõ a kérdést, nem a ponthatár + 1-tõl vagy bent, hanem a ponthatártól. Ha a keretlétszámhoz képest emiatt 4 emberrel kevesebbet vesz fel az egyetem az adott szakra (amit majd a kibaxkodással pótol fejkvóta tekintetében), akkor inkább egy ponttal feljebb húzzák meg a ponthatárt, minthogy a kimaradó 4 ember közül valami szubjektív módon kelljen dönteni.

Huh jah már értem. Ma voltam nyílt napon BME-n és nagyon tetszett VIk része Q épületben. Csak a végén mondott egy olyan dolgot, hogy kell majd ide a pont mert tavaly 370 volt és ennél sokkal több embernek volt több pontja. De hálistennek félreértettem. Nekem olyan ha minden átlagosan sikerül majd akkor olyan 400 pontom lesz. Lehet reménykedni

Egy dolgot jó, ha tudsz, és ezt nem viccbõl mondom.

A VIKre nem bekerülni nehéz! Az orvosi mellett ez a legnagyobb szívás Mo.-on, a szemét tanárok miatt még sanszosan nagyobb is.

(haverjaim járnak oda)

Link to comment
Share on other sites

kisgarzo

Hallod, öreg, ne hozz már szégyent a Révaira, légyszíííííí :D

(bár az ebben a twist, hogy technikailag eddig itt nem tudta senki, hogy te oda jársz, így viszont én idéztem elõ a helyzetet - de naaaa, nem baj, be kellett szólni egy ilyenért)

És megelõzendõ a kérdést, nem a ponthatár + 1-tõl vagy bent, hanem a ponthatártól. Ha a keretlétszámhoz képest emiatt 4 emberrel kevesebbet vesz fel az egyetem az adott szakra (amit majd a kibaxkodással pótol fejkvóta tekintetében), akkor inkább egy ponttal feljebb húzzák meg a ponthatárt, minthogy a kimaradó 4 ember közül valami szubjektív módon kelljen dönteni.

Egy dolgot jó, ha tudsz, és ezt nem viccbõl mondom.

A VIKre nem bekerülni nehéz! Az orvosi mellett ez a legnagyobb szívás Mo.-on, a szemét tanárok miatt még sanszosan nagyobb is.

(haverjaim járnak oda)

Honnan tudod, hogy révais vagyok dikk?:D Te tuti ismersz én visont nem tudom, hogy ki vagy és ez zavar.

Amúgy az biztos, hogy nehéz megcsinálni viszont ha nem vagy egy bulizós, és van célod az életedben akkor szerintem nem olyan nehéz.

Meg ha megcsinálod akkor utánna az biztos, hogy nem lesz gondod azzal, hogy nincs munka meg jaj már megint minimálbérbõl tengõdök

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Huh jah már értem. Ma voltam nyílt napon BME-n és nagyon tetszett VIk része Q épületben. Csak a végén mondott egy olyan dolgot, hogy kell majd ide a pont mert tavaly 370 volt és ennél sokkal több embernek volt több pontja. De hálistennek félreértettem. Nekem olyan ha minden átlagosan sikerül majd akkor olyan 400 pontom lesz. Lehet reménykedni

Az biztos, hogy nagyon pofás lett a Q épület és 400 ponttal több mint valószínû, hogy bekerülsz de a VIK-hez és az ezzel járó Puding!ságokhoz elhivatottság kell B)

Link to comment
Share on other sites

arazu

Honnan tudod, hogy révais vagyok dikk?:D Te tuti ismersz én visont nem tudom, hogy ki vagy és ez zavar.

Az ilyen "dikk" és hasonló megnyilvánulások után egyáltalán nem sajnálom, hogy én "csak" egy (egykoron) színvonalas szakközépbe járok elitgimik helyett. :D

Viszont ezt a VIK-es dolgot nagyon gondold át szerintem. Az ilyen hirtelen fellángolások (már ha olyasmirõl van szó) nem mindig hitelezõek. Még régebben nekem is eszemben volt a VIK és a KSK, de nálam okosabb és lelkiismeretesebb emberek is kiestek ezekrõl a karokról. Én nem lebeszélni akarlak, csak rávilágítani arra, hogy erre a karra/szakra (és a legtöbb mérnök szakra) valóban nagyon komoly elhivatottság kell - mint mondjuk a már lentebb említett orvostanoncoknak is. Az, hogy ez az életcélod / van életcélod, és nem vagy bulizós fajta, az nem mindig elég sajnos.

Link to comment
Share on other sites

kmester

Huh jah már értem. Ma voltam nyílt napon BME-n és nagyon tetszett VIk része Q épületben. Csak a végén mondott egy olyan dolgot, hogy kell majd ide a pont mert tavaly 370 volt és ennél sokkal több embernek volt több pontja. De hálistennek félreértettem. Nekem olyan ha minden átlagosan sikerül majd akkor olyan 400 pontom lesz. Lehet reménykedni

Tenyleg nagyonjo a Q epulet megminden, csak atfuj rajta a szel :D

Link to comment
Share on other sites

CrW

Honnan tudod, hogy révais vagyok dikk?:D Te tuti ismersz én visont nem tudom, hogy ki vagy és ez zavar.

Amúgy az biztos, hogy nehéz megcsinálni viszont ha nem vagy egy bulizós, és van célod az életedben akkor szerintem nem olyan nehéz.

Meg ha megcsinálod akkor utánna az biztos, hogy nem lesz gondod azzal, hogy nincs munka meg jaj már megint minimálbérbõl tengõdök

Annyira valóban nem nehéz... 2-3-ast a tananyag megértése nélkül, szimpla magolással hozni lehet. Ez általában már majdnem elég az ösztöndíjhoz ami 2.2-2.3 körül szokott indulni és mivel csak a felsõ 40% kap (magyarul a többség a 2.0 átlagot sem üti meg) ezért el lehet képzelni milyen viszonyok vannak itt.

Ha egy normális matek érettségit össze tudsz hozni akkor szerintem érdemes megpróbálni, kis akaraterõvel nagy meglepetések nem érhetnek.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Az ilyen "dikk" és hasonló megnyilvánulások után egyáltalán nem sajnálom, hogy én "csak" egy (egykoron) színvonalas szakközépbe járok elitgimik helyett. :D

Azért mondom, szégyent hoz az alma materre :D (na jó, nem baxtatom már többet) Valahogy mutatni kéne itt Ravenstormnak meg nekem egy balance-ot :lol:

Annyiban amúgy igazad van, hogy ha néha visszatéved az ember, félelmetes dolgokat láthat, és ez csak egyre rosszabb lesz, minden évfolyam egyre rosszabb - viselkedésben, kulturáltságban legalábbis mindenképpen, az átlag IQ valószínűsíthetően marad konstansan magas, de ez nem jelenti az egykoron hatalmas nevű intézények számára, hogy a hallgatói összetételük korcsosulását nem kellene megakadályozni. Persze ha lenne szóbeli felvételi, az egyszeri pökhendi tahó, de magas IQ-jú egyén el tudná adni magát jólnevelt, oda valónak, szóval az sem lenne egy nagy szűrő.

Nincs megoldás, csak legalább ezek az intézmények egy magasabb nívóról indulnak... más kérdés, hogy magasról lehet a legnagyobbat esni. A Fazekas sem jobb, a nyíregyi Krúdy vagy Kölcsey sem, az Apáczai sem igazán... egyszerűen mindenhol ott vannak a tömegkultúra végtermékei.

A felsőoktatásra ez ugyanígy igaz, ott is egyre több a féreg.

Kisgarzo: Megy a PM, amúgy egyszer már írtad - és ha az vagy, akire gondolok (nem sok abdai jár oda), akkor azért nem hinném, hogy pont te nem lennél a bulizós alkat btw... és a fenti bekezdést ne vedd magadra :D

Link to comment
Share on other sites

arazu

Ez sajnos tényleg így van.

Link to comment
Share on other sites

kisgarzo

Kisgarzo: Megy a PM, amúgy egyszer már írtad - és ha az vagy, akire gondolok (nem sok abdai jár oda), akkor azért nem hinném, hogy pont te nem lennél a bulizós alkat btw... és a fenti bekezdést ne vedd magadra :D

Nem találtad el:) én nem vagyok az a bulizós fajta. Inkább a kézilabda. Amúgy meg tudom, hogy nehéz lesz maga az egyetem de most miért jár az ember oda? Szerintem nem azért, hogy minden nap bulizzon. Jó vannak olyanok is de azok egybõl lemorzsolódnak.

Link to comment
Share on other sites

Lezlie407

Honnan tudod, hogy révais vagyok dikk?:D Te tuti ismersz én visont nem tudom, hogy ki vagy és ez zavar.

Amúgy az biztos, hogy nehéz megcsinálni viszont ha nem vagy egy bulizós, és van célod az életedben akkor szerintem nem olyan nehéz.

Meg ha megcsinálod akkor utánna az biztos, hogy nem lesz gondod azzal, hogy nincs munka meg jaj már megint minimálbérbõl tengõdök

nem számít h mennyire vagy bulizós meg hasonlók. egyszerûen h menyni akarat erõd van (és nyilván h mennyire vagy okos). brutál ami a bme mérnök szakokon megy sztem. :)

szóval nagyon át kell gondolni h tényleg kell-e ez neked :)

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Nem találtad el:) én nem vagyok az a bulizós fajta. Inkább a kézilabda. Amúgy meg tudom, hogy nehéz lesz maga az egyetem de most miért jár az ember oda? Szerintem nem azért, hogy minden nap bulizzon. Jó vannak olyanok is de azok egyből lemorzsolódnak.

Valóban, ez van. (ja, és elfelejtettem, de Hunocsi is révais a fórumról btw)

Volt osztálytársaim közül néhányan elég erősen szenvednek, VIK-en 1,4-es átlaggal nyitott be haverom (Stollit szerintem vágod is, kosarazol is szerintem te, nem csak kézi), egy másik meg bejátszotta építőmérnökin egy elszart első félév után a februári felvételi leadást, mert érezte, hogy ki fogják vágni - ő meg a Boda volt, szintén kosárlabda. Stolli második félévre felment 2,9-re, ha jól emlékszem, de egy gépész osztálytársunkkal versenyeztek egy tálca sörben, és kikapott. (aztán rajta kívül van még két gépész, egyikük az említett alatt teljesít bőven, de lusta nagyon, a másik meg az egyik legokosabb ember, akit ismerek - bár nagyon nem szorgalmas, naaaagyon nem -, és 3,5 fölé nem sikerült még mennie... persze az idióta tárgyak miatt, amikkel a mérnököket mellékesen szopatják - és ez most NEM a mikro-makro, mert az rohadtul nem idióta dolog, mielőtt valaki benyögi a mikmakot, inkább az üzleti jog és egyebek)

3-4 ismerősöm tudja hozni a naaagyon jó átlagokat, ebből 3 biztosan mechatronikás, de inkább mind a 4. Ők olyan 4,5 környékén vannak (vagy felette is néha). Na most belőlük az egyik 480 pontos volt, a másik meg 478 (szóval erősen best of the best), de a harmadiknak sem volt éppen gyenge az eredménye. Pontos információ a 4. emberről nincs, de ismerem, okos srác. A lényeg, hogy a mechásokat nem szopatják szarrá, egy kicsit le is nézik btw a többi mérnökök őket ilyen szempontból - de legalábbis folyamatos baxtatás tárgyai.

Vannak máshonnan is VIK-es ismerőseim, szintén nem buta emberek (nagyon nem), az egy nagyon nagy küzdelem. Egyik haverom pl. NÉMET mérnökinfót tolt (az idiótája), de inkább elhúzott onnan, átjött a másik oldalra, Alkalmazott közgazdaságtant tanulni (magyarul szaktársam).

Nem egy embertől hallottam már azt, hogy jobban megéri otthon maradni, skippelni az előadásokat, és autodidakta módon tanulni az alatt a brutálisan durva tárgyakat.

Arról nem beszélve, hogy olyanért dobnak vissza rajzokat, és nem A4-eset, hogy picit ferdén van ráírva az egyik karakter a névben... hát könyörgöm :D

Gondold meg azt a VIK-et erősen... én ha BME-re mennék (esetleg posztgradban gondolkozok is rajta amúgy, hogy az egyik legerősebb közgazdász diploma mellé megpróbálok valahogy egy mérnökit is, és akkor az autóiparban nagyon jól el tudnék helyezkedni - nem fűzök sok reményt hozzá, ugyanazok a fax tanárok vannak levelezőn is), akkor tuti mechatronikát céloznám meg. Persze ehhez nagyon komolyan fel kellene majd gyúrni magam fizikából, főleg elektronikából, ami nem egy egyszerű dolog magamtól... szerintem hagyom majd a francba. Szép lenne a mérnök-közgazdász típus, de inkább nem így képzelem el a life-long-learningemet, hanem folyamatos specializációs továbbképzésekkel a mester után.

Hát de ez krva messze van még...

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Hmm itt ezek az elrettentõ szövegek elég komolyan hatnak de én is oda jelentkezek :D OKJ-s technikusi papírral, nyelvvizsgával meg tavalyi mindenbõl 5-ös érettségivel csak felvesznek :D A bennmaradást meg valahogy megkell oldani :D

Link to comment
Share on other sites

silent

Hali, akinek van tapasztalata filmmûvészetis felvételivel az legyen szíves dobjon egy e-mailt, ha van kedve segíteni egy kicsit, vagy ha van ilyen ismerõsöd, akkor eg elérhetõséget megköszönnék (valis142 kukac gmail pont com) az elõkészítõre járok, de jó lenne minél több info. Bár nagyon nem bízom a dologban, mégiscsak 6 embert vesznek fel összesen.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Skacok, idén már két emeltszintû érettségi kell a felvételihez? Miben változott tavalyhoz képest?

Link to comment
Share on other sites

arazu

A 2011-es képzésekre még nem kritérium az emelt szintû érettségi.

Nyelvvizsgák immáron 35/50 helyett 28/40-et érnek.

Még mindig 480 pontos a rendszer; jövõre lesz 500.

Azt szajkózzák (mint mindig), hogy idén nehezebb lesz az érettségi. [no comment]

Elsõ kézbõl ennyi jutott eszembe.

Link to comment
Share on other sites

Leo88
A 2011-es képzésekre még nem kritérium az emelt szintû érettségi.

Nyelvvizsgák immáron 35/50 helyett 28/40-et érnek.

Elsõ kézbõl ennyi jutott eszembe.

Jah, tehát késõbb is cska egy fog kelleni? :) Huh, akkor rendben, kár hogy már nincs ofõm, aki ezeket tisztázza velem. :(

Link to comment
Share on other sites

arazu

Hát erre így, ebben a formában a nyakamat nem tenném rá. :D

Ezzel kapcsolatban már vagy négyféle verziót hallottam, de nem igazán foglalkoztam vele annak reményében, hogy 2011-ben letudom a felvételit.

Ezek a verziók:

- két tárgyból kell emelt (amit beszámítanak - ez logikusabb elsõre)

- két tárgyból kell emelt, de tökmindegy mi az ( ? ? ?)

és ezeknek az egy emeltes változatai.

Link to comment
Share on other sites

Leo88
Hát erre így, ebben a formában a nyakamat nem tenném rá. :D

Ezzel kapcsolatban már vagy négyféle verziót hallottam, de nem igazán foglalkoztam vele annak reményében, hogy 2011-ben letudom a felvételit.

Hátha...:D

Amúgy köszi, akkor gyakorlatilag minden ugyanúgy megy, mint tavaly és ez jó. :)

Tényleg, azt tudja valaki, hogy jelenktezési lapot honnan lehet szerezni?

Link to comment
Share on other sites

arazu

Hátha...:D

Velem nemrégiben fordult a világ egy olyan 180 fokot, és pénzügy-számvitelre akarok menni. BCE,BGF,SZIE. Corvinusra reális esélyem nem igazán van, másik kettõre 375-400 pont kell, és ha nagyon odateszem magam matekból és angolból, akkor meglehet. De nem kiabálom el... :D

Mintha te is PSZ-re jelentkeztél volna tavaly, nem?

----

A jelentkezési lapos dolog engem is érdekelne, mert ilyen mendemondákat hallottam, hogy a felvételi könyvben van, és meg kell venni hozzá (nem szívesen venném meg 2-3 ezer forintért, amikor kb a felvi.hu lefedi...). :blink: Kicsit szkeptikus vagyok ezzel az E-Felvivel, de lehet, hogy elektronikus leadás lesz a vége.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Velem nemrégiben fordult a világ egy olyan 180 fokot, és pénzügy-számvitelre akarok menni. BCE,BGF,SZIE. Corvinusra reális esélyem nem igazán van, másik kettõre 375-400 pont kell, és ha nagyon odateszem magam matekból és angolból, akkor meglehet. De nem kiabálom el... :D

Mintha te is PSZ-re jelentkeztél volna tavaly, nem?

----

A jelentkezési lapos dolog engem is érdekelne, mert ilyen mendemondákat hallottam, hogy a felvételi könyvben van, és meg kell venni hozzá (nem szívesen venném meg 2-3 ezer forintért, amikor kb a felvi.hu lefedi...). :blink: Kicsit szkeptikus vagyok ezzel az E-Felvivel, de lehet, hogy elektronikus leadás lesz a vége.

Jaja, PSZF-en vagyok. :) Amúgy ha valamit el is szeretnél érni és az elején könnyebben szeretnéd elérni azt a valamit a diplomáddal, akkor gyúrj rá BCE-er vagy PSZF-re, mert a többi "nem igazán" erõs és elismert. Legalábbis én nem igazán tartanám hasznos idõtöltésnek azokat az éveket, amiket PSZ szakon nem a pszfen vagy a bcen töltök.

Hát nem tudom, nekem jól kell jelentkeznem, mert ha jövõre már teljesen más feltételek lesznek, akkor baxhatom. x) Mondjuk annyira nem fontos, igazából csak a kíváncsiság hajt, de jó lenne ha összejönne. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...