Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Továbbtanulás - Vol 2.


Balee

Recommended Posts

B4LINT

Hát nem tudom, nekem jól kell jelentkeznem, mert ha jövõre már teljesen más feltételek lesznek, akkor baxhatom. x) Mondjuk annyira nem fontos, igazából csak a kíváncsiság hajt, de jó lenne ha összejönne. :rolleyes:

Na és mi a terv, mire adnád be? Ezt még nem írtad, és érdekelne.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Na és mi a terv, mire adnád be? Ezt még nem írtad, és érdekelne.

BCE - GTK - GM

Tudom hogy a szakkal nem sokra megyek, de nem is az a cél. Igazából csak a sulira vagyok kíváncsi, hogy mégis milyen ott a légkör, az emberek, az elõadások stb. ÉS a PSZF-el is össze tudnám hasonlítani. :P (ami mondjuk az én helyzetemben egyáltalán utolsó szempont, sõt... persze jobb lenne, ha már félévkor el tudnám ezt kezdeni és nem csak jövõre, mert úgy csúszni fogok egy kicsit, dehát ez van)

Ez most tudom, hogy furán hangzik, mert gyakorlatilag semmi értelme :D , de az elsõ évben úgyis ugyanazt fogom tanulni, mint most, szóval az idõmet annyira nem fogja elvenni, fõleg ha néhány tárgyamat be is számítanak. (legalábbis remélem, ha mégis, akkor félév után passzíváltatom magam)

Tehát veszíteni nem veszthetek semmit, ha meg még ragad is rám néhány hasznos dolog az meg csak jó. :) Plusz több lesz az ösztöndíjam. :D

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

BCE - GTK - GM

Tudom hogy a szakkal nem sokra megyek, de nem is az a cél. Igazából csak a sulira vagyok kíváncsi, hogy mégis milyen ott a légkör, az emberek, az előadások stb. ÉS a PSZF-el is össze tudnám hasonlítani. :P (ami mondjuk az én helyzetemben egyáltalán utolsó szempont, sőt... persze jobb lenne, ha már félévkor el tudnám ezt kezdeni és nem csak jövőre, mert úgy csúszni fogok egy kicsit, dehát ez van)

Ez most tudom, hogy furán hangzik, mert gyakorlatilag semmi értelme :D , de az első évben úgyis ugyanazt fogom tanulni, mint most, szóval az időmet annyira nem fogja elvenni, főleg ha néhány tárgyamat be is számítanak. (legalábbis remélem, ha mégis, akkor félév után passzíváltatom magam)

Tehát veszíteni nem veszthetek semmit, ha meg még ragad is rám néhány hasznos dolog az meg csak jó. :) Plusz több lesz az ösztöndíjam. :D

Itt fogsz ragadni :D Egyik szaktársam egy év PSZF után felvette az AK-t, passzíválta a PSZF-et... onnan meg már nem igazán van visszaút.

Ne várj magas színvonalú előadásokat, mert nem fogsz kapni. Max. a vállgazd, de az sem olyan jó, csak Chikán gazdasági miniszter volt anno, most meg MOL és Richter elnökségi tag, szóval nagy a tekintélye. A légkör kibszott jó, bár a G-karon több a csürhe, mint nálunk a K-n, sokkal több a kőgazdag idióta is... de azért vannak ott jó arc emberek, nagyon jó arcok.

Érdekes elképzelés, te tudod. Nem szólok bele. Tárgyelfogadás amúgy sima ügy, K karosnak is simán elmentek a dolgok, G-nek akkor pláne...

(bár a matekot felvette haverom, ott nem egyezett 75%-ban a tananyag)

Link to comment
Share on other sites

-Gabe-

MOME-ról van valakinek tapasztalata? Mennyire durva az alkalmassági? A formatervezõ szak érdekelne nagyon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Janci91

A mostani kreditrendszerbe, hogy számolodik ki a kreditünk?Pl. etr-be irja h van 31 kreditem, ami alapból a tantárgyak kreditszáma összeadva.Tehát teljesen mindegy, hogy vki egy tantárgyból kettest,vagy ötöst szerez ugyanannyit ér?

Link to comment
Share on other sites

Bice

A mostani kreditrendszerbe, hogy számolodik ki a kreditünk?Pl. etr-be irja h van 31 kreditem, ami alapból a tantárgyak kreditszáma összeadva.Tehát teljesen mindegy, hogy vki egy tantárgyból kettest,vagy ötöst szerez ugyanannyit ér?

Ösztöndíjnál számít, hogy mennyi kredited van és ezek milyen jegyekkel. Általában (Pl. nálunk elte-ttk-n) úgy van, hogy ahány órás egy tárgy, annyi kreditet kapsz érte. De van, ahol súlyozottak a kreditek, pl. a bme-vik-en van a digit1 vagy micsoda, és az asszem 7 kredites, közben nincs heti 7 órájuk.

Link to comment
Share on other sites

ivanszky

Ösztöndíjnál számít, hogy mennyi kredited van és ezek milyen jegyekkel. Általában (Pl. nálunk elte-ttk-n) úgy van, hogy ahány órás egy tárgy, annyi kreditet kapsz érte. De van, ahol súlyozottak a kreditek, pl. a bme-vik-en van a digit1 vagy micsoda, és az asszem 7 kredites, közben nincs heti 7 órájuk.

BME GPK-n is súlyozott kreditátlag alapján megy az ösztöndíj:

Minden tantárgyból a szerzett érdemjegyet megszorozzák a tantárgy kreditpontjával, majd az így kapott eredmények összegét elosztják 30-al.

(A bukót 0-nak veszik, nem 1-nek)

Tehát egy 5kr es tárgyból szerzett 2-es ugyanannyit dob az ösztöndíjindexen, mint egy 2kr es tárgyból egy 5-ös, stb.

Link to comment
Share on other sites

Raven

BME GPK-n is súlyozott kreditátlag alapján megy az ösztöndíj:

Minden tantárgyból a szerzett érdemjegyet megszorozzák a tantárgy kreditpontjával, majd az így kapott eredmények összegét elosztják 30-al.

(A bukót 0-nak veszik, nem 1-nek)

Tehát egy 5kr es tárgyból szerzett 2-es ugyanannyit dob az ösztöndíjindexen, mint egy 2kr es tárgyból egy 5-ös, stb.

én nekem azt mondták h régen volt csak szorozgatás és most minden jeggyel full kreditet kapsz.

Gondold meg azt a VIK-et erõsen... én ha BME-re mennék (esetleg posztgradban gondolkozok is rajta amúgy, hogy az egyik legerõsebb közgazdász diploma mellé megpróbálok valahogy egy mérnökit is, és akkor az autóiparban nagyon jól el tudnék helyezkedni - nem fûzök sok reményt hozzá, ugyanazok a fax tanárok vannak levelezõn is), akkor tuti mechatronikát céloznám meg. Persze ehhez nagyon komolyan fel kellene majd gyúrni magam fizikából, fõleg elektronikából, ami nem egy egyszerû dolog magamtól... szerintem hagyom majd a francba. Szép lenne a mérnök-közgazdász típus, de inkább nem így képzelem el a life-long-learningemet, hanem folyamatos specializációs továbbképzésekkel a mester után.

Hát de ez krva messze van még...

még fel se vettek alapképzésre de már a mester utáni specializálásról gondolkosz? nagyot fogsz így koppanni, hacsak nem vagy vmi kivételesen okos ember. elõször végezd el az alapképzést, aztán jöhet a köv. lépés. olvassgattam a terveidet a fórumon tanulással kapcs és szerintem felesleges ennyi mindent bevállalni. kevesebbel is lehetsz sikeres ember, jó fizetéssel.

a topic-ot olvasgatva 1-2 embernek elég rossz, elitista hozzáállása van. ez miféle hülyeség h bulizós életmód kizárja a kivételesen nehéz szakok elvégézését? egy buli este 8-tól mondjuk hajnali 4-ig köt le. a másnap reggel 8kor lévõ órára nem biztos h be tudsz menni, bár ez sem biztos. nem 80 éves papák vagyunk, akik nem bírnak 4 óra alvás után talpon lenni. aki meg a másnaposság miatt aggódik, az nem tudom h van vele, de én úgy tapasztaltam h lehet annyit inni h kib.aszottul részeg leszel tõle reggel kutyabajod. :)

Link to comment
Share on other sites

ivanszky

én nekem azt mondták h régen volt csak szorozgatás és most minden jeggyel full kreditet kapsz.

Az előző két félévben a BME Gépész Karon biztos ez a rendszer működött, mert én az így kiszámolt átlagomnak megfelelő ösztöndíjat kaptam/ok. (A másik 7 karon nincs gyakorlati tapasztalatom a dolgokról, de a VIK-en is ugyanez a rendszer működik a beszámolók alapján.)

Az Óbudai Egyetem tanuló haverom, biztonságtechnikai mérnöki szakon van. Nekik viszont tényleg nincs szorozgatás, a hagyományos átlag alapján megy -állítólag- az ösztöndíj.

Tehát igazából az adott egyetem dönti el súlyozza-e a teljesítményed.

Én annyiban jobbnak tartom ezt a súlyozott kreditátlagot, mint a hagyományosat, hogy egy nehezebb 5-6kr es tárgy normális eredménnyel teljesítése jobban megdobja az átlagot, mintha egy 2kr es, szabadon választható, "csak a ZHk-ra megyek be és ott is lehet puskázni" típusú viccet abszolvál az ember 5-ösre.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

még fel se vettek alapképzésre de már a mester utáni specializálásról gondolkosz? nagyot fogsz így koppanni, hacsak nem vagy vmi kivételesen okos ember. először végezd el az alapképzést, aztán jöhet a köv. lépés. olvassgattam a terveidet a fórumon tanulással kapcs és szerintem felesleges ennyi mindent bevállalni. kevesebbel is lehetsz sikeres ember, jó fizetéssel.

a topic-ot olvasgatva 1-2 embernek elég rossz, elitista hozzáállása van. ez miféle hülyeség h bulizós életmód kizárja a kivételesen nehéz szakok elvégézését? egy buli este 8-tól mondjuk hajnali 4-ig köt le. a másnap reggel 8kor lévő órára nem biztos h be tudsz menni, bár ez sem biztos. nem 80 éves papák vagyunk, akik nem bírnak 4 óra alvás után talpon lenni. aki meg a másnaposság miatt aggódik, az nem tudom h van vele, de én úgy tapasztaltam h lehet annyit inni h kib.aszottul részeg leszel tőle reggel kutyabajod. :)

Nem tudom, miből vetted le, mester, hogy most fogok felvételizni :)

Másodéves vagyok AK-n a BCE-n, 4,77-es KKI-m volt előző félévben, idén a rendszer változása miatt csak 4,2 környékére számítok (sima kumulált átlagom az eddigi 2 félév alapján 4,21), nem vagyok épp a buta alkat :D (mert nem, az AK messze nem a legkönnyebb a Közgázon) 452 pontom volt, nem nyelvvizsgával, legrosszabb középszintem 93% volt - az emelt törit meg 2 nap tanulás után nem sikerült 84 fölé vinni.

Megyek Erasmusra jövő ősszel, ezzel el is van vetve a közvetlenül mester utáni posztgrad képzés, mert minek - kint épp eléggé diverzifikálom a tudásom a sok kvantitatív, módszertani tárgy után a marketing, logisztika és egyéb bullshit tárgyakkal. Posztgrad majd egyszer. Ja, mesterre nem nagy kérdés, csont nélkül be fogok jutni, közgazdasági elemzőre biztos, NG-re vagy pénzügyre picit neccesebben, mert azok nem annyira K-karosak (bár az NG talán az), mentőövnek meg ott lehet a kormányzati gazdaságtan is, az meg aztán nagyon laza.

Life-long-learning van, ezt el kell fogadni, különben lemorzsolódsz a munkaerőpiacon. Különösen ezen a területen, máshol lehet, hogy nem. Egyébként meg maximalista vagyok, ki szeretném használni a lehetőségeket - két szakom is lehetne, ha akarnám, de ez az, amit feleslegesnek tartok én is. Párhuzamosan tolni nincs sok értelme alapszakot - mestert talán, akkor alapból nincs annyi óra.

---

Ebben viszont egyetértek, ha okosan időzíted a bulikat, nem közvetlenül reggeli ZH elé, nem értem, mi a probléma vele... nagyon sokat járok biliárdzoni, és ennek folyományaként inni, bulizni is elég gyakran. Jó, persze, nem egy VIK vagy orvosi, de nem a kommédia szintű szarra járok, a második legjobb közgáz képzésre, ami ebből kifolyólag nem a legkönnyebb.

Egy óra alvás után is írtam már maxpontos ZH-t, nem egyszer, btw, makroökonómiából, nem teljes bullshitből.

Link to comment
Share on other sites

Raven

Nem tudom, mibõl vetted le, mester, hogy most fogok felvételizni :)

Másodéves vagyok AK-n a BCE-n, 4,77-es KKI-m volt elõzõ félévben, idén a rendszer változása miatt csak 4,2 környékére számítok (sima kumulált átlagom az eddigi 2 félév alapján 4,21), nem vagyok épp a buta alkat :D (mert nem, az AK messze nem a legkönnyebb a Közgázon) 452 pontom volt, nem nyelvvizsgával, legrosszabb középszintem 93% volt - az emelt törit meg 2 nap tanulás után nem sikerült 84 fölé vinni.

Megyek Erasmusra jövõ õsszel, ezzel el is van vetve a közvetlenül mester utáni posztgrad képzés, mert minek - kint épp eléggé diverzifikálom a tudásom a sok kvantitatív, módszertani tárgy után a marketing, logisztika és egyéb bullshit tárgyakkal. Posztgrad majd egyszer. Ja, mesterre nem nagy kérdés, csont nélkül be fogok jutni, közgazdasági elemzõre biztos, NG-re vagy pénzügyre picit neccesebben, mert azok nem annyira K-karosak (bár az NG talán az), mentõövnek meg ott lehet a kormányzati gazdaságtan is, az meg aztán nagyon laza.

Life-long-learning van, ezt el kell fogadni, különben lemorzsolódsz a munkaerõpiacon. Különösen ezen a területen, máshol lehet, hogy nem. Egyébként meg maximalista vagyok, ki szeretném használni a lehetõségeket - két szakom is lehetne, ha akarnám, de ez az, amit feleslegesnek tartok én is. Párhuzamosan tolni nincs sok értelme alapszakot - mestert talán, akkor alapból nincs annyi óra.

---

Ebben viszont egyetértek, ha okosan idõzíted a bulikat, nem közvetlenül reggeli ZH elé, nem értem, mi a probléma vele... nagyon sokat járok biliárdzoni, és ennek folyományaként inni, bulizni is elég gyakran. Jó, persze, nem egy VIK vagy orvosi, de nem a kommédia szintû szarra járok, a második legjobb közgáz képzésre, ami ebbõl kifolyólag nem a legkönnyebb.

Egy óra alvás után is írtam már maxpontos ZH-t, nem egyszer, btw, makroökonómiából, nem teljes bullshitbõl.

akkor valamit félreolvastam. de úgy látom szívesen meséltél az eddigi tanulmányi sikereidbõl, úgyh legalább megadtam erre a lehetõséget.

lehet h folyamatosan kell újítani a tudásunkon h versenyképesek maradjunk de könnyen át lehet esni a ló túloldalára. én azért próblok nem megfeledkezni arról h 100 év múlva sehol nem leszek már, szóval nem érdemes szarrá tanulni magam mert olyan hûdenagy változást nem fogok vele elérni. amennyiben le tudod élni jókedvûen az életed, már adtál minimális értelmet az egésznek.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

akkor valamit félreolvastam. de úgy látom szívesen meséltél az eddigi tanulmányi sikereidből, úgyh legalább megadtam erre a lehetőséget.

lehet h folyamatosan kell újítani a tudásunkon h versenyképesek maradjunk de könnyen át lehet esni a ló túloldalára. én azért próblok nem megfeledkezni arról h 100 év múlva sehol nem leszek már, szóval nem érdemes szarrá tanulni magam mert olyan hűdenagy változást nem fogok vele elérni. amennyiben le tudod élni jókedvűen az életed, már adtál minimális értelmet az egésznek.

Touché :) Ezt nagyon bírom ám benned, hogy finoman is tudsz szépeket szúrni, nem csak idiótán oltani a népet - azért írtam, hogy legyen valami bizonyíték rá, hogy annyira nem az a típus vagyok, aki nem fogja elvégezni az egyetemet, függetlenül attól, hogy mennyit züllök :D (meg zokon vettem - rohadjak meg - a feltételezést... persze nem vagyok kivételesen okos, tudom hol kezelni magam, de mindenesetre nem engem korrepetálnak a csoporttársaim :D)

Hát igen, a balanszot nagyon meg kell találni, egyelőre a jókedv és boldogság is megvan, nem tanulom ám halálra magam, kb. szarok az egészbe ebben a félévben (majd meglátjuk a vizsgákat...), később pedig nyilván az ivás és buli helyét átveszi majd prioritásként a család.

Link to comment
Share on other sites

Lezlie407

Nem tudom, mibõl vetted le, mester, hogy most fogok felvételizni :)

Másodéves vagyok AK-n a BCE-n, 4,77-es KKI-m volt elõzõ félévben, idén a rendszer változása miatt csak 4,2 környékére számítok (sima kumulált átlagom az eddigi 2 félév alapján 4,21), nem vagyok épp a buta alkat :D (mert nem, az AK messze nem a legkönnyebb a Közgázon) 452 pontom volt, nem nyelvvizsgával, legrosszabb középszintem 93% volt - az emelt törit meg 2 nap tanulás után nem sikerült 84 fölé vinni.

Megyek Erasmusra jövõ õsszel, ezzel el is van vetve a közvetlenül mester utáni posztgrad képzés, mert minek - kint épp eléggé diverzifikálom a tudásom a sok kvantitatív, módszertani tárgy után a marketing, logisztika és egyéb bullshit tárgyakkal. Posztgrad majd egyszer. Ja, mesterre nem nagy kérdés, csont nélkül be fogok jutni, közgazdasági elemzõre biztos, NG-re vagy pénzügyre picit neccesebben, mert azok nem annyira K-karosak (bár az NG talán az), mentõövnek meg ott lehet a kormányzati gazdaságtan is, az meg aztán nagyon laza.

Life-long-learning van, ezt el kell fogadni, különben lemorzsolódsz a munkaerõpiacon. Különösen ezen a területen, máshol lehet, hogy nem. Egyébként meg maximalista vagyok, ki szeretném használni a lehetõségeket - két szakom is lehetne, ha akarnám, de ez az, amit feleslegesnek tartok én is. Párhuzamosan tolni nincs sok értelme alapszakot - mestert talán, akkor alapból nincs annyi óra.

---

Ebben viszont egyetértek, ha okosan idõzíted a bulikat, nem közvetlenül reggeli ZH elé, nem értem, mi a probléma vele... nagyon sokat járok biliárdzoni, és ennek folyományaként inni, bulizni is elég gyakran. Jó, persze, nem egy VIK vagy orvosi, de nem a kommédia szintû szarra járok, a második legjobb közgáz képzésre, ami ebbõl kifolyólag nem a legkönnyebb.

Egy óra alvás után is írtam már maxpontos ZH-t, nem egyszer, btw, makroökonómiából, nem teljes bullshitbõl.

én nem akarok beléd kötni, de annyira igaza van az elõttem szólónak. ez az önfényezés annyira rossz szvsz... én elhiszem h így van meg hogy büszke vagy magadra, de ez a "azért írtam h legyen bizonyíték rá" akkora rossz duma sztem. most kb ugyanakkora bizonyíték van rá, mint eddig: Semmi... én nem azt mondom, h nem hiszek neked, de ha annyit mondasz h "menni fog" akkor kb ugyanott tartunk. Ha nagyítasz rajta (hangsúlyozom nem mondom h így van) attól még ugyanaz lesz a való életben, ha meg nem mondasz semmit akkor is ugyanaz lesz.

Am meg attól az AK corvinustól ez nem nagy teljesítmény h ilyen átlagod van ne haragudj, az egész csak magolás és tanulás kérdése...

Tényleg nem kötekedni akartam, csak nagyon nem szeretem, ha valaki felvág így az eredményeivel.

A témához visszatérve pedig: Lehet sokat bulizni is, csak meg kell szokni az egyetemen, hogy hova kell bejárni mire menyni kell tanulni és hasonlók. ha ezeket kitapasztaltad akkor semmi gáz nem lesz. persze ha nem száll el veled a ló

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

én nem akarok beléd kötni, de annyira igaza van az előttem szólónak. ez az önfényezés annyira rossz szvsz... én elhiszem h így van meg hogy büszke vagy magadra, de ez a "azért írtam h legyen bizonyíték rá" akkora rossz duma sztem. most kb ugyanakkora bizonyíték van rá, mint eddig: Semmi... én nem azt mondom, h nem hiszek neked, de ha annyit mondasz h "menni fog" akkor kb ugyanott tartunk. Ha nagyítasz rajta (hangsúlyozom nem mondom h így van) attól még ugyanaz lesz a való életben, ha meg nem mondasz semmit akkor is ugyanaz lesz.

Am meg attól az AK corvinustól ez nem nagy teljesítmény h ilyen átlagod van ne haragudj, az egész csak magolás és tanulás kérdése...

Tényleg nem kötekedni akartam, csak nagyon nem szeretem, ha valaki felvág így az eredményeivel.

A témához visszatérve pedig: Lehet sokat bulizni is, csak meg kell szokni az egyetemen, hogy hova kell bejárni mire menyni kell tanulni és hasonlók. ha ezeket kitapasztaltad akkor semmi gáz nem lesz. persze ha nem száll el veled a ló

Engem meg annyira nem érdekel egy fórumos random arc véleménye, esetleg? :D De azért kösz, hogy feleslegesen megkaptam a magamét. Tudom, mire vagyok képes, és nem felvágásnak írtam, lépjünk túl a kibaxott óvodás színvonalon. Vagy ha már ezen a szinten vagyunk, toljak be ilyet, hogy: ennyire fáj, hogy több pontom volt a felvételikor? (mert a többi nem összehasonlítható, nyilván)

Majd valszeg kamuzok... minek tenném? Akkor 5,4-es KKI-t nyögtem volna...

BCE AK írtam is, hogy persze, nem egy VIK meg nem is orvosi - tudom hol kezelni, ezért sem kell leoltani, mert leírtam korrektül szerintem. De ennyi erővel minden csak magolás és tanulás kérdése, ezeken a helyeken sem a kreatív gondolkodást mérik, baxod :D Ne magasztaljuk már annyira azt a krva BME-t, a kibszott lustaság miatt bukik annyi ember - nagyon sok BME-st ismerek, tudom, miről beszélek. Persze rohadt szemetek a tanárok, a követelményrendszer is túl van lőve sok esetben, de nagyon nem lehetetlen.

Legalábbis azok a förtelmesen szar átlagok nem indokoltak, ezt bármikor ki merem mondani. Nem jobbak a corvinusosok, rohadt sok olyan ember van itt, akinek nagyon nem lenne helye a felsőoktatásban, én nem mondom az ellenkezőjét, az átlagok is csak a más jellegű követelmény miatt ilyenek (csak itt legalább nem nyelvi analfabéta emberek vannak, akik azért nem kapnak esetleg diplomát, mert annyira lusták, hogy elmenjenek a szóbelijükre, mert későn van az írásbelihez képest; igen, ismerek ilyet) - mert nem szorgalmasabb itt sem a nép, bár a klasszisokkal magasabb női arány miatt ezt sem biztos, hogy nem merhetem kimondani. Egész egyszerűen az átlag BME-s arc elvan a sörváltóval meg a folyamatos ivással, Drönkkel, egy nagyon szűk réteg tanul rendesen, és amellett csinálja ugyanezt - egy nagyon szűk réteg meg csak tanul. Itt meg az átlag BCE-s a csaj, aki elég buta ahhoz, hogy sokat tanuljon, aztán van eredménye is. Ennyi.

Szerintem te sem vagy az ottani átlag, meg én sem az itteni (mert tuti BME-s vagy, bár fogalmam sincs), felesleges igazából tépni a szánkat.

Link to comment
Share on other sites

sajtburger

Én mérnök infós vagyok az SZE-n és olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok segíteni, milyen felvehetõ tárgyakat válasszak majd 2. félévre, amely kevesebb ráfordítással is simán hozható, általában 2 kredites tárgyak. Munkavédelem, marketing stb.. esetleg ezek? Aki ilyen szakon van mint én, segíthetne egy picit, csak annyi, hogy tuti meglegyen bõven a kreditem, azért érdekelne, miket célszerû felvennem majd.. :)

Link to comment
Share on other sites

buub

Én mérnök infós vagyok az SZE-n és olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok segíteni, milyen felvehetõ tárgyakat válasszak majd 2. félévre, amely kevesebb ráfordítással is simán hozható, általában 2 kredites tárgyak. Munkavédelem, marketing stb.. esetleg ezek? Aki ilyen szakon van mint én, segíthetne egy picit, csak annyi, hogy tuti meglegyen bõven a kreditem, azért érdekelne, miket célszerû felvennem majd.. :)

ugyanez lenne a kérdésem csak BME gépészmérnök karos hallgatóként. elsõ félévben sikerült egy olyat beválasztanom, ahol az emberek 50%át buktatták (energia-történelem-társadalom). Úgyhogy ezek után valami pofon egyszerû szabvált szeretnék felvenni. Illetve tudtok valami a szeszkultúra nevû tárgyról, mert úgy hallottam elõszeretettel veszik fel az emberek.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

ugyanez lenne a kérdésem csak BME gépészmérnök karos hallgatóként. első félévben sikerült egy olyat beválasztanom, ahol az emberek 50%át buktatták (energia-történelem-társadalom). Úgyhogy ezek után valami pofon egyszerű szabvált szeretnék felvenni. Illetve tudtok valami a szeszkultúra nevű tárgyról, mert úgy hallottam előszeretettel veszik fel az emberek.

BME? Szeszkultúra? :D Nem meglepő... :lol:
Link to comment
Share on other sites

ivanszky

ugyanez lenne a kérdésem csak BME gépészmérnök karos hallgatóként. első félévben sikerült egy olyat beválasztanom, ahol az emberek 50%át buktatták (energia-történelem-társadalom). Úgyhogy ezek után valami pofon egyszerű szabvált szeretnék felvenni. Illetve tudtok valami a szeszkultúra nevű tárgyról, mert úgy hallottam előszeretettel veszik fel az emberek.

Konfliktuskezelés.

Egy egyszeri péntek délutáni és egy szombat délelőtti előadást kell meghallgatni (katalógusos), aztán írni egy pár oldalas beadandót a témában. Ajándék 2kr.

Link to comment
Share on other sites

Lezlie407

ugyanez lenne a kérdésem csak BME gépészmérnök karos hallgatóként. elsõ félévben sikerült egy olyat beválasztanom, ahol az emberek 50%át buktatták (energia-történelem-társadalom). Úgyhogy ezek után valami pofon egyszerû szabvált szeretnék felvenni. Illetve tudtok valami a szeszkultúra nevû tárgyról, mert úgy hallottam elõszeretettel veszik fel az emberek.

a mérnökképzésrõl (mûegyetemtõl a világhírig) vagy valami hasonló. egy esszét kell írni, amit majd a végén kell beadni. elsõ órára érdemes bemenni, ott elmondják h mi/mit/mikor/merre és utána már csak be kell adnod az esszét

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

ugyanez lenne a kérdésem csak BME gépészmérnök karos hallgatóként. elsõ félévben sikerült egy olyat beválasztanom, ahol az emberek 50%át buktatták (energia-történelem-társadalom). Úgyhogy ezek után valami pofon egyszerû szabvált szeretnék felvenni. Illetve tudtok valami a szeszkultúra nevû tárgyról, mert úgy hallottam elõszeretettel veszik fel az emberek.

Látás, nyelv, emlékezet...? :unsure: A szeszkultúra is jó... KT tanszéken lehet érdeklõni. :)

Link to comment
Share on other sites

buub

köszönöm a tippeket :)

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

köszönöm a tippeket :)

Szeszkultúrának BMEVESAA001, LNYE-nek pedig BMEGT47A001 a tárgykódja. Tárgyfelvételnél hasznos, mikor beírod a keresõbe, hogy analízis és kidobja, hogy nincs találat, majd beírod hogy BMETE90AX és kijön az összes matek tárgy. :D

Link to comment
Share on other sites

Leo88

akinek van tapasztalata az e-felvis rendszerrel, az leírná, hogy milyen, mennyire megbízható, van e vmi különleges dolog, amire figyelni kell stb.?

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

akinek van tapasztalata az e-felvis rendszerrel, az leírná, hogy milyen, mennyire megbízható, van e vmi különleges dolog, amire figyelni kell stb.?

Mocskosul ki tud kúrni az emberrel. Legjobb barátom felvett másik szakot az egyetemen, feltöltött mindent, erre a rendszer elkeverte az év végi bizonyítványait. Emiatt pontduplázással számoltak neki, így szépen jött az sms, hogy nem került besorolásra KM-re... rendesen számolva, nem duplázgatva sima, de így 10 ponttal kevesebbje volt.

Egészen szeptember második harmadáig húzódott a dolog, rengeteg fellebbezés, már nem volt tárgyfelvétel sem, de nyilván különeljárási díjakat nem fizettettek vele. Gólyatáborba nem mehetett (és ez BCE-n nagy hiba, ezt jó, ha tudod :D), a csoportját nem ismerte. Rohadt mérges volt, de szerencsére a hitelesítő lap megvolt neki, amin látszott, hogy bizony ő feltöltötte... egyszerűen valahol eltűnt a rendszerben.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Mocskosul ki tud kúrni az emberrel. Legjobb barátom felvett másik szakot az egyetemen, feltöltött mindent, erre a rendszer elkeverte az év végi bizonyítványait. Emiatt pontduplázással számoltak neki, így szépen jött az sms, hogy nem került besorolásra KM-re... rendesen számolva, nem duplázgatva sima, de így 10 ponttal kevesebbje volt.

Egészen szeptember második harmadáig húzódott a dolog, rengeteg fellebbezés, már nem volt tárgyfelvétel sem, de nyilván különeljárási díjakat nem fizettettek vele. Gólyatáborba nem mehetett (és ez BCE-n nagy hiba, ezt jó, ha tudod :D), a csoportját nem ismerte. Rohadt mérges volt, de szerencsére a hitelesítõ lap megvolt neki, amin látszott, hogy bizony õ feltöltötte... egyszerûen valahol eltûnt a rendszerben.

Azért Dani esete elég szélsõséges volt, ezért nem a legjobb példa :D

Én mind a két alkalommal e-felvivel jelentkeztem, semmi probléma nem volt. Figyelj a feldolgozottsági státuszokra, és akkor nem lesz semmi gikszer.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...