Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Továbbtanulás - Vol 2.


Balee

Recommended Posts

B4LINT

Azért Dani esete elég szélsőséges volt, ezért nem a legjobb példa :D

Én mind a két alkalommal e-felvivel jelentkeztem, semmi probléma nem volt. Figyelj a feldolgozottsági státuszokra, és akkor nem lesz semmi gikszer.

Ja hát igen, lépnie kellett volna neki is időben neki is, csekkelnie kellett volna többször is, hogy áll... csak a Glastonbury-meló 1 hónapot elvett, utána meg volt más :D

(azért idén nagyon is örülni fogok, ha nekem is bejátszik az a Glastonbury + Silverstone meló)

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Azért Dani esete elég szélsõséges volt, ezért nem a legjobb példa :D

Én mind a két alkalommal e-felvivel jelentkeztem, semmi probléma nem volt. Figyelj a feldolgozottsági státuszokra, és akkor nem lesz semmi gikszer.

Rendben, akkor ott próbálom. :)

Link to comment
Share on other sites

erdly

Mocskosul ki tud kúrni az emberrel. Legjobb barátom felvett másik szakot az egyetemen, feltöltött mindent, erre a rendszer elkeverte az év végi bizonyítványait. Emiatt pontduplázással számoltak neki, így szépen jött az sms, hogy nem került besorolásra KM-re... rendesen számolva, nem duplázgatva sima, de így 10 ponttal kevesebbje volt.

Egészen szeptember második harmadáig húzódott a dolog, rengeteg fellebbezés, már nem volt tárgyfelvétel sem, de nyilván különeljárási díjakat nem fizettettek vele. Gólyatáborba nem mehetett (és ez BCE-n nagy hiba, ezt jó, ha tudod :D), a csoportját nem ismerte. Rohadt mérges volt, de szerencsére a hitelesítõ lap megvolt neki, amin látszott, hogy bizony õ feltöltötte... egyszerûen valahol eltûnt a rendszerben.

HiKisTehén!ázalék mindenhol van, postán is elkeverheti a lapot a posta vagy a felvi.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Persze, nem reprezentatív példát mutattam ezzel, csak tettem egy megállapítást. Abszolút igazad van amúgy.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

És Cortez, te hogyan érvényesítetted az efelvis jelentkezést? Hitelesítő adatlappal vagy az ügyfélkapuval?

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

És Cortez, te hogyan érvényesítetted az efelvis jelentkezést? Hitelesítõ adatlappal vagy az ügyfélkapuval?

Egyszer egyikkel, a második alkalommal a másikkal. Ügyfélkaput érdemes csinálni, mert jól jön a késõbbiekben a hivatalos ügyek intézésekor.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
M3LK0R

Látom nem csak én vagyok bajban ezekkel :) És most realizáltam ,hogy mindenképpen kell nyelvvizsga különben nagyon nem lesz meg a pontom BME-re, tavaly meg nem mentem semmibõl emeltre, meg kétlem ,hogy jobbra megcsinálnám az emelt plusz pontokkal ,mint a középszintû érettségim matekból és infóból :(

Link to comment
Share on other sites

arazu

Látom nem csak én vagyok bajban ezekkel :) És most realizáltam ,hogy mindenképpen kell nyelvvizsga különben nagyon nem lesz meg a pontom BME-re, tavaly meg nem mentem semmibõl emeltre, meg kétlem ,hogy jobbra megcsinálnám az emelt plusz pontokkal ,mint a középszintû érettségim matekból és infóból :(

Én is nemrég jöttem rá, hogy anélkül halott ügy. "Szerencsére" most lett meg a közép (origo 80% - lepontoztak pár helyen), de márciusban már muszáj mennem felsõfokúra, mert az a +12 pont amit az nyújt az 3-3%-ot abszolvál a két érettségi tantárgyamból (sajnos dupláznom kell). BCE álom, BGF 375, SZIE 377.... ha nagyon odateszem magam akkor 400 pont körül leszek (közép angol easy mode, matekból meg majd csak 80-85% felett teljesítek valahogy...). Emelt érettségivel már elkéstem én is sajnos, versenyre nem igazán tudok menni, hátrányos helyzetû nem vagyok (bár ezzel szerintem elég könnyen vissza lehet élni, és feltételezem, hogy sokan így tesznek...), OKJ-m nincs, úgyhogy marad a 28/40 pluszpont attól tartok. : (

Milyen szakra készülsz egyébként?

---------------

Lassan viszont nekem megvan a végleges sorrend, és nem akarom február utolsó napján elintézni a dolgot, úgyhogy megkérdezném, hogy "hagyományos" vagy elektronikus jelentkezés a "jobb"? Kocka/félkocka lévén az utóbbira szavaznék, de nem nagyon akarom, hogy a jövõm pár algoritmuson múljon..ez a lentebbi példa eléggé elrettentõ volt (jó, szélsõséges, de velem is megtörténhet). Ugyanakkor bennem van az is, hogy hibázni a posta is tud (de még mennyire). Illetve elsõ nekifutásra eléggé összevissza volt az e-felvi rendszere...

Mindegy, még ráérek, meg tudom, hogy elõttem 5-6 posttal ezelõtt megkérdezték már, csak kíváncsi vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Én is nemrég jöttem rá, hogy anélkül halott ügy. "Szerencsére" most lett meg a közép (origo 80% - lepontoztak pár helyen), de márciusban már muszáj mennem felsõfokúra, mert az a +12 pont amit az nyújt az 3-3%-ot abszolvál a két érettségi tantárgyamból (sajnos dupláznom kell). BCE álom, BGF 375, SZIE 377.... ha nagyon odateszem magam akkor 400 pont körül leszek (közép angol easy mode, matekból meg majd csak 80-85% felett teljesítek valahogy...). Emelt érettségivel már elkéstem én is sajnos, versenyre nem igazán tudok menni, hátrányos helyzetû nem vagyok (bár ezzel szerintem elég könnyen vissza lehet élni, és feltételezem, hogy sokan így tesznek...), OKJ-m nincs, úgyhogy marad a 28/40 pluszpont attól tartok. : (

Milyen szakra készülsz egyébként?

---------------

Lassan viszont nekem megvan a végleges sorrend, és nem akarom február utolsó napján elintézni a dolgot, úgyhogy megkérdezném, hogy "hagyományos" vagy elektronikus jelentkezés a "jobb"? Kocka/félkocka lévén az utóbbira szavaznék, de nem nagyon akarom, hogy a jövõm pár algoritmuson múljon..ez a lentebbi példa eléggé elrettentõ volt (jó, szélsõséges, de velem is megtörténhet). Ugyanakkor bennem van az is, hogy hibázni a posta is tud (de még mennyire). Illetve elsõ nekifutásra eléggé összevissza volt az e-felvi rendszere...

Mindegy, még ráérek, meg tudom, hogy elõttem 5-6 posttal ezelõtt megkérdezték már, csak kíváncsi vagyok.

Ha még mindig PSZ a cél, akkor SZIE-t felejtsd el. BCE vagy PSZF. Ha utóbbira jössz, majd adok el könyveket. :D :lol:

Én most elektronikusan csinálom, eddig ment simán minden, bár még a legfontosabb (fizetés, meg a felülvizsgálat vagy mifene) nincs meg. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

arazu

Ha még mindig PSZ a cél, akkor SZIE-t felejtsd el. BCE vagy PSZF. Ha utóbbira jössz, majd adok el könyveket. :D :lol:

Én most elektronikusan csinálom, eddig ment simán minden, bár még a legfontosabb (fizetés, meg a felülvizsgálat vagy mifene) nincs meg. :unsure:

Jah, még mindig a PSZ.

Aláírom akármikor, hogy a toppon - gazdasági képzéseket tekintve - a BCE és a BGF áll, de...mélyebben átgondolva nem annyira nekem való Budapest, és szerintem hosszú távon se tudnám megszokni a nagyvárosi légkört és az életmódot, levelezõre meg nem akarok menni, de azt hiszem nincs is.

A Gödöllõt képviselõ SZIE-nek is megvannak a maga szépségei: állatorvosi képzés csak itt van Magyarországon (felvi alapján legalábbis), agrártudomány terén no comment, és az Ybl-karról is jókat hallottam - nyilván nem egy BME-ÉÕK azért, szó se róla. De hát ugye nem akarok sem ódákat zengeni, sem valóságferdítésekbe esni, úgyhogy muszáj megemlítenem, hogy mondjuk az ABK, a GK, vagy éppenséggel a GTK színvonala nyilván nem olyan, mint egy Eltén a BTK vagy akár a BCE-n a GTK. De ugyebár nem nagyon van olyan egyetem Magyarországon, amelynek minden karja és szakja a "legjobb", legelismertebb a területén.

Ennek ellenére úgy gondolom, hogy nem kamu képzés folyik ott, és ha nem is lesz belõlem top-level pénzügyi szakértõ, de azért valami közöm csak lesz hozzá...vannak egyetemek és fõsulik, amiknél megkérdõjelezném azt, hogy nem-e szimplán diplomás munkanélkülit faragnak belõlem 3-4-5-x év alatt, de ez nem az SZIE. Cortezzel beszéltem még x hónappal ezelõtt, és õ tõle tudtam meg azt az "insider" információt, hogy az SZIE számviteli mastere nem akkreditált, és pénzügy MSc még nem is nagyon volt, de az az évek során még változhat, máshol is végezhetem a mesterképzését, illetve - ahogy õ is fogalmazott talán - azért egy adott szintig nem fognak az akkreditációk sûrûjében elveszni a munkáltatók.

De egyébként nálam ez az egész "jó szak - rossz szak", "jó suli - szar suli" ellentét már érthetetlen...ismerõs körömben nem éppen az elitegyetemeken végeztek az emberek, hanem vidéki (vagy akár fõvárosi) "kis" fõiskolákon, amiknek tényleg alacsony a nívójuk, de mégis el tudtak helyezkedni, és egy pár igencsak jó helyen...na de mindegy, ebbõl az egészbõl csak a szokásos "van akinek bejön, van akinek nem" és "meg kell találni a piaci réseket" következtetéseket lehet levonni. Meg hát fogalmam sincs napjaink tendenciájáról, mert az idõsebb ismerõseim, rokonaim, barátaim között is van egy pár olyan, aki kevésbé elismert helyen végzett (vagy ma már annak számít), és "bejött neki az élet"...nem tudom, hogy manapság hogy van ez, nem sok rálátásom van.

És hát ott van amúgy az a tényezõ is, hogy az SZIE tényleg családiasabbnak és "kényelmesebbnek" tûnik, és aki ott tanul, attól javarészt pozitív visszajelzéseket kaptam - jó, nyilván nem mindenki fikázza pont a saját suliját, de volt ilyen is (mondjuk itt az érv talán az volt, hogy "nincs annyira élet", de hát az nálam sokadlagos szempont).

Lehet, hogy túlságosan elfogult voltam (mondjuk nem érzem magam annak), és lehet, hogy ennyire nem kellett volna kifejteni - bocs. :D

De ha te is tudsz valamit, vagy csak van véleményed, oszd meg nyugodtan, mert érdekel. Neked sorrended hogy lesz/lett?

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

A kifejtés sosem baj, legalább látszik, hogy több szempontból is képes vagy figyelni a dolgokat - a TL, DR gondolkodásmód úgyis csak trollkodásra való.

Nyilván minden az adott egyéntől függ, másodlagos szempont csak az oktatás helyszíne - az előbbi garancia a sikerre bárhol, ha jó a hozzáállása, értelmes és tud alkalmazkodni, utóbbi pedig csak egy olyan dolog, amiben sokan elveszhetnek, sokan kiegyensúlyozhatják a picit másféle hozzáállásukat egy jobb papírral... néhányan pedig a lehető legnagyobb profitot hozhatják ki belőle - és én nem sorolom magam ebbe a kategóriába, mielőtt valaki ezt feltételezné, próbálok rá törekedni, de sajnos utálok tanulni, még érdekes tárgyakhoz sem vagyok képes leülni a seggemre :D

Az pedig, hogy nincs élet, igenis szempont lehet, ha például egy kis szabadságra vágysz otthonról - de minden egyénenként változik, nyilván ebben nem lehet tanácsot adni.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

De egyébként nálam ez az egész "jó szak - rossz szak", "jó suli - szar suli" ellentét már érthetetlen...ismerős körömben nem éppen az elitegyetemeken végeztek az emberek, hanem vidéki (vagy akár fővárosi) "kis" főiskolákon, amiknek tényleg alacsony a nívójuk, de mégis el tudtak helyezkedni, és egy pár igencsak jó helyen...na de mindegy, ebből az egészből csak a szokásos "van akinek bejön, van akinek nem" és "meg kell találni a piaci réseket" következtetéseket lehet levonni. Meg hát fogalmam sincs napjaink tendenciájáról, mert az idősebb ismerőseim, rokonaim, barátaim között is van egy pár olyan, aki kevésbé elismert helyen végzett (vagy ma már annak számít), és "bejött neki az élet"...nem tudom, hogy manapság hogy van ez, nem sok rálátásom van.

Lehet, hogy túlságosan elfogult voltam (mondjuk nem érzem magam annak), és lehet, hogy ennyire nem kellett volna kifejteni - bocs. :D

De ha te is tudsz valamit, vagy csak van véleményed, oszd meg nyugodtan, mert érdekel. Neked sorrended hogy lesz/lett?

Ezek a tapasztalatok valószínűleg azért vannak, mert ha sikerül elhelyezkedned és utána megmutatnod, hogy Te vagy az ász, akkor a kutya sem fogja nézni, hogy BCE-n végeztél-e vagy a Mucsajröcsögei főiskolán.

A jelenlegi állapot az, hogy a túléléshez (sorrendben) 1. kapcsolatok! , 2. intelligencia (ami nem feltéltenül a 4,9-es átlagodban fog megnyilvánulni, sőt leginkább nem abban), 3. szerencse kell, persze inkább csak ezen a területen. Ha ezek megvannak nem számít, hogy hol végeztél.

Viszont a jó egyetem/főiskola pont azokban segít, hogy kapcsolatokat építhess ki (legfontosabb), és ne kelljen a réseket keresned a piacon. Plusz egy jó nemzetközi kapcsolatokkal rendelkező iskola abban is segíthet, hogy kijuthass külföldre ( Erasmus--> erről B4lint tudna mesélni.. nah jó nem, tudjuk már, hogy mész Belgiumba :D :P) nyelvtanulás és tapasztalat szerzése (nem feltéltenül szakmai) céljából. Igazából nem is tudom melyik a fontosabb.

Szóval a BCE és a PSZF ezért is kiemelkedő a többihez képest. Mondjuk BCE-nek valószínűleg 10x annyi iskolával van kapcsolata, mint a PSZF-nek, de az utóbbi sem áll rosszul Németországban és Franciaországban (lehet több is, annó mikor néztem csak ezeket találtam).

Egyébként utólag olvasva B4lint postját kb. ugyanezt írta ő is, csak én jobban kifejtettem. :D

BCE- PSZ, aztán pszf ugyanez (utóbbi jött össze). Mostmeg még megnézem milyen a GM BCE-n, ha összejön. Erre igazából ésszerű magyarázatot nem tudok mondani, hogy miért. :D Úgyérzem, hogy történni fog valami, ami miatt jól fog jönni, ha a BCE-vel is lesz jogviszonyom. x) :unsure:

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Hát g3ci nagy kopp lenne, ha végül nem jönne össze a dolog... de 95% környéke az esély, mert jó átlag, nyelvvizsgaellátottság, verseny miatti pluszpont, K-karos kis verseny a bőven túlreprezentált férőhelyeink miatt (megkapjuk a 20%-ot a keretből, miközben a hallgatók száma ezt meg sem közelíti az egész egyetemre nézve). Elvileg 1-2 héten belül már kiderül.

Egyébként cirka 300 partnerintézménye van a BCE-nek, ebből a K-kar közvetlen kapcsolatban 75-tel áll nagyjából, az évente kiutazó emberek száma pedig eléri a 400, ostromolja az 500 főt az egész egyetemre nézve, ilyen szempontból nem hinném, hogy lenne erősebb hely az országban.

Csak Németországban van legalább 50 partnterintézmény, de az uni-corvinus.hu weboldalon kis keresgéléssel megtalálható a partnerintézmények listája, ha valakit érdekel.

Nem csak Erasmus btw, rengeteg bilaterális kapcsolat is van, Japán és USA ugyanúgy nyitottak, ahogy a Közel-kelet is.

Tanulmányilag Pete Péter miatt lehet, hogy az ELTE AK-jára szavaznék a BCE-s AK-val szemben, ha már itt tartunk, de erről a Mikroökonómia - Szomorú tudomány c. sikksorozat sokat mesél. (keressetek rá, ha érdekel, nagyon vicces)

Link to comment
Share on other sites

arazu

Mindkettõtöknek igaza van, és amúgy nagyjából én is hasonló világnézeten vagyok/ én is ilyesmire gondoltam (csak nem írtam le). Mondjuk az Erasmus dolog nem vonz annyira, de mire oda fogok jutni, úgyis megváltozik a véleményem. Egyelõre csak angolul tudok sajnos (~C1), németül meg indonézul el-el hablatyolok, de a németet nem igazán tudom értékelni és nem megy annyira, indonéznak meg ilyen téren nem fogom hasznát venni sohasem (mondjuk amúgy se igazán...), saját magam szórakoztatására kezdtem el autodidakta módon kínlódni vele. Nem igazán tudom, hogy gazdasági (pénzügyi) területen melyik nyelvnek venném leginkább hasznát (tudom, hogy a japán meg a többi távol-keleti nyelv jó mulatság, de azoktól inkább távol tartanám magam még), és hát ugye méginkább "nyomasztóbb", hogy nem is tudom milyen lehetõségeim lesznek majd, meg amúgy sincs külfölddel kapcsolatban sok elképzelésem - leginkább angolszász országokban tudom elképzelni magam.

Na de mindegy, ez csak ilyen sidenote - az agyam úgyis a "have vs. of"-tól zsong :lol: [ld. 2010 értékelgetõs topik]

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

noob kérdésem lenne, ha most végzek egy felsõfokú szakképzéssel (olyan mint az okj, vagy ugyanaz) és utána mennék tovább fõiskola/egyetemre akkor már csak költségtérítésesre vesznek fel igaz?

Link to comment
Share on other sites

arazu

Már miért is?

12 félévet áll az állam. Ez ugye hat év. Amennyiben ezt a képzést valamilyen egyetemen v fõsulin csinálod, akkor abból lejön két év - asszem annyi a felsõfokú szakképzés idõtartama, de lehet hogy van egy éves is, isten tudja. Ha ezt a képzést nem felsõoktatási intézményben finanszírozza neked az állam, akkor marad hat éved, amennyibõl eljuthatsz a mesterképzés végéig (ha csak egy évet csúszol).

Lényeg: ha nem egyetemen vagy fõsulin végzed a tanulmányaidat, akkor "csak" az a fontos, hogy ne szûnjön meg a tanulói jogviszonyod (de lehet, hogy ez se kritérium, vagy este van már és félrebeszélek - majd megmondják a nagyok :D).

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

noob kérdésem lenne, ha most végzek egy felsõfokú szakképzéssel (olyan mint az okj, vagy ugyanaz) és utána mennék tovább fõiskola/egyetemre akkor már csak költségtérítésesre vesznek fel igaz?

Amennyiben, 1 vagy 2 éves volt a képzés felvesznek támogatottra is. A jelentkezési lapon van egy olyan kérdés, hogy hány félévet finanszírozott Neked az állam. Oda be kell szépen írni, hogy 2 vagy 4, és ennyi.

Én is úgy tudom, hogy 12 félévet áll az állam, ezeket úgy osztod be, ahogy szeretnéd.

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

Amennyiben, 1 vagy 2 éves volt a képzés felvesznek támogatottra is. A jelentkezési lapon van egy olyan kérdés, hogy hány félévet finanszírozott Neked az állam. Oda be kell szépen írni, hogy 2 vagy 4, és ennyi.

Én is úgy tudom, hogy 12 félévet áll az állam, ezeket úgy osztod be, ahogy szeretnéd.

2 éves és egyetemen zajlik a képzés. akkor megnyugodtam köszi.

felvi.hu-n kívül nem tudtok vlmi jó oldalt ahol lehet nézni egyetemeket/fõsulikat, ponthatárokat?

Link to comment
Share on other sites

arazu

felvi.hu-n kívül nem tudtok vlmi jó oldalt ahol lehet nézni egyetemeket/fõsulikat, ponthatárokat?

Külföldi egyetemekre sajnos nem tudok jobbat, és istenigazából a felvi.hu-nál részletesebbet és bõvebbet nem igazán fogsz találni a magyar felsõoktatással kapcsolatban.

Link to comment
Share on other sites

_ktamas

Érdeklõdnék, hogy BKF-en a Fotográfia szakon nem tudja valaki, milyen jellegû a felvételi eljárás? Nem találok róla semmi infót, de még a Mûvészeti kar egyik felvételi eljárásáról sem...

Link to comment
Share on other sites

-Hel-

noob kérdésem lenne, ha most végzek egy felsõfokú szakképzéssel (olyan mint az okj, vagy ugyanaz) és utána mennék tovább fõiskola/egyetemre akkor már csak költségtérítésesre vesznek fel igaz?

A támogatott félévekbõl elvesz az OKJ-s ha fõsulin vagy egyetemen tanulod de a maradék támogatott félévedet elhasználhatod egyéb "egyetemi" képzésben. Azt kell figyelembe venni, hogy a második OKJ-s képzésért már fizetni kell. menj inkább diplomásra én is azt fogom csinálni...Ha felvesznek.

Link to comment
Share on other sites

Bice

A támogatott félévekbõl elvesz az OKJ-s ha fõsulin vagy egyetemen tanulod de a maradék támogatott félévedet elhasználhatod egyéb "egyetemi" képzésben. Azt kell figyelembe venni, hogy a második OKJ-s képzésért már fizetni kell. menj inkább diplomásra én is azt fogom csinálni...Ha felvesznek.

Nem úgy van, hogy nappali képzés keretében bármiféle OKJ-t 22 éves kor alatt ingyen és bármiféle "levonás" mentességével csinálhat az ember? Mert akkor totál ráfizetés lenne OKJ után egyetemre járni, mert Bsc-n még pont ingyen lenne, de a mérnöki szakokon már fél évet bukna az ember. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

-Hel-

Nem úgy van, hogy nappali képzés keretében bármiféle OKJ-t 22 éves kor alatt ingyen és bármiféle "levonás" mentességével csinálhat az ember? Mert akkor totál ráfizetés lenne OKJ után egyetemre járni, mert Bsc-n még pont ingyen lenne, de a mérnöki szakokon már fél évet bukna az ember. :unsure:

Én a BGF-en vagyok OKJ-s 2 éves képzésen és ugyanúgy viszi a támogatott féléveket. Ha ugyanezt a szakmát egy kihelyezett OKJ központban csináltam volna tök ingyen lenne és megmaradna az összes félévem, de megítélés szempontjából sokkal többet nyom a latban, hogy én ezt fõsuli keretén belül tettem.

Link to comment
Share on other sites

Bice

Én a BGF-en vagyok OKJ-s 2 éves képzésen és ugyanúgy viszi a támogatott féléveket. Ha ugyanezt a szakmát egy kihelyezett OKJ központban csináltam volna tök ingyen lenne és megmaradna az összes félévem, de megítélés szempontjából sokkal többet nyom a latban, hogy én ezt fõsuli keretén belül tettem.

Jaaaaaa! Most már értem. Tehát a fõiskolai képzéses OKJ az jobb papírt ad, de akkor elvész annyi félév, amennyit oda jártál, de ha például egy szakközépben csinálsz tegyük fel egy CNC-gépkezelõ OKJ-t az "ingyen" van? (nagyon leegyszerûsítve értem)

Link to comment
Share on other sites

-Hel-

Jaaaaaa! Most már értem. Tehát a fõiskolai képzéses OKJ az jobb papírt ad, de akkor elvész annyi félév, amennyit oda jártál, de ha például egy szakközépben csinálsz tegyük fel egy CNC-gépkezelõ OKJ-t az "ingyen" van? (nagyon leegyszerûsítve értem)

Pontosan! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...