Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gothic Játékok


Balee

Gothic játékok  

94 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

grasslover

És találtam egy csalásmentes utat, hogy lehet átjutni a Bányavölgybe az elsõ fejezetben. :)

Azt hogy? :lol: Én még a csalásos utat se ismerem :D

Mellesleg szemét vagy, meghoztad a kedvet, már rántom is lefelé -_-

Link to comment
Share on other sites

Sensei007

Másnál is volt ilyen hiba az elsõ részben?

NLLEOUMhL0g

+ Kilépésnél mindig mem bad pointer hibát ír ki, meg egyszer egy hangfájlt se ismert fel rendesen. (Az a hiba szerencsére csak egyszer fordult elõ)

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Azt hogy? :lol: Én még a csalásos utat se ismerem :D

Mellesleg szemét vagy, meghoztad a kedvet, már rántom is lefelé -_-

Majd felveszem videóra. :) Amúgy értelme nem sok van, mert az első dragon snapper kinyírja az embert, de a megfelelő scrollal (vmilyen transform) el lehet jutni a kastélyba. Én csak azért mentem, mert gondoltam, ha beszélek Gestath-al, elmondja, hogy Wolf csinálta neki a páncélt, akkor az első fejezetben hozzá tudok jutni a crawler plate armorhoz (a legjobb ingyen páncél ugyebár), de sajna Wolfnál csak a 2. fejezetben jelent meg ez a választási lehetőség. :( Mindegy, fejből tudtam két helyet, ahol lesz elég minecrawler Khorinisben, szal a Völgybe nem kellett átmennem, szóval most crawler plate-ben csinálom a 2. fejezetbeli hunting-táp körutamat, gyengébbek szörnyeket gyilkolászva.

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Miért nem tudok beszélni a vulkáni sárkánnyal, ha egyszer rajtam van az Eye of Innos?

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Miért nem tudok beszélni a vulkáni sárkánnyal, ha egyszer rajtam van az Eye of Innos?

Fel van töltve a szem?

Egy sárkány szíve kell hozzá, alkimista asztalnál tudod feltölteni.

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Fel van töltve a szem?

Egy sárkány szíve kell hozzá, alkimista asztalnál tudod feltölteni.

Szóval akkor minden sárkány után újra kell tölteni? Az szívás, mert akkor mehetek vissza.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Szóval akkor minden sárkány után újra kell tölteni? Az szívás, mert akkor mehetek vissza.

Jaja, ezt el is mondják. Ezekre kell használni mindig a sárkányszíveket.

Mikor anno haverral toltuk, mi is megszívtuk, mert feltöltés nélkül mentünk asszem a jégsárkány ellen...

Majd felveszem videóra. :) Amúgy értelme nem sok van, mert az elsõ dragon snapper kinyírja az embert, de a megfelelõ scrollal (vmilyen transform) el lehet jutni a kastélyba. Én csak azért mentem, mert gondoltam, ha beszélek Gestath-al, elmondja, hogy Wolf csinálta neki a páncélt, akkor az elsõ fejezetben hozzá tudok jutni a crawler plate armorhoz (a legjobb ingyen páncél ugyebár), de sajna Wolfnál csak a 2. fejezetben jelent meg ez a választási lehetõség. :( Mindegy, fejbõl tudtam két helyet, ahol lesz elég minecrawler Khorinisben, szal a Völgybe nem kellett átmennem, szóval most crawler plate-ben csinálom a 2. fejezetbeli hunting-táp körutamat, gyengébbek szörnyeket gyilkolászva.

Én meg beértem Khorinisbe, jó szokásomhoz híven Cavalorn-nál felhúztam 20-ra a bow-t, de még mindig semmi találat nincs... :D Mondjuk biztos a szar íj miatt is lehet.

Eddig minden cuccot felvettem ami az utamba került, minden szörnyet leöltem - így vagyok Level 2-es xD Nem az a kapkodós játék, nem ilyenekhez vagyok szokva. De imádom, bakker, iszonyú szép mai szemmel is - a pályadesign isteni, de a legjobb, ami még egy játékban nincs így megjelenítve, az a napszakok váltakozásából fakadó emberi élet bemutatása virtuális térben: ahogy a parasztok éjszakára húst sütögetnek a tábortûznél, meg ahogy nappal a kovács kardot készít a mûhelynél...ezeket miért nem nyúlják le a mai játékok? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Eddig minden cuccot felvettem ami az utamba került, minden szörnyet leöltem - így vagyok Level 2-es xD Nem az a kapkodós játék, nem ilyenekhez vagyok szokva. De imádom, bakker, iszonyú szép mai szemmel is - a pályadesign isteni, de a legjobb, ami még egy játékban nincs így megjelenítve, az a napszakok váltakozásából fakadó emberi élet bemutatása virtuális térben: ahogy a parasztok éjszakára húst sütögetnek a tábortûznél, meg ahogy nappal a kovács kardot készít a mûhelynél...ezeket miért nem nyúlják le a mai játékok? :rolleyes:

Hát igen... kár, hogy ezek a dolgok kimaradtak a G3-bõl, illetve nem mûködnek rendesen. Mert a G1-2-ben ha alszunk, akkor mindenki azt csinálja, amit abban a napszakban kell. A G3-ban meg csak akkor indulnak el mondjuk éjfélkor aludni, ha hozzájuk szóltunk vagy ilyesmi.

Amúgy a játék elején én is minden rozsdás bökõt és bogyót összeszedek. Még most is, már van megint vagy 40 húsom, majd lepasszolom Engornak, mert amikor az elsõ fejezetben átmentem, nem volt még nálam elég.

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Kajak nem kell ügyesség a közelharchoz? Mert akkor jól elqrtam.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Kajak nem kell ügyesség a közelharchoz? Mert akkor jól elqrtam.

Nem, az az íjhoz kell.

Bár a távolsági fegyverre gyúró karaktereknek is van közelharci fegyverük, a rapier-típusú kard. Nincs belőle sok, de előnye, hogy ehhez nem erő kell, hanem ügyesség. (A játék korai szakaszában tudom, hogy Onar farmjához közel, a barna troll irányában van egy a sziklák között)

(Viszont érdemes megjegyezni, hogy a sebzésbe valamennyit beleszámít az erő is, ergo nagyobbat sebzel ugyanazzal a karddal, de több erővel, mintha kevesebb erőd lenne)

Bakker, ennyi év után is, frankón benne a fejemben az egész játék térképe -_- Mire eljutottam Khorinisbe, fejből vágtam, hogy mikor kell menteni, hány goblin lesz abban a barlangban, hány darab nyílvessző lesz a vízesés mellett, mi lesz ebben a ládában, mit tanít ez az ember... -_-

Vágjátok ezt a textúra pakkot? (Kb az oldal közepe táján van link, meg screenshot az eredményről) Jarkhendar

Én felraktam, baromi jól nézett ki - vagyis ha annak néz ki több méteres hosszúságú szögletes pixelen k*rva részletes textúra :D. Csak az volt a gond, hogy a gépem nem bírta :\ Ellenben kifejezetten nem ajánlja utólag betenni a játékba, mert eltűnhetnek tereptárgyak (fák, falak) a játékból és esetleg gondot okozhat a végigjátszás. Szal új játék kezdéshez érdemes.

Plusz találtam tegnap még egy modot, ami egy bónusz story módot ad a játékhoz, egy női karakterrel kell menni a G2 eseménye után. Állítólag impresszív tartalom van, bónusz területtel (!), de benne van Khorinis is. Hátránya, hogy csak német szinkronnal elérhető, viszont angol felirat jár hozzá. Olyan jó 40 órás játékidő garantált.

Hát igen... kár, hogy ezek a dolgok kimaradtak a G3-ből, illetve nem működnek rendesen. Mert a G1-2-ben ha alszunk, akkor mindenki azt csinálja, amit abban a napszakban kell. A G3-ban meg csak akkor indulnak el mondjuk éjfélkor aludni, ha hozzájuk szóltunk vagy ilyesmi.

Amúgy a játék elején én is minden rozsdás bökőt és bogyót összeszedek. Még most is, már van megint vagy 40 húsom, majd lepasszolom Engornak, mert amikor az első fejezetben átmentem, nem volt még nálam elég.

Meg nem az, hogy a G3-ba nem került át, hanem hogy sehol nem látom viszont...hiába ilyen mainstream közönségkedvencek, mint a Mass Effect meg Dragon Age, de csak álldogálnak az emberek a kapunként töltőképernyővel beköszönő területeken és nem csinálnak semmit (néznek egymásra, meg mintha beszélnének, de ez csak animáció...). Egyszerűen érthetetlen, hogy több mint 10 évvel ezelőtt meg tudták csinálni a Gothic 1-ben, de 2012-ben már képtelenek ilyenre...

Mellesleg még inkább legyen bugtenger a Gothic sorozat, de legalább ilyen apróságokra figyelnek benne. Meg lehet benne füves cigit is szívni. Vagy rohadt drágán eladni :D

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Plusz találtam tegnap még egy modot, ami egy bónusz story módot ad a játékhoz, egy nõi karakterrel kell menni a G2 eseménye után. Állítólag impresszív tartalom van, bónusz területtel (!), de benne van Khorinis is. Hátránya, hogy csak német szinkronnal elérhetõ, viszont angol felirat jár hozzá. Olyan jó 40 órás játékidõ garantált.

Ha a Velaya-ról beszélsz, akkor nagyon ajánlott, nagyon jó kis mod, hangulatos, kerek. (Velaya egyébként a G1-bõl lehet ismerõs) G2-es mellékszereplõk egy kicsit "kibontásra" kerülnek, hátteret kapnak. Nagyon szépen belesimul a Gothic-univerzumba.

Amúgy én is úgy vagyok vele, hogy fejbõl tudom, hogy pl. ingyen szerezhetõ király cucc hol van, merre van egy kings' sorrel vagy dragonroot. :)

De pl. G3 FSG-ben is a játék elején elúsztam Vengardba, elaltattam Theodort és a trónterem fölött a toronyban kifosztottam a ládát, és megszereztem Rhobar páncélját és a teleportkövet. :D Aztán nem volt már gondom páncélra, amíg a mystic wanderer páncélját össze nem raktam.

Ezt a Vurt texture packot én is kiakartam próbálni, csak már nincs kedvem újra nekilendülni... bár még csak 11-es szintû vagyok.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Az a Velaya-s lesz az. Akkor ha esetleg nem unom időközben, végigjátszás után lehet lenyomom azt is.

Ezt a Vurt texture packot én is kiakartam próbálni, csak már nincs kedvem újra nekilendülni... bár még csak 11-es szintű vagyok.

Van egy olyan tanács, hogy miután beilleszted a pack-ot, tölts be egy olyan állást, ami a New Worldben van, aztán utána folytasd a későbbi mentésed. Így elvileg elkerülhető a tereptárgyak vesztése, ellenben mentésbe is beilleszthető. Mellesleg ha így se lenne jó, akkor mivel nem ír felül semmit, csak egy bónusz fájlt kell illeszteni a /data könyvtárba, simán próbálható. Csinálsz egy biztonsági mentést az állásodról, aztán ha elszarja, akkor törlöd a texture packet, visszahozod azt az állást...nem zavarhatja meg.

Anno én egy másik (vagy csak korábbi verziós) packet raktam fel,az egész tűrhetően megemelte a játék frissességét, főleg újrajátszás esetén érdekes elemeket csempészik bele. Én úgy vagyok vele amúgy, hogy inkább nagyobb látótáv mint több textúra...bár ha a gépem bírná, tuti mellé pakolnám :D

Link to comment
Share on other sites

Sensei007

Gothic 1-ben ha a régi bányában nem mozdul egy ember akinek mennie kellene

Pl a raktárnál Ulbert, az a magyarosítás hibája. <_< Csak szólok ha másnál is elõjönne ez a bug.

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Gothic 1-ben ha a régi bányában nem mozdul egy ember akinek mennie kellene

Pl a raktárnál Ulbert, az a magyarosítás hibája. <_< Csak szólok ha másnál is elõjönne ez a bug.

Hát, csinál egy-két érdekes dolgot a magyarítás, pl. a menüben, ha a látótávolságot állítottam, nem csinálta meg az állítást. :/

Amúgy erre a Vurt packra is csak úgy bukkantam rá, hogy volt régebben egy texture patch, ami nagyobb felbontású textúrákat használt. De egyébként nekem is inkább a látótávolság a domináns, mert anno az elsõ végigjátszásomat 20%-os látótávval, minimális textúrákkal és object detaillel, zene nélkül csináltam... de megcsináltam. :rolleyes: (196Mb ram volt a gépbe, 350MHz proci, és egy õsrégi 64Mb-s geforce 4mx... még a G1 is alig ment, de lenyomtam mindkettõt)

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Hát, csinál egy-két érdekes dolgot a magyarítás, pl. a menüben, ha a látótávolságot állítottam, nem csinálta meg az állítást. :/

Amúgy erre a Vurt packra is csak úgy bukkantam rá, hogy volt régebben egy texture patch, ami nagyobb felbontású textúrákat használt. De egyébként nekem is inkább a látótávolság a domináns, mert anno az első végigjátszásomat 20%-os látótávval, minimális textúrákkal és object detaillel, zene nélkül csináltam... de megcsináltam. :rolleyes: (196Mb ram volt a gépbe, 350MHz proci, és egy ősrégi 64Mb-s geforce 4mx... még a G1 is alig ment, de lenyomtam mindkettőt)

20% látótáv? Akkor az olyasmi lehetett, mint a modok nélküli Morrowind :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Amúgy erre a Vurt packra is csak úgy bukkantam rá, hogy volt régebben egy texture patch, ami nagyobb felbontású textúrákat használt. De egyébként nekem is inkább a látótávolság a domináns, mert anno az első végigjátszásomat 20%-os látótávval, minimális textúrákkal és object detaillel, zene nélkül csináltam... de megcsináltam. :rolleyes: (196Mb ram volt a gépbe, 350MHz proci, és egy ősrégi 64Mb-s geforce 4mx... még a G1 is alig ment, de lenyomtam mindkettőt)

:D Én is úgy játszottam végig a 3 részt, hogy mindig az aktuális gépem szar volt az aktuális játékokhoz :D

De a második részt, aki látja max látótávval, az szerintem minden másért lemond a javára...akármennyire szaggat.

A harmadik részben meg a depth of field opciót imádtam, főleg a sivatagban, mikor homokvihar volt, és elhomályosította a távot...bár az erdei tájakon se nézett ki rosszul. Mai napig tartom, hogy a G3 a legszebb játékok egyike...

Link to comment
Share on other sites

MailMan

:D Én is úgy játszottam végig a 3 részt, hogy mindig az aktuális gépem szar volt az aktuális játékokhoz :D

De a második részt, aki látja max látótávval, az szerintem minden másért lemond a javára...akármennyire szaggat.

A harmadik részben meg a depth of field opciót imádtam, fõleg a sivatagban, mikor homokvihar volt, és elhomályosította a távot...bár az erdei tájakon se nézett ki rosszul. Mai napig tartom, hogy a G3 a legszebb játékok egyike...

Ja, a mai napig emlékszem, amikor a napfényben kiálltam egy szirtre, és a többszáz méterre lévõ sziklafalon tûélesen látszódott az árnyékom. Persze teljesen hiteltelen volt, de nagyon jól nézett ki :D Egyszer azt is végig kéne vinnem, mert csak elkezdtem, aztán valamiért félbemaradt.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ja, a mai napig emlékszem, amikor a napfényben kiálltam egy szirtre, és a többszáz méterre lévõ sziklafalon tûélesen látszódott az árnyékom. Persze teljesen hiteltelen volt, de nagyon jól nézett ki :D Egyszer azt is végig kéne vinnem, mert csak elkezdtem, aztán valamiért félbemaradt.

Én emlékszem, megjelenés napján megvettem a harmadik részt. Annyit pofáztam itt róla a topicban, hogy többen megkérdezték, hogy "mi a f*szér' nem tolom inkább, ha ennyire bejön?" :D

Aztán fél évig játszottam vele, intenzíven, egyhuzamban. Nem érdekeltek a hibái, új Gothic volt és kész...tény, hogy így visszagondolva nem az a tökéletes game. Rengeteg fejlesztés kellett volna még bele...

Link to comment
Share on other sites

grasslover

(G2)

Keveset játszok vele, még mindig csak futárküldetéseket csinálok meg...Ignaznak most nyomtam le az Oblivion spelljével kapcsolatos küldit :D

Hát először béna voltam, mert rögtön Ignazra lőttem el, de a rohadék játék nem intelligens annyira, hogy akkor a küldetésadást is kitörli Ignazból? :D Még a questben is írja amúgy a játék, hogy ne rajta próbáljam...

De az a vicc, hogy még annyira selejtes vagyok a harcban, hogy Ignazt is vagy ötödszörre sikerült lenyomnom. Mindegy, volt előtte mentés. Kimegyek, az első kunyhóba betérek, ott egy "Citizen" nevű némber kék szoknyában. Na majd mondom ezt könnyen lenyomom. Nagy szart, ez még keményebb volt mint az alkimista xD Vagy 10-szer futottam neki mire sikerült.

Link to comment
Share on other sites

getro2

(G2)

Keveset játszok vele, még mindig csak futárküldetéseket csinálok meg...Ignaznak most nyomtam le az Oblivion spelljével kapcsolatos küldit :D

Hát elõször béna voltam, mert rögtön Ignazra lõttem el, de a rohadék játék nem intelligens annyira, hogy akkor a küldetésadást is kitörli Ignazból? :D Még a questben is írja amúgy a játék, hogy ne rajta próbáljam...

De az a vicc, hogy még annyira selejtes vagyok a harcban, hogy Ignazt is vagy ötödszörre sikerült lenyomnom. Mindegy, volt elõtte mentés. Kimegyek, az elsõ kunyhóba betérek, ott egy "Citizen" nevû némber kék szoknyában. Na majd mondom ezt könnyen lenyomom. Nagy szart, ez még keményebb volt mint az alkimista xD Vagy 10-szer futottam neki mire sikerült.

Ez a komment jól példázza mért nem játszottam eddig Gothiccal: még a "régi" PC-s idõimben sokszor akartam játszani a G2-vel (asszem GS melléklet is volt), de a hc-játékmenet és csiszolatlanság mindig eltántorított. Meg amúgy se nagyon rajongok a nyugati rpg-kért. (kivéve: Dark Souls, bár az is inkább japán, de elég "nyugatias" a játékmechanikája)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ez a komment jól példázza mért nem játszottam eddig Gothiccal: még a "régi" PC-s idõimben sokszor akartam játszani a G2-vel (asszem GS melléklet is volt), de a hc-játékmenet és csiszolatlanság mindig eltántorított. Meg amúgy se nagyon rajongok a nyugati rpg-kért. (kivéve: Dark Souls, bár az is inkább japán, de elég "nyugatias" a játékmechanikája)

Utóbbi idõben én is színtiszta JRPG-s lettem, bár az elsõ FF7 végigjátszásom még régre nyúlik vissza, de a Gothic nálam akkora kedvenc volt mindig, hogy ahhoz gyakran visszatérek. Az elsõ két részt többször is végigvittem, a harmadikat meg egyszer, de az maratoni volt :D

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

(G2)

Keveset játszok vele, még mindig csak futárküldetéseket csinálok meg...Ignaznak most nyomtam le az Oblivion spelljével kapcsolatos küldit :D

Hát elõször béna voltam, mert rögtön Ignazra lõttem el, de a rohadék játék nem intelligens annyira, hogy akkor a küldetésadást is kitörli Ignazból? :D Még a questben is írja amúgy a játék, hogy ne rajta próbáljam...

De az a vicc, hogy még annyira selejtes vagyok a harcban, hogy Ignazt is vagy ötödszörre sikerült lenyomnom. Mindegy, volt elõtte mentés. Kimegyek, az elsõ kunyhóba betérek, ott egy "Citizen" nevû némber kék szoknyában. Na majd mondom ezt könnyen lenyomom. Nagy szart, ez még keményebb volt mint az alkimista xD Vagy 10-szer futottam neki mire sikerült.

Hát, érdemes emiatt a küldi miatt Hannah-t lecsapni a hotelban a sörstand mellett. Nincs fegyvere, és hat rá a spell is. A kikötõben nem biztos, hogy mûködik, mert ott szokványosak a bunyók.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Hát, érdemes emiatt a küldi miatt Hannah-t lecsapni a hotelban a sörstand mellett. Nincs fegyvere, és hat rá a spell is. A kikötõben nem biztos, hogy mûködik, mert ott szokványosak a bunyók.

A quest tanácsolta, hogy a kikötõben lõjem el, de én azt nem a partra értettem, hanem a kikötõ és Ignaz laboratóriuma közötti kis lakótelepi részre. Itt a kutyát nem érdekli, ha halomra ölöd a népet -_- Nincs egy õr a közelben, esetleg a túlerõ lehet zavaró. De késõbb már az sem :D

Link to comment
Share on other sites

Sensei007

lTcFUt8aPLs&feature=plcp

:D Edited by MailMan
Link to comment
Share on other sites

grasslover

G2

Mi triggereli azt az opciót, hogy Attila, a tolvajcéh embere beszélni akar velem? Egyszerûen nem találom ezt a lehetõséget, pedig mindent úgy csináltam, hogy a tolvajoknak kedvezzek (Rengarut elengedtem, Beltram szállítmányát eladtam a tavernában a tolvajnak, a halkereskedõ miatt sem szóltam a militiának...), mit rontottam el?

Vagy csak szimplán egy bug? :\

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...