Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gothic Játékok


Balee

Gothic játékok  

94 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

kaszman1

Mivel sosem tudtam belemerülni a Gothic játékokba gondoltam adok még egy esélyt. Eddig csak a második részt játszottam, meg a harmadikot pár óra erejéig de nem tudott beszippantani a dolog - gondolom én a sztori/világ aprólékosabb ismerete nélkül.Így hát a gog-ról megvettem az elsõ részt és bevallom eddig tetszik. Jók a karakterek, az alapsztori is elmegy + a burok dolog nagy ötlet sztem.

Csak az a baj, hogy nehezen megy még a harc. Elég sokszor meghalok :D

Tudom sok veterán Gothic-os van itt fórumon, szóval jól jönne pár tanács:

-ha íjászatot akarom tanulni melyik tábor a legmegfelelõbb? Meg olvastam valahol, h az íjászat néhány boss-nál hasztalan, szóval mit érdemes mellé felnyomni: közelharc, vagy mágia?

-hogy tudok az elején olcsón páncélt szerezni?

-melyik skillekre érdemes gyúrni: kovácsmesterség mennyire hasznos?

-ja és a rejtély számomra: hogy mûködik a lockpick? csak mert néha összejön, néha meg nem(ugyanaz a láda többszöri betöltés után) :unsure:

Most vagyok lvl 3, szóval még nagyon gyerekcipõben botladozok. Még szokni kell ezt a ctrl+irány kombinációkat is :D

Link to comment
Share on other sites

otvosa

-ha íjászatot akarom tanulni melyik tábor a legmegfelelõbb? Meg olvastam valahol, h az íjászat néhány boss-nál hasztalan, szóval mit érdemes mellé felnyomni: közelharc, vagy mágia?

-hogy tudok az elején olcsón páncélt szerezni?

-melyik skillekre érdemes gyúrni: kovácsmesterség mennyire hasznos?

-ja és a rejtély számomra: hogy mûködik a lockpick? csak mert néha összejön, néha meg nem(ugyanaz a láda többszöri betöltés után) :unsure:

Most vagyok lvl 3, szóval még nagyon gyerekcipõben botladozok. Még szokni kell ezt a ctrl+irány kombinációkat is :D

Jó látni új arcokat :)

-íjászathoz én személy szerint a közelharcot ajánlom, mivel a mágia az ugye mégis csak távolsági, ha pedig az ellen közel kerül hozzád, vagy a mana kifogy, akkor szívás van, mert nem tudsz mivel védekezni (bár igaz, magasabb szinten nem kerülnek már majd közel hozzád, de ez nagyon messze van még) Ha íjászatot szeretnél tanulni, akkor a zsoldosok a te embereid.

-páncélt akkor fogsz kapni ingyen, ha belépsz valamelyik táborba (ott majd vehetsz jobbat, de elég drága)

-lopakodás és akrobatika, zárnyitás, ezek a legfontosabbbak (kovácsmesterséget én a 2-ben használtam csak, így nem tudom itt mennyire éri meg)

-úgy mûködik ahogy a harc, ha letérdel a ládához, akkor a balra-jobbra nyilakkal mozgatod az álkulcsot a zárban. Kevés ügyességgel hamar eltörik a kulcs, szóval ha megéri költeni rá (de íjásznak ez nem lesz probléma, mivel az a leginkább fejlesztett ága.)

Level 5-n tudsz belépni a táborok valamelyikébe, szóval érdemes a lehetõ legtöbb küldit megcsinálni (legjobb taktika: az összes táborban megcsinálod mindet, egészen addig, amíg már csak a belépés van hátra, addig nem is nagyon költesz tp-t, mentesz egyet és legközelebbi végigjátszásnál már nyertél magadnak néhány órát.)

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

kösz az infót, megyek is nagyra nõtt strucc-keselyûket gyilkolni B)

Link to comment
Share on other sites

gerhajdu

Mivel sosem tudtam belemerülni a Gothic játékokba gondoltam adok még egy esélyt. Eddig csak a második részt játszottam, meg a harmadikot pár óra erejéig de nem tudott beszippantani a dolog - gondolom én a sztori/világ aprólékosabb ismerete nélkül.Így hát a gog-ról megvettem az elsõ részt és bevallom eddig tetszik.

Szerintem is az elsõ rész a leghangulatosabb - a Templar-ok mocsaras tábora különösen érdekes volt, mindenhol szívták a vízipipát, mindenki a Sleeper hatalmáról "rizsázik", a mocsár meg igencsak félelmetes éjszaka :rolleyes:

De amúgy csatlakozni hozzájuk nem a legjobb szvsz.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Nem semmi, hogy már kb negyedszer rabolnak ki/csesznek át és állandóan nullán vagyok pénzügyileg :D Pénzt kell szereznem, hogy kitanulhassam az állatnyúzást, meg karom/fog kiszedését. Amúgy elkezdtem questezni ezerrel, mert amíg nincs páncélom, meg alaptõkém nyilakra és lockpickekre cseszhetem a harcot :rolleyes:

Komolyan jegyzetelni fogom kik rövidítettek meg és késõbb bosszút állok :D xD

Link to comment
Share on other sites

Sydius

Nem semmi, hogy már kb negyedszer rabolnak ki/csesznek át és állandóan nullán vagyok pénzügyileg :D Pénzt kell szereznem, hogy kitanulhassam az állatnyúzást, meg karom/fog kiszedését. Amúgy elkezdtem questezni ezerrel, mert amíg nincs páncélom, meg alaptõkém nyilakra és lockpickekre cseszhetem a harcot :rolleyes:

Komolyan jegyzetelni fogom kik rövidítettek meg és késõbb bosszút állok :D xD

Ha nincs beállítva, hogy minden betöltésnél más legyen a kombináció, akkor egy lock pickkel el lehet nyitni minden ládát: láda elõtt mentesz, próbálkozol, visszatöltesz. Így már lesz pénzed meg nyilad, elég :) A mágusommal kb 3500 nyilam volt a végére, és ebbõl max 100at vettem, még az elején.

Link to comment
Share on other sites

otvosa

És végre megint megcsinálták:

Gothic 3 Forsaken Enhanced Edition. Ugyanaz, mint a G3-nak az 1.74-es CP... Most kevesebb fura dolgot produkált eddig a játék, miután feltettem. :)

http://forum.worldofplayers.de/forum/showt...p;#post15633230

Így mennyire jó a játék? Nem játszottam vele még egyáltalán, viszont ellentétes híreket hallottam róla.

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Így mennyire jó a játék? Nem játszottam vele még egyáltalán, viszont ellentétes híreket hallottam róla.

hát, nekem volt egy olyan problémám vele, hogy mindig megállt gondolkodni, közben meg háromféle zenét lejátszott gyorsan egymás után... ezt még a patchek sem javították, most nincs benne. Meg volt a másik, amikor állandóan újragenerálta a világot (tehát hogy így lerakta az embereket, mintha épp betöltöttem volna a játékot) az is eltûnt. Eddig ezt vettem észre.

Link to comment
Share on other sites

gerhajdu

hát, nekem volt egy olyan problémám vele, hogy mindig megállt gondolkodni, közben meg háromféle zenét lejátszott gyorsan egymás után... ezt még a patchek sem javították, most nincs benne. Meg volt a másik, amikor állandóan újragenerálta a világot (tehát hogy így lerakta az embereket, mintha épp betöltöttem volna a játékot) az is eltûnt. Eddig ezt vettem észre.

De a 3-ban nem az egész térképet tölti be vagy igen? :blink:

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Ha nincs beállítva, hogy minden betöltésnél más legyen a kombináció, akkor egy lock pickkel el lehet nyitni minden ládát: láda elõtt mentesz, próbálkozol, visszatöltesz. Így már lesz pénzed meg nyilad, elég :) A mágusommal kb 3500 nyilam volt a végére, és ebbõl max 100at vettem, még az elején.

Végre sínen vagyok. Az Old Mine-os küldiben találtam egy jó kis íjat, meg az íjászatot fellõttem kettes szintre + dexterity tápolás. Ezután kimentem a vadonba 400 nyílvesszõvel és léptem 3 szintet B) Az állatnyúzásból simán meg tudok venni minden fontosat. Most csatlakoztam a New Camp-hez :)

Nagyon hangulatos kis gém ez, csak az irányítást meg kellett emészteni. Komolyan a CTRL billentyût ennyit még nem nyomkodtam játékban :D

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

De a 3-ban nem az egész térképet tölti be vagy igen? :blink:

Nem hiszem, ez valami bug lehetett. A harcnál is ezt csinálta, hogy megvariálta a zenét, aztán ment tovább kb 2 percig. De most a patch után szépen megy. Ügyesek ezek a gyerekek. A Jowood meg mehetne már csõdbe a p*csába, most meg elhalasztották a Fall of Jow.. izé, Setariff kiadását.

Német bejelentés.

Link to comment
Share on other sites

Janko5

Sziasztok!

Még amikor megjelent akkor megvettem a gothic 3-at és nekem hibái ellenére nagyon tetszett. Most újra elõvettem de azóta már windows 7-em van és az alatt nem akar elindulni a játék. Ezen tudok valahogy segíteni? És ha nem tudok akkor annyit kérdeznék még,hogy a kiegészítõje is így viselkedik e mert azt meg most készülõk megvenni. Segítségeteket elõre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Wyvern

Sziasztok!

Risennel lenne egy nagy problémám,konkrétan el se tudom kezdeni a játékot miatta.

A probléma a következõ:nem menti a játék se a game közbeni mentéseket se a menüben a beállításokat,minden egyes újraindításnál defaultra állít mindent.

Pedig nagyon szeretném már kipróbálni :angry:

64bites Win7esem van.

Valaki tudna valami megoldást erre a problémára?

Kompatibilitási módon illetve rendszergazdai futtatáson kívül..

Link to comment
Share on other sites

Gomez_-

Hello all! felraktam a Gothic 2 Night of the ravent (megint) de valahogy az elsõ rész zenéit jobban szerettem. szerintetek meg lehetne oldani, hogy az elsõ rész zenéi szólaljanak meg a játkban? ha bemásolom az elsõ game music mappáját és lecserélem?

Link to comment
Share on other sites

_George_

Hello all! felraktam a Gothic 2 Night of the ravent (megint) de valahogy az elsõ rész zenéit jobban szerettem. szerintetek meg lehetne oldani, hogy az elsõ rész zenéi szólaljanak meg a játkban? ha bemásolom az elsõ game music mappáját és lecserélem?

Érdekes felvetés de szerintem mûködhet a dolog. Csak arra figyelj, hogy az elsõ rész zenéi ugyanolyan nevekkel kerüljenek bele a második rész zenéinek a helyére mint amilyen nevûek eredetileg is vannak ott.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
otvosa

Tudnátok véleményeket mondani a 4. epizódról? Sajtóírást majd csak a ti véleményetek után szeretnék olvasni, a játékoskritikát többre értékelem. Örülnék egy hosszabb lélegzetûnek is, de ahogy sikerül, elõre is köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
otvosa

Végigvittem a négyest is. Számomra óriási csalódást jelent, egyáltalán nem méltó a Gothic névre. Undorítóan leegyszerûsített skill-fa, három varázslat (tûz, jég és villám, a töbi rúnát nem sorolnám ide, mert egyrészt vagy megtalálod, vagy nem, illetve nem is jelentõsek, a földrengés például nagyon röhejes), nincsenek fejszék, bárdok, nem tudsz használni két egykezes kardot, röhejes harc, gyakorlatilag egyetlen tanulható mozdulat van, a nagy ütés, az alkímia, kovácsmesterség, lopakodás, zárnyitás, fõzés, állatok kizsigerelése nem megtanulható, alap skill...Számomra használhatatlan teleportrendszer.

Tulajdonképpen ami pozitív a játékban az csak a grafika, ami gyönyörû, ezt elismerem, az Inferno tényleg csodaszép messzirõl, közelrõl egyaránt, de mágusként normal fokozaton semmi nehézség nem volt a játékban, olyan manaregent tudtam ruhákból összeszedni, hogy potit is alig ittam.

A korábbi részekbõl áthozott karakterek közül (Gorn, Milten, Nameless, Diego, Lester, Merdarion, Xardas) csak Lesterre és Gornra tudtam ráismerni, Diegótól a fejemet fogtam, 10 perc múlva esett le, hogy ez a Diego az a Diego...borzalmas. Az említett két karakter közül egyik sem hasonlít a már megszokottra, se kinézetre, se hangra, ami nagyon kiábrándító volt. Egyébként csak ezek a karakterek voltak még így is megkülönböztetve az összes többitõl, van két-három skin, és ezt váltogatják, a fél populáció ugyanazt az arcot kapta.

Annyit még nem értek, hogy miért kell ilyen sokat és ilyen közelrõl mutatni a karakter arcát és száját, ha köszönõiszonyban sincs a szinkronnal? Egyszerûen röhejes volt, szinte fájt.

Nagyon rossz rész, értékelhetetlen.

Link to comment
Share on other sites

Sensei007

Gothic 3-ban milyen karaktert érdemes fejleszteni?

Harcos, varázsló vagy íjász?

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Gothic 3-ban milyen karaktert érdemes fejleszteni?

Harcos, varázsló vagy íjász?

Hát, ha varázsló pályát választasz, akkor a játékot tûzlabdával végig tudod játszani.

Az íjász pálya végül is poén, ha van kedved szöszölni a helyezkedéssel (pl.: orkok nem tudnak ugrani, állatok beragadnak).

A közelharci csata pedig a stamina rendszer miatt elég nevetséges, simán lehet kaszabolni, a kombók nem sok mindenre jók.

Én varázslóként toltam végig, Enchanted Edition-nel, az alternative balancing nélkül.

Nekiláttam íjász-tolvajként is, ez elég jó kis kihívás volt...

Link to comment
Share on other sites

Plata

Hát, ha varázsló pályát választasz, akkor a játékot tûzlabdával végig tudod játszani.

Az íjász pálya végül is poén, ha van kedved szöszölni a helyezkedéssel (pl.: orkok nem tudnak ugrani, állatok beragadnak).

A közelharci csata pedig a stamina rendszer miatt elég nevetséges, simán lehet kaszabolni, a kombók nem sok mindenre jók.

Én varázslóként toltam végig, Enchanted Edition-nel, az alternative balancing nélkül.

Nekiláttam íjász-tolvajként is, ez elég jó kis kihívás volt...

Nekem az volt a kedvencem,az íjász-tolvaj.

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Nekem az volt a kedvencem,az íjász-tolvaj.

Hát igen. A "kasztok" közül az adja a legtöbb taktikázós élményt (Amikor össze-vissza ugráltam Cape Dun-ben, hogy az orkokat úgy tudjam lenyilazni, hogy ne érjenek el :D), és az állandó lopakodás, vadászgatás elnyújtja a játékidõt.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Hrubi

Felraktam újra a Gothic 1-t és megfogadtam, hogy most már tényleg végigviszem. :) Tehát lehet néha fogok jönni sírni, ha néha nem tudom mit kell. :scare:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
otvosa

Felraktam újra a Gothic 1-t és megfogadtam, hogy most már tényleg végigviszem. :) Tehát lehet néha fogok jönni sírni, ha néha nem tudom mit kell. :scare:

Várjuk szeretettel :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tomiee17

hali

kis nosztalgiaként úgy döntöttem h elszórakozgatok a G3-al.felraktam minden kira elkezdek jáccani és nincs egér.wtf?!a menüben meg mindenhol érzékeli a játék az egeret de amint elkezdek jáccani és támadnék meg hasonló nem érzékeli.eddig még sosem találkoztam ilyen problémával pedig jáccottam vele már párszor.vkinek vmi öti?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...