Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gothic Játékok


Balee

Gothic játékok  

94 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

_Raidon_

Elõször is: volt már ennek a Two Worlds-nek topicja? Mert ha nem, akkor lehetne nyitni egyet neki szerintem :unsure:

Aztán: nincs még semmiféle teszt a Two Worlds 2-rõl? Mert nézegettem, de eddig csak az RPGames oldalán találtam egy tesztfélét, és azért jó lenne többet is elolvasni. Ja, és magyarításról lehet már tudni vmit? :D Mert úgy lenne az igazi :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Jelan

Elõször is: volt már ennek a Two Worlds-nek topicja? Mert ha nem, akkor lehetne nyitni egyet neki szerintem :unsure:

Aztán: nincs még semmiféle teszt a Two Worlds 2-rõl? Mert nézegettem, de eddig csak az RPGames oldalán találtam egy tesztfélét, és azért jó lenne többet is elolvasni. Ja, és magyarításról lehet már tudni vmit? :D Mert úgy lenne az igazi :rolleyes:

Fa$zt.

Tömör voltam.

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

Fa$zt.

Tömör voltam.

hát nekem úgy az igazi, sokkal feelingesebb (SZERINTEM!) :rolleyes: B)

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Jó magyarítással lehet jó a mi nyelvünkön is egy játék, csak hát a jó magyarítás gyakorisága vetekedik a fehér hollóéval... A Witcher szinkronjától még mindig kiráz a hideg! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Sugarfree

Remélem nem baj, hogy ide írom:

Two Worlds 2-ben respawnolnak a mobok? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Adi86

Jön az új kiegészítõ, részletek itt.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gerhajdu

Jön az új kiegészítõ, részletek itt.

Azért szebb, mint a Gothic 3.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
-Stranger-

G3-ban hol tudnék rendes staffot szerezni/venni? Mert már a tököm kivan, hogy a játék eleje óta egy quarterstaffal rohangászok. (egyébként G3 Enchanted van fenn)

Link to comment
Share on other sites

otvosa

G3-ban hol tudnék rendes staffot szerezni/venni? Mert már a tököm kivan, hogy a játék eleje óta egy quarterstaffal rohangászok. (egyébként G3 Enchanted van fenn)

Ez nagyon nehéz kérdés, Geldernben vannak jó staffok a mágusoknál, de ezzel én is szívtam. Városfelszabadításkor ugye szerzel egy halom pénzt, onnantól már nem lesz problémád megvenni, csak találni nehéz.

Varantban is van pár hely, ezt tudom, de most városnév hirtelen nem ugrik be...Talán a déli nagyváros.

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Ez nagyon nehéz kérdés, Geldernben vannak jó staffok a mágusoknál, de ezzel én is szívtam. Városfelszabadításkor ugye szerzel egy halom pénzt, onnantól már nem lesz problémád megvenni, csak találni nehéz.

Varantban is van pár hely, ezt tudom, de most városnév hirtelen nem ugrik be...Talán a déli nagyváros.

Hát, Mora Sul vagy Bakaresh lehet, de azok még odébb vannak, még csak most fejeztem be a Faringi küldetéseket, Varantban még csak Braga-ig jutottam (gyorsan szereztem egy követ, ne kelljen megint Nemoratól odáig futnom).

Szerencsére találtam egy értelmeset, de már nagyon erõs tûzlabdákat szórok, szóval csak az arénákban kell a közelharc.

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Feltettem a Gothic 2-t és a NotR-t, azonban a következõ hiba lépett fel: beszélgetésekkor megjelenik a menü ugye, ahol választani kell mit mondok, azonban a karakter nem mondja el valójában, és a másik fél sem válaszol, se hanggal, se felirattal. Olyan, mint amikor lépteted a szöveget, mert nem vagy rá kíváncsi mit mondanak.

Nagyon idegesítõ, mert így a történetbõl semmit nem fogok megérteni, az egyetlen "tájékozódási pont" a napló, de ugye az nem használható folyamatosan. Valakinek van tippje, mi lehet a baj?

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Kellemes ráhangolódás a harmadik részre. Valaki egyébként meg tudja mondani, hogy 3:00 és 3:07 között miféle staffja van?

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Feltettem a Gothic 2-t és a NotR-t, azonban a következő hiba lépett fel: beszélgetésekkor megjelenik a menü ugye, ahol választani kell mit mondok, azonban a karakter nem mondja el valójában, és a másik fél sem válaszol, se hanggal, se felirattal. Olyan, mint amikor lépteted a szöveget, mert nem vagy rá kíváncsi mit mondanak.

Nagyon idegesítő, mert így a történetből semmit nem fogok megérteni, az egyetlen "tájékozódási pont" a napló, de ugye az nem használható folyamatosan. Valakinek van tippje, mi lehet a baj?

Ha van rajta magyarítás, akkor az csinálja. Ha nem, akkor más a probléma. Ezt elvileg két fájl, egy bin és egy lsc (vagy csl?) kiterjesztésének megváltoztatásával lehet orvosolni (binből dat, meg lscből csl (vagy fordítva)). Valahol a data/compiled mappában lehetnek (valami olyasmi mappát keres, ami a párbeszédekkel kapcsoaltos. Nehéz így fejből megmondani, de ha fanyalodtál arra, hogy töréssel játszd a NoTR-t akkor talán tudod miről van szó.

Szerk.: Befejeztem az alapjátékot full mage-el, most egy paladint akarok csinálni (erős harcos, némi semleges-pozitív mágiával).

Közben kipróbáltam a Forsaken Gods. Jelenleg valami hülye bug miatt elég kellemetlen, de tetszik, hogy végre van egy kis személyisége a Namelessnek és van valami konkrét célja. Mert az alap G3-ban nagyon háttérbe szorult az a kis szemét, pimasz, beszólós, öntelt Censored! énje Bélának, csak mindenki csicskása volt.

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Na, megtaláltam, hogy mit kell csinálnod, otvosa:

Menj a < Gothic 2 könvtára>/_work/data/scripts/content/cutscene

Nevezd át az Ou.dat Ou.bin-re és a Ou.lsc Ou.csl-re

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Na, megtaláltam, hogy mit kell csinálnod, otvosa:

Menj a < Gothic 2 könvtára>/_work/data/scripts/content/cutscene

Nevezd át az Ou.dat Ou.bin-re és a Ou.lsc Ou.csl-re

Wow, köszi, megpróbálom! Pm-ben meg tudnád mondani, hogy hol találtál rá erre a kincset érõ infóra?

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Március 25. érkezik a kiegészítõ.

Link to comment
Share on other sites

Plata

Na, megtaláltam, hogy mit kell csinálnod, otvosa:

Menj a < Gothic 2 könvtára>/_work/data/scripts/content/cutscene

Nevezd át az Ou.dat Ou.bin-re és a Ou.lsc Ou.csl-re

Nekem nem tudnál segíteni?

Nem tudom felrakni Gothic 2-t mert telepítés közben megáll,és nem telepíti tovább,pedig eredeti.Valami speach filenál akad el mindig asszem.

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Nekem nem tudnál segíteni?

Nem tudom felrakni Gothic 2-t mert telepítés közben megáll,és nem telepíti tovább,pedig eredeti.Valami speach filenál akad el mindig asszem.

Hát most így hirtelenjében nem tudom. Valami konkrétum kéne, hogy van -e hiba üzenet, ilyesmi. Addig is: törölj le minden g2 mappát (a saveket elrakhatod máshova) és úgy próbáld meg egy újraindítás után, esetleg egy másik mappába, szóval nem abba, ahova eredetileg tenné.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Hát most így hirtelenjében nem tudom. Valami konkrétum kéne, hogy van -e hiba üzenet, ilyesmi. Addig is: törölj le minden g2 mappát (a saveket elrakhatod máshova) és úgy próbáld meg egy újraindítás után, esetleg egy másik mappába, szóval nem abba, ahova eredetileg tenné.

Nekem is ez gyanús, mintha régen velem is elõfordult volna hasonló hiba, és az volt a baja, hogy a gépen lévõ G2 mappába akart települni a játék, ahol voltak régi fájlok és nem volt hajlandó felülírni.

Link to comment
Share on other sites

Tompika_nyomul

Risen 2: Dark Waters

A setting nagyon bejön. B)

Jó lenne már egy jó kis karibi hangulatú RPG ahol ork kalózok csákjázzák meg a hajómat ,kardal ,pisztollyal és voodoo mágiával verem vissza õket illetve a tenger mélyén lapuló gigantikus Leviathanokkal kéne felvenni a küzdelmet .Remélem az új Risen hasonló lesz . :rolleyes:

ehh kifutottam a szerkesztési idõbõl.

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Egyébként szakdoga írása mellett tologatom a Risent is. Nagyon tetszik. Nem értem, miért nem tudtak ilyen élvezetes harcot tenni a G3-ban. A jó kis küldetésekrõl nem is beszélve.

Nagyon tetszik egyébként az egész. Olyan kiábrándítóan szürke tud lenni a világ, min anno a Valley of Mines. A második fejezetben vagyok eddig csak erõre meg kardra gyúrtam (meg némi kovácsolás+zsebmetszés+lakatnyitás) és még az elsõ fejezetben bezúztam Lord Patroscont is (csak véletlenül, a keleti templomot kerestem, csak rossz fele mentem). A Donhoz csatlakoztam, de már úgy vagyok, végigviszem mágusként is. (Tetszenek a varázslatok) Egyébként van már 50valahány wisdomom is, csak könyvekbõl.

A harcrendszer pedig nagyon jó, végre van értelme pajzsot használni, az íjászattal még nagyon próbálkoztam.

Egy gondom van, remélem valaki tud segíteni: kinél tudok bányászatot tanulni (prospecting)? Valahol olvastam, hogy Olf-nál, de õ nála nincs olyan opció. Mondjuk az még az elsõ fejezetben volt.

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Egyébként szakdoga írása mellett tologatom a Risent is. Nagyon tetszik. Nem értem, miért nem tudtak ilyen élvezetes harcot tenni a G3-ban. A jó kis küldetésekrõl nem is beszélve.

Nagyon tetszik egyébként az egész. Olyan kiábrándítóan szürke tud lenni a világ, min anno a Valley of Mines. A második fejezetben vagyok eddig csak erõre meg kardra gyúrtam (meg némi kovácsolás+zsebmetszés+lakatnyitás) és még az elsõ fejezetben bezúztam Lord Patroscont is (csak véletlenül, a keleti templomot kerestem, csak rossz fele mentem). A Donhoz csatlakoztam, de már úgy vagyok, végigviszem mágusként is. (Tetszenek a varázslatok) Egyébként van már 50valahány wisdomom is, csak könyvekbõl.

Másból nem is lesz, legalábbis én sehol nem találtam tanárt aki wisdomot tanított volna, kimaxolni csak akkor tudod, ha minden könyvet elolvasol ami a játékban van...De ha találsz tanárt, akkor szólj, mert engem is érdekel (bár most nem játszok vele, de késõbb jól jöhet)

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

Másból nem is lesz, legalábbis én sehol nem találtam tanárt aki wisdomot tanított volna, kimaxolni csak akkor tudod, ha minden könyvet elolvasol ami a játékban van...De ha találsz tanárt, akkor szólj, mert engem is érdekel (bár most nem játszok vele, de késõbb jól jöhet)

Tanárt nem találtam, de ha igaz, akkor tényleg meg lesz a max a játék végére.

Egyébként az a barom Olf még mindig nem akar tanítani, pedig lerendeztem már az Eastern Temple-t is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...