Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nyelvek


BajuszGG

FTW!  

172 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Cortez_Corleone

Ennek mik a követelményei?

Passz, egyelõre nem néztem utána, mert erre az évre már a tököm kivan a nyelvvizsgákkal (1 év alatt négy különbözõ vizsga azért elég HC).

Annyit tudok, hogy ez már majdnem anyanyelvi szintet jelent, de hogy itt mik a témák pl. a szóbelin, arról fogalmam sincs.

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Passz, egyelõre nem néztem utána, mert erre az évre már a tököm kivan a nyelvvizsgákkal (1 év alatt négy különbözõ vizsga azért elég HC).

Annyit tudok, hogy ez már majdnem anyanyelvi szintet jelent, de hogy itt mik a témák pl. a szóbelin, arról fogalmam sincs.

De úgy látom ott ilyen betûket használnak "osztályozásképpen" ennek van valami jelentõsége azon túl, hogy ha valaki látja, hogy mitt'om én "C" akkor te 60 és 74% között teljesítetted a nyelvvizsgát? :unsure:

Jah meg 35k vizsgadíj... [sm23] Agresszív. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

De úgy látom ott ilyen betûket használnak "osztályozásképpen" ennek van valami jelentõsége azon túl, hogy ha valaki látja, hogy mitt'om én "C" akkor te 60 és 74% között teljesítetted a nyelvvizsgát? :unsure:

Jah meg 35k vizsgadíj... [sm23] Agresszív. :unsure:

Nemzetközi nyelvvizsgáknál - ha jól tudom - akkor beleírják a százalékot. Lehet, hogy betûvel még pluszban minõsítenek... (bár eddig csak egy nemzetközi nyelvvizsgán voltam, de az gazdasági szaknyelvi volt).

35k? Melyiket nézted? :D CPE-re 41/48k a vizsgadíj (asszem attól függ, hogy megvan-e már a CAE-d). Mondjuk nem csodálom, hogy nem túl népszerû a CPE szint, mert állítólag irtózatosan magas a bukási arány :unsure:

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

35k? Melyiket nézted? :D CPE-re 41/48k a vizsgadíj (asszem attól függ, hogy megvan-e már a CAE-d). Mondjuk nem csodálom, hogy nem túl népszerû a CPE szint, mert állítólag irtózatosan magas a bukási arány :unsure:

Valóban... :unsure: Akkor az gyíkság volt amit én néztem. :unsure: Amúgy néztem ezt és elég durcinak tûnik a vizsga (mondjuk tematikában ugyanaz mint a középfokú BME), de az biztos, hogy ha valaki behúz egy ilyet az elég jól tud már angolul. Csak szerintem erre már csak tanfolyamon nem lehet felkészülni. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Valóban... :unsure: Akkor az gyíkság volt amit én néztem. :unsure: Amúgy néztem ezt és elég durcinak tûnik a vizsga (mondjuk tematikában ugyanaz mint a középfokú BME), de az biztos, hogy ha valaki behúz egy ilyet az elég jól tud már angolul. Csak szerintem erre már csak tanfolyamon nem lehet felkészülni. :unsure:

Én még anno felsõfokra készülvén letoltam egy pár Cambridge-es tesztet (igaz, az CAE C1 volt és nem CPE C2), végülis megoldható, csak ezekre a feladattípusokra durván rá kell kockulni, ha az ember stabil 70% körül akarja hozni mindegyik vizsgarészt.

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Én még anno felsõfokra készülvén letoltam egy pár Cambridge-es tesztet (igaz, az CAE C1 volt és nem CPE C2), végülis megoldható, csak ezekre a feladattípusokra durván rá kell kockulni, ha az ember stabil 70% körül akarja hozni mindegyik vizsgarészt.

Ímhol néhány feladatlap meg hallgatás... :unsure: Elvileg ez az.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Na, az vicces lesz, ha beleírják.

60%os írásbeli. Mondjuk én eleve azt hittem, hogy nem lesz meg, semmi kedvem nem volt hozzá, meg nem is tudok jól angolul. Csak a plusz 35 pont miatt csináltam (remélem fog segíteni, hogy felvegyenek...), szóval ebbõl a szempontból az volt a lényeg, hogy meglegyen és mikor láttam, hogy sikerült, örültem, mint a majom a farkának.

De azért elég szörnyen fog kinézni az a 60%. Akkor ha lesz idõm és jobban is megy már (meg pénzem is lesz), akkor lehet leteszem újra. Vagy már a felsõfokút.

(Jah, meg az is szempont volt persze, hogy egyetemen ne legalább ezzel ne kelljen foglalkozni.)

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Na, az vicces lesz, ha beleírják.

60%os írásbeli. Mondjuk én eleve azt hittem, hogy nem lesz meg, semmi kedvem nem volt hozzá, meg nem is tudok jól angolul. Csak a plusz 35 pont miatt csináltam (remélem fog segíteni, hogy felvegyenek...), szóval ebbõl a szempontból az volt a lényeg, hogy meglegyen és mikor láttam, hogy sikerült, örültem, mint a majom a farkának.

De azért elég szörnyen fog kinézni az a 60%. Akkor ha lesz idõm és jobban is megy már (meg pénzem is lesz), akkor lehet leteszem újra. Vagy már a felsõfokút.

(Jah, meg az is szempont volt persze, hogy egyetemen ne legalább ezzel ne kelljen foglalkozni.)

Cambridge-es FCE-n voltál?

Az egyetemen mindenképp foglalkozz amúgy az angollal, mert anélkül elég nehéz manapság boldogulni (bár nem tudom, milyen szakra jelentkeztél).

Link to comment
Share on other sites

erdly

Most nézegettem egy picit az arab nyelvet.

Manapság igen rákaptam a nyelvekre, egy csomónak utána nézek, hogyan épül fel. Szóval jó kis idõtöltést találtam magamnak szóbelik elõtt. :lol:

De az arab nyelv hát azért nem semmi.

1 betûnek van 4 alakja. <_<

Nem jelölik a magánhangzókat, itthon az iylet meg sem lehetne tanulni. Mert elég nagy gyakorlat kéne ahhoz, hogy pl. "de" helyett mondjuk "da-t" mondjak...

Az írást nem bírnám megszokni az tuti...

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Most nézegettem egy picit az arab nyelvet.

Manapság igen rákaptam a nyelvekre, egy csomónak utána nézek, hogyan épül fel. Szóval jó kis idõtöltést találtam magamnak szóbelik elõtt. :lol:

De az arab nyelv hát azért nem semmi.

1 betûnek van 4 alakja. <_<

Nem jelölik a magánhangzókat, itthon az iylet meg sem lehetne tanulni. Mert elég nagy gyakorlat kéne ahhoz, hogy pl. "de" helyett mondjuk "da-t" mondjak...

Az írást nem bírnám megszokni az tuti...

Én angol nyelvvizsga elõtt kaptam rá a finnre... B)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Most nézegettem egy picit az arab nyelvet.

Manapság igen rákaptam a nyelvekre, egy csomónak utána nézek, hogyan épül fel. Szóval jó kis idõtöltést találtam magamnak szóbelik elõtt. :lol:

De az arab nyelv hát azért nem semmi.

1 betûnek van 4 alakja. <_<

Nem jelölik a magánhangzókat, itthon az iylet meg sem lehetne tanulni. Mert elég nagy gyakorlat kéne ahhoz, hogy pl. "de" helyett mondjuk "da-t" mondjak...

Az írást nem bírnám megszokni az tuti...

Nem olyan nehéz az, én fél év után ott tartok, hogy azért picit el tudok gagyogni valamit, az olvasás még kicsit nehézkes (inkább a szûk szókincsem miatt), de nem olyan nehéz, az írás pedig már egész jól megy (persze nem hallás után, de szöveget másolni egész jól tudok). A betû 4 alakja pedig csak annyiban más, hogy a szóban elfoglalt helyét jelöli, de tény és való, hogy vannak betûk amiknél markánsan különbözik a négy alak de a legtöbbnél csak annyi a változás, hogy milyen be- és kilépési pontja van a betûnek, a szó elején csak kilépési van és úgy írod tovább a betût, a szó közepén van be- és kilépési pont, a szó végén csak belépési, amikor meg önmagában áll akkor egyik sem. Ez csak annyi, hogy éppen hogyan konkorintod a betût írásban.

Nekünk ezt úgy magyarázta el az arab tánárunk, hogy képzelj el egy ember sort akik egymás kezét fogják, majd válaszd õket kisebb nagyobb csapatokra, ezek lesznek a szavak, az egyes emberek meg a betûk. Az ember csak azt a karját nyújtja a másik felé amelyikkel a társa kezét fogja. Aki meg egyedül áll az egyik karját sem nyújtja, aki a sor elején, vagy végén az csak az egyiket attól függõen, hogy jobb vagy bal kezével kapcsolódik, aki meg a sor belsején van az mindkét karját.

Szerintem egy elég jó szemléltetõ példa, pálcika emberekkel illusztrálva még könnyebb megérteni az arab nyelv betûinek 4 alakját és azok mûködését :)

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Azért már ezek is elgondolkodtató elemek... :D

Herder, Johann Gottfried (1744-18603)

ojoj, ilyet ne linkelj, ez hülyeség/nem igaz/szubjektív vélemény, ezért semmi igazság nincs benne. :)

Azért ha megnézed, te is beszórtad ide az oldal tartalmának 90%-t idézetek formájában. -_-

Link to comment
Share on other sites

Leo88
Azért már ezek is elgondolkodtató elemek... :D

Herder, Johann Gottfried (1744-18603)

Azért ha megnézed, te is beszórtad ide az oldal tartalmának 90%-t idézetek formájában. -_-

pont az azokra kapott reakciók miatt mondtam -_-
Link to comment
Share on other sites

Hoppacska

- Teljesen jó... B) Általában azok védik minden erejükkel a saját nyelvüket, amibõl már alig van beszélõ. Én személy szerint egy fokkal jobban örültem volna, ha anno végelgessé válik a német Magyarországon, mert ez most baromi jó, hogy a világ 4. legnehezebb nyelvét beszéljük, de kitörölhetem vele a s*ggem. Nem t'om használni sehol. :ph34r:

Harmadik legnehezebb. Es amint azt mind tudjuk, a legegyszerubb, es rengeteg esetben logikatlan, az angol. :P (persze ha nem nezzuk a primitiv roman nyelvet.)

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Harmadik legnehezebb. Es amint azt mind tudjuk, a legegyszerubb, es rengeteg esetben logikatlan, az angol. :P (persze ha nem nezzuk a primitiv roman nyelvet.)

Egyrészt szerintem nincs értelme újrakezdeni az egész "melyik nyelv jobb" mûsort, másrészt talán nem azzal kéne kezdeni, hogy leprimitívezel egy nyelvet. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Társalgási szint alatt mit kell érteni?

Ha össze jönnek a dolgok, hamarosan kimegyek huzamosabb ideig(ha nem örökre) Angliába. Mit tudtok javasolni hogyan tudnám fejleszteni, tanulni a nyelvet? Esetleg valami könyvet tudtok ajánlani?

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Társalgási szint alatt mit kell érteni?

Ha össze jönnek a dolgok, hamarosan kimegyek huzamosabb ideig(ha nem örökre) Angliába. Mit tudtok javasolni hogyan tudnám fejleszteni, tanulni a nyelvet? Esetleg valami könyvet tudtok ajánlani?

Hmm... inkább nézz angol filmeket magyar/angol felirattal vagy anélkül. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Hmm... inkább nézz angol filmeket magyar/angol felirattal vagy anélkül. :rolleyes:

Ezt csinálom már jó pár éve, csak ázsiai filmeket angol felirattal :lol:

A kérdés komoly volt egyébként.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Ezt csinálom már jó pár éve, csak ázsiai filmeket angol felirattal :lol:

A kérdés komoly volt egyébként.

Gondolom túl vagy már iskolai nyelvtanképzésen/nyelvtanfolyamon. Ezen felül valóban az angol filmek/zenék adnak hozzá a legtöbbet a mindennapi nyelvezet/kiejtés/szleng elsajátításához. Ha irodalmi nyelvezet érdekel, akkor meg annyit tudok mondani, hogy olvass regényeket angolul.

Ennél többet csak a tényleges kintlét alatti tapasztalatok fognak segíteni, más nem hiszem.

Van a piacon egy rakás "tanulj meg angolul 3 másodperc alatt" szerû könyv, de ez 99%-ban marketingrizsa.

Link to comment
Share on other sites

Hoppacska

Egyrészt szerintem nincs értelme újrakezdeni az egész "melyik nyelv jobb" mûsort, másrészt talán nem azzal kéne kezdeni, hogy leprimitívezel egy nyelvet. ;)

Kezdi a halal, most csoppentem ide es ennyi. :P

Társalgási szint alatt mit kell érteni?

Ha össze jönnek a dolgok, hamarosan kimegyek huzamosabb ideig(ha nem örökre) Angliába. Mit tudtok javasolni hogyan tudnám fejleszteni, tanulni a nyelvet? Esetleg valami könyvet tudtok ajánlani?

Tarsalgasi szint azt jelenti, ami eloszor eszedbe jut mikor meghallod. Tarsalgas. Azaz tudsz folyekonyan beszelni barmilyen temaval kapcsolatban. (hogy mi a kulonbseg anyanyelvi es e kozott... fingom nincs :D)

Ha angliaba mesz ki, ajanlom nezz sok monty pythont es Hugh Laurie-t (NEM dr house-t). Rengeteget segit abban h megertsd az igazi angol kiejtest. :)

Konyvkent ajanlom P.G. Wodehouse-tol a "Jeeves and Wooster Omnibus" c. konyvet. :) Vicces es meg nekem is volt benne egy ket ismeretlen szo. :D

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Kezdi a halal, most csoppentem ide es ennyi. :P

Tarsalgasi szint azt jelenti, ami eloszor eszedbe jut mikor meghallod. Tarsalgas. Azaz tudsz folyekonyan beszelni barmilyen temaval kapcsolatban. (hogy mi a kulonbseg anyanyelvi es e kozott... fingom nincs :D)

Ha angliaba mesz ki, ajanlom nezz sok monty pythont es Hugh Laurie-t (NEM dr house-t). Rengeteget segit abban h megertsd az igazi angol kiejtest. :)

Konyvkent ajanlom P.G. Wodehouse-tol a "Jeeves and Wooster Omnibus" c. konyvet. :) Vicces es meg nekem is volt benne egy ket ismeretlen szo. :D

Ááá... szerintem a társalgási szint olyan, hogy "szia, hogy vagy, szép az idõ"... meg mondjuk megért egyszerû történeteket, hogy éppen hol/mit csinált az illetõ, akivel beszél.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Ááá... szerintem a társalgási szint olyan, hogy "szia, hogy vagy, szép az idõ"... meg mondjuk megért egyszerû történeteket, hogy éppen hol/mit csinált az illetõ, akivel beszél.

Nagyjából. A társalgási szint pont az, aminek írva van: el tudsz rajta beszélgetni mindennapi dolgokról, meg tudsz érdeklõdni útirányt, ilyesmi. Viszont nem biztos, hogy elegendõ egy egyetemi elõadás megértéséhez vagy egy vers/regény megértéséhez. Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Nagyjából. A társalgási szint pont az, aminek írva van: el tudsz rajta beszélgetni mindennapi dolgokról, meg tudsz érdeklõdni útirányt, ilyesmi. Viszont nem biztos, hogy elegendõ egy egyetemi elõadás megértéséhez vagy egy vers/regény megértéséhez. Szerintem.

Így van, én annak idején tanultam németet is (így már a magyart leszámítva az a harmadik nyelv amivel közelebbi kapcsolatba kerültem életem során: német, angol, arab és business english pedig egy idõben) és a tanáromnak az volt az egyedüli célja, hogy társalgási szintre hozzon minket, ami úgy ahogy sikerült is.

A lényege, hogy nyelvtanilag nem kell teljesen pontosan beszélned, csak meg tudd magad értetni a mindennapi helyzetekben, és nem árt ha te is megérted (ennek ellenére a nyelvtant keményen bevasalta).

A társalgási szint a nyelvhasználat legalsó foka. Én angolnál úgy gyakoroltam, hogy sok külföldivel beszélgetek, lehetõleg angolokkal. Most is van az MSN-emen vagy 15 angol partner. A kiejtést pedig valóban csak hallás után lehet gyakorolni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...