Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Éneklés, Hörgés...


cyrko

Recommended Posts

abstractor

nekem tiszta az enekhangom 8 evig heti 5 énekoram volt csak aza baj hogy kicsi a hangterjedelmem és magas hangok nagyon ßuzisak

Mennyit tudsz kiénekelni? :D

Van gitárod? Mert akkor én úgy mondom: én a legmélyebb E-húrtól a magas E-húrig simán, ez 2 oktáv, plusz még egy fél-egész oktávot fölfele, ami úgy már 2,5-3 oktáv. :lol: :D Az a gáz, hogy egy csomó szám megy az a bizonyos, talán egyvonalas É fölé, és afölött már pont nem vmi jó a hangom. :blink:

Amúgy valaki mondja meg nekem, hogy melyik a sima C. :D

Talán ez?

---------

---------

---------

---------

---------

-o-

Ez meg az egyvonalas?

---------

---------

o

---------

---------

---------

Tudom, nem vmi szép kották, de remélem értitek. :D Ez az a dolog, amit 6 évnyi szolfézs alatt nem mondtak egyszer sem. :D

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Nekem meg eléggé Peter Steele-s hangom van, azaz ultramély. Ezért lenne jó pl. egy heat, mert úgy nem csak a balladák alá tudnék énekelni. A beszédhibám miatti kisebbségérzet miatt meg nem nagyon gyakorlok, és a logopédust sosem tudom felhívni. Tegnap az egyik haveromnál erõsítõt szereltem, õ meg addig nem akart elengedni, amíg ki nem derítem, melyik vezeték hova megy. De nem tudtam. Ma meg fájt a szemem, eléggé be van gyulladva, ezért pihennem kellet. Anyám lenézése miatt nem hívja fel nekem, mert mivel szerinte régen nem használt normálisan, most se fog.

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Mennyit tudsz kiénekelni? :D

Van gitárod? Mert akkor én úgy mondom: én a legmélyebb E-húrtól a magas E-húrig simán, ez 2 oktáv, plusz még egy fél-egész oktávot fölfele, ami úgy már 2,5-3 oktáv. :lol: :D Az a gáz, hogy egy csomó szám megy az a bizonyos, talán egyvonalas É fölé, és afölött már pont nem vmi jó a hangom. :blink:

én a legmélyebb G-tõl E-ig, utána beénekléssel G ig még tudok menni :D

Nekem meg eléggé Peter Steele-s hangom van, azaz ultramély. Ezért lenne jó pl. egy heat, mert úgy nem csak a balladák alá tudnék énekelni. A beszédhibám miatti kisebbségérzet miatt meg nem nagyon gyakorlok, és a logopédust sosem tudom felhívni. Tegnap az egyik haveromnál erõsítõt szereltem, õ meg addig nem akart elengedni, amíg ki nem derítem, melyik vezeték hova megy. De nem tudtam. Ma meg fájt a szemem, eléggé be van gyulladva, ezért pihennem kellet. Anyám lenézése miatt nem hívja fel nekem, mert mivel szerinte régen nem használt normálisan, most se fog.

ezek nem tûnnek olyan veszélyes akadályoknak, gondolj bele, mi lenne ha kollégista lennél, na az tényleg akadály lenne...

Link to comment
Share on other sites

abstractor

én a legmélyebb G-tõl E-ig, utána beénekléssel G ig még tudok menni :D

Ez azt jelenti, hogy:

--- I -0--(3)- I

--- N -------- D

--- N -------- Á

--- E -------- I

--- N -------- G

-3- -------- ???

:D Na ez aztán szép ábra lett. :D Amúgy ez tab, csak nem lett túl felismerhetõ. :D

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Ez azt jelenti, hogy:

--- I -0--(3)- I

--- N -------- D

--- N -------- Á

--- E -------- I

--- N -------- G

-3- -------- ???

:D Na ez aztán szép ábra lett. :D Amúgy ez tab, csak nem lett túl felismerhetõ. :D

jaja, bár már jó ideje nem gyakoroltam, de remélem még tudom ezt a "magasságot" :D , ja és gp-próban van zongora klaviatúra, azon rajta van az egyvonalas C!

Link to comment
Share on other sites

abstractor

jaja, bár már jó ideje nem gyakoroltam, de remélem még tudom ezt a "magasságot" :D , ja és gp-próban van zongora klaviatúra, azon rajta van az egyvonalas C!

Azt néztem én, hogy van vmi pötty, ezek szerint az az egyvonalas C? ÉS van vonal nélküli C? :D

Link to comment
Share on other sites

-BlackBird-

Szerintem énekben a "middle C" az a b.asszuskulcs második vonalközben van, nem? Utána "középen" a férfi magas C, violinkulcs harmadik vonalköz meg a nõi magas C.

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Szerintem meg az a legbiztosabb, ha mindenki a kiénekelt hangmagasság frekvenciáját mondja be. :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Én egyszer falsetto (amikor rájátszol, hogy magasabb hangod legyen) segítségével kiadtam a magas D-t :D . De lehet, hogy egy oktávval alatta volt, bár az AP Guitar Tuner szerint magasabb volt az E1 húrnál. De az is igaz, hogy csak "Í"-vel tudtam megcsinálni.

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Na megneztem a hangterjedelmem beéneklés nélkül..

az alsó E -t sikerult kienekelni és a H húrig még tetszik a hangom de annal magasabb hangok nagyon ßuzisak (nemtom jobban megfogalmazni... ) persze még nemcsak a felsö e hur megy de meg annak az oktavja is csak az olyan hogy attol össezdöl a ház...

szoval amivel kiallnek szinpadra az:

----------

-0--------

----------

----------

----------

-0--------

naggyabol ez a tavolsag... az alsó E azert halk de megvan

de inkább hörögnék ..:)

jah amugy :P meg ha van két C : 3.ik és 4. vonal között, a masik meg mind az öt alatt külön EGY vonalon

azert illik kitalalni meik az EGYvonalas c :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

jah amugy :P meg ha van két C : 3.ik és 4. vonal között, a masik meg mind az öt alatt külön EGY vonalon

azert illik kitalalni meik az EGYvonalas c :lol: :D

Zseniális okfejtés, hogy erre eddig miért nem gondoltam? :lol: :D

Komolyan mondom, holnap utánanézek wikipédián, ha ráérek. :D

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Amugy mi ezt ugytanultuk általánosban hogy balkezunket "kinyitva" (hogy az ujjak külön vallnak - 5 ujj- mint az 5 vonal a kottaban) magunk elé tartottuk, és a jobb kezunk mutatóujjával meg mutattuk rajta azt a hangot amit énekelni kellett éppen (abc-s hang meg szolmizalva is...) és ott azert bajban voltunk az egyvonalas c-vel... (azt csak ugy szemmértékre :D )

Link to comment
Share on other sites

abstractor

El sem hiszem. Tartottunk ma egy olyan próbát, hogy levittük a "fekete dobozt" a tornaterembe, volt mikrofon, minden, és bejött az énektanár, és aszonta, hogy jólvan, jó meg tiszta hangom van, csak adjak bele több erõt. :D Én meg csak néztem. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hawk1ller

Néhány (bonyolult) lépés, hogyan hörögjünk :lol:

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Néhány (bonyolult) lépés, hogyan hörögjünk :lol:

Ez inkább csak sima üvöltés.

Én ennél durvább üvöltést is tudok. De még sajna nem sikerült túlordítanom a helyi koncerthelyiségek "kihangosítását". :lol:

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Figyelem emberek!!!

Csütörtökön kezdõdik a Helikon Keszthelyen!!! :D

És mégegyszer figyelem emberek!

Csütörtökön 16 óra 13 perckor a könnyûzenei helyszínen mi leszünk hallhatók, Sexy Chocolate néven, és az a hosszúhajú idióta, amelyik gitározik és énekel, na az leszek én. :blink: :D Ha vki arra jár, lessen be nyugodtan, ha tudjátok, mi ez az egész, talán megtaláljátok a helyszínt is. :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Figyelem emberek!

látható és hallható a Sexy Chocolate helikoni fellépése!!! :D :D :D Tessék megnézni.

És köszönet RethaMileknek az 512 ajánlásáért, tényleg jó kis kocsma, egy egész estét ott töltöttünk. :rolleyes: :D

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Figyelem emberek!

látható és hallható a Sexy Chocolate helikoni fellépése!!! :D :D :D Tessék megnézni.

És köszönet RethaMileknek az 512 ajánlásáért, tényleg jó kis kocsma, egy egész estét ott töltöttünk. :rolleyes: :D

egész jó, néhol tiszta nick cave hangod van, de ez a név :lol:

Link to comment
Share on other sites

abstractor

egész jó, néhol tiszta nick cave hangod van, de ez a név :lol:

Mindenki ezt mondja, h olyan a hangom (még a helikonos hangmérnök is XD), pedig szerintem nem, és nem is ez volt a célom. :D :D

Hát igen, a név. ELsõ nap véletlenül szembe jött 3-4 csaj, akik röhögve nézték a mûsorfüzetet: "Nézd! Szexi Csokoládé! Hogy lehet már ilyen hülye nevük?!?" - "Az nem egy Eddie Murphy filmben volt?"... No comment... azért ennek a jelenetnek elég nagy volt az esélye, nem? Véletlen pont összefutunk pár ismeretlennel, akik véletlen pont a mi nevünkön röhögnek. Hát durva. :D

Amúgy köszi, elég sokat készültünk rá. :D

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Mindenki ezt mondja, h olyan a hangom (még a helikonos hangmérnök is XD), pedig szerintem nem, és nem is ez volt a célom. :D :D

csak a mélyeknél volt olyan :)

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Figyelem emberek!

látható és hallható a Sexy Chocolate helikoni fellépése!!! :D :D :D Tessék megnézni.

És köszönet RethaMileknek az 512 ajánlásáért, tényleg jó kis kocsma, egy egész estét ott töltöttünk. :rolleyes: :D

Nem rossz, lehetne nevet változtatni. Az én projektem egyelõre Terra néven fut, a TeraWatt túl thrash metálos volt, bár a zeném nem áll messze tõle. Amolyan technikás thrash/progresszív metál. Némi groove metálos beütéssel.

De sajna csak én vagyok az egyetlen tag :( . A másik gitáros súlyos monitorfüggõ lett. Normális embereket nem nagyon találok, és nem akarom, hogy megint az legyen, mint a régi TeraWattnál, amikor az egyik metált, a másik pánkot a harmadik szkinhedzenét akart játszani. Mindenféle hangszeres tudás nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Szanyoc

Figyelem emberek!

látható és hallható a Sexy Chocolate helikoni fellépése!!! :D :D :D Tessék megnézni.

És köszönet RethaMileknek az 512 ajánlásáért, tényleg jó kis kocsma, egy egész estét ott töltöttünk. :rolleyes: :D

Szép munka :) csak így tovább, abba az irányba ahova szeretnétek :D

abstractor neked meg tessék gyúrni a magasokra(további projektekhez szükség lesz rá :rolleyes: )

a lánykának minden elismerésem ;)

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Hát jah, a magasak. Igyekszem. :D Legalább heti 5x skálázok, és itthon tudok ám magasabban is énekelni kb másfél oktávval, de csak itthon. :D

Ezt a számot csak azért választottuk/választottam, hogy ne kelljen egyedül énekelni, és mert a "lánykának" szép hangja van. :rolleyes: Amúgy én is inkább progrock felé húzok, de most inkább ez volt a jó választás szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Szanyoc

Hát jah, a magasak. Igyekszem. :D Legalább heti 5x skálázok, és itthon tudok ám magasabban is énekelni kb másfél oktávval, de csak itthon. :D

Ezt a számot csak azért választottuk/választottam, hogy ne kelljen egyedül énekelni, és mert a "lánykának" szép hangja van. :rolleyes: Amúgy én is inkább progrock felé húzok, de most inkább ez volt a jó választás szerintem.

Na királyság, így tovább mégegyszer. Késõbb meg jöhetnek a saját témák, egyébként a szólód azért nem volt

kispályás ;)

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Marha jó nekem tetszett ;) a leányzónak szép a hangja :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...