Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Éneklés, Hörgés...


cyrko

Recommended Posts

M3LK0R

Helló meg tudnád mondani a mélynek a technikáját mer magamtól nem tok rájönni próbálom de nem sikerül.

Ugyanaz mint a többi, tüdõd jól tele, rekeszizommal préselsz, itt mondjuk megkell találni a balanszot hogy ne túl sokat mert hamar fogy a levegõ de h ameg kevésbé akkor meg halk lesz fõleg mélynél. A hangot megpróbálod minél mélyebbrõl (úgy is magyarázhatnám ,hogy hátulról mert igazából olyan érzés) kiadni. Olyan nincs ,hogy más megy ez meg nem, max nem olyan jó a hangja mert nem gyakoroltál eleget ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Honi

srácok, van itt valakinek kedve betársulni egy lo-fi lötyögésbe? Felvettem tegnap egy pár akkordos nylonhúros alapot, kicsi szólóval, az ének egész kipofozná szerintem. Megkötés nincs, hogy ez most milyen nyelven legyen, milyen hangfekvésben, a feltétel annyi, hogy ne lehessen a végeredménnyel embert ölni oszt' kész... hörgés mondjuk nem hinném, hogy passzolna bele :lol: . Ha valakit érdekel, akkor PM, átdobom neki a felvételt.

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Ezeket nézzétek meg, kb eddig a legjobban magyarázza el, eddig ez vált be a legjobban. Igazából Melissa Cross Zen of Screamingje nem magyarázza el túl részletesen hogy kell csinálni, max a fry-t, de azzal nekem sosem sikerült értelme erõteljes screameket csinálnom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
CatchO

Hali!

Valaki tud linkeket/videókat mutatni, ahonnan meg lehet tanulni a hörgés technikáját? Régen, amikor mutáltam, tudtam hörögni meg ordibálva énekelni valamennyire, ma már nem megy...

Akkor szokott menni néha, ha hurutos a torkom/nyál van a torkomban. De nem tudok rájönni, hogyan tudom magamnak benyálazni, csak véletlenszerû hogy mikor olyan.

Elõre is kösz!

na hát nagyon késõi a válasz, de csak most találtam meg ezt a topicotxD szóval velem teljesen ugyanez van, csak hurutos torokkal tudok hörögni, akkor viszont Ledér!jól, iszonyatjól lehet artikulálni és jól megy a magas is és a mély is, de nekem is csak véletlenszerû volt az egész. de rájöttem, hogy hogyan lehet bármikor így hörögni. a lényeg, hogy gyûjts egy kis nyálat, kezdd el lenyelni, és amikor már majdnem lenyelted de még a torkodnál van, inhalálj egyet. ezután tulajdonképpen hurutos lesz a torkod és tudsz hörögni. kicsit nehéz megérteni, próbáltam elmagyarázni pár havernak és nehezen jöttek rá, de csak próbálkozz, talán megérted:D

ja, és jobban megy ha azért elõtte iszol egy pohár vizet, száraz torokkal tényleg nem könnyû

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...