Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Éneklés, Hörgés...


cyrko

Recommended Posts

cyrko

Mivel nincs külön topikja és sokakat érdekel, ezért gondoltam, megnyitom.

Nem tudjátok, hol találhatok Nógrád megyében logopédust? Mert kissé beszédhibás vagyok és csak röhögnének az énekemen (a beszédemen is szoktak az õsember szintû emberek).

Link to comment
Share on other sites

jondavis2

hmm lehet hogy nem lesz nagyéletû topic, de ötletes ^^ am. énis szoktam fura hangokat kiadni magamból (mármint a számon keresztül :D ) amikor énekekelni próbálok akkor. anyámék kicsit furán néznek rám, szal még gyakorolni kell :wink:

Link to comment
Share on other sites

TIRU

hmm lehet hogy nem lesz nagyéletû topic, de ötletes ^^ am. énis szoktam fura hangokat kiadni magamból (mármint a számon keresztül :D ) amikor énekekelni próbálok akkor. anyámék kicsit furán néznek rám, szal még gyakorolni kell :wink:

detto :lol: ezért inkább csak hörgõs számokat próbálok meg énekelni :lol:

Link to comment
Share on other sites

pjjones

Mivel nincs külön topikja és sokakat érdekel, ezért gondoltam, megnyitom.

Nem tudjátok, hol találhatok Nógrád megyében logopédust? Mert kissé beszédhibás vagyok és csak röhögnének az énekemen (a beszédemen is szoktak az õsember szintû emberek).

logopédust nem de az "alapszintû" beszédgyakorlatok is sokat rudnak segíteni (mit sütsz kis szûcs...stb.) eggyik haverom iszonyatosan beszédhibás volt, fél év után heti 2x logopédussal és napi gyakorlással nagyon sokat javult.

Link to comment
Share on other sites

Fishyfrost

Személy szerint az éneket jobban kultiválom mint a hörgést, természetesen nem csak az ilyen nyálas fos szarokat amikor Szelin dijon tükörrepeszt, hanem a normálisat :D persze a hörgõs zenék közt is van amit szeretek, bár az inkább ordítós :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Jupííí! Cyrko megelõztél. :D Sebaj, kösz, hogy csináltál ének topicot. :D

Foglalkozik itt valaki komolyabban az énekléssel? Pl. énekkarban, kisebb kórusban vagy bandában énekel valaki?

Én is az énekést kedvelem, a hörgéstõl rosszul vagyok, de énekben azt szeretem, ha kifeszül az ember torka, és jó rekedtes, meg ilyenek... Csak nekem meg sajnos gyengék a hangszálaim, kb 6 éves koromban azt mondta az orvos, hogy csak halkan beszéljek. Azóta azért már kiordítottam pár dolgot magamból, szóval annyira nem veszélyes, de ha eléneklek mondjuk 3 Shinedown számot, amik ugye jó erõteljesek, akkor a harmadiknál már elmegy a hangom és elkezdek köhögni. :sad: Erre a problémára van vkinek megoldási javaslata? Mármint tea, vagy valami?

Link to comment
Share on other sites

Freddy22

jó kis topik, én is szoktam gyakorolni, de nem vok megelégedve XD [gitar] [sing] [gitar]

Link to comment
Share on other sites

adamszekely

Jupííí! Cyrko megelõztél. :D Sebaj, kösz, hogy csináltál ének topicot. :D

Foglalkozik itt valaki komolyabban az énekléssel? Pl. énekkarban, kisebb kórusban vagy bandában énekel valaki?

Hát bandában vokálozni szoktam, ez mondjuk annyira nem számít, de képezném a hangom, csak inkább a bassgitárra gyúrok mostanában... B)

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Én meg énekes hiányában képtelen vagyok elválalni. :sad:

Én olyan hangosan tudok ordítani, hogy... Csak szétcseszi a torkom.

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Jupííí! Cyrko megelõztél. :D Sebaj, kösz, hogy csináltál ének topicot. :D

Foglalkozik itt valaki komolyabban az énekléssel? Pl. énekkarban, kisebb kórusban vagy bandában énekel valaki?

...

én voltam kórusban :D , mindíg csinálj beéneklést, ez nagyon fontos, ha meg nem olyan 'retkes' a hangot, akkor az már nem is lesz olyan szerintem, hacsak nem kezdesz el inni meg dohányozni, a sokat dobhat rajta.

Link to comment
Share on other sites

Hares

én voltam kórusban :D , mindíg csinálj beéneklést, ez nagyon fontos, ha meg nem olyan 'retkes' a hangot, akkor az már nem is lesz olyan szerintem, hacsak nem kezdesz el inni meg dohányozni, a sokat dobhat rajta.

Én színjátszókörben voltam,bár ott nem kellett énekelni,míg létezett... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jelan

Ki tud olyan CoB-os ordibálást? aZ tÖk ÁlLaToS :D .

Link to comment
Share on other sites

Freddy22

én csak cofosat tok, de az is kikészíti a hangom, :D azért ha nagyon kell cobosat is próbálgatok... :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Hát, én részemrõl megmaradok az Éneknél. :D Feltéve, ha egyszer megtanulok rendesen énekelni. :D

Majd nyáron kiderül a Balatonparton, mikor kiülök egy sétálóutcára akusztikus gittyómmal csövezni. :D Ja meg Helikonon is kiderül, habár ott szerencsére nem kell megerõltetnem az énekhangom, mert a Where the wild roses grow-t fogjuk játszani, és ugye abban Nick Cave énekel, ami nem túl megerõltetõ... de azért kicsit felturbózzuk ám. :D

Ööö... remélem, meg lehet érteni amit írtam, és nem túl zavaros, mert kicsit késõ van már nekem, és nem nagoyn tok fogalmazni. :D :blink:

Link to comment
Share on other sites

Bangyee

Ki tud olyan CoB-os ordibálást? aZ tÖk ÁlLaToS :D .

Sztem az gáz... se nem hörög, senem ordibál, csak rikácsol... hamár akkor vagy egyik vagy másik legyen... szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Sztem az gáz... se nem hörög, senem ordibál, csak rikácsol... hamár akkor vagy egyik vagy másik legyen... szerintem.

Igen ez talán jól írja le. Néha amúgy jobban hörög, illetve néha jobban ordibál, mint máskor, de általában felejtõs. Ha CoB és "állatos" zenei elem, akkor Janne Wirman, nem a... hát rikácsolás benne, na :D És akkor ugye egyenes az út a Warmenhez B)

*szerk: amúgy az

is ide tartozik? :unsure:
Link to comment
Share on other sites

abstractor

Igen ez talán jól írja le. Néha amúgy jobban hörög, illetve néha jobban ordibál, mint máskor, de általában felejtõs. Ha CoB és "állatos" zenei elem, akkor Janne Wirman, nem a... hát rikácsolás benne, na :D És akkor ugye egyenes az út a Warmenhez B)

*szerk: amúgy az

is ide tartozik? :unsure:

Juj, attól a rikácsolástól is kiráz a hideg, nem csak a hörgéstõl. :D Vagy énekeljen, vagy férfiasan ordítson, de ne hörögjön, mint egy zombííí! :D :D :D

Hát, szinte már hihetetlen, mennyi hülyét felengednek Youtube-ra. :D

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Igen ez talán jól írja le. Néha amúgy jobban hörög, illetve néha jobban ordibál, mint máskor, de általában felejtõs. Ha CoB és "állatos" zenei elem, akkor Janne Wirman, nem a... hát rikácsolás benne, na :D És akkor ugye egyenes az út a Warmenhez B)

*szerk: amúgy az

is ide tartozik? :unsure:

A vége felé kezd zenei lenni. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Ki tud olyan CoB-os ordibálást? aZ tÖk ÁlLaToS :D .

akkor inkább a disznóröfögõs hörgés :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jelan

Kuss, én a CoB-osat szeretem. És ez még mindig szabad ország, úgyhogy van jogom hozzá! XD

Meg a másik amit szeretek az a HammerFall-os csávó éneklése. A nevét már elfelejtettem, de annyi baj legyen :D .

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Kuss, mi meg nem :D HF meg mindig is közel lesz a szívemhez, lévén a Metallicával kéz a kézben vezettek be a fémzene - természetesen acél ^_^ - kapuin. Joacim Cans amúgy. Kár, hogy néhány Crimson Thunder szám óta albumonként 1-2 számomra hallgatható számot produkálnak :sad: Reböl Inszájd, az bazmeg.

Link to comment
Share on other sites

Jelan

Kuss, mi meg nem :D HF meg mindig is közel lesz a szívemhez, lévén a Metallicával kéz a kézben vezettek be a fémzene - természetesen acél ^_^ - kapuin. Joacim Cans amúgy. Kár, hogy néhány Crimson Thunder szám óta albumonként 1-2 számomra hallgatható számot produkálnak :sad: Reböl Inszájd, az bazmeg.

-Kussolás helye-

Na most, hogy ezzel végeztem megmondhatom, hoooogy, jó lenne valami ének tanár :smile: .

Link to comment
Share on other sites

Lurtz
amit szeretek az a HammerFall-os csávó éneklése...

:o :ph34r:

*...óvatosan elõtúrja a zenéi közül az "always will be"-t...*

NNNEEEEEEE!!!

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

Jelan

:o :ph34r:

*...óvatosan elõtúrja a zenéi közül az "always will be"-t...*

NNNEEEEEEE!!!

IPB Image

*...óvatosan ránéz erre a beteg... khm... vmire (kutya?) miközben az befogott füllel fetreng a padlón kínjában, majd lekapcsolja a lejátszót és berakja neki a Heeding The Call címû számot, hátha attól helyrejön a dobhártyája...*

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Ööö... remélem most épp éneklési tanácsokat adtok egymásnak, és nem egymás zenei ízlését szidjátok. ^_^

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...