Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Éneklés, Hörgés...


cyrko

Recommended Posts

Reger

hát igazából aszondják nem befolyásolja, de mondjuk azé a cigi szerintem hosszútávon igen, az alkohol meg azért rontja az éneklést mert ha sokat iszol és má kicsit bevagy rúgva akkor nehezebb énekelni

A cigi se ajánlott,mert szarabb lessz a tüdõd ,pedig levegõ az alapja,valamint az állóképességed is rontja

Link to comment
Share on other sites

Chaser

asszem kezdek rájönni erre a false cord-ra, de nekem olyan hangja van mint egy grizli medvének :lol:

bár lehet még mindig a death-et sikerül használnom :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jelan

Nevezzük át a topicot Reflux-nak :D . De mi is az?

Link to comment
Share on other sites

Chaser

amikor nem zár rendesen a gyomorszáj és vissajön a gyomorsav xD

Link to comment
Share on other sites

cyrko

Nekem meg kávéfõzõ-szerû hangom van alapból, de tudom változtatni a hangmagasságot felfelé. :lol:

A malacröfögõs vokálhoz extrém mély hang kell?

Link to comment
Share on other sites

Chaser

az hogy milyen a screamed azt nem igazán befolyásolja a tiszta hangod magassága

ilyeneket tud valaki csinálni? tom hogy itt sokan utálják a metalcore-t, de nekem az ilyesmi vokál tetszik a legjobban :D

Link to comment
Share on other sites

Jelan

amikor nem zár rendesen a gyomorszáj és vissajön a gyomorsav xD

Kúl. Már ennyivel is mûveltebb vagyok. Ezzel fogok dicsekedni. "Túdóm mí a reeeflux. Túdóm mí a reeeflux.".

:P

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Kúl. Már ennyivel is mûveltebb vagyok. Ezzel fogok dicsekedni. "Túdóm mí a reeeflux. Túdóm mí a reeeflux.".

:P

az lesz a cool, ha meg is tapasztalod ;)

Link to comment
Share on other sites

Jelan

az lesz a cool, ha meg is tapasztalod ;)

Annyira nem akarok mûvelt lenni. De ki tudja.

Link to comment
Share on other sites

Chaser

inkább aszondjátok meg hogy az alábbi két videóban Melissa által nevezett fry-al lehet szerintetek ilyent produkálni? amúgy azt olvastam wikihow-n hogy fry-hoz legalább egy év kell hogy normálisan szóljon :huh: :blink: :(

Link to comment
Share on other sites

Jelan

A CoB-ban false chord van, nem?

Link to comment
Share on other sites

Chaser

lehetséges, bár nemtudom, pl Robb Flynn-nél is elõször arra tippeltem de kiderült hogy õ nem is screamel csak rohadt mélyre tudja vinni a hangját :blink:

Link to comment
Share on other sites

Reger

lehetséges, bár nemtudom, pl Robb Flynn-nél is elõször arra tippeltem de kiderült hogy õ nem is screamel csak rohadt mélyre tudja vinni a hangját :blink:

Én az illdisposed os pudingira(Bo Summer ) lennék kiváncsi ,mert sztem az is csak mélyre vitt hang

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Én az illdisposed os pudingira(Bo Summer ) lennék kiváncsi ,mert sztem az is csak mélyre vitt hang

:lol: "illdisposed os pudingira" Azt hittem, ez egy együttes. :D Csak ugye egyes fórumozók nem használnak kötõjelet, meg "csúnyán" beszélnek... :D

Link to comment
Share on other sites

cyrko

lehetséges, bár nemtudom, pl Robb Flynn-nél is elõször arra tippeltem de kiderült hogy õ nem is screamel csak rohadt mélyre tudja vinni a hangját :blink:

Én is eléggé mélyre le bírom vinni, akkor nekem is olyan. De néha operásra sikerül. Most a szájgyulladásom és a torokfájásom miatt nem is próbálom ki.

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Jahj de jót énekeltem/gitároztam. :D Most gyógyult meg a torkom 2 hét után (persze egybõl nekiálltam "edzeni" XD), és gitározni se gitároztam 5 napja, úgyhogy most ez a 2 órácska játék öröm-bódoccság volt. :D Fõleg az újonnan tanult Sweet home Alabama a maga 3 hangjával. :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

Dobi

Azt olvastam, hogy a hörgés mindenképpen károsítja a hangszálakat valamilyen szinten, csak 'enyhíteni' lehet a technikával. Ez mennyire igaz?

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Azt olvastam, hogy a hörgés mindenképpen károsítja a hangszálakat valamilyen szinten, csak 'enyhíteni' lehet a technikával. Ez mennyire igaz?

ha azt veszed az éneklés is károsítja valamennyire a hangszálaidat mert eléggé igénybeveszed, szóval helyes technikával az se károsítja jobban mint az éneklés

Link to comment
Share on other sites

Dobi

ha azt veszed az éneklés is károsítja valamennyire a hangszálaidat mert eléggé igénybeveszed, szóval helyes technikával az se károsítja jobban mint az éneklés

Ilyesmire gondoltam én is. Amúgy se érdekel, tök jó lenne olyan beszédhang, mint Corpsegrindernek. :D

Egyébként ha valakinek van bármilyen kapcsolata a Zen of Screaming 2-vel, az pmezhetne pl33s! :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

pjjones

mikrofon+guitar rig = nagggyon metál

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

mikrofon+guitar rig = nagggyon metál

mi a guitar fx box nevû progival próbálkoztunk :lol: , de nálunk nem a torzítás volt az elsõ, hanem többször ismétlõdõ visszhang generálása, mint a prophet's song-ban, a queentõl :D

Link to comment
Share on other sites

cyrko

A malacröfögõs hörgést amit a legtöbb grindcore banda használ hogy lehet megcsinálni?

Link to comment
Share on other sites

Szanyoc

A malacröfögõs hörgést amit a legtöbb grindcore banda használ hogy lehet megcsinálni?

Kérdezd meg egy disznótól [sm41] Egyébként amikor meghallok hasonló lefolyó bugyogásokat mindig

elkap a röhögõgörcs :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...