Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Éneklés, Hörgés...


cyrko

Recommended Posts

Lurtz

vitamin, tea, meleg ital, meleg öltözködés (meleg, mármint rétegezett ruházat, nem testhezálló bõrnaci)

szóval csak az átlagos megfázáselleni dolgok. kivéve ha vírusos megbetegedés, akkor kevésbé egyszerû a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

Jelan

Eszembe jutott, hogy tudok mégegy jó énekest, de ti nem valoszínû, hogy ismeritek.

A neve Anchang (legalábbis a mûvész :smile: ) és japán. A Sex Machineguns-ban õ a gitáros és vokálos egyben. Mindkettõt jól tolja. Azért mondjuk lehet ismeritek néhányan. Egyszer belinkeltem a Gitározás topicba.

vidik:

http://www.youtube.com/watch?v=KKuVynnOkzM

http://www.youtube.com/watch?v=5r7l7v-Ns4g

Link to comment
Share on other sites

abstractor

vitamin, tea, meleg ital, meleg öltözködés (meleg, mármint rétegezett ruházat, nem testhezálló bõrnaci)

szóval csak az átlagos megfázáselleni dolgok. kivéve ha vírusos megbetegedés, akkor kevésbé egyszerû a helyzet.

De nem fáztam meg, hanem a torkom gyulladt be. :unsure: Amúgy tea megvan, vitamin megvan, és nem hordok bõrnacit, mert nem szeretem. :D

Link to comment
Share on other sites

-BlackBird-

Daniel Gildenlöw? Maynard J. Keenan? Azért õk sem gyengék :-) (nálam õk a kedvencek). Mondjuk nyilván, ha fel szeretnénk sorolni az összes jó énekest, akkor biztosan megtöltene legalább egy oldalt.

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

Lutz van zenekarod?

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

B@sszus, pénteken kiengedtem a hangomat rendesen próbán, meg itthon is, erre most itt vagyok 38 fokos lázzal és torokfájással. :sad: Hogy lehet az ilyet megelõzni??? Lécci, valaki szakértõ is szóljon hozzá. :D

minden nap énekelj, skálázz :D , nem erõltesd meg magad csak úgy hirtelen, beéneklés, meg énekgyakorlatok, ha nem akarsz tanárhoz menni, akkor netrõl szerezhetõk gyakorlatok.

Link to comment
Share on other sites

Hares

minden nap énekelj, skálázz :D , nem erõltesd meg magad csak úgy hirtelen, beéneklés, meg énekgyakorlatok, ha nem akarsz tanárhoz menni, akkor netrõl szerezhetõk gyakorlatok.

No igen,nem szabad egybõl a hangok közé csapni. :smile: Fokozatosan kéne egyre többet és többet énekelni,de csak hétrõl hétre.Hogy a torkod megszokja.Gondolom (pl) Akerfeldt sem úgy kelt ki az anyukájából,hogy nem ordított,hanem hörgött. :lol: Mintha hírtelen le akarnál futni egy marathon-t,de a 20. km-nél úgy lesérülsz,hogy fél évig nem tudsz rendesen járni... :smile:

Link to comment
Share on other sites

abstractor

minden nap énekelj, skálázz :D , nem erõltesd meg magad csak úgy hirtelen, beéneklés, meg énekgyakorlatok, ha nem akarsz tanárhoz menni, akkor netrõl szerezhetõk gyakorlatok.

Hát, énektanár adott 6 db beéneklési gyakorlatot, amit állítólag a zeneakadémia énekkarában használnak, azokat szoktam gyakorolni, szinte naponta, dehát úgy látszik tökmindegy, hogy beéneklek-e vagy sem, ígyis-úgyis szétb@szom a torkom... :sad: De azért nem adom fel :D Csak már ne köhögnék annyira :sad:

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

hörgõsöknek van behörgés? :D ("beéneklésnek"?)

Én a magas hörgést szeretem nagyon az ilyen Dimmu borgir meg Children of Bodom.

Olyan hangot ugy tudok kiadni mintha ordibálnék és pluszba rásegitek a torkombol vagy aztis olyan gyomornemtommivel?

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

hörgõsöknek van behörgés? :D ("beéneklésnek"?)

Én a magas hörgést szeretem nagyon az ilyen Dimmu borgir meg Children of Bodom.

Olyan hangot ugy tudok kiadni mintha ordibálnék és pluszba rásegitek a torkombol vagy aztis olyan gyomornemtommivel?

szerintem simán beénekelnek, bár gondolom nem mindenki; de hörgés technikákról chaser tudna mesélni...

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

szerintem simán beénekelnek, bár gondolom nem mindenki; de hörgés technikákról chaser tudna mesélni...

engem igazabol az érdekelne hogy tehetség kérdése a dolog, vagy mindnekinek kigyakorolhato?

azt mar eszrevettem hogy altalaban aki jol enekel az jolis tud hörögni, meg forditva, én tisztán éneklek csak kicsi a hangterjedelmem magasan már eröltetett nagyon a hangom.

Viszont a hörges nagyon furcsa, és probalkozom de nem az igazi, viszont nagyon akarok..:)

Link to comment
Share on other sites

Lurtz

Lutz van zenekarod?

nincs. lett volna rá alkalom többször is, tervben is volt, de nem lett. nem találom a megfelelõ embereket. az a gond az itteni emberekkel, hogy vagy máshogy képzelik el az a zenekarosdit, vagy túl hülyék hogy megcsinálják amit kéne, vagy magasról szahrnak az egészre és visszafordulnak amikor megtehetnénk. pedig szívesen vokáloznék zenekarban, ha lenne akivel egyetértek, közel lakik és van lehetõség zenélni (felszerelés, helység....) :)

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

engem igazabol az érdekelne hogy tehetség kérdése a dolog, vagy mindnekinek kigyakorolhato?

azt mar eszrevettem hogy altalaban aki jol enekel az jolis tud hörögni, meg forditva, én tisztán éneklek csak kicsi a hangterjedelmem magasan már eröltetett nagyon a hangom.

Viszont a hörges nagyon furcsa, és probalkozom de nem az igazi, viszont nagyon akarok..:)

szerintem megtanulható, csak van akinek megy magától

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

hörgõsöknek van behörgés? :D ("beéneklésnek"?)

Én a magas hörgést szeretem nagyon az ilyen Dimmu borgir meg Children of Bodom.

Olyan hangot ugy tudok kiadni mintha ordibálnék és pluszba rásegitek a torkombol vagy aztis olyan gyomornemtommivel?

magas hörgést is hasi légzéssel kell igen, death metal topikba már van pár tipp lehet ovlasgatni, beéneklés simán jó hörgéshez én is szoktam néha, de mondjuk hörgés elõtt, egy-kettõ hosszan kitartott mély és magas hörgést azért lenyomok...

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Én meg nem tudok hörögni. De mondjuk nem is akarok, így nem zavar ezen hátrányos tulajdonságom. :D

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Én meg nem tudok hörögni. De mondjuk nem is akarok, így nem zavar ezen hátrányos tulajdonságom. :D

én mióta hörgök azóta tisztább az énekhangom is, meg viszonylag már egész jól tudok énekelni is :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

én mióta hörgök azóta tisztább az énekhangom is, meg viszonylag már egész jól tudok énekelni is :D

Azzal nekem sincs gondom, csak a magas és erõsebb hangokkal. :unsure: Azér skálázok folyton. :D

Link to comment
Share on other sites

Deadlord666

nincs. lett volna rá alkalom többször is, tervben is volt, de nem lett. nem találom a megfelelõ embereket. az a gond az itteni emberekkel, hogy vagy máshogy képzelik el az a zenekarosdit, vagy túl hülyék hogy megcsinálják amit kéne, vagy magasról szahrnak az egészre és visszafordulnak amikor megtehetnénk. pedig szívesen vokáloznék zenekarban, ha lenne akivel egyetértek, közel lakik és van lehetõség zenélni (felszerelés, helység....) :)

Szivsen jatszanek egy kemeny death metal zenekarban, csak még nem vettem meg az uj gitaromat... a mostanin meg inkabb nem kéne... de azert nem art ha ismerek par jo enekest

én mióta hörgök azóta tisztább az énekhangom is, meg viszonylag már egész jól tudok énekelni is :D

Akkor viszont taktikát váltok és énekelni kezdek el gyakorolni, és akkor majd egyszer menni fog a hörgés is....

lol

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Én is szívesen játszanék jó zenekarban, csak az ismerõseim már mind vannak vmi együttesbe, és itt felénk nem nagyon lehet találni olyan embert akivel együtt játszhatnék (itt mindenki punkban nyomul :D jazz,blues,metal képtelenség összehozni egy együttest, vagy legalábbis nagyon nehéz)

Link to comment
Share on other sites

abstractor

Én is szívesen játszanék jó zenekarban, csak az ismerõseim már mind vannak vmi együttesbe, és itt felénk nem nagyon lehet találni olyan embert akivel együtt játszhatnék (itt mindenki punkban nyomul :D jazz,blues,metal képtelenség összehozni egy együttest, vagy legalábbis nagyon nehéz)

Hát jah... nálunk fiatal zenészek nem nagyon vannak, vagy csak elvétve, az idõsebbek meg folyton azt szajkózzák, hogy hát azt kell játszani, ami kell a népnek. Na ennyit a mûvészi ambíciókról. :( Én azért még kitartok, és nem adom el a lelkem az ördögnek. :D Pedig most lett volna rá lehetõség, de kihagyom.

Link to comment
Share on other sites

Lurtz

az idõsebbek meg folyton azt szajkózzák, hogy hát azt kell játszani, ami kell a népnek.

ez most poén? mert én nevettem.

Link to comment
Share on other sites

Darkdawn

Hát jah... nálunk fiatal zenészek nem nagyon vannak, vagy csak elvétve, az idõsebbek meg folyton azt szajkózzák, hogy hát azt kell játszani, ami kell a népnek. Na ennyit a mûvészi ambíciókról. :( Én azért még kitartok, és nem adom el a lelkem az ördögnek. :D Pedig most lett volna rá lehetõség, de kihagyom.

"azt a ritmus dáridót játszátok" [sm41]

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

"azt kell játszani ami kell a népnek" ez hülye szöveg, mert valszeg egy death metalt játszó együttes koncerten azért játszik a közönségnek death metalt mert nekik az kell :D szal ilyen nincs :D

Link to comment
Share on other sites

abstractor

"azt kell játszani ami kell a népnek" ez hülye szöveg, mert valszeg egy death metalt játszó együttes koncerten azért játszik a közönségnek death metalt mert nekik az kell :D szal ilyen nincs :D

De most képzeljétek el azt, hogy egy kisvárosban nem sokan szeretik a deathmetált, és van sok vén papa meg mama, akik a dáridóra izgulnak, és azért idõsebbeket mondtam, mert õk azok, akiknek már meg kell élniük vmibõl, míg engem még itthon eltartanak, ill. õk már kicsit kezdik feladni a zenét, mint mûvészetet, és munkaként gondolnak rá. Remélem értitek mit hordok itt össze.

Link to comment
Share on other sites

Chaser

nyitottam egyszer ilyen topicot ki is halt xD amúgy most járok hangképzésre, remélem hamarosan elfogadhatóan fogok tudni énekelni :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...