Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Történelem


Stauffenberg

Recommended Posts

Lloth

Én kérem hiszek a Holokausztban. Én elhiszem Arnold Friedman holokauszt túlélőnek, hogy füst alapján meg tudták állapítani, hogy sovány, vagy kövér embert, ukránt, vagy lengyelt égettek-e. Elhiszem. Elhiszem Elie Wiesel-nek, hogy élő embereket dobtak égető gödrökbe, amelyekből gigantikus méretű lángok csaptak fel, miközben az áldozatok néha órákon keresztül birkóztak a halállal. (gigantikus lángok, órákon keresztül...)

Hiszem, hogy a németek 10x 4m-es alapterületű helységbe 900 embert be tudtak zsúfolni, elgázosítás céljából. Bennem nem ébresztenek kételyeket a túlélők ellentmondásos vallomásai, melyek alapján a Nürnbergi perben elítéltek sokakat. Én mindent elhiszek :wink::smile:

Aki túlélt egy ilyet, az egészen biztosan nem tudja élethűen visszaadni. Biztosan eltúlozza a látott borzalmakat, bár sajnos nem ismerem ennek a pszichológiai alapját. De a túlzások is erednek valamiből...

Link to comment
Share on other sites

Csapoati

Én még arra lennék kíváncsi, hogy a második világháborúban kik foglalták el ezt a területet a németektől. Ugyanis nem vagyok arról meggyőződve, hogy az orosz "felszabadítók" mindent érintetlenül hagytak, úgy, ahogy megtalálták. Egyáltalán nem tartom kizártnak, hogy manipulálták a dolgokat, hogy az amúgy is elítélendőt még embertelenebbnek mutassák be. Ne érts félre! Én elfogadom a holokauszt tényét, de mivel a "felszabadítók" sem demokratikus berendezkedésű államból jöttek, ahol nem volt bevett gyakorlat a cenzúra, a történelemhamisítás, ezért bátorkodom ezt megkérdezni, ha már úgyis szóba került a "múlt eltörlése", toldozása-foltozása, meghamisítása...

Közben utánanéztem a dolgoknak, láttam, hogy az amerikaiak szabadították fel, úgyhogy elhiszem, hogy ott mindent úgy hagytak, ahogy megtalálták.

Ők se szentek azért... Amikor kellett, ők is hazudtak.

Link to comment
Share on other sites

nezolaca

Aki túlélt egy ilyet, az egészen biztosan nem tudja élethűen visszaadni. Biztosan eltúlozza a látott borzalmakat, bár sajnos nem ismerem ennek a pszichológiai alapját. De a túlzások is erednek valamiből...

Akit érdekel a téma, ajánlom Jorge Semprum író regényeit (Nagy utazás, De szép vasárnap,...). Ő egyrészt nagyjából objektív, (talán mert nem származása, hanem elvei miatt vitték el, nem tudom) másrészt meg pont arról is sokat elmélkedik, hogy el lehet-e ezt egyáltalán mesélni a "laikusoknak".

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Az a probléma hogy ebben a témában egyáltalán nincs objektivitás. Van aki azt mondja megtörtént minden úgy ahogy azt elmesélték a túlélők, van aki azt mondja eltúlzás, nincs arany középút, hiába is próbál valaki arra törekedni hogy tényleg objektíven álljon hozzá, előbb utóbb azon veszi észre magát hogy valamelyik oldal felé húz. A legmeglepőbb hogy egyszer egy túlélő kezdte letagadni az egészet, valamelyik weboldalon olvastam még évekkel ezelőtt egy interjút egy Ausztráliában élő túlélővel, aki maga is kutatott a témában, és arra jutott hogy minden csak kitaláció és még a legkisebb szikráját is tagadta a holokausztnak. Valószínű hogy az agya azon része kezdte törölni a régi emlékeket és minden hozzá kapcsolható dolgot, ami akkor lép működésbe mikor az embert hatalmas sokk éri, csak az volt a furcsa hogy mindezt 50 évvel a történtek után...

Link to comment
Share on other sites

zoleeb1990

Ők se szentek azért... Amikor kellett, ők is hazudtak.

Azt tudom, de én inkább őket nevezném felszabadítóknak, és belőlük egyáltalán nem nézem ki, hogy manipulálták volna a megtalált haláltáborok helyszíneit. Oroszokból nem alaptalanul nézem ki, elég csak arra gondolni, hogy itthon az elmúlt 50 év túlnyomó részében hogyan kellett látni, mondani, értelmezni a XX. század nagy eseményeit, és mit kellett elhinni.

Stauffenberg, amit írsz, az nagyon durva. Kb., mint az 1984 vége: "He had won the victory over himself. He loved Big Brother."

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Stauffenberg, amit írsz, az nagyon durva. Kb., mint az 1984 vége: "He had won the victory over himself. He loved Big Brother."

Hát én bevallom őszintén még nem olvatam a könyvet, pedig sok jót hallottam már róla, de épp a múlt héten kaptam ajándékba, majd lassan elkezdem ha lesz egy kis szabadidőm. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Lloth

Biztosan tetszeni fog neked az 1984, abszolút tükrözi az akkori hanulatot. Utópia, persze, negatív utópia, de abban az időben joggal gondolhatták az emberek, hogy ilyesmi megtörténhet.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Hát az alapszitut vázolta nekem anno az akkori magyartanárom mikor a Big Brother nagy divat volt a TV-ben, szóval megtudtam hogy végülis miért ez lett a műsor neve.

Link to comment
Share on other sites

Csapoati

Biztosan tetszeni fog neked az 1984, abszolút tükrözi az akkori hanulatot. Utópia, persze, negatív utópia, de abban az időben joggal gondolhatták az emberek, hogy ilyesmi megtörténhet.

Annyira jó az a könyv, hogy egy nap alatt olvastam ki - munka közben! B)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Annyira jó az a könyv, hogy egy nap alatt olvastam ki - munka közben! B)

Nekem Földi Pál: A Szpecnaz c. könyve tetszett annyira hogy egy nap alatt olvastam el, éppen kint bográcsoztunk és meg leültem a szilvafánk árnyékába és addig fel sem keltem amíg ki nem olvastam a könyvet :smile: Talán az egyetlen dolog ami nem tetszett a könyvben, az az író fantáziálgatása hogy a jövőben vajon hogyan is akarja majd Oroszország az uralma alá hajtani Európát és milyen szerepe lesz a Szpecnaznak ebben. <_<

Épp a múltkor volt a hírekben egy bejátszás arról hogy az orosz elit egységeket milyen kegyetlen módszerekkel képezik ki, és ott jajjongtak azon milyen brutalitás van Oroszországban, én meg jót röhögtem az egészen, ismervén hogy még csak az újuncok betöréséről szóló bejátszásokat mutogatták! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Stampede

áhhh

egy jó topik :smile:

Annyira jó az a könyv, hogy egy nap alatt olvastam ki - munka közben! B)

Az Állatfarm se rossz :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

áhhh

egy jó topik :smile:

Jó topik csak az utóbbi 1-2 napban elég nagy a pangás...

Link to comment
Share on other sites

zoleeb1990

Jó topik csak az utóbbi 1-2 napban elég nagy a pangás...

Ja, eléggé eltértünk másik 2 általam nagyon szeretett téma felé (ami itt a fórumon is fellelhető).

Akkor bedobok egy kifejtősebb kérdést: Csapoati írta, ő járt a nácista, fasiszta embertelenség helyszínéül szolgáló tábor területén létrehozott emlékparkban, és engem az érdekelne járt-e közületek más is ilyen helyen. Vagy akár a kommunista embertelenség helyszínein (pl. Recsk)?

Én a magam részéről csak a Terror Házában jártam, és amit ott láttam egyszerűen sokkolt. Persze a családban sokat hallottam eltűnésekről, oroszok által foglyul ejtett 2, egy esetben kivégzett rokonról, hitbeli meggyőződés és a forradalomban való részvétel miatti negatív diszkriminációról stb. Fizikai terrorral ezeken túl hál' Istennek nem kellett többször szembenézniük felmenőimnek.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Akkor bedobok egy kifejtősebb kérdést: Csapoati írta, ő járt a nácista, fasiszta embertelenség helyszínéül szolgáló tábor területén létrehozott emlékparkban, és engem az érdekelne járt-e közületek más is ilyen helyen. Vagy akár a kommunista embertelenség helyszínein (pl. Recsk)?

Én konkrétan nem máshol voltam mint Oswiecimben (remélem jól írom), Oswiecim egy nagyon megrázó "élmény" volt, de a sokk kifejezés sokkal inkább találó, az ott berendezett múzeumban van egy olyan rész ahol művégtagok vannak hatalmas halomban, és van olyan ahol ki van állítva egy felnagyított fotó ahol egy hatalmas halom levágott emberi haj van, ez a halom akkora volt hogy 2-3X magasabban tornyosult mint a mellette lévő barakk. Oswiecim egy nagyon meghatározó állomása volt az életemnek, nem szégyenlem bevallani hogy remegő kézzel és könnyes szemmel jöttem el onnan, de elárulom hogy ennek a kis Lengyel falucskának a Német neve Auschwitz.

Akkor voltam ott mikor nagybátyámmal autóval majdnem egész európát beutaztuk, és még egy hasonló megrázó helyszínen voltunk, Normandiában a Szövetséges Partraszálló Erők temetőjében. Nem tudom a pontos számot de több ezer szövetséges katona van ott eltemetve, és a sírkövek olyan hosszan vannak felállítva hogy az ember valósággal sokkot kap mikor meglátja őket (megjegyzésképpen írom le, hogy direkt úgy vannak elrendezve a sírkövek, hogy minden szögből nézve párhuzamosan fussanak).

Persze a családban sokat hallottam eltűnésekről, oroszok által foglyul ejtett 2, egy esetben kivégzett rokonról, hitbeli meggyőződés és a forradalomban való részvétel miatti negatív diszkriminációról stb. Fizikai terrorral ezeken túl hál' Istennek nem kellett többször szembenézniük felmenőimnek.

Nekem a nagymamám bátyját vitték el 57-ben, a forradalomban való részvétel miatt. Sosem tudta meg hogy pontosan melyik táborban volt, de valahol szibériában, egy sóbányában dolgozott 4 évig, majd hazatért és 97 éves koráig élt. Nem sűrűn mesélt az ott történtekről, de azt elmondta hogy egy idő után annyira megtörték őket mentálisan, hogy már elhitték hogy jogosan vitték el őket oda, és sokan maguk kértek súlyosabb bűntetést, nem egy ember pedig fanatikus kommunistaként jöt haza.

Link to comment
Share on other sites

Stampede

Vagy akár a kommunista embertelenség helyszínein (pl. Recsk)?

Igen, Recsken jártam....de engem nem is maga a hely "tett vakvágányra" hanem a vendégkönyvbe írások...

pl.

"jó volt a kiállítás"

hát nc volt... <_<

... de elárulom hogy ennek a kis Lengyel falucskának a Német neve Auschwitz...

ez számomra érzékeny téma...ti. nem ismerem el a holokausztot akkora mértékben mint ahogy beállítják...

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Igen, Recsken jártam....de engem nem is maga a hely "tett vakvágányra" hanem a vendégkönyvbe írások...

pl.

"jó volt a kiállítás"

Nekem is van pár ilyen barom osztálytársam, igaz ők nem a vendégkönyvbe írtak, hanem a kiállított viaszbábukat mogyorózták meg a Citadellában kiállított 2. világháborús kiállításon. Azt hitték milyen viccesek, persze az is vicces volt amikor még alig néztünk meg 2 kiállított bábut és máris kidobták az egész osztályt és nem tudtuk végignézni a kiállítást 2 barom miatt...

ez számomra érzékeny téma...ti. nem ismerem el a holokausztot akkora mértékben mint ahogy beállítják...

Pedig ha jártál volna abban a kis lengyen falucskában, pontosabban a mellette kialakított táborban (illetve altáboraiban, Auschwitz II -> Birkenau), akkor rájönnél hogy nem is annyira áll távol a valóságtól az amit a túlélők elmondtak. A volt krematóriumok helyén már nem sok minden van, mert ez volt az egyetlen amit gondosan eltakarítottak a nácik, de érdekes hogy miért kell egy altáborba vonat síneken szállítani az embereket ahol az egyetlen nagyobb létesítmények a "zuhanyzók" voltak...

Link to comment
Share on other sites

Stampede

igen, persze...voltak ott csúnya dolgok...de azért annyi zsidó nem halt meg a náci haláltáborokban....a vöröskereszt dokumentumai is ellentmondanak annak...

Link to comment
Share on other sites

Owen

igen, persze...voltak ott csúnya dolgok...de azért annyi zsidó nem halt meg a náci haláltáborokban....a vöröskereszt dokumentumai is ellentmondanak annak...

Erre a Voroskeresztes dologra egyszeru a magyarazat: ezek az adatok a haboru alatt keszultek es hat akkor azert a Voroskeresztnek nem volt belepoje minden halaltaborba....

En most egyepkent Lengyelo.-ban vagyok, tegnapelott voltam a Majdaneki taborban es ma a Sobibori tabor helyen (a nacik lebontottak)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Erre a Voroskeresztes dologra egyszeru a magyarazat: ezek az adatok a haboru alatt keszultek es hat akkor azert a Voroskeresztnek nem volt belepoje minden halaltaborba....

En most egyepkent Lengyelo.-ban vagyok, tegnapelott voltam a Majdaneki taborban es ma a Sobibori tabor helyen (a nacik lebontottak)

Ha van rá lehetőséged akkor nézd meg a két oswiecimi tábort, de csak ha felkészültél rá!

Amúgy a Vöröskeresztnek nem egyszer voltak sütét ügyleteik a nácikkal, és igencsak naív dolog lenne ezt tagadni, könnyen előfördulhatott hogy adatokat semmisítettek meg, vagy csak a háború zavarosságában pusztultak el adatok, feljegyzések.

Link to comment
Share on other sites

Stampede

zsidók sötét ügyeiről ne beszéljünk :ph34r:

ja meg a tábla-ügy... <_< volt egy 4 milliós áldozattábla Auschwitz-ban....

(4 millió Auschwitz - 6 millió összes áldozat)

aztán a 4 milliós táblát lecserélték 1 milliósra...de a 6 milliós összes áldozat maradt :o

Link to comment
Share on other sites

nezolaca

Amúgy a Vöröskeresztnek nem egyszer voltak sütét ügyleteik a nácikkal...

A gépeket meg, amivel a táborokban nyilvántartották a foglyokat, azt hiszem az IBM szállította. Henry Ford is nagy náci volt, amíg ez nem vált üzletileg előnytelenné az Egyesült Államokban.

ez számomra érzékeny téma...ti. nem ismerem el a holokausztot akkora mértékben mint ahogy beállítják...

Ezért Németországban bezárnak, szóval vigyázz :wink:

A Terror Háza rám is nagyon nagy hatással volt: végre egy hely, ami mer beszélni a kommunisták embertelenségéről. (kapott is érte rengeteg támadást...)

Link to comment
Share on other sites

Stampede

Ezért Németországban bezárnak, szóval vigyázz :wink:

hejj liberalizmus meg szólászabadság :smile:

tudom :sleep:

Link to comment
Share on other sites

nezolaca

Egyébként lehet, hogy túloznak, de ha "csak" egymillió zsidót öltek meg, az is eléggé durva...

Link to comment
Share on other sites

Owen

zsidók sötét ügyeiről ne beszéljünk :ph34r:

Jah persze Cionista Vilagtanacs ami kiszipolyozza a vilagot <_<

Link to comment
Share on other sites

Stampede

Egyébként lehet, hogy túloznak, de ha "csak" egymillió zsidót öltek meg, az is eléggé durva...

persze....a többi népirtás? több millió ukrán, örmény,magyar satöbbi satöbbi

ja bocs...

csak egy népírtás van...csak EGY

nem a zsidókkal van a bajom...volt holokauszt...elsimerem...(csak sztem nem 6 milliós nagyságrendben) de akkor is ezt felhasználni ilyen-olyan célokra...és hatvan év után is ezzel dobálózni...UNDORÍTÓ

Jah persze Cionista Vilagtanacs ami kiszipolyozza a vilagot <_<

jah persze az összeesküvő Vöröskereszt

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...