Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tv Tunerek


erdly

Recommended Posts

conjurer

Nem tud valamelyikőtök olyan wireless cuccot, amivel egy kb. 50m-re lévő szobában lévő antennát lehet a tunerembe vezetni?

Link to comment
Share on other sites

Bono

hát lehet, hogy WIndows ren install kéne. Lehet, hogy van valami más megoldás is. Frissíts BIOS-t.

hát lehet, hogy WIndows ren install kéne. Lehet, hogy van valami más megoldás is. Frissíts BIOS-t.

hát lehet, hogy WIndows ren install kéne. Lehet, hogy van valami más megoldás is. Frissíts BIOS-t.

A Bios frissítés szerintem nem lenne megoldás (bár ráférne a gépre) mert amikor még a régi vid.kártya volt akkor is ugyanez volt és mégis ment,vagy végülis ha jobban átgondolom lehet hogy igaz ,mert a 6600Gt-elég új technólogia és lehet hogy azéé.

A win reinstallt meg nem szeretném ,majd nyáron .Végülis tudom nézni mert mindt azt már mondtam a WinDVR-ben nagyon szép a képe,és azis jó kis progi.

Link to comment
Share on other sites

Bono

Mi fu.k éé rakta be 3*??? blink.gifblink.gifblink.gif

Link to comment
Share on other sites

erdly

Nem tud valamelyikőtök olyan wireless cuccot, amivel egy kb. 50m-re lévő szobában lévő antennát lehet a tunerembe vezetni?

sajnos nem. Szerintem nincs ilyen. Vagy én nem tudok róla. Marad a jó öreg koax smile.gif

Link to comment
Share on other sites

erdly

A Bios frissítés szerintem nem lenne megoldás (bár ráférne a gépre) mert amikor még a régi vid.kártya volt akkor is ugyanez volt és mégis ment,vagy végülis ha jobban átgondolom lehet hogy igaz ,mert a 6600Gt-elég új technólogia és lehet hogy azéé.

A win reinstallt meg nem szeretném ,majd nyáron .Végülis tudom nézni mert mindt azt már mondtam a WinDVR-ben nagyon szép a képe,és azis jó kis progi

Hát ja ha BIOS-t frissítesz, az jobban felismeri a videó kártyádat. Na meg az alaplap honlapjáról nézhetsz különféle AGP-s progikat stb.

Amúgy mennyit éertél el 3D mark 05-ben??

Link to comment
Share on other sites

Bono

Most kéne lemérni mert 1gB ramom lett (Hála a húsvétnak biggrin.gif )

De amugy még nem próbáltam ilyen tesztprogikat a gépeken,és nem is nagyon adok rájuk.De majd megszerzem valahonnan és akkor megmondom.

Amugy aGP drivert raktam fel ujat me volt a vid.kárty driver cd-jén.

Link to comment
Share on other sites

erdly

Most kéne lemérni mert 1gB ramom lett (Hála a húsvétnak  )

De amugy még nem próbáltam ilyen tesztprogikat a gépeken,és nem is nagyon adok rájuk.De majd megszerzem valahonnan és akkor megmondom.

Amugy aGP drivert raktam fel ujat me volt a vid.kárty driver cd-jén.

biggrin.gifbiggrin.gif

NAgyon kíváncsi vagyok mennyit érnél el 3D markban

Gamestarhoz odaadták egyszer talán a novemberi.

Link to comment
Share on other sites

Bono

biggrin.gifbiggrin.gif

NAgyon kíváncsi vagyok mennyit érnél el 3D markban

Gamestarhoz odaadták egyszer talán a novemberi.

A novemberi megvan,majd megnézem.

Miért vagy olyan kiváncsi?

Szerintem azért elérném azt a pontot amit te.De mondom attól hogy ott jó pontot érsz el vagy rosszat az nem jelent semmit.max. hogy jól futnak a gamék de ez is egyedi.Bár most high-on vagy nagyon közel a high-on nyomom a gammákat Értsd HL2,NFS:U2 stb.

Link to comment
Share on other sites

erdly

A novemberi megvan,majd megnézem.

Miért vagy olyan kiváncsi?

Szerintem azért elérném azt a pontot amit te.De mondom attól hogy ott jó pontot érsz el vagy rosszat az nem jelent semmit.max. hogy jól futnak a gamék de ez is egyedi.Bár most high-on vagy nagyon közel a high-on nyomom a gammákat Értsd HL2,NFS:U2 stb.

nagyon kíváncsi vagyok milyen a vidkarid!

A CS:Source fent van a gépeden??

Tedd fel max grafikába, és teszteldd le, hány FPS-el ment.

Link to comment
Share on other sites

Bono

Utálom a CS-t!

Link to comment
Share on other sites

erdly

Utálom a CS-t!

kár biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

bandeee
Utálom a CS-t!

annak idején én is utáltam... mindig lelőttek... biggrin.gif de hidd el, CSnél ninsc jobb és hangulatosabb LAN game, csak olyanokkal kell játszani... wink.gif

Link to comment
Share on other sites

erdly

annak idején én is utáltam... mindig lelőttek... de hidd el, CSnél ninsc jobb és hangulatosabb LAN game, csak olyanokkal kell játszani...

én is gyűlöltem nem szerettem játszani fps-ekkel, de amióta lanparty van, csak ezekkel nyomjuk. Mi a MOHAA-val kezdtük, aztán rászoktam.

Link to comment
Share on other sites

Bono

A MOHAA első három részét végigtoltam meg most nyomom a PA-t.Nekem ez a kedvencem. rolleyes.gif

A CS-vel még nem játszottam de olyanokat hallottam hogy szenvedélybeteg leszel tőle meg ilyeneket.Nem hiszem hogy valaha is játszani fogok vele.

Mostanába az a baj hogy nincs semi jó stratégiám ,valami amivel órákat el tudok játszani.

Mostanában ugyis annyit kell tanulnom mint a szemét.

Link to comment
Share on other sites

lanparty

Nem muszály ehhez a CS vel játszani:

Fölrakod az Fraps-t, és minden játéknál látod az FPS-t.

http://www.fraps.com/download.htm

Na, azért ne szídjuk annyira a Pinnacle-t! Szinte a legjobb TV kari. A PCTV Pro-val csak az az eggyetlen baj, hogy nem Pilips lapkakészletre épült, ugyanis ezek a legjobbak.A minőséget mutatja a made in Germany felirat, ezzel szemben az Asus made in China, bár ez ma már egyre kisebb hátrányt jelent!

Minden belső tunerre igaz, hogy bezavar neki valamelyik másik kari. Ezért kell minél messzebb tenni tőlük. Akinek nincs sok hely a gépében, az vegyen kölsőt!

Link to comment
Share on other sites

Breakbeat

annak idején én is utáltam... mindig lelőttek... biggrin.gif de hidd el, CSnél ninsc jobb és hangulatosabb LAN game, csak olyanokkal kell játszani...  wink.gif

Még hogy nincs??Hát a 99-es UT wink.gif ....................... smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Bono

Nemtudjátok mekkora lesz a Stronghold 2 ajánlott gépigénye?

Link to comment
Share on other sites

erdly

Na, azért ne szídjuk annyira a Pinnacle-t! Szinte a legjobb TV kari. A PCTV Pro-val csak az az eggyetlen baj, hogy nem Pilips lapkakészletre épült, ugyanis ezek a legjobbak.A minőséget mutatja a made in Germany felirat, ezzel szemben az Asus made in China, bár ez ma már egyre kisebb hátrányt jelent!

Minden belső tunerre igaz, hogy bezavar neki valamelyik másik kari. Ezért kell minél messzebb tenni tőlük. Akinek nincs sok hely a gépében, az vegyen kölsőt!

háát nekem nagyon nem jött be a kari dry.gif

szerintem mindenki jobban jár, ha TV-t vesz.

A TV-tuner nagyon macerás meegoldás.

Már én is megbántam, hogy vettem egy tunert

Link to comment
Share on other sites

erdly

Nemtudjátok mekkora lesz a Stronghold 2 ajánlott gépigénye?

sztem olyan lesz mind az elsőé.

CSak nem tudom milyen lesz a grafikája. smile.gif

De a tegépeden biztos elindul smile.gif

Link to comment
Share on other sites

lanparty

háát nekem nagyon nem jött be a kari dry.gif

szerintem mindenki jobban jár, ha TV-t vesz.

A TV-tuner nagyon macerás meegoldás.

Már én is megbántam, hogy vettem egy tunert

Az biztos, hogy egy TV-vel jobban jársz, de drágább is mint egy tuner (persze csk akkor, ha van már egy géped).

Most kezd eltetjedni a digitális TV! Nagyon kiváncsi leszek rá.

Jobb képminőség, és CD minőségű hang!

Link to comment
Share on other sites

bandeee
Az biztos, hogy egy TV-vel jobban jársz, de drágább is mint egy tuner (persze csk akkor, ha van már egy géped).

Most kezd eltetjedni a digitális TV! Nagyon kiváncsi leszek rá.

Jobb képminőség, és CD minőségű hang!

igen, csak magyarországon még egy ideig nem lesz DTV minőségű adás, német meg osztrák csatornákat meg csakazér mer jobb minőségű, nem fogok nézni... tongue.gif

másrészt szerintem a legoptimálisabb dolog egy tunneres HTPC egy szép nagy 100cmes TVvel és minőségi házimozival... wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Bono

Na, azért ne szídjuk annyira a Pinnacle-t! Szinte a legjobb TV kari. A PCTV Pro-val csak az az eggyetlen baj, hogy nem Pilips lapkakészletre épült, ugyanis ezek a legjobbak.A minőséget mutatja a made in Germany felirat, ezzel szemben az Asus made in China, bár ez ma már egyre kisebb hátrányt jelent!

Minden belső tunerre igaz, hogy bezavar neki valamelyik másik kari. Ezért kell minél messzebb tenni tőlük. Akinek nincs sok hely a gépében, az vegyen kölsőt!

Szerintem is vegyél inkább tv-t.A tv tuner beállításával sok gond van ebbe beletartozik hogy ütközik más hardverrel vagy valami és ha elindul se biztos hogy szép lesz a kép.Én is megbántam hogy vettem,majd eladom valamikor ha tudom.Szóval nagyon macerás mert a gépnek is bekapcsolva kell hogy legyen hozzá vagy ha külsőt veszel akkor asszem nem.De gondolj bele.A tv sokkal kényelmesebb.Csak egy gombnyomás és nézed a tv-t.A monitort meg nem tudod kanapéból nézni kényelmesen 2 méterről ,csak úgy ha ülsz a székben,de vannak alternatívák.Én is azt hittem hogy úú milyen nagy cucc tudom nézni a tv-t a gépem és tudom is csak az a baj hogy 50 km-es körzetben max. 6 embernek van tv tunerje és ebből én ha 1-et ismerek.

Na mindegy.Szerintem halgass ránk.

Link to comment
Share on other sites

Bono

Hé erdly,tudom miért van az egyik progimnál csíkozás,tudod amit irtam.:

Egy másik fórumon kaptsm a választ:

Az interlace csíkoknak nincs köze az op. rendszerhez. Mint már írtam a TV rendszer interlace azaz váltottsoros elvet használ. PC-n az interlace anyag (pld. TV tuner által adott kép) csíkossága természetes mivel a PC monitora progressive letapogatású ezért az időben eltolt félképek egyszerre jelennek meg. Ennek az eredménye vízszintes irányban a fésűszerű csíkok megjelenése mely természetes minden progressive elvű megjelenítőn.

Ez ellen deinterlace eljárással lehet védekezni. Ennek a hátránya viszont a minőségromlás. Mint már említettem használj olyan TV programot melyben a deinterlace jól ki van fejlesztve és akkor szemmel nem lesz látható a minőségromlás

Link to comment
Share on other sites

lanparty
Hé erdly,tudom miért van az egyik progimnál csíkozás,tudod amit irtam.:

Egy másik fórumon kaptsm a választ:

Az interlace csíkoknak nincs köze az op. rendszerhez. Mint már írtam a TV rendszer interlace azaz váltottsoros elvet használ. PC-n az interlace anyag (pld. TV tuner által adott kép) csíkossága természetes mivel a PC monitora progressive letapogatású ezért az időben eltolt félképek egyszerre jelennek meg. Ennek az eredménye vízszintes irányban a fésűszerű csíkok megjelenése mely természetes minden progressive elvű megjelenítőn.

Ez ellen deinterlace eljárással lehet védekezni. Ennek a hátránya viszont a minőségromlás. Mint már említettem használj olyan TV programot melyben a deinterlace jól ki van fejlesztve és akkor szemmel nem lesz látható a minőségromlás

Ja-ja! Ezért rosszak általában az ingyenes progik! Mint már írtad, a WinDVR3 teljesen tökéletes, én is ezt használom. Gyors, könnyen beállítható és stabil. Pedig eddig az InterVideóról rossz véleményem volt. Na ezt most rendesen megváltoztatta a WinDVR3! biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

erdly

Szerintem is vegyél inkább tv-t.A tv tuner beállításával sok gond van ebbe beletartozik hogy ütközik más hardverrel vagy valami és ha elindul se biztos hogy szép lesz a kép.Én is megbántam hogy vettem,majd eladom valamikor ha tudom.Szóval nagyon macerás mert a gépnek is bekapcsolva kell hogy legyen hozzá vagy ha külsőt veszel akkor asszem nem.De gondolj bele.A tv sokkal kényelmesebb.Csak egy gombnyomás és nézed a tv-t.A monitort meg nem tudod kanapéból nézni kényelmesen 2 méterről ,csak úgy ha ülsz a székben,de vannak alternatívák.Én is azt hittem hogy úú milyen nagy cucc tudom nézni a tv-t a gépem és tudom is csak az a baj hogy 50 km-es körzetben max. 6 embernek van tv tunerje és ebből én ha 1-et ismerek.

Na mindegy.Szerintem halgass ránk.

hát ja pontosan

én is megbántam, hogy 3hónappal ezelött vettem.

Én biztos el fogom adni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...