Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tv Tunerek


erdly

Recommended Posts

tkepes

Sziasztok, a Tv tunerrõl nem vagyok igazán tisztában...

Szeretném a tv mûsort a monitoromon nézni. A tv adásunk fajtája ha jól tudom digitális,( Motorola doboz van hozzá, utp kábelen megy be a dobozba a jel). Hogy tudnám megoldani a legegyszerûbben? Mire kell figyelnem?

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Sziasztok, a Tv tunerrõl nem vagyok igazán tisztában...

Szeretném a tv mûsort a monitoromon nézni. A tv adásunk fajtája ha jól tudom digitális,( Motorola doboz van hozzá, utp kábelen megy be a dobozba a jel). Hogy tudnám megoldani a legegyszerûbben? Mire kell figyelnem?

Elõször is tisztázni kéne mi és mi megy hova.

Pontosan.

Tehát mi a bejövõ jel ?

Kábel ?

IPTV ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
bakk007

hellóka.

Volna egy winfast tv 2000 xp expert tv tunerem ami igen régi de mindig müködött. A héten újra raktam a win 7-et (64bit) és a szokásos módon kezdtem ujra pakolni a drivereket a tunerét is. Azzal a különbséggel hogy most nem akar müködni, ezt írja:

Elérhetõ BDA eszköz nem található.

Nem értem, hogy eddig mûködött most pedig nem akar, esetleg tudna valaki segíteni a hiba kiküszöbölésében?

Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Mariachi

Nem találtam tv-k topicot, szóval betolom ide. :) Olyan gondom lenne, hogy nincs m1/m2/duna digitálisan. Nem lenne akkora gond, de az analóg meg szinte nézhetetlen. A szomszéd tv-n meg minden ok.

Próbálkoztam már: 378 MHZ/ 6900Ks/s 256 QAM. Ha így keresek, akkor ezek jönnek, csak éppen a kép fekete és kiírja, hogy gyenge a jel. Aztán amit találtam eddig neten leírást megpróbáltam. Kézi keresésnél se jártam sikerrel. Szóval valaki tapasztalt már hasonlót ? A szomszéd szobában meg gond nélkül jön. Mind a két tv Samsung, az enyém 2 évvel öregebb, de nem hiszem, hogy ez lenne a probléma.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Nem találtam tv-k topicot, szóval betolom ide. :) Olyan gondom lenne, hogy nincs m1/m2/duna digitálisan. Nem lenne akkora gond, de az analóg meg szinte nézhetetlen. A szomszéd tv-n meg minden ok.

Próbálkoztam már: 378 MHZ/ 6900Ks/s 256 QAM. Ha így keresek, akkor ezek jönnek, csak éppen a kép fekete és kiírja, hogy gyenge a jel. Aztán amit találtam eddig neten leírást megpróbáltam. Kézi keresésnél se jártam sikerrel. Szóval valaki tapasztalt már hasonlót ? A szomszéd szobában meg gond nélkül jön. Mind a két tv Samsung, az enyém 2 évvel öregebb, de nem hiszem, hogy ez lenne a probléma.

Nagyobb antenna kell.

Link to comment
Share on other sites

Mariachi

Kábelen jön. :) Amúgy lehet az elosztóval van a gond, majd veszek egy másikat. Más ötletem nincs.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Kábelen jön. :) Amúgy lehet az elosztóval van a gond, majd veszek egy másikat. Más ötletem nincs.

Hja, akkor a szolgáltatót keresd :)

Bár az elosztó is lehet a hunyó ha valami összegányolt vacak.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Ponge

Sziasztok

Az lenne a kérésem, hogy tudnátok-e ajánlani nekem TV tunert, mivel nem vagyok annyira otthon a témában. Kikötések:

külsõ legyen (USB-s)

win8.1-et támogassa, iletve mûködjön azzal az operációs rendszerrel.

A TV jel koax kábelen jön a falból (panelház), mindenféle set top box nélkül, bele a TV-be (ez analóg jel, ha jól tudom).

Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...