Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 10 - az "utolsó" Windows


payskin

Recommended Posts

Bowie

1803-ban a Paintben megjelent egy Product alert nevű gomb az eszköztáron. "Paint will soon be moving to the Microsoft Store." :lol: Még előtte ki kell majd menteni az mspaint.exét.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Most megy a Belfiore-keynote Seattle*-ben, és állítólag meglehetősen langyos: izgalmas újdonságokat nem nagyon jelentettek be, a demók fele nem élő kód volt, és belengették, hogy a Sets nem biztos, hogy kijön az RS5-ben.

 

Neowin összefoglalója

 

---

*Ha valakinek elkerülte volna a figyelmét, most van a Build, a szokásos, éves fejlesztői konferencia

 

VISSZA AZ EGÉSZ!

 

lxjNj9A.png

 

5 perce bejelentették, hogy a Notepad támogatni fogja a Linux sorvégződéseket (LF-et CR nélkül).

 

WOOOOOOOOOW!!!!

 

Álló taps.

 

:bezsong:

 

Szegény Notepad++, Notepad2, Notepad3 és társai, nektek reszeltek. :igen:

Link to comment
Share on other sites

mizsi

1803, te drága!

Segítsetek, please!

Vállalatirányítási rendszerünket alaposan megfektette. Adott egy program, SQL-t használ, hálózati mappában csücsül a konfigurációs fájljaival egyetemben, innen éri el mindenki. Na már most. Eddig minden szuper volt az összes Windows verziós, XP-s, 10-es, 32 bites, 64 bites gép látta és használta. De. Azokon a gépeken, amikre rácsücsült a 1803, na, onnantól kezdve hibát dob, nem éri el az adatbázist. De: ha a programot és a konfigfájlokat behúzzuk közvetlen a gépre, akkor klaffol minden, prímán fut minden, adatbázis elérés rendben. ODBC és cliconfig beállítások passzolnak mindenhol.

Mit lehet tenni? Macerás (lesz) az összes gépen állandóan frissítgetni a programot és a konfigfájlokat.

Ötlet?

Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szerintem csak végig kell nyálazni a megosztási beállításokat, beleértve a tűzfalat, jogosultságokat.

Ugye a Home Group vagy mi kikerült belőle, annak lehet ilyen direkt vagy indirekt hatása - gondolnám én.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az hagyján, de az egyik hozzászólás szerint:

 

Windows (after update 1803) is blocking Network connections from executables that are started from a network share using SMBv1.

 

És ezt csak szerver oldalon lehetne megoldani, valószínűleg, legalábbis alatta sírnak páran, hogy Windows 2003 Serverük van.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Települt a frissítés, de minek? Az indulás lassabb lett, a nyomtatót a frissítés után alig tudtam munkára fogni, a szkennelés életre keltéséhez megizzadtam, valamit bekavart a Google Drive-ba is...ezeken kívül meg mit is adott? Az idővonal biztosan szép és jó, hasznos is lehet, a Gépház formálódik, ilyennek kellett volna lennie az indulásnál is.

A Fényképekhez hozzácsapták a MovieMakert (jól eldugva), de így egyben csiga lassú és darabos. És adnak hozzá 5 témát, pedig az otthoni, "amatőr" videókészítéshez ez a legjobb megoldás (lásd Android-Quik).

Azt nem értem, hogy az ilyen rendszerfrissítés előtt miért nem vizsgálja meg a rendszert és miért nem "szúrja" ki azokat a meghajtókat, melyek a frissítés után már nem fognak működni. Legalább el lehetne dönteni, hogy így is akarom-e, vagy nem a frissítést. Ez túl nagy kérés lenne?

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Próbáltam az új Fényképek alkalmazással egy témával videót összedobni. Nem jött össze. Lefagyott, kilépett, összeomlott...totál gagyi. Szégyen ilyent megjelentetni.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

:S :S :dühös::nemoké:

Újabb "bug" a 1803-ban: egyes Samsung multifunkciós nyomtatók scannelős része nem működik a Samsung saját programjában (Samsung easy document creator) csak a Windowsban. Már a 3. gépen futok bele városszerte. A driver újratelepítése sem segít.

KÖNYÖRGÖM, MI EZ A vacak UPDATE??? :mérges: :mérges:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

És nem csak emiatt, úgy nézem elég sok baj van vele a google találatokat elnézve.... :D

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Biztos, hogy a Windows a rossz, ha Windows alól működik? :D Nem inkább a Samsung software jelent biztonsági kockázatot, és azért tiltja a Windows?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
Destroy-man' timestamp='1526404844' post='479492']

Biztos, hogy a Windows a rossz, ha Windows alól működik? :D Nem inkább a Samsung software jelent biztonsági kockázatot, és azért tiltja a Windows?

Akkor is a Windows hibája mert egy totál más hibát dob és nem azt hogy letiltotta.... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Olyat láttatok már, hogy egy hangkeltő eszköz van a gépben, külön dedikált mute gomb a billentyűzet fölött, minden lehetséges módon és helyen mute-olva van a hang, minden lehetséges hely ezt jelzi vissza (például pirosan világít a gomb), és a hang ugyanúgy szól tovább. :D

 

HP notebook. Egy napja vagyunk együtt, kicsit kezdek őszülni. :)

Link to comment
Share on other sites

mizsi
Destroy-man' timestamp='1526404844' post='479492']

Biztos, hogy a Windows a rossz, ha Windows alól működik? :D Nem inkább a Samsung software jelent biztonsági kockázatot, és azért tiltja a Windows?

Akkor is a Windows hibája mert egy totál más hibát dob és nem azt hogy letiltotta.... :hááát:

Konkrétan I/O hibát dob a software.

Nem értem, miért lenne biztonsági kockázat egy scannelés? Mert a program további része rendben megy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
payskin

Baj van, hogy rohadna meg ez a szarzsák. Végtelen ciklusba esett a Windows Update, mégpedig ezzel a kettővel itt ni:

L9IHZYl.png

Ahányszor rányomok a Check for updates-re, annyiszor találja meg és telepíti fel, most tartunk 10-nél (milyen szerencse, hogy saját maga számolja).

Og9mJC7.png

Próbáltam rákeresni, egyelőre jobbára csak olyan találatokba botlottam, hogy NE TELEPÍTSD FEL EZT AZ UPDATE-ET, csak valami 2016-os a dátummal. Hát, ezzel most ki vagyok segítve... 

Pucoltam a Windows Update cache-t, nem segít. Szigorúan nézek... óvatosan pislogok a telepítős pendrive irányába, de előbb még megkérdezem Google barátomat, hátha van jobb ötlete.

---

UPDATE: van beépített Windows Update Troubelshooter, de hisz' ez feszinéting. Mint minden windowsos troubleshooter, ennek is rengeteg értelme van. Hogy tudtam-e, hogy függőben levő frissítések vannak a gépemhez? Apply. Hogy ő nagyon szívesen megreparálná a Windows Update adatbázis-korrupcióját. Apply, persze hogy. Minden sikerült, minden szipi-szuper, most már nyugodtan mehetek dolgomra:

wMXJDze.png

Hát perszeeee! Most már 13-szor van feltelepítve ez a két szar. Ja, extra poén: innentől a troubleshooter is végtelen ciklusban futtatható, mert minden futtatásra megtalálja a pending update-eket + fixálja az adatbázist + minden szipi szuper. 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm:Akkor ezen egyelőre csak az segít, amit már régesrégen többször is javasoltam. Nem kell engedni, hogy automatikusan telepítse a frissítéseket. (Registry mod)

Plusz kell a Windows Update MiniTool, hogy a szükséges frissítéseket ki tudd mazsolázni.

Vagy nem bosszantod magad, és nem kell foglalkozni az egésszel.

Link to comment
Share on other sites

moody

Hol tudom a legolcsóbban beszerzni a Win 10et?

Link to comment
Share on other sites

kléni

Torrent webáruház a legolcsóbb. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Torrent?! Minek? Microsofttól tölthető a legfrissebb telepítő, termékkulcs nélkül használhatod X napig, és még utána is lehet vele variálni. Vagy KMSpico.

Az a baj, hogy nincs ilyen, hogy olcsó Windows 10. Ezért kell géppel venni és meg van oldva a probléma.

Sima Home OEM most 35 ezer körül van mindenfelé. Illetve vannak még ezek a meglehetősen fura "vállalkozások", akik kizárólag licenckulcsot árulnak gyanúsan olcsón. Én azokat bottal sem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
kléni

Van valakinek tapasztalata abban, hogy két win10 (edu-s változat) között lokálisan hogy lehet fájlokat megosztani? A PC-mről akarnék sok száz gigát átvinni a laptopomra, mindkettő rá van kötve ugyanarra a routerre (bár közvetlenül is össze tudom kötni őket). Próbálgattam amiket a Google első pár találata kiad, de vagy nincs olyan menüpont (más a win10 típusa), vagy nem listázza ki a gépet a hálózatoknál, vagy nem enged kapcsolódni mert nincs jogosultság.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Úgy se megy ha speciális megosztásba mindenkinek adsz csak olvasható hozzáférést a PC-n lévő mappához? (Nyilván ezt törölnöd kell ha végeztél.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
SaltyDave

Ha valami csoda folytán van aki erre jár - él még a remény így a PCW fórum beolvadása után - akkor egy kis segítségre lenne szükségem. 

Van a házban egy ASUS X541U laptop (ami rendszerinfo szerint X541UAK), amiről ahogy van, felszívódott a wifi. De nem az hogy nem csatlakozik, hanem a wifi mint fogalom. Gépház / hálózat-internet menüben nincs. Tálcán nincs (értesítés és rendszerikonok megjelenítése beállítások végigzongorázva hogy látszódjon). Egy gombot nem találok ahol egyáltalán wifi kapcsolatokat lehetne keresni. Amihez hónapokig csatlakozott wifi router, ahhoz már nem csatlakozik többet, hanem hibaüzenetet ír hogy ethernet kábel nincs bedugva (értelemszerűen ha az itthoni 3 PC közül bármelyikből kihúzom, átdugom a laptopba, úgy van kapcsolat, de a problémát nem oldja meg). 

Próbáltam device manager-ből letörölni a hálózati adaptert, kábeles nettel automatikusan visszatelepíttetni, megcsinálja, ugyanott vagyok.
Próbáltam device manager-ből letörölni a hálózati adaptert, a gyártó oldaláról leszedni a megfelelőt (2017-es mondjuk), ugyanott vagyok. 
Próbáltam ezt a drivert frissíteni ilyen "minden drivert frissítek neked" gyűjtőprogramból két félével, ugyanott vagyok.
Próbáltam visszaállítani az alapértelmezett hálózati konfigurációt (gépházban valahol van erre egy gomb), letörölt minden hálózatkezelő szoftvert, újratelepítette magának, ugyanott vagyok.
Próbáltam a gyártó oldaláról letölteni külön LAN és Wireless driver-t, a hálózati adapter törlése után csak a Wireless-t felrakni, semmi se történt.
Próbáltam admin jogú cmd-ből "netsh wlan show profile" paranccsal kezdeni valamit (sokadik tutorial-ban akadtam rá), következő lépéséig már nem jutottam el mert azt mondja hogy nincs ilyen interfész.
Próbáltam admin jogú cmd-ből "netcfg -v" paranccsal törölni minden létező network adaptert, majd a fentiek variációt eljátszottam újra, ugyanott vagyok. 

Állítólag a Fall / Creators Update-el tűnt el sokaknak (ez is mi, hogy sokaknak, mindenkinek nem?) a wifi a gépházból, de vezérlőpultból se vagyok előrébb, látok egy db hálózati adaptert benne, ami Realtek PCIe Family FE Controller névre hallgat. 

Alatta WAN Miniport-ok.

* IKEv2
* IP
* IPv6
* L2TP
* Network monitor
* PPPOE
* PPTP
* SSTP
 

Ebből a listából én még hiányolok egy Wireless adapter vagy ehhez hasonló elnevezésűt, példa screenshotok alapján amiket a különféle tutorialokban láttam. A fenti 2 órás mizéria után nem nagyon más ötletem mit tudnék még csinálni.
 

Adalék információ hogy a laptopot húgom használja, akiről nem mondható el hogy VPN-el kísérletezne, amire gondoltam hogy még bekavarhatott esetleg valami hálózati beállításba, de közelébe se megy. Elmondása szerint az elmúlt pár hétben le-le dobálta a wifi, de helyrejött, ma már reboot után jó ha pár másodpercet ment és annyi, most meg semmi. 

Ugyanarról a wifi routerről 4 telefon (illetve több is ki lett próbálva, faternak "pottyan" egy ingyen szinte fél évente lassan), egyiknek se volt baja és egy tablet gond nélkül megy a házban. A laptop kicsivel több mint 1 éves, szóval nem annyira hw hiba gyanús, még ha a fokozatos leépülés sejtetni is engedte. Legális, regisztrált Win10 fut rajta, frissítve. Megpróbáltam letörölni annyi frissítést amennyit lehetett, nem változtatott semmin. Rendszer visszaállítási pont sajna nem volt hogy kipróbáljam.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Live linux-al működik rendesen? (Csak hogy a HW hibát kizárjuk.) Ha igen akkor én egy format c-vel kezdenék(sokkal gyorsabb és fájdalommentesebb mint napokig szenvedni vele) és visszatennék egy régebbi verziót(bár ha csak netezik lehet linuxal jobban jár ő is meg te is :D ), illetve törölném a windows update szolgáltatást amíg MS méltóztatik kijavítani a milliomodik elkefélését.

Link to comment
Share on other sites

payskin

1. Ez így nem annyira lesz begyere, hogy mindkét Windows 10-es topikot párhuzamosan használjuk. Én udvariasan átmentem a tietekbe, erre te udvariasan átjössz a miénkbe? :D

2. A Realtek cucc, amit írsz, az a vezetékes LAN vezérlő. A Wifinek külön vezérlője van  -- ezt mondod te is, csak szerintem nem jó helyen keresed: Device Managerben kéne lennie.

Nincs letiltva a WiFi a BIOS-ban? Vannak notebookok, amikben le lehet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...