Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 10 - az "utolsó" Windows


payskin

Recommended Posts

Lord_KROK
8 hours ago, pcmester said:

Laptopomra korábban feltettem dualboot-ban egy Win10-et az eredeti Win8 mellé, azon megpróbáltam...

...és először "Egyes, a meghajtóbetűjeleket használó programok nem fognak megfelelően működni. Biztosan folytatja?" üzenetet kaptam, utána "A paraméter nem megfelelő." üzenettel megtagadta a folyamat végrehajtását...

Jó, ez egy már telepített rendszer, úgyhogy majd jelentkezem ha meg lesz az új gépem amin telepítés közben is meg tudnám kísérelni... :unsure:

Szóval végig volt egy Win 10-ed, ami ráadásul nem is héber vagy arab (uncsiiiii.... ) és csak most próbáltad ki? baszki.gif

Nem mellesleg leirtam, hogy  "A paraméter nem megfelelő." üzenettel megtagadja a folyamat végrehajtását...

Mégis a telepités melyik részénél szeretnéd ezt megkisérelni? 
Egyébként ugyan lazán átlépted és figyelmen kivül hagytad a registryre vonatkozó irásomat, de ne félj, a Windows nagyon is figyelembe fogja venni a regisrty-t, és emiatt az öteleted még akkor is be fog sűlni, ha történetesen megtudod csinálni, hogy W meghajtón legyen a rendszer és a windows annak is kezelje.

ha belegondolok, hogy mindez arról szól, hogy a 63 programodat (aminek a felét lefogadom , hogy csak ritkán vagy sosem használsz) ne kelljen újratelepiteni, akkor lábrázást kapok! baszki.gif
Ezeket a programokat újrarakni egy délután lenne (ha kiválogatod a fölöslegeseket és kihagyod őket akkor meg még kevesebb) és megspórolnád magadnak a rendszered gyötrését, meg a miénekt is! Majd amikor a romjain ülsz, akkor rájössz, hogy az ikonok átirogatása sem lesz elég, mert a registry amúgy elkaszálja a dolgokat. 
A jelenlegi elkézeléseddel annyi a baj, hogy legalább két azaz kettő ponton is áthidalhatatlan akadályba ütközik! bele sem merek gondolni, hogy milyen effektivitással dolgozhatsz te a gépeden... 

Amúgy sem értem miért nem jobb a tiszta telepités (ami után gyorsabb is lesz a rendszered) mint az, hogy a régi rendszered többéves szemetét hurcolni magaddal? Hát úgy az új géppel se várj nagy gyorsulást!  

Ahogy Kléni is fogalmazott, arra nem gondoltál még, hogy  egy megvalósíthatatlan terv megvalósítási kísérlete örökké fájdalmat okoz?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Legalább mi hagyjuk abba ezt a W: meghajtóról való Windows 10 futtatást. Ilyen nem létezik, pont.

Hogy azután pcmester mennyit és mivel kínlódik ezek után is, az az ő dolga. Legfeljebb megírja, hogy mi hogyan nem sikerült. Mi meg vagy jót derülünk, mint sok hasonló témában, vagy már kínunkban inkább sírnánk.

Van neki elég nagy affinitása ahhoz, hogy mindig a nehezebb kerülő utat járja be. Általában ez még nem baj, lehet így is. De nála ez már nagyságrendileg elképesztő szinte ugrott.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

pcmester

Na, most a fő gépem 32 bites angol Win8, az új gép pedig 64 bites magyar Win10 lesz! Oda pedig az összes jelenlegi asztali parancsikon és betűjel megtartásával szeretnék majd átköltözni. Ha végképp nem lehet megvalósítani a dolgot akkor én akár egyesével átirogatom majd az elérési utat mind a ~63 parancsikonomban, rajtam már ne múljon! És jelenleg is használok ám olyan programot ami pár Windows telepítést már túlélt, mégsem "nyafog" a registry miatt!

Link to comment
Share on other sites

bcom

Egyszer egy haverom a kétezres évek elején rajzolt egy k.rva nagy piros pöttyöt alkoholos filccel a monitorja kellős közepére, mert nem látta rendesen a CS-ben a célkeresztet. Innentől kezdve egy rendszer újratelepítés után is ugyanúgy tudott célozni (registry ide vagy oda). Javaslom az ikonok felrajzolgatását az új képernyőre. Esetleg lehetne menteni egy képernyőképet a jelenlegi asztalról és azt rányomtatni ilyen átlátszó fóliára, azt meg felragasztani az új képernyőre.

Ja nem, az csak akkor jó, ha ugyanaz a méret, meg a felbontás...

Hmmm... na mindegy még gondolkodok...

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
14 hours ago, SkyBird said:

Legalább mi hagyjuk abba ezt a W: meghajtóról való Windows 10 futtatást. Ilyen nem létezik, pont.

Ne már! 

Szeretném a következő Win telepitéseimnél az ügyfeleknek, 10ezer ft-os feláron, kinálni a W meghajtót mint lehetőséget! 

És minden egyes igénylésnél a felár felét (vagyis 5 ezret) elküldök PC mesternek hálából, ha megtudja mutatni, hogyan kell W meghajtóra telepiteni a Win10-et. Ez egy korrekt ajánlat, NEM? :D

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Ne vacakoljunk!
1. Ha meg lesz az új gép és nekiállok feltelepíteni akkor megírhatom hogy mire jutok, addig várakozó álláspontban van a dolog...
2. Majd legfeljebb az új gépen egyesével átirogatom az elérési utat mindegyik parancsikonomban, rajtam már ne múljon!
:type:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Na, most a fő gépem 32 bites angol Win8, az új gép pedig 64 bites magyar Win10 lesz!

Se egy arab Millenium, se semmi? :( 
Még a végén büszke leszek rád! ;) 
(Végülis a rusztikusan változó Win10 ha minden igaz point elég izgalmat ad majd neked :)


 Oda pedig az összes jelenlegi asztali parancsikon és betűjel megtartásával szeretnék majd átköltözni. Ha végképp nem lehet megvalósítani a dolgot akkor én akár egyesével átirogatom majd az elérési utat mind a ~63 parancsikonomban, rajtam már ne múljon! És jelenleg is használok ám olyan programot ami pár Windows telepítést már túlélt, mégsem "nyafog" a registry miatt!

Tehát akkor a tiszta telepités (logikus) ötleltét, mint ördögtől való momentumot teljes mértékben elveted? 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
10 hours ago, pcmester said:

Ha meg lesz az új gép és nekiállok feltelepíteni

Tényleg, hogy áll az új gép project? :)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Még 70 930 Ft-ot kell gyűjtenem ahhoz hogy végre megrendelhessem a gépet! :mellow:

16 hours ago, Lord_KROK said:

Tehát akkor a tiszta telepités (logikus) ötleltét, mint ördögtől való momentumot teljes mértékben elveted? 

Az új gépen zsír új tiszta Win10 telepítés lesz, csupán a meglévő dolgokkal (amiket használok) költözök majd át arra a rendszerre!

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
4 hours ago, pcmester said:

Még 70 930 Ft-ot kell gyűjtenem ahhoz hogy végre megrendelhessem a gépet! :mellow:

Az új gépen zsír új tiszta Win10 telepítés lesz, csupán a meglévő dolgokkal (amiket használok) költözök majd át arra a rendszerre!

Egész jól állsz már akkor. :)

Mármint a 63 programra gondolsz gondolom. Tényleg küldhetnél egy screenshootot az asztalodról. 

Link to comment
Share on other sites

pcmester
19 hours ago, Lord_KROK said:

Tényleg küldhetnél egy screenshootot az asztalodról.

A probléma az hogy nincs hová feltöltenem képet... :roll:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ha ezt nem beszéltük meg a PCW Segélyvonalon egy tucatszor legalább, akkor egyszer sem. Imgurhoz komplett tutorialt írtam annak idején képekkel.

Link to comment
Share on other sites

pcmester
On 2/21/2019 at 4:16 PM, kléni said:

Tényleg! :doh: Ráadásul a böngészőm még emlékezett a belépési adataimra! Viszont feltölteni azt sajnos nem tudok, mert ha a "New post" gombra nyomok akkor új oldalon megnyílik egy konzol hogy:

{"data":{"error":{"code":403,"message":"Forbidden","type":"ImgurException","exception":{}},"request":"\/upload","method":"GET"},"success":false,"status":403}

:sad: Tehát hiába vagyok regisztrálva, többé már nem tudok feltölteni mióta átalakult az oldal! Öhm..., izé..., jaj...

20 hours ago, payskin said:

Imgurhoz komplett tutorialt írtam annak idején képekkel.

Akkor most írhatsz egy újat mert az előbb próbáltam és egyáltalán nem megy a feltöltés!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Elárulom a titkot (de olyan deja vum van, hogy a fal adja a másikat; tuti ezt is leírtam már egyszer valahol): NEM POSTOT KELL CSINÁLNI!

Nem Facebook ez, hanem csak egy szaros képtár, ami sokat képzel magáról.

Bejelentkezel --> lekattintod jobb fent az ikonkádat --> images --> innen egyértelmű (copy/paste, drag'n'drop, satöbbi). 

Link to comment
Share on other sites

pcmester
15 hours ago, payskin said:

Bejelentkezel --> lekattintod jobb fent az ikonkádat --> images --> innen egyértelmű (copy/paste, drag'n'drop, satöbbi). 

Köszike! :doh: Ez prímán átdobott a régi felületre! :smile: Viszont hiába jelölök ki képfájlt, felül végig megy a zöld csík és büdös semmit se tölt föl!!! :huh:Mi a fene lett ezzel is?! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, pcmester said:

Köszike! :doh: Ez prímán átdobott a régi felületre! :smile: Viszont hiába jelölök ki képfájlt, felül végig megy a zöld csík és büdös semmit se tölt föl!!! :huh:Mi a fene lett ezzel is?! :mad:

Mert gondolom szerencsétlern rendszerednek már van egy cosmó baja.

 

De akkor ott van a többi oldal, amit én linkeltem be

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Lehet hogy a böngészőm nem tetszik már az oldalnak? Firefox 56.0b9 verzió. Vannak olyan beépülőim amik az ennél újabb verzióban már nem mködnek, ezért nem szeretnék váltani...

Link to comment
Share on other sites

bcom

Ne is. Felesleges.

A biztonsági réseket is csak poénból tömködjük be a frissítésekben.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, pcmester said:

Lehet hogy a böngészőm nem tetszik már az oldalnak? Firefox 56.0b9 verzió. Vannak olyan beépülőim amik az ennél újabb verzióban már nem mködnek, ezért nem szeretnék váltani...

Milyen beépülők? 

 

Egyébként kezdem nem érteni miért félted azt a rendszert amivel még egy képet sem tudsz feltölteni ... 

Link to comment
Share on other sites

pcmester
On 2/24/2019 at 1:38 PM, Lord_KROK said:

Milyen beépülők?

Na jó, a Firefox beépülőim nagy részéhez eddig nem találtam új fajta alternatívát, így azokat nincs mivel helyettesíteni, és a mostani verzióm a legutolsó ami még támogatja a régi fajta beépülőket is. Tehát amik most fent vannak:

  • AdBlock
  • AdBlocker for YouTube™
  • Avast Online Security
  • Black Google Theme
    Legacy Fekete alapon fehér szövegű Google megjelenés.
  • Bluehell Firewall
    Legacy Biztonsági tűzfal.
  • bookmark randomizer
    Eszköztár-gombbal véletlenszerűen megnyit egyet a könyvjelzők közül.
  • Download Sound
    Hanggal jelez ha befejeződött egy letöltés.
  • Easy Youtube Video Downloader Express
    Videók alá betesz egy "Download" gombot, amivel 360p mp4 vagy 144p 3gp formátum tölthető le.
  • Go to Top of Page Button
    Eszköztár-gombbal az éppen böngészett oldal tetejére ugraszt vissza.
  • Google Translator for Firefox
    Legacy Eszköztár-gombbal bármely betöltött oldalon a kijelölt szöveget kicseréli a fordításra.
    Sajnos egy Google Fordító frissítés hazavágta... :(
  • I don't care about cookies
  • Make Bookmark
    Legacy Eszköztáron helyez el gyors gombot könyvjelző mentéséhez.
  • MEGA
  • Mini Tab
    Legacy A megnyitott oldalfüleket ikon méretre kicsinyíti, csak az aktív fül teljes méretű.
    Ehhez sajnos végképp nem találtam alternatívát! :(
  • New tab toolbar button
    Legacy Eszköztár-gomb új fül nyitásához.
  • Open in VLC™ (VideoLAN)
    Jobb klikkes opció a megnyitandó link VLC-be átirányításához és abban megnyitásához...
  • Personas Plus
    Legacy Egyedi Firefox téma alkalmazása képfájlból.
  • Save as PDF
    Weboldalak PDF-be mentése. (már virtuális PDF-nyomtatóval helyettesítettem)
  • Toolbar Buttons
    Legacy Plusz funkciók könnyű elérését lehetővé tevő eszköztár-gombok.
  • URL Buttons Pack
    Legacy Ismert oldalak közvetlen (új fülön) eléréséhez tartalmaz eszköztár-gombokat.
    Nálam a "Kezdőlap" gombot helyettesíti: Google, YouTube, Google Fordító.
  • YouTube Line
    Vékony idővonalat jelenít meg a videó alján mikor a kezelőfelület nem látszik.
  • YouTube Spacebar Pause
    VLC-hez hasonlóan videók szüneteltetése a szóköz billentyűvel.
On 2/24/2019 at 1:38 PM, Lord_KROK said:

Egyébként kezdem nem érteni miért félted azt a rendszert amivel még egy képet sem tudsz feltölteni ... 

Hát, nagyon sok programom van, amelyek közül vannak amiket már többé nem frissítenek vagy az újabb verzió már nem támogat bizonyos dolgokat... :roll: Amúgy majd az új gépen sokkal tisztább lesz az új (Win10) rendszer, ugyanis csak azok a programok lesznek amiknek jelenleg a tálcán/asztalon van ikonjuk, valamint egy-két rendszerrel induló program...

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Sejtettem, hogy valami ilyesmi lista lesz. :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Hm, micsoda lista :D Kár h a nagyrésze totál hülyeség. 

Az első kettőt egy az egyben és jobban helyetessiti a ublock-er. 

az összes black és night szir-szart egyben tudja a DARK READER. (sőt, még jobb megoldás is a témára). Egyben. És még oldalanként konfigurálható, greyscale-t is tud stb. 

"bookmark randomizer
Eszköztár-gombbal véletlenszerűen megnyit egyet a könyvjelzők közül." - fölösleges hülyeség. De nagyon.

"Download Sound
Hanggal jelez ha befejeződött egy letöltés." netto fölösleg, úgyis látod, plusz alapból is tudja a win

"Go to Top of Page Button
Eszköztár-gombbal az éppen böngészett oldal tetejére ugraszt vissza." Tudtad hogy a billenytűzeten megnyomott HOME gomb is tudja ugyenzt? 


"Easy Youtube Video Downloader Express
Videók alá betesz egy "Download" gombot, amivel 360p mp4 vagy 144p 3gp formátum tölthető le." - simán tudja ez az oldal : http://convert2mp3.net/en/index.php
és nem a te kliens oldaladat terheli hanem a szerver oldalt, vagyis jobb mint a jelenlegi megoldásod. 

"Google Translator for Firefox
Legacy Eszköztár-gombbal bármely betöltött oldalon a kijelölt szöveget kicseréli a fordításra.
Sajnos egy Google Fordító frissítés hazavágta... :(" tehát fölösleges

"I don't care about cookies" - ez mire lenne jó? Nem irja ki h a weblap cookiest használ? nem nagy cucc


"Make Bookmark
Legacy Eszköztáron helyez el gyors gombot könyvjelző mentéséhez." -  baszki.gif ezt minden böngésző alapból tudja! 

"Mini Tab
Legacy A megnyitott oldalfüleket ikon méretre kicsinyíti, csak az aktív fül teljes méretű.
Ehhez sajnos végképp nem találtam alternatívát! :(" - ehhez nem is kell. 

"New tab toolbar button
Legacy Eszköztár-gomb új fül nyitásához." - az utolsó böngészőfül után a + jel tudja alapból is. 

"Open in VLC™ (VideoLAN)
Jobb klikkes opció a megnyitandó link VLC-be átirányításához és abban megnyitásához..." mienk mikor a bönmgésző is le tudja játszani? 

"Personas Plus
Legacy Egyedi Firefox téma alkalmazása képfájlból." - ez még akár jó is lehet


"Save as PDF
Weboldalak PDF-be mentése. (már virtuális PDF-nyomtatóval helyettesítettem)" - pedig ez volt az első értelmes addonod. 

"Toolbar Buttons
Legacy Plusz funkciók könnyű elérését lehetővé tevő eszköztár-gombok.
URL Buttons Pack
Legacy Ismert oldalak közvetlen (új fülön) eléréséhez tartalmaz eszköztár-gombokat. 
Nálam a "Kezdőlap" gombot helyettesíti: Google, YouTube, Google Fordító." - teljesen WTF, mikor alapból tudja a böngésző

"YouTube Line
Vékony idővonalat jelenít meg a videó alján mikor a kezelőfelület nem látszik" - ezt alapból is tudja a youtube! 

"YouTube Spacebar Pause
VLC-hez hasonlóan videók szüneteltetése a szóköz billentyűvel." - minden videólejátszó oldal tudja. 


Tehát akkor összeszámolom : 
A 22 addonodból, 2 azaz KETTŐ aminek valahol látom is értelmét.


Csakhogy megkapd az ultimate listát, nálam ez az addon lista így néz ki : 
Full page screen capture : Az egész betöltött oldalból csinál PNG/JPG képet. 
ublocker : mindenhol minden reklámot leblokkol, sok az egyben. 
darkreader : Az összes sötétitős izé egyben. oldalanként konfigurálható, greyscale-t i tud stb. 
... és ennyi amire szükséged lehet. (YTre irtam fentebb külső megoldást) 
Esetleg a PDF-es cucc, amire mint irtad lecserélted.  baszki.gif

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nagyon szépen tételesen beleálltál a dologba. Mi már tudjuk, hogy többnyire falrahányt borsó, a fórumtárs meggyőzhetetlen.

Ezzel együtt a felsorolt kiegészítőinek egy része, amit egyáltalán ismerek, azaz a lényegesebbek gond nélkül mennek a legújabb Firefoxon is, ami meg nem, arra szükség sincs.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...