Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 10 - az "utolsó" Windows


payskin

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Az iOS is zárt rendszer. Ott külső forrásból csak jailbreakelt (vagyis feltört) készülékre lehet telepíteni. Az androidnál az ismeretlen források engedélyezése azért elég nagy biztonsági kockázattal jár. Ettől függetlenül kb. mindenki használja, mert ez az androidos warez alapja. :)

Viszont az érvelésed is sántít, hogy a "kezdetektől". Ennyi erővel maradhattunk volna a lovas kocsinál is az autó helyett, mert a kezdetektől az volt. Aztán később jött a mai kocsi. :) Váltani tudni kell, mert ez a fejlődés egyik alapja.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ugyan lassan már offtopic, de az Androidnál nem csak a warez esetén van az ismeretlen forrás engedélyezése és az .apk telepítés. Mellesleg még a jobbik eset, ha lehet csak arra az 1 -1 alkalomra ideiglenesen engedélyezni.

Speciel saját .apk mentések telepítése, vagy olyan telefonra, amelyiken nincs még beállított Google fiók, így nincs Play store sem, egy csomó egyébként totál legális Play appot tudsz előzetesen ráelepíteni. Ez egyáltalán nem warez. :nemnem:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
Destroy-man' timestamp='1517669067' post='478931']

Viszont az érvelésed is sántít, hogy a "kezdetektől". Ennyi erővel maradhattunk volna a lovas kocsinál is az autó helyett, mert a kezdetektől az volt. Aztán később jött a mai kocsi. :) Váltani tudni kell, mert ez a fejlődés egyik alapja.

Itt csak a tiedé sántít de elég rondán. MS éppen lerombolja azt ami sok év alatt alakult ki és rendkívül elterjedt, és miért? Egy olyan zárt platformért amit senki se kért, senki se használ, és a jelenlegihez képest egy rakás trágya. Miért cseréljen le bárki is egy jól működő megoldást egy olyanra ami jóval alatta marad a jelenleginek és se piaca se jövője nincs...

Edited by jagdtigger
Link to comment
Share on other sites

payskin

Fejlődés?! :D Áruld már el, az UWP és a Store miben fejlődés a Win32 és annak szabadságához képest? Már azon túl, hogy tejel a Microsoftnak?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Használ itt valaki UWP alkalmazást egyáltalán? Eleinte telepítettem próbaképpen néhányat, de már azokat sem.

A gyáriak közül még a Groove jött be valamennyire.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Persze! Gépház! Legbesztebb. :D

 

Néha pasziánszozgatok a Microsoft Solitaire Collectionnel, meg kipróbáltam az új szójátékukat is még tavaly, egész jó. Csak a reklámoktól megyek a falnak.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Ja, Settings meg Calculator. Mást még bottal sem. Bár ezt a kettőt is csak bottal...

Link to comment
Share on other sites

robertgerald

üdv. a problémám az lenne, hogy op rendszer telepitésnél addig jutok csak hogy nyomjak meg egy gombot a dvd ről való telepitéshez és utána semmi.segitő hozzászólásotokat előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Állítólag kinyírják a Windows 10 S-t, de lesz helyette "S Mode", bármit is jelentsen ez. Nem biztos, hogy akarom tudni.

 

Mindenesetre az csak jó jel, ha a lebutított UWP-s szarukat sikertelenség miatt kénytelenek átalakítani. Lehet, hogy a Polaris is halva érkezik? (Aztán felébredek és bilibe lóg...)

 

Neowin, BetaNews.

 

S-Modell megvan még a 80-as évekből? :)

 

---

 

További kis hírek a nagyvilágból:

  • az idén megjelenő Office 2019 csak Win10-en fut majd
  • a StatCounter szerint a Win10 felhasználói bázisa januárban lehagyta a Win7-et link
  • a NetMarketShare szerint ez jóval odébb van még link

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Jó lenne egy felmérés hogy ennek mekkora részét képezi a kényszerből használt win10(mert más nincs).... :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

@Balázs:

 

A 80-as években az S-modell "Kivételes, tökéletes..." stb. A Winnel kapcsolatban ebben nem vagyok biztos.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ha azt hittétek, mára nincs valami "jó" hír...

 

Ezt nézzétek meg! Többször átfutottam, nem teljesen értem, de ha jól veszem ki, ez arról szól, hogy az OEM partner más áron adja a Windows licencet attól függően, hogy milyen konfiggal együtt veszed. Tehát egy gyengébb konfigra Pro Core licencet kapsz, míg egy erősre Pro Advanced-et, ahol a két Windows a világon semmiben nem tér el egymástól, csak más összegbe kerül. Ez így WTF?!

 

Ez meg külön szép:

 

For device configuration in 2018, the company is pushing its partners to set Edge as the default browser, installing the LinkedIn UWP app, pre-install Office, and limiting app pinning to 1 legacy win 32 app on the desktop, 1 legacy app on the taskbar and for the Start menu, 25% Win32/75% Microsoft Store.

 

Kezdek fáradni ennyi baromság láttán...

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Kicsit bővebben(3 forrásból állította össze a felhasználó)

https://linustechtips.com/main/topic/892995-windows-10-edition-shuffle-are-you-ready/

 

Nekem ettől dobta le az agyam a gépszíjat:

So, you are locking your system to running any apps you want (Win32 or UWP), but from the MS Store only, which is what Windows 10 S was.

 

To unlock it, like Windows 10 S (without the free upgrade offer, of course), you MAY need to pay (see bellow).

 

In exchange, Windows 10 Home and Windows 10 Pro "S Mode" various will be cheaper for OEMs.

So I guess, you can say, that it is Windows 10 Home and Pro "Low cost edition" (depending on the type of system), that OEMs can choose to put.

Miért van olyan érzésem hogy szép lassan ki is vezetik majd a win32-t és csak vállalati verzióba lesz elérhető, és ott is horribilis áron.... Nekünk meg marad az a használhatatlan trágyadomb.

Link to comment
Share on other sites

Bátorka

Kedveseim! Tavaly, amikor lehetett, a W.7-esemet frissítettem a 10.-re. Hónapokig nem volt semmi baj, nekem tetszett az új rendszer. A gépem öregecske, de futott rajta minden, amit csak akartam. Aztán pár hete összeomlott minden, az op. rendszer nem indult, kék falon néhány jó tanács, amik nem vezettek eredményre. Elvittem a gépet egy guruhoz, aki azt mondta, hogy az így felfrissített 10 nem is igagazán W 10, csak a 7-felturbózott változata. De én erről soha semmit sem hallottam!!! Mi igaz ebből? A guru visszarakta a gépre a W 7.-est.

Én már jobban szerettem a W 10-est. Szerintetek már reménytelen a W 10-et megszerezni, vagy talán nem is érdemes? Üdv!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Semmi nem igaz ebből. Imádom az ilyen "gurukat".

 

Fogj egy friss Win10 telepítőt, és telepítsd fel. Ha kéri a termékkulcsot, add meg neki a Windows 7-ed termékkulcsát --> boldogság.

 

---

 

Más. Van új StartIsBack++ (2.6), lehet állítani, hogy a tálcán levő gombok hogy nézzenek ki (emulált Win7, Win8, Win10 style). Apróság, de jó látni. Szeretem ezt a cuccot.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ha már egyszer aktivált volt a Win 10, akkor újratelepítés után is aktív lesz szerintem. A Microsoft szerveren csekkolja a tárolt hardverazonosítót.

Nem kell megadni Win 7 termékkulcsot sem, hanem kulcs kihagyás mellett telepíteni a Win 10-et. Ha jól gondolom.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Használ itt valaki UWP alkalmazást egyáltalán? Eleinte telepítettem próbaképpen néhányat, de már azokat sem.

 

Nálam van Skype, de már jobbára csak nosztalgiából; chatelni Hangoutson (vagy ha muszáj, a tetves Facebook Messengeren), minden egyebet Viberen szoktam. Calcot gyakorlatilag soha nem használom (ott a Wox Calculator Plugin, illetve a Google, a WolframAlpha, a MATLAB stb.), a Camera és a Voice Recorder szökőévente egyszer jól jöhet, ahogy az Edge is (mondjuk az Adblock Plus vagy valami más blokkol valamit Chrome / Firefox alatt, amit meg akarok nézni, és nincs kedvem szívni vele, akkor esetleg nyitok egy Edge-et, ha annyira érdekel, aztán ennyi).

 

Képernyőfelvételhez jól jöhetett volna a Game Bar, amihez kellett az Xbox, úgyhogy feltettem: gondoltam, hátha 2018-ra eljutottunk oda, hogy a Windows tud képernyőfelvételt rögzíteni magától is. Csalódnom kellett; normál (Qt) applikációt nem igazán lehet normálisan rögzíteni a Game Barral, valószínűleg csak videojátékra jó ez a cucc, szóval kuka.

 

Úgyhogy a mindennapokban én is leginkább csak a Settingst használom – s azt is csak annyira, hogy letöltsem a Defender aznapi frissítéseit, mert ezt kézzel kell megtennem (mindennap csesztet miatta a Windows), mióta lekapcsoltam a frissítési önkényt, ami adatvesztős, erőszakos restartokhoz vezetett. Csak hogy ne örüljünk annyira.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Most már tuti, hogy valami gubanc van, a tegnapi Patch Kedd frissítések sem jöttek meg. Egy darab maliciózust töltött le, egyébként az utolsó -- egyben egyetlen idei -- telepített frissítés az Adobe Flash Player januári frissítése. :hmm:

 

Nálatok oké?

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Nálam igen, tegnap indítottam újra.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nálatok oké?

 

Jött egy februári összegző, meg egy Flash, a malíciamilícia, meg egy szokásos Office dömping.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Meglepő módon az itthoni Thinkpad azt állítja, hogy megjött és fel is települt (nem tudom, mikor, nem vettem észre), viszont azt is "hazudja", hogy a januári megjött január 10-én, holott most lapoztam vissza, 12-13-án még arról beszélgettünk, hogy visszavonták-e, mert nem jött frissítés egyáltalán. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

kovacs.robert

Nálatok oké?

 

Jött egy februári összegző, meg egy Flash, a malíciamilícia, meg egy szokásos Office dömping.

 

 

Üdv!

Valami gigszer van nálam, mert a februári összegző után vettem észre, hogy ha a rendszergazdai fiókomba belépek egy nagy feketeség az egész, semmi nem működik, csak az egérmutató van semmi más. Alt+Ctrl+del kombinációra ugyan bejön a feladatkezelő, de az ég világon semmi nem működik. Hogyan tudnám eltávolítani az utolsó frissítést, mert a frissítések eltávolítása nem jön be másik fiókból?!. Köszi!

Link to comment
Share on other sites

kovacs.robert

Annyi fejlemény történt, hogy az utolsó frissítést eltávolítottam. Azóta az egyik fiók működik, de a firefox nem indul sehogy sem, de kijelentkezéskor meg mégiscsak fut, mert kényszerleállítással tudom kikapcsolni. A rendszergazdai fiók azóta is fekete legtöbbször. Néha egyszer csak jó lesz hosszas várakozás után random módon.

Azóta újra települtek a frissítések, de nagyon belassult a rendszer. Mi lehet a megoldás? Újratelepítés? Köszi!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az újratelepítés meg szokta oldani az ilyesmit. :igen:

 

De nem hiszem, hogy ez a frissítés miatt volna, szerintem összeszedhettél valamit, vagy valami más baleset történt.

 

Az elmeséled, mit értesz rendszergazdai fiókon, és azon kívül milyen fiók van még és miért?

 

Link to comment
Share on other sites

kovacs.robert

Hárman használjuk a gépet, mindenkinek saját fiókja van. A pontos beállításokra már nem emlékezek, de a gyereké valahogy korlátozott, az enyém teljes körű, minden engedélyezett, a harmadik meg a kettő kötötti engedélyekkel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...