Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Merevlemez-vásárlás


Pjotr

Recommended Posts

Improve

Hello!

Most akarok merevlemezt venni, de most láttam hogy a WD IntelliParkja hibás. Ez akkor az összes WD Green lemezt érinti ami 1 TB-os vagy nagyobb? Mert az 32 MB-os EADS mellett van a 64 MB-os EARS sorozat is, az is érintett?

Közben néztem 2.5" lemezt is, errõl mi a véleményetek?

WD mellett milyen más márkát tudtok ajánlani pl: Hitachi vagy inkább Seagate? Samsungról csak rosszat hallok úgyhogy az kiesett.

 

Ja és a lényeg, a merevlemezt majd egy NAS-ba raknám, így lehetõleg halk kellene, csakhát a 2.5"-esek kapacitása kb feleakkora, mint az azonos árú normálé, és itt a dilemma.

 

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Valamit én is olvastam valahol erről, de nem tudom, hogy pontosan melyik típusokat érinti.

Meg azt se, hogy hogy minden greent-e, az adott típust az összes mérettartományban-e, és hogy hol olvastam. :lol:

Engem is érdekelne, mert esetleg nem túl soká beruháznék egy nagyobb WD Green-be.

Ahogy nézem, tényleg az IntelliPark okozza a gondot az agresszív fejparkoltatással.

Viszont azt is írják, hogy van egy DOS-os program, amivel az idő változtatható vagy az egész parkoltatás kikapcsolható. A WDIDLE3.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ahogy nézem, egy helyen azt írják, hogy az újabb EARS verzió kb. ugyanaz, mint az EADS, csak 64 MB-os cache van és valamit módosítottak az IntelliPark "feature"-ön. :P

Hogy most ez 100 % jó lett-e, azt nem tudom. Vagy ott az említett kikapcsoló program rá, ha mégse.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az IntelliPark sajnos egy nagy rakás trágya, pedig az alapötlete alapján lehetne jó is. Lehet, hogy nem is a parkoltatás a kínja, de valami miatt minimális teljesítmény és hangerõ az alapértelmezett beállítása a lemeznek (miként azt a HD Sentinel elárulja), és ezen az Istennek se lehet változtatni, akármit is próbálunk (hdparm is lecsúszhat a hátamon). Úgyhogy ez van.

A probléma szerencsére nem érinti az összes Green merevlemezt, amitõl óvakodni kell, az az EADS típusjelzés-végzõdés, 1 TB-os és afeletti méretekkel párosítva.

Az EARS típusjelzés-végzõdés a WD egy újfajta merevlemezére utal, aminek van egy jelentõs újdonsága. (A fórummotor belerak a linkbe egy szóközt, ezt kézzel ki kell törölni. Az IPS is tehet egy szívességet.) Errõl a merevlemezrõl viszont nem tudok semmit, így azt sem, hogy az IntelliPark hogyan mûködik benne. Aki kísérletezõs kedvében van, vegyen egyet, három napon belül hajtsa meg, mint Singer a találmányát, aztán ha trágya lesz a palacsintában, akkor vigye vissza a boltba. :) Jobb ötletem nincs.

 

A wdidle3.exe meg nem játék, ugrik a garancia, ha tönkreteszed vele a winyót! Ezt könnyebb véghezvinni, mint gondolnánk, mivel régebbi merevlemezekhez fejlesztették ki, már megszüntették a támogatását (ettõl még mûködhet). Arról nem is beszélve, hogy egy DOS-os, 16 bites programról van szó, 64 bites rendszereken nem fut (XP mód sem játszik, kipróbáltam), úgyhogy legfeljebb 32 bites rendszereken futtatható, ott is kérdéses a végeredmény. Itt részletesebben kifejtettem.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az hogy DOS program még nem jelent problémát, és ettől még használható. Nem a vinyón lévő fájlokat piszkálja. Ellenpélda: az ősrégi DOS-os Ghost pl. kezeli az NTFS partíciókat is. :)

Boot eszközzel (pendrive, CD) a mai op. rendszerek mellett is használható a DOS. A floppyt már nem említem.

Hogy az IntelliPark most 8 másodpercenként vagy mondjuk csak 5 percenként küldi a fejet parkolni, az nem egészen mindegy. Ebből a szempontból egy 64 MB-os cache elsőre rosszabbnak tűnik, több adatot tárol, tehát ha egyéb változás nem volna, rosszabbul viselkedne ebből a szempontból, mint a 32 MB-os.

A garancia résszel nem foglalkoztam, de kicsit belenéztem a 3 vinyó specifikációjába, ami talán árulkodó lehet.

A Caviar Black 1001FALS és az új 64 MB cache-t tartalmazó 10EARS egyforma gyári adatú a zaj szempontjából, míg a halkabbnak kikiáltott Green 10EADS tényleg halkabb adatú. De hogy? :hááát:

Az idle módban hangosabb :!: +1 dBA, míg seek esetén halkabb (seek 0: -6 dBA és seek 3: -4 dBA).

Tehát gyári adat szerint az új green nem halkabb, míg az IntelliSeek problémás EADS pont idle módban hangosabb, valószínűleg ahogy a fejet rendre parkolásra teszi.

Másrészt az EADS 5,40 W teljesítményt igényel írás/olvasáskor, idle módban csak 2,80 W. Alvó és készenléti állapotban egyaránt 0,40 W.

Az EARS egyedül az idle módban tér el ettől, ami változatlanul 5,40 W :!: Tehát gyakorlatilag nincs idle mód az áramfelvétel szempontjából. Valószínűleg a gyártó ezzel oldotta meg a problémát.

A Black esetén 8,40 W írás/olvasás, 7,80 W idle, alvó/készenlét pedig 1,00 W.

 

Ezek alapján szerintem ha energiatakarékosság és a hűvösebb működés a cél, az EARS típus szóba jöhet.

Ez csak a gyári adatok alapján való okoskodás a részemről. ;)

Természetesen én sem rendszerlemeznek, hanem inkább külső tárolónak, médialejátszóba gondolnám a Greent. A Black az tényleg melegebb kicsit, úgy + 5°C-kal mint a hasonló Samsung. Viszont gyorsan bootol.

 

Szerk.: Úgy látszik a spanyolviaszt mégsem tudom felfedezni. Ahogy az összes EARS adatlapját egyben láttam, ott kiderült, hogy az 1,5 és 2 TB-os modelleknél már csökkent a teljesítményfelvétel idle módban. Akkor ez mi? :S

Pedig alig drágábban az 1001FALS áránáál tudnék 1,5 TB-os EARS-t venni. A 2 TB-os az elég drága ehhez képest, viszont tartalmaz StableTrac "rezgéscsillapítót" is.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Semmi olyat nem írtam, ami nem felel meg a valóságnak. A wdidle3.exe egy 16 bites program, nem fut 64 bites rendszeren, így ha ilyenünk van, akkor rendszeren kívül kell elintézni az ügyet. Amit én nem javaslok senkinek, mert ugrik a garancia. Ráadásul az eredmény is kérdéses, sokaknál nem használ semmit. Így ezt a wdidle3.exe nevû programot nem kéne alternatívaként kezelni.

Ami az EARS winyókat illeti, a puding próbája az evés. Meg kell venni, le kell tesztelni, és ha valami nem klappol, azonnal vissza kell vinni. Tényleg nem tudok jobbat javasolni. A gyári adatok nem jelentenek semmit, attól még lehet a merevlemez egy rakás hulladék. Ráadásul a WD gyári adatai nem mindig fedik teljesen a valóságot, például a Green merevlemezek fordulatszámát is tévesen adták meg.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ha jól írtam a szándékaim szerint, én nem kérdőjeleztem meg szavaid vagy tapasztalataid. ;)

Azt viszont a mai napig sem értem, hogy miért baj, ha egy program 16 bites és DOS boottal működhet. Valószínűleg a direkt hozzáférés az oka, ami az újabb op. rendszereknél már biztonság miatt nem így megy.

De aki nem meri, vagy nem tudja, az tényleg ne használja. A garanciavesztésnek nem néztem utána, de ha a WD saját programjairól van szó, már miért ne lehetne használni? :hmm:

Legfeljebb kérdés, hogy mennyire kompatibilis és alkalmazható az új gyártmányokkal.

 

Egyébként a saját szösszenetem az idle állapotban való azonos teljesítményfelvételről EARS esetén másnak is feltűnt. Egy fórumban láttam keseregni valakit, hogy akkor most ez milyen green megoldás. Persze így is kevesebb, mint a Caviar Black esetén.

Ott persze az IntelliPark problémáról és a növekedő LLC értékről nem esett szó.

 

Amit az új EARS típusokra írtál 4 kB-os szektoros advanced format megoldást, az jó lehet, meg valószínűleg tényleg ez lesz a jövő.

http://ipon.hu/hir/merevlemezek_4_kb_os_sz...ez_a_jovo/10784

Csak azért ez sem annyira leányálom egyelőre. Ha csak Vista/Win7 op. rendszer van, akkor semmi probléma.

Ha XP is van a rendszerben, akkor gondok vannak, mert az nem tudja kezelni, hogy az első partíció ne a 63. hanem a 64. szektorban kezdődjön, ahogy az új rendszerben kellene.

A WD oldalán is le van írva, de itt egy cikk. http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=3691&p=1

Na most XP esetén vagy jumpert használunk a 7-8 pinekre, vagy a WD beállító programját.

Ha viszont nemcsak XP, hanem Vista/Win7 is van, akkor meg azoknál nem használható a jumper. :hááát:

A problémát fokozza, hogy állítólag Linux esetén sincs gond ezzel, de időnként mégis.

A NAS-oskban, médialejátszókban okozott gondot olyan 1 MB/s-re csökkent sebességgel. Márpedig jelentős részben pont ezekre a célokra használna az ember green vinyót, amiknek saját Linux op. rendszerük van.

Valószínűleg az van, hogy valamelyik kerneltől kezdve a Linux kezelni tudja, de ezeknek a készülékeknek az op. rendszere erre nincs megfelelően felkészítve még.

Linux guruk írtak valami paraméterezett gpartedes partíció létrehozásról, ami talán segít.

Szóval egyelőre csak csínján ezzel az advanced formattal, illetve csak a megfelelő helyen és op. rendszerrel.

Azért kísérletezni lehet. ;)

 

Most akkor milyen green vinyót volna érdemes venni, ha a WD ennyire gázos? :S Samsung F2, vagy mi?

:hmm: Lehet, hogy ez az EARS nem annyira rossz, legfeljebb nem kell az új 4 kB-os szektort használni mindenkinek.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az nem feltétlenül baj, ha egy program 16 bites, de így sokkal kényelmetlenebb futtatni, mintha elindulna a 64 bites rendszeren is. ;)

A garanciavesztést nem én találtam ki (én is használtam volna örömmel a programot), hanem egy külföldi fórumon olvastam róla. Ha jól emlékszem, ott írták, hogy a WD-nek volt egy hivatalos állásfoglalása ezzel a wdidle3.exe nevû programmal kapcsolatban. Ebbõl az derül ki, hogy ezt a programot régebbi merevlemezekhez fejlesztették ki, már nem támogatják (ezért nem is volt olyan könnyû hozzájutni), az újabb winyók esetében valószínûleg nem is lesz sikeres a mûvelet. Nem javasolják a használatát, és a program használatából eredõ meghibásodásért õk semmilyen mértékben nem tehetõk felelõssé; így ilyen esetekben ugrott a garancia. Hogy aztán most õk hogy bizonyítják be, hogy a wdidle3.exe miatt halt be a meghajtóm, azt nem tudom, de én úgy vagyok vele, hogy az ilyesmi nem játék, úgyhogy inkább nem javaslom senkinek ezt a programot, nehogy még a végén baj legyen belõle. (Ha belegondolsz, ezek az EARS winyók már ezzel az "advanced format" megoldással operálnak, ki tudja, mit tartalmaz a firmware-ük, nem feltétlenül szerencsés egy több éves programmal megtámadni õket, amikor a gyártó is azt mondja, hogy ne tegyük.)

Ettõl függetlenül azért adtam linket a wdidle3-hoz, mert elõfordulhatnak olyan esetek, amikor már úgyis mindegy, hogy behal-e a winyó, mert elõbb-utóbb úgyis mindenképpen vissza kellene vinni. Ilyenkor még egy utolsó próbálkozást megérhet ez a wdidle3.exe, próba szerencse alapon. (Ha addig nem találok más megoldást, lehet, hogy én is kipróbálom majd, de ettõl függetlenül nem javaslom.)

 

A WD Greenbõl nem mindegyik gázos, csak az 1 TB és afeletti EADS. A többi még akár jó is lehet. :) (Nálam rendszerwinyóként is üzemel egy 640 gigás Green, mindenféle probléma nélkül.) A tuti választás a Black. Kicsit drágább, eléggé kerreg, de cserébe gyors és megbízható, és alig melegebb, mint a Green. (Sõt, ha azt veszem, hogy nálam a Black a rendszerlemez, a Green meg csak tároló, akkor az a pár fok különbség el is hanyagolható.) Na jó, a gyorsaság relatív, nyilván bármelyik SSD kenterbe veri, de a többi hagyományos merevlemezhez képest szerintem egész jó a sebessége. Kár, hogy Blue winyóból nem csinálnak 1 TB felettit. A Samsung felejtõs, szeretek biztosra menni. :P

Ami az EARS újfajta formázási rendszerét illeti, én annyira nem félek ettõl, elvégre a Vistánál korábbi operációs rendszerek nálam legfeljebb virtuális gépen futhatnak. Linuxot sem használok élesben. Szerintem nem lesz ezzel komolyabb gond. Látatlanban viszont csak találgatni lehet, így megint csak magamat tudom ismételni: a puding próbája az evés. :fincsi:

Ha a Black winyóból is kijön az Advanced Format verzió, én venni fogok belõle (lehet, hogy nem is egyet). De még az is lehet, hogy egy EARS meghajtót veszek, ha azt mondjátok, hogy minden oké vele. ;)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Most már én is arra kapacitálom magam, hogy csak 64 bites Win7-et használjak mindenre.

Ez egy-két ritka kivételtől eltekintve tényleg gond nélkül megy is.

XP azért csak kell nekem, és még natívan is, de végül is megoldható egy régi vinyón eSATA csatlakozással külső rackben. Ha néha kell, elég bekapcsolni a tápot a dobozon és bebootolni. ;)

Azért rendszernek inkább a Black változatnál maradok, nekem nem hangos, csak néha van egy kis hangja.

Pesze, ha csak Win7 van, nincs semmi gond az advanced formattal.

 

Amit mondok, hogy médialejátszóba vagy NAS-ba inkább jó egy hűsebb Green. Meg ezek inkább állandóan mennek. És ott valamifajta Linux van.

A 2 TB-os és egyúttal StableTrac rezgéscsillapítást is tartalmazó vinyók csillagászati árban vannak jelenleg az 1,5 TB-osokhoz képest.

Az 1 TB-os Black árához képest az 1,5 TB-os WD15EARS csak +2.400 Ft, míg a WD20EARS következő 500 gigája még majdnem +20.000 Ft. :pislog::hááát:

Eléggé szemezgetek ezzel másfél terás EARS típussal. Annyira rossz nem lehet.

Az SSD-vel én még várnék.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az SSD-t csak összehasonlítási alapként hoztam fel. Az XP-t én sem tudom nélkülözni, de én megoldok mindent virtuális gépekkel. (Az én gépemen natívan 32 bites rendszerek nem éreznék jól magukat.) Rendszerwinyónak én is Blacket ajánlom, de, miként a példám mutatja, egy Green is kiváló lehet erre a célra. 8)

 

Én 2 TB-os merevlemezt nem vennék; akkor már inkább 2 db 1 TB-osat. Akkora a feláruk az 1 TB-os változathoz képest (és ez mindegyik széria esetében igaz), hogy anyagilag még mindig jobban járunk 2 különálló 1 TB-os merevlemezzel. Arról nem is beszélve, hogy az adatbiztonság szempontjából mennyivel jobb, hogy két winyónk van egy helyett. ;)

Én nem használok se NAS-t, se médialejátszót, nekem a gépembe kellenek a winyók, illetve külsõ meghajtóként, adathurcolászásra és -tárolásra. Nekem is a WD15EARS a legszimpatikusabb az ár/érték aránya miatt. :) Ha beszerzel egyet, oszd meg velünk a tapasztalataidat!

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Most akcióban van!! ...az 1TB-os merevlemezek. 2X1TB Hitachi 39000.- Szép is az raid-ban. :D

Bár elmarad tányérméretben társaitól, remekül szolgál ha gyûrni kell a fejeket! (Rendszerlemez, torrent.)

Link to comment
Share on other sites

Lex

Sziasztok!

Január 15-én vettem egy 3,5"-os 500GB-os WD vinyót (WDC WD5001AALS-00L3B2).

A HD Sentinel naplójában ez van:

 

2010.02.08. 14:46:12,#5 Reallocated Sectors Count 1 -> 5

2010.01.18. 16:49:33,#196 Reallocation Event Count 0 -> 1

2010.01.18. 16:49:33,#5 Reallocated Sectors Count 0 -> 1

 

Szerintetek vigyem vissza? Egyáltalán mi/mennyi kell ahhoz, hogy gariban cseréltethessem?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Hát, ennél jóval több.

Link to comment
Share on other sites

Lex

A HD Sentinel szerint 94%-on van a vinyó.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Attól függ, van-e hibás szektor. Ha van, vissza kell vinni.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Korábban már írtam:

 

2010.02.08. 14:46:12,#5 Reallocated Sectors Count 1 -> 5

2010.01.18. 16:49:33,#196 Reallocation Event Count 0 -> 1

2010.01.18. 16:49:33,#5 Reallocated Sectors Count 0 -> 1

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A HDSentinel készítõinek bele kellett írniuk a programba, hogy "Ez még nem jogosít garanciális cserére" (vagy ilyesmi), ez akkor jelenik meg, amikor bad sectoros a lemez.

Link to comment
Share on other sites

Lex

És mit kell lássak a HD Sentinelben, ami már csere éretté teszi?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A Sentinelt minden szervizben és használt alkatrészt árusító helyen leszólják, aminek egyszerûen az az oka, hogy nem a gyártói garancia megállapítására való. Erre vannak hivatalos programjai a gyártóknak, és ez a mérvadó a szervizek számára.

 

A Sentinel ezeknél sokkal érzékenyebb, mert a HDD állapotára a tápellátási vagy hûtési elégtelenség is hatással van. Ha a szerviz azt mondja rendben van a merevlemez, akkor ilyen irányban érdemes a probléma forrását keresni, mert az esetek többségében ez így is van :) . Gagyi táp, poros venti szûrõ stb.

 

Mellesleg, pontosan milyen tápod van?

Link to comment
Share on other sites

Improve

Köszönöm a segítséget Fujitsunak és SkyBirdnek, végül egy 2.5"-os 500 GB-osat vettem mivel a többit túl hangosnak találtam.

 

Az EARS új 4 kB-os szektorméretével és a jó ár/érték arányával viszont tetszik, lehet hogy késõbb veszek is egyet.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Nekem is a WD15EARS a legszimpatikusabb az ár/érték aránya miatt. :) Ha beszerzel egyet, oszd meg velünk a tapasztalataidat!

Vettem egy ilyen 1,5 TB-os WD15EARS vinyót, és a kezdeti tapasztalataim igen jók.

Csináltam HD Tune benchmarkot erről is, és a Black WD1001FALS-ról is. Nem nagyon centiztem ki, mi mennyi, de gyakorlatilag azonos.

Lehetne még más teszteket futtatni, meg hogy hogyan viselkednek fájlmásolás közben, de nem lényeg. Ha kimutatható lenne is valamennyi hátrány, mert elvileg lassabbnak kellene lennie egy green-nek, a többi tulajdonság szinte nagyságrenddel jobb.

A sebesség szubjektíve ugyanaz, miközben olyan 10 °C-kal hidegebb a Green (29 °C) és semmi hangja. Akkor érezni valamit, motort és fejmozgást, ha a kezem ráteszem. De semmi rezonancia, pedig ebben még benne sincs a 2 TB-os típus rezgéscsökkentő megoldása.

Gyakorlatilag működésben megfelel egy notebook vincsinek, alig érezni különbséget egy külső Samsung S2-höz képest, bár biztosan meg lehetne zavarni jobban is. Akkor melegebb is lehetne valamivel.

Csináltam rá egyelőre 4 partíciót, a Black partíciómentéséből rápakoltam egy XP-t és egy Win7-et. Ezután ráküldtem az Acronis féle WD Align utilityt a külső USB vinyóról bootoltava. Ezt jobb, mint a Paragon hasonló megoldása.

A program megcsinálta szépen a fizikai és logikai szektorok összehangolását. Előtte ikonokkal jelezte, hogy a 4 partíció nem megfelelő. 23 perctől kezdett visszaszámolni, de lehet kicsit kevesebb volt, mire kész lett. Bepipáltam, hogy oltsa le maga után a villanyt és otthagytam.

Újrabootolva a utilityt már a megfelelő ikonnal jelezte, hogy a partíciók rendben vannak.

Figyelmeztetett a szokásos elővigyázatosságból a legelején, hogy az adatokról készítsünk biztonsági másolatot, de nem volt ezzel gond, a partíció adatai nem sérültek, megmaradtak a beavatkozás során.

Helyreállítottam a bootolhatóságot, és indult minden XP is és Win7 is hasonló sebességgel mint a WD1001FALS esetén. Csak halkabban és szinte hűvös a vinyó.

Akár még rendszerlemeznek is jó lenne.

 

Leginkább linuxosok panaszkodtak rá, hogy lassú, meg kínlódtak, sokáig, hogy hogyan partícionálják a gparteddel.

Szerintem az van, hogy felesleges ezzel szőrözni, particionálni kell akárhogy, majd ráengedni az Acronis align utilityt, és jó lesz Linuxon is, valószínűleg a helyes szektorbeállítás mellett már nem fog lassú lenni.

A másik az ominózus IntelliPark probléma a 8 másodperces tétlenség utáni fejparkolással. Erre is elsősorban linuxosok panaszkodtak, illetve azok akik NAS-ba vagy médialejátszóba rakták, amelyiken szinté speciális Linux fut. A linuxok másképp, más időzítésekkel piszkálják a merevlemezt, ebből lehetnek gondok.

Van aki leírja ugyanerre a típusra a wdidle3 /s300 5 perces beállítást vagy wdidle3 /d teljes időzítő kikapcsolást, míg mások szerint ennél a típusnál ez nem is működik, illetve bekeverik a TLER-t (Time-Limited Error Recovery), ami ennél úgy néz ki nem is állítható vagy nincs. Nem nagyon jártam utána.

Ugyancsak inkább linuxos, NAS-os probléma a S.M.A.R.T értékek közt folyamatosan növkvő LCC (Load Cycle Count) érték a fentiek miatt.

Olyat is olvastam, hogy ez sem probléma, hatalmas LCC mellett is jól működik a vinyó.

Lehet, hogy kicsit merészség volt így ebbe belevágnom, mert hosszabb távon én is médialejátszóba szánom ezt a vinyót. Ilyen linuxos tapasztalatom még nincs vele.

Egyelőre úgy tűnik windowsos vonalon kellemes meglepetés. Lehet, hogy túlreagáljuk látatlanban a mindenféle rémisztő infókat. :lol: Csak nehogy tényleg valahogy pofára essünk Linuxon. :P

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez a szektorhangoló pontosan micsoda? Nem ismerem. Blacknél is van értelme?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Blacknél nincs értelme, mert ott (még) nincs advanced format, nincs 4 kB-os a fizikai szektor sem.

Sőt az új, nemsoká megjelenő 1 TB-os SATA 3.0 WD1002FAEX-re is csak a 64 MB cache-t jelezték további feltűnő változásként, advanced format nem lesz benne.

A programot is kifejezetten az advanced format-os Green vinyók supportjaként lehet letölteni. Ami jelenleg egyedül az EARS.

 

Hogy ez a fizikai és logikai szektor összehangolás pontosan hogy néz ki, annak nem jártam utána. Nekem elég volt, ha az Acronis tudja. :)

Elképzelhető, hogy finoman változtatja a normál partíciókezelővel létrehozott partícióméreteket, vagy azt is. Megnézhettem volna ugyan, ha felírom előtte és utána a partíciók kezdeti és vég szektorait.

Valami ilyen lehet, mert a linuxosok a GParted paraméterezgetésvélvel próbálkoztak. Vagy bejött, vagy nem.

Szerintem egyszerűbb ráengedni egy garantált utilityt. Egyszer kell lefuttatni, ha nincs újraparticionálás.

Volt már hasonló partíció határ mizériaszerűség korábban is, hogy cilinderhatáron kezdődik a partíció vagy nem. Korábbi RedHat disztibúciónál okozott problémát XP dual bootos rendszereknél.

Prevention and Recovery of XP Dual Boot Problems

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Aha, köszi. Össze kellett volna kapcsolnom az itt leírtakat azzal, amit az új WD-krõl olvastam. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...