Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Merevlemez-vásárlás


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Jó.

Ha külsõ merevlemezt vesz az ember, és egy ilyen gyárilag összeszerelt változatot választ, azt biztosan lehet forrón cserélni USB-s vagy eSATA-n.

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Köszönöm a segítséget!

 

Már csak egy jó tokot kell találnom hozzá, olyat amit övre tudok csíptetni! :hááát: Még nem találtam! :nem:

Link to comment
Share on other sites

mike22

A következõ merevlemezt néztem ki: WD Raid Edition2 GP 1000GB 7200rpm 16MB SATA2

 

Jó tapasztalatotok, véleményetek?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zorzy

Sziasztok. Egy szimpla kérdésen van. 500gb-os merevlemezt akarok venni. MI most az ajánlott márka? A samsungtól még mindig ódzkodni kell? Nekem megbízhatóak voltak.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

WD

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Köszi! Megfontolom!

Link to comment
Share on other sites

Lex

Sziasztok!

Notebookban szeretném lecserélni a Fujitsu 120 GB-os vinyót gyorsabbra. SSD-ben is gondolkodtam, de nem sikerült jó megoldást találni, a következõk miatt:

Az SSD nem ajánlott nagy mennyiségû adat tárolására/írására, mert úgy drága és nem erre való még.

Mivel notebookba kell, ezért nem tudok két vinyót (SSD, HDD) belerakni.

Még lehetõség lenne ExpressCard foglalatba rakni SSD-t de több termékrõl (nem sokat találtam) azt írják, hogy nem teljes sávszélességen mennek, hanem USB-ként mûködnek, így lassú, pedig egy 16GB-os SSD Expresscardról bootolva jó volna.

Így marad a gyors nagykapacitású HDD. 250-500 GB-os méretben.

Ehhez típust kellene választanom. Itt a WD-t ajánljátok legalábbis asztali méretben. Olyan ismerõsöm, aki több éve használ több notebookot, mondta, hogy neki a Samsung is bevált 2,5"-os méretben, bárki bármit mond.

Gondolkodtam még a Hitachi-n, mert jókat mondanak róla.

Több helyen olvastam, hogy érdemesebb 1 lemezes változatot választani, mert az kevésbé zajos és nem melegszik annyira. Errõl mi a véleményetek?

7200-as sebességûben gondolkodok.

Néztem a Hitachi Travelstar 7K320-as szériáját, illetve a most kijövõ 7K500-ast. Az utóbbinál nem találtam adatot arra vonatkozólag, hogy melyikben mennyi lemez van. Errõl tudtok valamit?

Másik alternatíva a WD Scorpio Black 320-as.

Köszi elõre is a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

WD, Hitachi ajánlott, a Samsung-ot elfelejteni ajánlott. Hitachinál elvileg fent kell lennie a modellhez tartozó leírásban (pdf), hogy hány darab lemez van benne. Az biztos, hogy az 500-asokban 2 van, az én 250-esemben is 2 van (WD2500BEVS "Blue"). Nem gondolom, hogy notebook esetén nagyon tartani kelljen magunkat ahhoz, hogy egy lemez legyen benne, jó az is, ha kettõ van. (Perverz esetekben 3 van benne, de az már nem 9,5 mm magas, nem fér bele minden notebookba.)

Hitachi megbízható, de vásárlásnál komolyan oda kell figyelni, milyen szériából való (WD-nél nem annyira lényeges, elég figyelni a Blue/Black kitételre). Asztalinál van olyan, hogy E7K1000 (vagy hasonló), de érdemesebb a .B utótaggal ellátottat választani a nagyobb tányérméret miatt (plusz eleve fejlettebb technika).

Egyébként ha lecseréled a mostani 120-ast egy 5400-as 320-asra, akkor már eleve gyorsabb lesz a storage (adatsûrûség).

Link to comment
Share on other sites

Lex

Közben megtudtam a lemezszámokat. A 7K500-as szériából a 120/160/250-esben van 1 tányér, a 320/500-asban 2. Így a 250-est választom. Ennek a legnagyobb az adatsûrûsége, így a sebessége is.

Mit értesz azon, hogy a Hitachinál oda kell figyelni, hogy melyik szériából való? Korábban volt hibás széria? Sajnos ezt nem tudom itt felhasználni, mert a 7K500-as új széria, így nem túl sok a tapasztalat. Bár 3 év garival bevállalom.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha van rá keret, akkor vedd az 500-ast, abban 2x250 van. :)

Azért kell odafigyelni a szériára, mert a Hitachinak szokása sokáig életben tartania régebbi merevlemezeket, miközben már van újabb, jobb.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Ez a széria szeptemberben jött ki így nem túl régi. :)

Azért veszem a 250-est, mert abban is a legnagyobb adatsûrûségû lemez van, mint az 500-asban. Az 500-ast viszont nem lehet kapni illetve jó húzós lesz az ára. A 250-es nekem megfelel. Itt egy HDTune teszt az 500-asról:

IPB kép

Link

Miért nem jelenik meg a kép?

Link to comment
Share on other sites

kw3v865

Szeretnék venni egy külsõ HDD-t a laptopomhoz. Lehetõleg eSATA csatolójú érdekelne, a kapacitása legalább 250Gb-os legyen. Létezik ilyen eSATA-s cucc, amelyhez nem kell tápegység (tehát nem hálózatról kapja az áramot)? De USB-s vagy FireWire csatolós is jó lenne, ha legalább olyan gyors lenne mint egy átlagos notebook merevlemez.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Létezik, de ehhez mindennek speciálisnak kell lennie: magának a háznak, a kábelnek és a gépben lévõ aljzatnak.

Link to comment
Share on other sites

kw3v865
Létezik, de ehhez mindennek speciálisnak kell lennie: magának a háznak, a kábelnek és a gépben lévõ aljzatnak.

 

Ezt néztem ki Ebbe beletennék egy 2,5-ös SATÁS HDD-t és eSATÁval kapcsolódna a géphez, a tápellátásról az USB gondoskodna. Szerinted megoldható így?

Link to comment
Share on other sites

Endruboy1

Sziasztok!

 

Én is most készülök venni winchestert. Igazából nem tudom pontosan, hogy mekkora lenne jó, 500GB-tól 1Terráig nézelõdtem. Visszaolvasgattam itt a fórumon és úgy látom a WD-t preferáljátok, viszont ahol én szeretném venni nem nagyon írják a weboldalon a pontos típust, ezért nagyon örülnék, ha vetnétek rá egy pillantást hátha meg tudjátok mondani melyik szériáról van szó: WD 640GB winchester , illetve WD 500 GB winchester .

Illetve azt is meg szeretném kérdezni, hogy szerintetek a 640-eset vagy inkább az 500-asat érné meg megvennem?

 

A válaszotokat elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A képek és a műszaki adatok általában mindenhol csak tájékoztató jellegűek, így a raktáron lévő pontos típust inkább telefonon vagy emailben kérdezd meg http://www.gepbolt.hu/reklam/statikus_olda...KOD=gb_UGYFELSZ

Látszólag csak a kapacitásukban különböznek. Ha várhatóan kihasználod azt a +140 GB-ot, és ez megér neked kétezer forinttal többet akkor a 640-es jobb vétel.

Link to comment
Share on other sites

Endruboy1

Oké, köszi a választ. Már csak azt nem értem miért nem árulnak itt 1 terrásat, de majd ezt is megkérdezem tõlük.

Köszi még egyszer.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Rose90

Sziasztok!

 

Új merevlemezt szeretnék venni, ti melyiket választanátok?

 

500 GB Western Digital 16 MB cache 7200 rpm(blue) vs. 500 GB Western Digital 32 MB cache 5400 rpm(green)

 

Mivel ezen lenne az op. rendszer, így fontos lenne, hogy minél gyorsabb legyen. Árban nincs sok különbség.

Elõre is köszi a választ!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Blue/Black

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Egyébként itt említeném meg, hogy 1 TB alatt nyugodtan lehet venni Green merevlemezt is, azokkal nincs semmi gond. (1 TB-nál és afelett, EADS típusjelzés-végzõdéssel kell vigyázni.)

Link to comment
Share on other sites

sziszi014

Hello!

 

Én pár napja vettem WD10EADS-t, érdekelne, miért írtad, hogy vigyázni kell vele...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát, mondjuk kattints ide, aztán olvasd el a kálváriámat (egészen a topik végéig). Aztán nézd meg, hogy más is hogy küzd a problémával.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az, hogy WD10EADS merevlemezrõl van szó, még nem biztosítja azt, hogy sz.r is. A lényeg a kötõjel után lenne: WD10EADS-itt_még_van_egy_csomó_minden

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A problémát az IntelliPark okozza, az pedig benne van mindegyikben. Most azt nem tudom, hogy melyik revíziótól kezdték ennyire elcseszni ezt a funkciót, de az biztos, hogy az enyémet eggyel megelõzõ és az azt követõ revíziók már mind tartalmazzák ezt a trágya funkciót. Én az enyémet augusztus közepén vettem, ebbõl gondolom, hogy aki most vesz ilyet, annak sem lesz jobb a helyzete. Ezért inkább nem ajánlom a szériát. (Még azt sem tudom, hogy fogok megszabadulni a sajátomtól.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...