Jump to content
GSForum - Segélyvonal

xDSL internet


Pjotr

Recommended Posts

SkyBird

Elméletben nálunk is lenne, csak gyakorlatban az utcában, vagy házban nem.

Valahol rég rákerestem, és az utcánkban van VDSL szolgáltatás. Ott az nem derült ki, hogy milyen szolgáltató, azt hiszem.

Olyan nagyon ki lenne más. ;)

Amikor meg érdeklődtem VDSL / HD IPTV felől, azt mondták nincs, nem lehet. :(  Akkor.

Na majd talán a kábelesre benevezek. Ez a net sebesség, ami van nekem egyébként megfelel. Az persze nem volna baj, ha kb. ugyanennyiért gyorsabb is volna. :)

Link to comment
Share on other sites

Sebi
Hoppá, ezek szerint vannak területek Pakson VDSL-lel: LINK!

Így már érthető a dolog. Akkor valószínű nálatok is VDSL van már. Így már stimmelnek a számok. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Mondasz valamit. Itt egy kép a routerem kezelői felületéről (részlet):

 

IPB kép

 

Speedtest-en feltöltéskor néhány másodpercig 3-4 Mbps sebességet jelez, aztán visszaugrik 1,5Mbps környékére.

 

Közben megkaptam a választ is a fent idézett levelemre:

Tisztelt Dávid Csaba, kedves Előfizetőnk!

 

Köszönjük levelét.

 

Az Ön lakhelyén sajnos nem rendelkezünk megfelelő hálózattal, így a DSL Extra csomag megrendelésére nincs lehetőség. Az előzetes vizsgálat alapján a maximum a 15Mbit/s-os sávszélességű Családi csomag érhető el. Az ügyfélszolgálatunk által végzett előminősítés tájékoztató jellegű, pontos információkkal csak a megrendelést követő műszaki felmérés után tudunk szolgálni.

 

A korábban adott téves tájékoztatásért elnézését kérjük.

 

Természetesen lehetősége van a szankció mentes díjcsomagváltásra, amennyiben ismételten vállalja az egyéves hűségszerződést. A módosítás szerelési díjjal nem jár és a szolgáltatást az Önnél lévő modemmel továbbra is igénybe veheti.

Ugyanerre a kérdésre a T fórumán:

A most leírtak alapján /Speedport W 721V/ egyértelműen kijelenthető, hogy nálad VDSL-en működik a szolgáltatás.

A max amit így rendelhetsz 3SD+HD+25Mbit-es net. Természetesen ez csak akkor áll fenn ha a vonalad csillapítás értéke megfelelő.

Összesítve: :hmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dávid Csaba

"Új" és űberelhetetlen információ a T fórumáról: ha Speedport W 721V-t kaptam, akkor VDSL hálózaton vagyok, mivel ez VDSL eszköz, az ADSL-lel nem is kompatibilis. Ennyi. Pont. Vége.

 

Csendes mellékzöngeként: milyen lehet az a bennfentes rendszer, amin nem lehet megnézni, hol van Pakson DSLAM? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Kérdezz meg egy T-Home szerelõt, õ meg tudja mondani hol a DSLAM. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

T-ék megint alkottak valamit. A kapcsolattal semmi baj nincsen, viszont a tengerentúli oldalak modemes sebességgel jönnek... Ilyenkor látszik csak igazán, hogy mennyi oldalon Twitter vagy Facebook beépülõ.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Hát igen, azok a beépülõk nagyon megfogják a sebességet viszont hasznuk nem nagyon van.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Pakson valahol a Dózsa György út környékén lehet a DSLAM, a telefonközponttal egy helységben.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Köszi Green a fáradozást, a legutolsó hivatalos, 2008-as PDF listában én (mi) is megtaláltuk ezt az infót, de a miniDSLAM-ok és a VDSL fejlesztések azóta történtek. Azt meg szexuálták közzétenni... :(

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Sziasztok.

Szerintetek miként kell úgy szolgáltatót váltani ADSL-nél hogy ne maradjak 1 napra se internet nélkül? Mert már váltottam szolgáltatót 2 éve de akkor is pár napra net nélkül maradtam. Tehát átfedésnek kell lenni?

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Elméletileg az egyiket kikapcsolják és már indul is a másik, de ez a gyakorlatban nem nagyon szokott elõfordulni. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Hát pontosan ezért kérdeztem. Gondoltam valaki csak tud valami rafinériát. A saját elméletem az hogy amikor lemondom a mostanit azt kb 1 hónapos csúszással,pl: december 1. A másikat mikor rendelem, a kérdésre (mert van ilyen) azt válaszolom hogy november 25. -én szűnik meg. Erre az új szolgáltató addigra elméletileg megadja a felhasználó nevet,jelszót. Ekkor csak a routerben át kell állítani a dolgot és kész. Persze így van pár nap kidobott pénz de az még mindig jobb, mintha nincs net.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Kérdezd meg a kinézett új szolgáltatódnál, hogy pontosan hogyan megy a szünetmentes szolgáltatóváltás.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Szerintem is ez lesz a legjobb megoldás. Azért köszi a segítséget mindegyikőtöknek.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
stabipapi

No,hát megtörtént a szolgáltató váltás.Majdnem szünet mentesen,amit úgy kell elképzelni hogy az egyik pillanatban a régi szolgáltatóval megy a net, majd megszakad.Mivel épp melóztam nem tudom hogy abban a pillanatban tudtam volna-e csatlakozni vagy sem.Pár órára rá már igen az új felh.név és jelszóval.

Ezután megjött a fekete leves.Az eddigi 5megás vonal ból az igényelt 10 helyett lett 5.5 vagy max. 5.8. lett.

A modem egy DSL-360R

A router egy DI 524

Ezek szerintem tudnák a 10MB-es netet,nem? Akkor hol a probléma?Talán a T-Com nem tud ennyit biztosítani?

Azt hogy mekkora net jöhet a házamig meg lehet mérni valamivel,vagy csak a t-com tudja a választ?Van egy DSL-360t modemem is,ha az jobb lenne.

Ja és most olvasom hogy ez valami Annox B és az csak t-com területre jó.Én ott vagyok bár a net szolgáltató most az Invitel lett.Ez nem gond.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Köszi utána olvasok.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

T-Home teszt szerver

 

A T-Home csak ezt a sebességtesztet fogadja el mérvadónak.

Ha nem annyi, amit rendeltél, akkor reklamálhatsz. Viszont a garantált sebesség ehhez képest bõdületesen alacsonyabb, ahogy minden szolgáltatónál.

A Csaba által linkelt fórumban is reklamálhatsz, beírhatsz.

 

:pislog: De hát a szolgáltatód most az Invitel. Engem is megvezetett, hogy eleinte csak a T-t említetted. Átsiklottam a végén.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

:upsz: Ezt benéztük!

 

Hadd kérdezzem meg, hogy egy jobb árajánlat miatt váltottál? Vagy más okod volt rá? Már ha nem titok.

 

Hoppááá! Az Invitel területére Annex A kell! LINK a modemed beállításáról.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Hát a váltásra a nagyobb sávszélességre(10MB) való igény késztetett rá.Két gép kábel+1gép wifi csatlakozás miatt, valamint az hogy csak 900Ft-tal drágább mint az elõtte lévõ(5MB) volt.

Sajnos még egy körülmény is felmerült.Az elõzõ net az "szereld magad"csomag,így a modemet(DSL-360R) vissza kell a többi tartozékkal küldenem.Így marad a saját modemem a DSL-360T,vagy vennem kell másikat.Ha igen akkor milyet vegyek?

Amúgy ez nem Invitel terület,csak Õ az ADSL szolgáltatóm!!

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Általában a 321B-t javasolják új modemként. A mostani AnnexB -> AnnexA átállításával mit veszíthetsz? Szerintem egy próbát megér! Ha nem válik be, na bumm, visszarakod AnnexB-re. ;)

 

Nem reklámként mondom, de emlékeim szerint a T-nél az 5->15 mega közötti különbség valami 1300HUF (a modem elvileg ingyenes). Drágább 400 pénzzel, mint a tiéd, de +5 mega. Mármint lett volna.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Hát,igen.Most már ez van.Szerintem holnap (délután megyek melózni) kipróbálom a 360T-t mert a R-t úgyis vissza kell küldenem.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ha a terület a T-Home, akkor mégis az erre vonatkozó Annex B lesz az szerintem.

De panasszal tényleg csak a saját netszolgáltatódhoz fordulhatsz, azután õk oldják meg egymás között.

 

Valamikor régebben a szereld magad csomagban megkaptad a modemet örökre, de azóta ez változhatott.

A DSL-360T modemet mûszakilag jobbnak tartják a DSL-360R-nél.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
:igen:, úgy tûnik tényleg Annex B. A 360T valóban jobban viselkedik a teszten. ITT "friss" firmware található hozzá, ha kell.
Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Igen, a csomagot vissza kell küldenem különben 15 000Ft-ot kell fizetnem ezt írják a szerződésben.Annyiért meg már jó modemet kapok,ha a DSL 360T nem válik be.Kicseréltem a 360R-t (360T-re) és ezzel sem rosszabb a net sebesség,ráadásul a stabilitás 94%,nem úgy mint azR-nél ahol 52-73% között változott.A firmware frissítéssel(amitől állítólag tudja az ADSL2+ majd) megvárom a lányom barátját,mert nekem nagyon bonyolultnak tűnik.A jövő hétvégén jön,addig kibírom így is.

Köszönöm a segítségeteket,és a hivatkozásokat is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...