Jump to content
GSForum - Segélyvonal

xDSL internet


Pjotr

Recommended Posts

KGigi

Jaja, én sem. Sajnos nálunk a T az egyetlen elérhetõ szolgáltató. :(

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Mióta a Tré betette a lábát ide, csak a gond van velük. Én már többször visszasírtam a régi Axelerós és Matávos idõszakot, no meg persze a Westelest...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Azok voltak a régi szép idõk. Amúgy az anyavállalat (a német tesó) sokkal korrektebb, a magyarnak meg a vezetése is sajnos olyan, amilyen. :( Hozzájuk még Bobby Kotick is elmehetne különórákat venni profitorientált csõlátásból.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Tudom, nem ugyanaz a tészta, mint a fenti történet, csak eszembe jutott: tavaly december óta van cirka 500Ft tartozásunk a T* felé. Nem nagy összeg, tudom. Ráadásul nem is mi vagyunk a hunyók, a havidíjat a folyószámlánkról emelik le, nem csekken fizetünk.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
KGigi

T-ék megint alkotnak valamit. Két napja negyed óránként -> pár óránéként leszakadok. A kapcsolatot élőnek jelzi, de ha bontom, visszacsatlakozni már nem tud. Nem egyedi, minden T-s ismerősöm szív, akit kérdeztem...

Link to comment
Share on other sites

geri005

Itt (Gyõrben) szerencsére most nincsenek ilyen problémák.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Dávid Csaba

Bemásolnék egy levelet, amit most írtam a T-Home nemtudommilyenosztályára. A honlapon 30 napos határidõt szabtak a válaszadásra. Kíváncsi vagyok, mikorra érkezik meg a válasz. De nem is ez a lényeges, hanem a kérdéseim, amit a figyelmes - és valamennyire hozzáértõ, vagy épp nem értõ - fórumozó kissé kikerekedett szemekkel olvashat. Meg talán reménykedem is, hátha van valaki, aki tud válaszolni egyikre-másikra. Összevethetjük a hivatalossal, ha megérkezik. :D

 

feladó: IPB képDávid Csaba

címzettIPB kép: my@t-home.hu

dátumIPB kép: 2010. október 8. 15:40

tárgyIPB kép: Paks vs. internet

küldõIPB kép: gmail.com

részletek elrejtése

15:40 (6 perce)

 

Tisztelt T-Home!

 

Dávid Csaba vagyok, Paksról (****** utca *****.).

 

Nemsokára lejár a hûségszerzõdésünk önöknél, s szeretnénk a meglévõ DSL ALAP internet csomagunkat nagyobb sebességûre cserélni. Ez ügyben felhívtam a 1412-öt, ahol - este, körülbelül 15 percnyi (!) csengetés után - egy kedves hölgytõl megkérdezhettem, hogy a helyi hálózat mekkora sebességet képes biztosítani számunkra. Õ elmondta, hogy a nem 100%-os elõminõsítés szerint megrendelhetem az EXTRA csomagot is, elbírja a paksi rendszer, de ha mégsem, minden további nélkül visszaválthatok a CSALÁDI csomagra is. Közben bejelentkeztem a T-Home fórumra is, ahol - ha jól emlékszem - Németh Attilától (T-Home marketing ágazat ügyfél-érdekképviselõ menedzsere) sikerült megtudnom, hogy Pakson nincs VDSL, így a kérdéses 25/5Mbps (EXTRA) csomagot nem bírná el a rendszer.

 

Érdeklõdni szeretnék, hogy akkor most tulajdonképpen mi is a valós helyzet Pakson? Mi a maximális sebesség T-Home IPTV mellett? Nem szeretnék EXTRA csomagot fizetni a CSALÁDI csomag sebességért. Emellett arra is kíváncsi lennék - mert erre vonatkozóan is kaptam információt egy korábbi beszélgetés kapcsán az Ügyfélszolgálattól -, hogy valóban ingyenes lenne-e a csomagváltás, ha nem várnám meg a hûségidõnk lejártát, s most váltanánk ALAP internetrõl magasabb sebességûre?

 

Végezetül kérném, hogy árulják el, jár-e majd bármiféle szerelõi beavatkozással a csomagváltásom, vagy este még ALAP csomaggal kapcsoljuk ki a PC-t, s másnap már az új csomagot használhatjuk? Háttér információként: Speedport W 721V eszközzel rendelkezünk.

 

Köszönöm türelmüket, figyelmüket és idejüket, amit a válaszadásra fordítanak!

Dávid Csaba

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Elsőként szerintem jobban járnál a T-s kábelnettel, már amennyiben Pakson és főképpen nálatok ez lehetséges.

Kábelen idén nyártól a DOCSIS 3.0 bevezetésével nagyobb sebességű interneted lehet és HD IPTV-d is, ha kell. Még az is lehet, hogy az RTL Klub is ilyen lesz plusz pénzért jövőre.

Az X 301T IPTV boxod elvileg maradhat, ha felvevőst kérsz. Mást meg nem érdemes. ;)  Ha régi előfizető vagy, nem kérhetnek érte plusz pénzt.

Még az a kérdés, hogy mekkora vinyó van a boxban. A régiekben 80 GB-os volt, ami HD tartalomnál elég soványka. Talán az újabbakban nagyobb van, mert már 80 GB-os IDE-t kapni se lehet.

Csak nem tudom ez indok-e a cserére, vagy valami boxhibát kellene generálni. :bizonytalan:  A cserével a felvételeid természetesen elvesznek, illetve egyelőre csak analógként tudod kimásolni.

A home gatewayt cserélik egy Cisco kábelesre az ADSL-es helyett.

A meglevő digitális kábeltévé előfizetőknek akció is volt az IPTV áttérésre.

 

A VDSL-nek jóval keményebb feltételei vannak, és tényleg nincs mindenütt. Sőt inkább kevés helyen van. Egyszerűen nem nagyon lehet hozzáférni HD-s IPTV-hez ezért. :nem:

Hogy kinek van igaza, az ÜFSZ-nek vagy a managernek, én nem tudom, de már eddig is mintha nagyobb sebességű csomagod lett volna a HGW alapján.

 

Az optikai kábel hozta volna a megoldást, nagy dérrel és dúrral beharangozták, hogy melyik évre hányszázezer háztartást látnak el ezzel. Azután ez lecsengett, talán a válság miatt is, mert elég drága beruházás.

A másik meg, hogy mióta kábelen hasonló sebességet tudnak ezzel a fejlesztéssel, hanyagolják az optikát.

Szóval ha van kábelre mód, én sem maradok majd az ADSL-nél. Annyi hátrány lesz, hogy kvázi fix IP cím lesz, nem egyszerű csereberélni, ahogy tudom.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Az atomvárosban "természetesen" csak ADSL van. :( Kábelnetet kizárólag a megyénk kábeltv szolgáltatójától kaphatunk, a T-Home előtt náluk voltunk, de romlott a szolgáltatás minősége és többe is került.

 

Összehasonlításként: ami a T-től jelenleg 5040 HUF/hó, a másiknál 6880 HUF (igaz, pár TV csatornával több, de ez nálunk kevéssé számít, nem nagyon nézünk TV-t). Ráadásul ez hagyományos kábeltv, nem IPTV.

 

Egyébként mi még a magasabb kategóriájú Box-ot kaptuk, de nem kell prémium opciót fizetnünk érte, a winchester pedig 160GB-os. A netünk a T-Home-os alap (5/0,5Mbps), ami valamiféle központhoz közeli földrajzi helyzetünk miatt (ezt szerelő motyogta az orra alatt, miközben lekértem a speedtest.net adatokat) 6,5-7,5Mbps, feltöltésben 0,8-1Mbps között ingadozik.

 

A Speedport W 721V egészen jó cucc, csak nincs benne bandwidth control és a wireless hálózat bekapcsolásakor a Logitech EX110-esem megőrül.

 

A családi csomag az 5Mbps-t elméletileg háromszorozná, a feltöltést pedig érintetlenül hagyná. Ha csak duplázná a letöltést, már akkor megérné a +800 HUF-ot.

 

Se Digi, se UPC nincs nálunk, illetve csak tányéros TV formájában. Azt meg - már bocsánat - kenjék a hajukra, nekünk internet kell. A T-Home kábelnetes lefedettsége ITT található.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Családi csomagot nem adnak IPTV mellé, mert a kettõt nem bírná a rendszer. Az IPTV-nek magának kb. 8 Mbit/s sávszélesség szükséges, a családi csomag pedig 15 Mbit/s sebességû. Ezt a kettõt együtt a hálózat nem bírja el. Csak akkor engedik, ha van optika.

... 6,5-7,5Mbps, feltöltésben 0,8-1Mbps között ingadozik ...

Az írásod is ezt bizonyítja. 8Mbit/s + kb. 7Mbit/s = 15Mbit/s ;)

 

A hûségidõn belül bármikor válthatsz díjcsomagot, persze csak azonos sebességût, vagy nagyobb sebességût vesznek jó néven. A lefele váltást nem szeretik. Amelyik nap díjcsomagot váltottál, onnantól indul újra a hûség. Én még sosem vártam meg a hûségidõ végét, ha látok egy kedvezõbb árú csomagot, azonos sebességgel, akkor rögtön váltok is. A csomagváltás díjtalan. Én mindig telefonon intézem a 1412-n.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Ha ez így van, akkor miért állítja a :cenzúra: T-Home honlapja és az ÜFSZ is, hogy mehet a magasabb csomag???

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mert talán balek vagy, és nem veszed észre, hogy nem kapsz annyit, mint kéne. :)

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Ez is egy helyes meglátás KGigi. :)

 

Lehet, hogy azt állítják, de ez nem igaz, én már próbáltam ezt. Az elején mindenki azt mondta, hogy mehet, de mihelyt egy hozzáértõ emberhez kerültem az ügyfélszolgálatnál kiderült, hogy mégsem lehet. Az az igazság, hogy az ügyfélszolgálatra is beengednek bárkit, minden szaktudás nélkül. A sablonszöveget mindenki el tudja mondani. Én mindig többször szoktam õket hívni, ha valami gondom van, hogy mindig más vegye fel és összehasonlítom, hogy melyik mit mond. Vannak jelentõs eltérések. :)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Te nagyon türelmes ember lehetsz, jelenleg 28 perce csöng az ÜFSZ-on a telefon... Hoppá, 29 perc és felvették!

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Én ki szoktam hangosítani õket csörgés közben és közben teszem a dolgom. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

A következő történt az elmúlt 10 percben (23:05-ig):

 

1.) A kellemes és intelligens(!) hangú hölgynek felvázoltam a helyzetet, a több irányból kapott információkat, miközben érhetően megemlítettem a T-Home fórumát és Németh Attila nevét is (aki saját bevallása szerint afféle ombudsman a T-Home-on belül).

2.) Lekérettem újra az előzetest, s az most konkrétan 80%-ot mondott arra, hogy mehet-e a Családi az IPTV mellett.

3.) Megtudtam, hogy ha megrendelem az új csomagot, 30 napon belül ingyen, kötbér nélkül átállítják a netem a magasabb csomagra, de

- ha nem sikerül 30 napon belül, marad a mostani hűségszerződési határidőm és a mostani csomagom,

- ha sikerül, ám mégsem nem vagyok elégedett a sebességgel, szintén kötbér nélkül visszaválthatok a mostani csomagra, de a visszaváltástól újraindul a hűségidő.

4.) Megtudtam, hogy a T-Home szerződéssel rendelkezők részletre vásárolhatnak Windows 7 OEM-et.

 

Mivel a szolgáltatással egyébként elégedett vagyok, kértem a csomagváltást. Meglátjuk...

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Sok szerencsét. Akkor már csak a bizakodás marad. :)

Azért sok jóra ne számíts. A központban azonos, 15Mbit/s-os DSLAM-on vannak az IPTV-t használók és a családi csomagot használók.

 

Nálam egy kicsit bonyolultabb volt a helyzet. Én a meglévő családi csomag mellé szerettem volna IPTV-t. Először azt mondták nem lehet. Később azt mondták, hogy ha nem megy a családi sebessége, akkor visszatesznek alap csomagba, mert ugye az IPTV-t már nem mondhatom vissza a hűség végéig. Én nem mertem megkockáztatni ezt, nagyon ragaszkodom a 15 Mbit-es sebességemhez (még keveslem is), jobban, mint az IPTV-hez. Azóta várom az optikát.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Nem tétlenkedtek!

 

Elméleti max sebesség: 15Mbps / 900Kbps

 

Gyakorlatilag:

IPB kép

 

Az IPTV is megmaradt. :oké:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mázlista. :)

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Akkor te nagyon közel lakhatsz a központhoz. Lehet, hogy felétek már újabbra cserélték a telefonvezetéket. Majd azért este is nézz rá, mert akkor szokott túlterhelt lenni a rendszer a sok IPTV miatt.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

A kábelek minőségéről nem tudok nyilatkozni. Az biztos, hogy az ajtón belül nincs 1 éve, hogy beszerelte a T-Home. Ez nem szempont. Viszont a lépcsőházi doboz tartalmáról és az egyéb szerelvényekről halvány fogalmam sincs. Ha hozzáférnék se tudnám megmondani, nem értek hozzá. :upsz:

 

Egyébként, ha jól gondolom, s ott van az a bizonyos központ, ahol sejtem, akkor valóban nagyon közel vagyunk hozzá: 1,5 kilométer légvonalban (úton talán 3 km) a Google Maps szerint. Paks - hogy úgy mondjam - nem nagy város. Annyira nem, hogy itt külön tanítják, hogyan kell eltévedni. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

1,5 km ADSL viszonylatban elég sok. Akkor inkább kevesen fizetnek elõ arrafelé.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Vagy én tévedek, s nem ott van a központ. :) Ha jól tudom, az erőműnek a T-vel van szerződése. Ennyire nem lehetnek kevesen, sőt...

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Fõképpen a 24 Mbit/sec átvitelt közelítõ VDSL. Itt pedig errõl van szó, 15 Mbit/sec internet + 8 Mbit/sec IPTV.

Annak 1 km-en belül kell lenni, és még csak nem is a határán, azt hiszem. Nem véletlen, hogy ezért érhetõ el kevés helyen VDSL.

 

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Hoppá, ezek szerint vannak területek Pakson VDSL-lel: LINK!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...