Jump to content
GSForum - Segélyvonal

xDSL internet


Pjotr

Recommended Posts

Dávid Csaba

Friss hírek: ma 11 órakor ismét felhívtam az ÜF-ot. Valahogy sikerült kikerülni az elsõ hullámot és rögtön a "hozzáértõhöz" kapcsolt a rendszer. Elmondtam neki, hogy tegnap délután óta nincs net, se TV... stb.

 

Õõõõõõ... Routert újraindítottam már? Persze, 10 percenként azt csináljuk. Akkor türelmet kér... <homokóra> Köszöni a türelmet, igazából a helyzet nem világos, az 5 megás csomagnak mûködnie kellene, amíg nem váltják át a 10-esre. Mondom neki, hogy tegnap este a kolléganõje azt mondta, hogy azt már központilag kikapcsolták és mára már (elvileg) a 10-esnek kéne hasítania. De egyik sem mûködik.

 

Megint türelmet kért, majd azt tanácsolta, hogy ha estig se lesz net, hívjuk õket újra, akkor hibanaplózzák és 72 órán belül javítják. :mérges:

– Mikor este? :mérges:

– Úúúúúúgy 8 óra tájban.

– És ez a szolgáltatáskimaradás megjelenik majd a számlában kedvezményként?

– Nem, mert ez új bekötésnek minõsül és annak van várakozási ideje az igényléstõl kezdve.

:mérges::mérges::mérges:

 

Teccik éééérteni? "Megbüntetnek", mert hûségidõt akarsz hosszabbítani! Atomot nekik?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ezek szerint a UPC sokkal korrektebb, mint a T. Náluk minden azonnal történik és nincs, vagy csak 1-2 perc a kimaradás, ami azt hiszem senkit nem zavar. Hûségidõ után pedig nem raknak át listaárba, marad az elõfizetési díj annyi, amennyiért addig is volt. Az egyetlen szemétség, az az, hogy 3 különbözõ ára van 1 adott terméknek. Szóval más az ára, ha neten, telefonon, vagy személyesen fizetsz elõ. Ennek az egynek érdemes utánajárni. A többi utána már korrekt.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Végül is megoldódott a helyzet. Aznap este felhívtam újra az ÜF-ot, ezúttal végre sikerült elhitetnem velük, hogy a hiba többet kíván némi türelemnél. Szóval hibanaplóztak és másnap reggel(!) kijött a szerelő, aki megállapította, hogy a ZTE nevezetű kínai csoda HGW megdöglött. Miközben megjegyezte, nem is érti, miért szerelték be egyáltalán, mikor köztudomású, hogy szériahibás. Ezután kicserélte egy másik ZTE-re, igaz, ez teljesen másképp néz ki...

 

Ezután már csak be kellett lökni a wifi-t, ami megint nem volt egyszerű, mert bár gyárilag adott a user/pass páros, de ha megváltoztattam bármelyiket is (természetesen kábeles kapcsolattal), többé nem működött a vezeték nélküli internet. Így maradt a "sokatmondó" T-Home_***** (nem emlékszem a végére) felhasználónév és a hozzá párosított 8 karakteres gyári jelszó. A dolgot nem értem, hiszen ez elvileg csak és kizárólag a wifi-s azonosításhoz kell, de ahogy elnéztem anyu laptopján az érzékelt lehetséges kapcsolatokat, másoknál ugyenez a helyzet: a jól ismert "Marika", "Kabbe" és társai mind-mind T-Home_***** névre változtak.

 

Délutánra pedig az én csomagomat is sikeresen lecserélték. Egyik szemem sír, a másik üveg, mert bár a 15 megát feldobták 20 (helyett 24) megára, de a feltöltésem 1,4 megája visszaesett 1,2-re.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...