Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mindenes videolejátszók


Eowyn

Recommended Posts

Pjotr

A minap nálam az volt, hogy a Netidõket akartam hallgatni, de akárhányszor adtam meg neki új URL-t, mindig az elsõt kezdte lejátszani. :hááát: Nem sûrûn használom már a VLC-t, az MPC HC kisebb, tudása pedig bõven elegendõ (sõt, ezzel már nagyon régóta megy a DXVA, ugye).

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Mi több, még tán több formátumot ismer, mint a VLC. Az mkv fájlokat már nagyon rég MPCHC-val nézem, de most már beállítottam, hogy az IFO fájlokat is ez játssza le alapértelmezés szerint. Ami a legmegdöbbentõbb, hogy csak az IFO fájloknál háklis az ékezetekre, az összes többi formátumnál (legalábbis amiket próbáltam – vob, mp3, wmv, avi stb.) nem jelent gondot az ékezet. :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dávid Csaba

Legfrissebb driverek az alaplapi hangkártyához, WinXP Home SP3.

 

VLC 1.1.4: Filmek lejátszásakor 3-5 másodpercenként szakadozik, ugrik a hang - mint a bakelit lemezeknél -, még a kattanást is hallani.

 

MPC HC-val minden rendben.

 

Nem értem... :S

 

 

Folytatás:

 

Leszedtem a VLC-t, ettől kezdve az MPC HC nem nyitja meg az AVI fájlokat...

 

Továbbra sem értem... :S

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Elállítódott a fájltársítás, semmi extra. Jobb klikk az avin --> társítás --> program választása, itt a listában kiválasztod az MPC HC-t (ha nincs ott, betallózod), majd alul bepipálod az "ilyen fájlok megnyitása..." kezdetû sor melletti jelölõnégyzetet. Aztán OK, és kész is vagy. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Nem, nem így értettem. Az uralmat átveszi a kért médiafájlok felett, de mikor rákattintok egyre, hogy nyissa is meg, csak megjelenik az MPC HC ablaka üresen. Kiírja, hogy lejátszás (még a film időhossza is látszik), de nem indul el se a hang, se a kép. Még a film tulajdonságait is lekérhetem.

 

IPB kép

 

 

Folytatás: GOM Player rulez! :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hmm, fura. :huh: Én még ilyet sosem tapasztaltam. Mindenesetre egy újratelepítést megpróbálnék, hátha. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

MPC HC 1.4.2499.0

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Szép hosszú a bugfixek listája. :) Az elmúlt idõszakban azért nálam is volt 1-2 lefagyás (hiába, amelyik programnak "odalép" az ember, annál bizony elõbb-utóbb jönnek elõ a negatívumok), remélem, ezután nem lesz gond.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nekem azzal kezdte, hogy elavult a DirectX-em, és frissítsek. Mire lehet frissíteni a Win7-ben levõ 11-es DX-et? :o

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem azzal van gondja, hogy nincs telepítve egy rakás DX-es függvénykönyvtár? Nekem is állandóan sipákol, de úgy emlékszem, hogy az elõzõ rendszeremen egybõl abbahagyta, miután feltoltam a CoD4-et. (Bár most meg a TDU van fenn, szóval nem értem...)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Amikor elindítom, nem szól egy szót sem. Amikor belehúzom az AVI-t, akkor azt mondja, hogy

 

The installed DirectX End-User Runtime is outdated. Please download and install the June 2010 release or newer in order for MPC-HC to function properly.

Megnéztem, júniusban csak a 9-eshez volt frissítés. :S

 

Ha megnyomom az OK-t, simán megy a lejátszás.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A jelenség nálam dettó ugyanez, csak az üzenet más:

No D3DX9 dll found. To enable stats, shaders and complex resizers, please make sure to install the latest DirectX End-User Runtime.

Csak azt tudnám, akkor hogy futott nálam a TDU... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A dxwebsetup.exe-t le kell mindenképp futtatni, hiszen a hardveres gyorsításhoz elengedhetetlen könyvtárakat így tudjuk beszerezni.

MPC HC-ból mindig érdemes a legutolsó beta-t használni (russian site, x86/x64 SSE2 MSVC2010).

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szükség van a DX9-es függvénykönyvtárakra is, jól mondja a Windows, hogy nincsenek telepítve. DX10 előtti játékoknál ugyanez a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Egyrészt nem a Windows mondja, hanem az MPC HC, másrészt pont amiatt nem volt világos a dolog, hogy a DX10 elõtti játékokhoz is kell külön telepíteni a DX9-es függvénykönyvtárakat. Ugyanis a TDU javában DX9-es játék, és futott, amibõl én arra a következtetésre jutottam, hogy felrakta magának a megfelelõ DX-et. Hát akkor ezek szerint mégsem rakott fel valamit, ami kéne az MPC HC-nek.

Egyébként én pont azért nem szoktam külön DX-et telepíteni, mert ha valaminek kell (pl. játék), majd úgyis felrakja magának. Na mindegy, majd a verziófrissítéssel együtt felrakom, ami hiányzik. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Akkor nem a Windows. Mindegy, az is szólt volna, ha minden igaz. Én fordítva gondolkodom. Felteszem elõre az egész csomagot, ne dobáljon fel egy régi játék ezer éves könyvtárakat.

Link to comment
Share on other sites

payskin

De akkor miért nem azt mondja, hogy "hello, nekem dx9 kell, neked dx11 van, az nem jó, telepítsd fel ezt"? Ez a duma, hogy "outdated" a legfrissebb dx11 teljesen félrevezető...

 

Valaki rákérdezett erre a fórumukban, olyan stílusban hajtották el, hogy a "borjú az anyjának" ahhoz képest simogatás. :P Szóval, nem szimpatikus nekem ez a történet. Maradok a VLC-nél.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Temporary

Videolan VLC Media Player

 

Gondoltam megosztom veletek, hogy ne kelljen annyit keresgélni ezek után:

 

Az éppen lejátszott műsort veszteség mentesen rögzíthetjük a VLC -vel , ha a Nézet>Felület testreszabása-nál áthúzzuk piros Felvétel gombot pl a fő eszköztár 2.sor gombjai közé.

 

A könyvtár, ahová a vlc (csak a rögzítés befejezése után) menti a felvételt, azt az Eszközök>Beállítások>(bal alsó sarok "Mind" nézet) Bemenet / kodekek rész alján, a "Felvétel könyvtára vagy fájlneve" mezőbe kell beírni.

 

Ahhoz, hogy több példányban fusson és ne ugyan abban az ablakban nyisson meg minden fájlt az Eszközök>Beállítások>(bal alsó sarok "Mind" nézet) Speciális oldalon ki kell venni a pipát a "Csak egy példány fájlból való indításkor" elől.

Link to comment
Share on other sites

warynski

A következõ problémám van.

 

Ha Total Commander-bõl (esetleg intézõbõl) próbálok video fájlt indítani, akkor kb. minden 3.-4. esetben az történik, hogy a gép újraindul.

Akár avi, mpg, vagy wmv fájlról legyen szó. Eredetileg mindezek a kiterjesztések a KM Player-hez voltak társítva. Azt hittem azzal van valami gond, és a Media Player Classic HC-hez társítottam õket. Így is jelentkezik a hiba. Próbáltam a wmv fájlokat a Windows Media Player-hez társítani, de akkor is jön az újraindulás.

 

Amennyiben bármelyik lejátszból indítom a fájlokat, akkor gond nélkül lejátssza mindegyik.

 

Ha van valami tipp, elõre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Amióta a VLC nem telepítõs, hanem ZIP-bõl kicsomagolós változatát használom, teljesen rászoktam arra, hogy Intézõablakból dobálom a nézni kívánt videót a VLC ablakra. Nincs társítva semmi. :)

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Sziasztok!

 

Hogyan lehet használni a VLC parancssori kapcsolóit? Nekem sehogyan sem sikerült működésre bírni pl ezt:

"c:\Documents ....\Zene\vlc-record-2010-10-21_jozene.mp3" --start-time 10

Próbáltam TCMD-ből, DOS ablakból, különböző szintaxisokkal (pl. --start-time = 10), de ugyan úgy a legelejétől játssza le a fájlt.

 

Válaszaitok előre is köszönöm

-----------:mérges: Rájöttem

answer Start-time parameter problem vlc

 

In VLC directory (typical c:\Program Files\VideoLAN\VLC\) type :

vlc.exe "c:\my_file.mp3" --start-time=10 --stop-time=15

 

Azért maradt egy kérdésem amire nem találtam választ

 

Milyen paraméterrel lehet rögzíteni ezt? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hekk_Elek

Van kettő avi fájlom. Az egyik az angol a másikban meg egyszerre magyar és angol (egyszerre megy a szinkron és az angol). Hogy lehetne kivenni az angolt a magyar alól?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Denibaby

Vista Home Premium op. Média Centerrel nézem a tv-t. egyetlen adót nem tudok nézni: az RTL-t. Távirányítóval váltok, és a mûködés leáll, A rendszer naprakész. Megjegyzem, elõtte Az ATI Radeon 5450 drivert telepítettem a "szoftverbázis"-ról.

 

Probléma-aláírás

Problémaesemény neve: APPCRASH

Application Name: ehshell.exe

Application Version: 6.0.6000.16386

Application Timestamp: 4549b55e

Fault Module Name: unknown

Fault Module Version: 0.0.0.0

Fault Module Timestamp: 00000000

Exception Code: c0000005

Exception Offset: 00000000

Operációs rendszer verziója: 6.0.6002.2.2.0.768.3

Területibeállítás-azonosító: 1038

 

További adatok a problémáról

Gyûjtõazonosító: 346017901

 

Minden más adót tudok nézni...14 van. Nem kezelt kivétel történt a Readon TV Player-nél is.

 

Lásd az üzenet végét ezen párbeszédpanel helyett

az igény szerinti hibakeresés megjelenítéséhez.

 

************** Kivétel szövege **************

System.NullReferenceException: Az objektumhivatkozás nincs beállítva semmilyen objektumpéldányra.

a következõ helyen: ap.?(Object A_0, EventArgs A_1)

a következõ helyen: System.Windows.Forms.Timer.OnTick(EventArgs e)

a következõ helyen: System.Windows.Forms.Timer.TimerNativeWindow.WndProc(Message& m)

a következõ helyen: System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

 

 

************** Betöltött szerelvények **************

mscorlib

Szerelvény verziója: 2.0.0.0

Win32-verzió: 2.0.50727.4206 (VistaSP2GDR.050727-4200)

Kódbázis: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll

----------------------------------------

internettv

Szerelvény verziója: 7.3.0.0

Win32-verzió: 7.3.0.0

Kódbázis: file:///C:/Program%20Files/Readon%20Technology/Readon%20TV%20Movie%20Radio%20Player%207.3.0.0/internettv.exe

----------------------------------------

System.Drawing

Szerelvény verziója: 2.0.0.0

Win32-verzió: 2.0.50727.4016 (NetFxQFE.050727-4000)

Kódbázis: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll

----------------------------------------

System

Szerelvény verziója: 2.0.0.0

Win32-verzió: 2.0.50727.4205 (VistaSP2GDR.050727-4200)

Kódbázis: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll

----------------------------------------

System.Windows.Forms

Szerelvény verziója: 2.0.0.0

Win32-verzió: 2.0.50727.4016 (NetFxQFE.050727-4000)

Kódbázis: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll

----------------------------------------

VLCX

Szerelvény verziója: 1.0.0.0

Win32-verzió: 1.0.0.0

Kódbázis: file:///C:/Program%20Files/Readon%20Technology/Readon%20TV%20Movie%20Radio%20Player%207.3.0.0/VLCX.DLL

----------------------------------------

System.Configuration

Szerelvény verziója: 2.0.0.0

Win32-verzió: 2.0.50727.4016 (NetFxQFE.050727-4000)

Kódbázis: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Configuration/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll

----------------------------------------

System.Xml

Szerelvény verziója: 2.0.0.0

Win32-verzió: 2.0.50727.4016 (NetFxQFE.050727-4000)

Kódbázis: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll

----------------------------------------

mscorlib.resources

Szerelvény verziója: 2.0.0.0

Win32-verzió: 2.0.50727.4206 (VistaSP2GDR.050727-4200)

Kódbázis: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll

----------------------------------------

MSNmessage

Szerelvény verziója: 1.0.0.0

Win32-verzió: 1.0.0.0

Kódbázis: file:///C:/Program%20Files/Readon%20Technology/Readon%20TV%20Movie%20Radio%20Player%207.3.0.0/MSNmessage.DLL

----------------------------------------

PanelUI

Szerelvény verziója: 2.3.0.0

Win32-verzió: 2.3.0.0

Kódbázis: file:///C:/Program%20Files/Readon%20Technology/Readon%20TV%20Movie%20Radio%20Player%207.3.0.0/PanelUI.DLL

----------------------------------------

AxInterop.WMPLib

Szerelvény verziója: 1.0.0.0

Win32-verzió: 1.0.0.0

Kódbázis: file:///C:/Program%20Files/Readon%20Technology/Readon%20TV%20Movie%20Radio%20Player%207.3.0.0/AxInterop.WMPLib.DLL

----------------------------------------

rndbtn

Szerelvény verziója: 1.0.0.0

Win32-verzió: 1.0.0.0

Kódbázis: file:///C:/Program%20Files/Readon%20Technology/Readon%20TV%20Movie%20Radio%20Player%207.3.0.0/rndbtn.DLL

----------------------------------------

slid

Szerelvény verziója: 1.0.0.0

Win32-verzió: 1.0.0.0

Kódbázis: file:///C:/Program%20Files/Readon%20Technology/Readon%20TV%20Movie%20Radio%20Player%207.3.0.0/slid.DLL

----------------------------------------

sqbtn

Szerelvény verziója: 1.0.4101.39233

Win32-verzió: 1.0.4101.39233

Kódbázis: file:///C:/Program%20Files/Readon%20Technology/Readon%20TV%20Movie%20Radio%20Player%207.3.0.0/sqbtn.DLL

----------------------------------------

System.Windows.Forms.resources

Szerelvény verziója: 2.0.0.0

Win32-verzió: 2.0.50727.4016 (NetFxQFE.050727-4000)

Kódbázis: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/2.0.0.0_hu_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll

----------------------------------------

Interop.WMPLib

Szerelvény verziója: 1.0.0.0

Win32-verzió: 1.0.0.0

Kódbázis: file:///C:/Program%20Files/Readon%20Technology/Readon%20TV%20Movie%20Radio%20Player%207.3.0.0/Interop.WMPLib.DLL

----------------------------------------

AxInterop.POWERPLAYERLib

Szerelvény verziója: 1.1.0.0

Win32-verzió: 1.1.0.0

Kódbázis: file:///C:/Program%20Files/Readon%20Technology/Readon%20TV%20Movie%20Radio%20Player%207.3.0.0/AxInterop.POWERPLAYERLib.DLL

----------------------------------------

AxInterop.TVUAx

Szerelvény verziója: 1.0.0.0

Win32-verzió: 1.0.0.0

Kódbázis: file:///C:/Program%20Files/Readon%20Technology/Readon%20TV%20Movie%20Radio%20Player%207.3.0.0/AxInterop.TVUAx.DLL

----------------------------------------

System.Data

Szerelvény verziója: 2.0.0.0

Win32-verzió: 2.0.50727.4016 (NetFxQFE.050727-4000)

Kódbázis: file:///C:/Windows/assembly/GAC_32/System.Data/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Data.dll

----------------------------------------

ReadonCompressLib

Szerelvény verziója: 1.0.0.0

Win32-verzió: 1.0.0.0

Kódbázis: file:///C:/Program%20Files/Readon%20Technology/Readon%20TV%20Movie%20Radio%20Player%207.3.0.0/ReadonCompressLib.DLL

----------------------------------------

 

************** Igény szerinti (JIT) hibakeresés **************

Az igény szerinti (JIT) hibakeresés engedélyezéséhez fel kell venni

a jitDebugging értéket az alkalmazás .config fájljába, illetve a

gépkonfigurációs fájlba (machine.config), a system.windows.forms

szakaszba. Emellett az alkalmazást a hibakeresés engedélyezésével

kell lefordítani.

 

Példa:

 

<configuration>

<system.windows.forms jitDebugging="true" />

</configuration>

 

Ha engedélyezve van az igény szerinti hibakeresés, akkor a nem kezelt

kivételeket a rendszer a számítógépen regisztrált JIT-hibakeresõnek

küldi el, és nem a jelen párbeszédpanel megjelenítésével kezeli.

 

hm...2.0?? Nem 4.0-nak kellene lenni a .Net/Framework-nak? (nem ez okozhatta szerintem)

Edited by ExDenibaby
Link to comment
Share on other sites

olibenis

Adobe Premiere Elements 9-ben nincs hang és az elmentett videóban sincs. Mi lehet a baj?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...